Ako riešiť problém so zaspávaním 15 mesačného synčeka?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

syn má rok a tri mesiace a doteraz zaspával sám v postieľke. A to aj cez deň, aj v noci. Z jedného dňa na druhý sa rozhodol, že nechce v postieľke spať. Zaspí iba na posteli keď si ku nemu ľahnem. Plače aj hodinu, počas ktorej za ním chodím. Všetko robím rovnako ako doteraz. Vidno na ňom, že je unavený, ale stále len stojí v postieľke, skáče a plače.

Ako s tým zabojovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že doteraz ste mali tak trošku "šťastie". Nie je to bežné, že sa dieťa v takom malom veku dokáže uspať samo.

Treba asi synčeka uspať iným spôsobom - pestovanie, uspávanka, rozprávka a ak momentálne "štrajkuje" s vlastnou postieľkou, ja by som ho nechala vo veľkej posteli.

Nie som psychológ, možno viac rád by ste našli v knižkách o detskom spánku. Mne sa veľmi páči Psychológia pre milujúcich rodičov (ale to je môj názor, môj štýl výchovy - nie je to medicínska rada, pretože 100 ľudí 100 názorov na všetko a výchova je vec rodiča).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas