Čo to má môj priateľ na nohe?

finkova
16. jún 2023

Dobrý deň prajem chcem sa informovať môj priateľ má na ľavej nohe neviem ani ako to nazvať ale má to už dávnejšie na nohe vkuse ho to svrbí rozširuje sa mu to nemizne to vie niekto prosím vás stým pomôcť čo to vlastne je

viestta
16. jún 2023

Uz davno mal byt u lekara, na co caka?

anjelicek26
16. jún 2023

Mne to prijde ako zanedbane impetigo, ale boh vie... musi ist k lekarovi.

tenerifka
16. jún 2023

treba urobit rozbor, najpravdepodobnejsie je to pleseñ, ale kludne to moze byt aj bakterialna infekcia, podla vysledkov Dr.nasadi lieky alebo krem

panonia
16. jún 2023

Ekzem...pomôže aj obyčajný olej...nemôže to byť vysušene treba to natierat, lekari na to davaju kortikoidovu masť. Teraz rastie kostihoj môžete prikladat pomliaždeni list.

pribinak
16. jún 2023

Prečo nejde k lekárovi? Či čaká kým to bude mat rozlezene oo celej nohe?

A kľudne to môžeš chytiť aj Ty.

sweet20
16. jún 2023

@finkova to tvoj priatel je nesvojpravny, ze neide k lekarovi? mozno uz to mohol mat davno vyliecene.. co ak je to infekcne a prejde to na teba? 🤦

beatrixx1525
16. jún 2023

Mne to príde ako svrab dúfam že nemám pravdu

taktotedanie
16. jún 2023

Ja sa niekedy nestacim cudovat s cim vsetkym dokaze clovek fungovat a neist na vysetrenie
Okamzite v pondelok na kozne!!!!!!

nelca0510
16. jún 2023

@finkova ježiši,odrezať a spáliť (na odľahčenie). Toto už na prvý pohľad vyzerá zle,zle,zle.

teki1
16. jún 2023

Červené zapálené ostro ohraničené okraje,posiate lupinami,plus chrasta z odškrabnutej krvi vyzerá to na psoriázu.Svrbieť to neprestane bez ošetrenia,rozširuje si to škrabancami s krvou a ak to už má dlho a kašle na to,bude to len horšie.Kožny je lekar prveho kontaktu,mal by ho vziať bez čakania a nastaviť liečbu.

chrobacik41
16. jún 2023

@finkova ouuu toto vyzerá byt ako psoriáza, presne takéto isté fľaky má môj jeden známy. Ma to už veľmi dlho a teraz už asi vyše roka má zhoršený stav, dokonca už mu to napadlo kĺby a má aj psoriatickú artritídu..treba ísť ku kožnemu lekárovi, ihneď, urobiť krvne testy. Nie je to sranda. A ešte doplním že psoriáza je autoimunitné ochorenie. Držím palce

misienka123
16. jún 2023

😯No z dna na den za to určite neurobilo..nie v zlom,ale trebalo ho chytit za ruku a ísť s nim k lekárovi, keď sám nešiel..

luccija
16. jún 2023

@teki1 psoriáza sa väčšinou robí prvé na miestach kde sú kĺby kolená, lakte, ale nehadam sa
Ja mať na sebe niečo tak škaredé som davno u koznej

bororka
17. jún 2023

@luccija ja som psoriatik, ale nikdy som ju nemala na kĺboch (chrbát, tvár, vlasy, uši, ruky) Je to ozaj individuálne

nikha2809
17. jún 2023

@teki1 ja mám psoriázu 17 rokov, toto tak veru nevyzerá, nikdy nebola až takáto červená, ale nehadam sa môže byť.Ja som raz malá niečo podobné na krku, keď som si rozškrabala štípanec a zaniesla si tam infekciu, dostala som ATB.Priatel by mal jednoznačne navštíviť lekara

teki1
17. jún 2023

Kľudne to môže byť mimozemský druh života,ktorý si tu chce podmaniť celý svet. Môžme si len domýšľať,keď to netrápi majiteľa,nemusí ani nás že čo je to?

catalin
17. jún 2023

@finkova to je pásový opar

finkova
autor
18. jún 2023

Všetkým veľmi pekne ďakujem za radu no sme Nemecku chystáme sa na sk tak dúfam si to dá na poriadky nieje to sranda proste ja mu to deň čo deň vysvetľujem,ešte raz všetkým krásne ďakujem

nelca0510
19. jún 2023

Tak to treba zavolať kožnému, nech sa niekde dostane. Alebo najlepšie ísť v Nemecku k lekárovi, toto nevyzerá dobre, už Vám to v diskusii povedala doktorka.