Čo vám pomohlo na zápchu?

petronelasv
21. okt 2012

Prosím dajte nejaké dobré rady, čo pomohlo vám, ja som už bezradná, všetko možné som skúšala, vody pijem dosť, nepomáhajú ani slivky, hrušky, acidofilné mlieka, a preháňadlá si nechcem dávať. Ďakujem za každú radu 🙂

andrejka1983
21. okt 2012

@petronelasv no ale ved ich nebudeš užívať furt 🙂......daš si čipku a máš na istý čas pokoj 🙂 kým si stihneš upraviť jedálny lístok, začneš sa viac hýbať, budeš papať viac ovocia a zeleniny....a nikde nepíšu že musiš chodiť na velku každy den
...a ešte je velmi dobrý olivový olej...davaj ho do každeho jedla co variš, alebo len tak rano spapaj jednu lyžičku tohto oleja 🙂

zuzi0911
21. okt 2012

@petronelasv no mne to zatial pomaha ale nic ine. Sice neviem ako na dlho ☹

pingu1
21. okt 2012

klistir

natalinkaco
21. okt 2012

moja mama sa trápila so zápchou dlhé roky, fakt skúšala všetko, čo je tu popísane, ono to síce pomohlo, a prehnalo ju, ale zase ju potom zapieklo, zase všetko možné skúšala, zase ju prehnalo, a takto to išlo stále dookola, bola aj na vyšetrení, že vraj má lenivý žalúdok, potom jej jedna známa poradila minerálne soli, mame sa stolica pekne upravila a teraz chodí pravidelne každé ráno na záchod, držím palce

zitaje
21. okt 2012

@petronelasv skus si urobit ovozelovu kuru. Nevravim, ze si mas urobit priamo vitariansku dietu, i ked ani to by isto neuskodilo, ale na tvojom mieste by som skusila nejaky cas jest tak, aby tak 70% stravy tvorilo surove ovocie, zelenina a orechy / semena. Zvlast zeleniny treba zjest dost vela, aby sa clovek najedol, nastartuje travenie a vdaka tej velkej hmote (vlaknina) stolica nema sancu. 😉

zigzag
21. okt 2012

@petronelasv naco??? na hlupe otazky neodpovedam,ked nevies preco,je zbytocne sa s tebou o tom bavit, tvoje vedosti su nedostacujuce 😉 si hod do googlu, preco sa maju lanove semienka pohryst 😉

zigzag
21. okt 2012

@petronelasv juj, prepac, zle som ta precitala, 😅 mne pomohli, tak potom neviem studeny dzus ovocny, grepova mi pomahal zo zaciatku na lacno na rano,,,, ked som ttehu bola, ja som si precitala, ze naco isom ich zula, tie semienka, este raz prepac, beriem spat ten predchadzajuci koment 😉 a idem spat, uz nevidim na oci 😅

brnka
21. okt 2012

@petronelasv este ma napadol rakytnikovy olej - je to zdrave a podla mojej mamy to aj pomaha 🙂

petronelasv
autor
22. okt 2012

ďakujem všetkým sa perfektné rady, veľmi ste ma potešili, že ste mi dali toľko dobrých rád, idem to teda skúšať, a keď mi niečo zaberie, určite dám vedieť. Ešte raz jedno veľké Ďakujem 🙂

pajerchinova
1. nov 2012

@andrejka1983 tie cipky to je vec individualna, mne to nic nespravilo, a to som si ich musela dat pred oboma porodmi...a nic.

bibistec
1. nov 2012

vlakninu ak tak musis s velkym mnozstvom vody inac ta zapcha a svokra mi poradila zavarit slivkovy kompot s octom vraj to pomaha...neskusala som ale.

liliana363
1. nov 2012

Ahoj, moja mama ma s tym velikanske problemy, ale zacla uzivat olej z kukuricnych klickov. najskor kazdy den 1 lyzicu na lacno, ked sa to upravilo tak ho uziva uz len kazdy druhy den. a na wc chodi 1x za 2dni. co je myslim uz take v pohode a hlavne nema uz ziadne krce a bolesti.

zanna28
1. nov 2012

@petronelasv ja so zápchou bojujem skoro celý život, stále "nájdem" niečo, čo mi pomôže, no po určitom čase si moje čreva na to zvyknú a ignorujú to a zápcha je tu znova, teraz už dosť dlho fungujem na surovej kyslej kapuste, stále večer si dám malú misku a ráno je všetko tak ako má byť 😉

alena0305
3. nov 2012

@petronelasv ľanové semiačka namočiť do trochu vody a nechať pol dňa (zmení sa na taký gét) a vypiť, ovsené vločky do jogurtu a do polievok, probiotiká, acidko, vláknina do vody, ovocie , teplá voda s citrónom na lačno - skús zaradiť toto všetko do stravy a pravidelne. Mojej mame napríklad pomohli takéto pravidelné raňajky - biely jogurt + ovsené vločky + ovocie

ita111
5. nov 2012

Ja mám s tým osobnú skúsenosť,používam prírodné veci,upravili mi úplne metabolizmus od augusta mám 6 kíl dole a stolicu pravidelne,ak chceš napíš do mailu,no to treba pravidelnosť,režim

magdalena572
15. nov 2012

Pomáha ráno na lačno vlažná až teplá voda s ližičkou medu - ten je miernym laxatívom
a po celý deň dobrý pitný režim

flimelka
28. nov 2017

ahojte. prosim, prosim surne o radu, co si dat, co mi pomoze na zapchu? uz ma to nebavi, ze kazdu chvilu mam zapchu, nezvladam to uz. nieco ucinne, co mi pomoze, co pomohlo vam? hm? vdaka za kazdu radu!

laura_222
28. nov 2017

Psyllium vlakina je super, jednu az dve lyzicky zamiesat v cca 1 dcl vody chvilu pockat, stane sa z toho take gelovita hmota to treba vypit a potom pit dostatocne mnozstvo vody. Ak to nepojde vypit vo vode lebo to nie je ziadna lahodka tak s dzusom. Urcite to zaberie

veronika254
28. nov 2017

Ahojte ..tiez by som prosila daku radu ... nezabera mi nic ale ze vobec nic ... na lacno teple ..ziadne co sm detom davala aby mohli .... a dokonca ani prehanadlo nepomohlo len ma zbytocne bolelo brucho 😦stravu mam upravenu kvoli diagnoze ...a moja navsteva wc je tak 1x za 2tyzdne a to je iny porod 😯muz ma posiela doktorovi ale tomu sa dajak branim 😦

flimelka
28. nov 2017

to som uz skusala a moc mi to nepomohlo :-/ :-/ ako zo zaciatku aj ano, no teraz uz vobec nie v poslednych dnoch ☹ a je to hnusne, to mozem potvrdit :-/

laura_222
28. nov 2017

@flimelka mna zapcha trapila len v tehotenstve a toto vzdy zabralo, ono to asi chce celkovu zmenu stravy vela zeleniny teraz mozes skusit napriklad kyslu kapustu a jablka, este vraj su pomelte lavove semienka fajn a urcite zacat brat aj probiotika ale dlhodobo ja beriem uz druhy rok bez prestavky a citim sa super ziadne problemy s crevami... a dodrziavat pitny rezim.

flimelka
28. nov 2017

@laura_222 no z jablka byvam vzdy poriadne nafuknuta, takze ich uz iste obdobie vobec nejem :-/ a probiotika? to ti doktora predpisuje, ci su volno predajne? este na jednej stranke som citala, ze prasok f.x.passage je dobry na zapchu. no neviem co to je a ci to bude mat take dobre ucinky, ake ja potrebujem

j.a.n.e.7
28. nov 2017

No ja som mala tiež podobný problém po cisárskom a vtedy sa mi uľavilo až keď som sa začala viac hýbať 🙂

xxxxxnnnnn
28. nov 2017
marika6
28. nov 2017

Nevem ci to tu bolo spominane. Ja som vyskusala tiez vsetko ale najviac ucinne 2lyzice ovsenych(nie psenicnyh) otrub rozmiesat v jogurte. Polievke.
Vysledok sa dostavi na druhy treti den a potm uz pravidelne.
Zhorsi sa to vzdy ked zjem vela mucneho sladkeho. A pravidlo plati ak zvysim prijem vlakniny treba zvysit tekutiny inak tiez mozu zapiect.

laura_222
28. nov 2017

@flimelka probiotika su volnopredajne, mne doktoka odporucila Adults dophilus a su super, len ich treba mat v chladnicke denne staci jedna tabletka a naozaj sa crevna flora pekne upravi. Ale ako som spominala je to komplexny problem a chce to komplexne riesenie teda strava, pitny rezim najma cista voda, pohyb, probiotika a snazit aa chodi na wc vzdy ked citis potrebu. Drzim prsty nech to rychlo prejde

chvostik1
28. nov 2017

Mne napriklad na zapchu (pocas tehotenstva som chodila na wc doslova s placom lebo som vedela, ze tam stravim min. hodinu) pomohlo magnezium. Ono ked ma organizmus prebytok horcika, tak to ma na travenie prehanacie ucinky.

flimelka
11. jan 2018

@laura_222 dakujem ti velmi pekne. skusila som si kupit ten prasok, tak ten teraz nalacno rano pijem a trochu sa mi ulavilo. no zacala som aj zdravsie veci jest a hlavne som zahrnula do mojho zivotneho stylu viacej cistej vody, kedze predtym som pila skoro stale len sladke napoje.

zuzkamargit
11. jan 2018

v rakusku dostat take cokoladky, vyzera aj chuti to ako cokolada.Beru sa 1/2 kazdy treti den. Ja som brala kazdy druhy a 2 coko som konecne sla.... potom to uz len udrziavas. Mama mi buduci tyzden donesie, tak ti napisem nazov. Inak som prekvapena, ze psyllium nepomohlo. Mne zabera aj to, len to treba pit rano aj vecer a ta pachut....mne je z toho na 🤮

flimelka
12. jan 2018

@zuzkamargit to som sa aj ja cudovala, ze mi to nezabralo lebo vacsina ludi mi toto poradilo, no nastastie som si nasla ucinny prasok, ktory sa zda, ze mi pomoze. oki napis potom🙂