Covid-19 a inhalátor

anchela2929
10. okt 2021

Môj otec ma covid 19, je plne očkovaný ale aj tak na ťažký priebeh má teploty,dusi sa kašle, Má dusivy kašeľ, nechutenstvo...
Mám doma inhalátor Omron C102 a tak sa chcem spýtať keď mu dám inhalovať napr. Vincentku tak pomôže mu to? A koľko ml má vytiahnuť za deň?
Prípadne čo by mal inhalovať? Ďakujem.

anjelicek26
10. okt 2021

Ked je na tom takto, asi by som volila uz nemocnicu, domaci inhalator podla mna nema sancu pri tazkom priebehu. Ty mu asi saturaciu kyslika v krvi neodmeras, kludne zavolaj sanitku.

janinah
10. okt 2021

pohladaj kde najbližšie máte covid odd. v nemocnici a musí tam fungovať aj covid amb. zoberte tam otca na vyšetrenie,dajú liečbu a ak treba tak ho hospitalizujú,pomôžu mu určite lepšie ako vy doma

hipuska
10. okt 2021

Presne..ktovie ako je na tom s kyslíkom. Inhalator ti tak zvlhsi dýchacie cesty ale nie je v tom žiaden liek. Tiež by som volala na pohotovosť

anchela2929
autor
10. okt 2021

@anjelicek26 tak včera mal teploty 39 mala dávala obklady a Paralen striedala z Nalgesinom. Dnes mal iba ráno 38 potom už od rána do teraz nemal chvála Bohu. Tak viacej spí a má suchý dráždivý kašeľ bral na to Robitusin ale niekto nám poradil že Erdomed máme mu dať ešte berie Acylpirin a samozrejme vitamíny. Tak zatiaľ len kašle bez teplôt a menej je. Keď dačo ideme volať sanitku ale on má aj psychickú poruchu (schizofréniu) tak mohol by sa preľaknúť zo sanitky atď. Preto snim opatrne keď to nie je nevyhnutné tak radšej nie...

zuzkaa1991
10. okt 2021

@anchela2929 treba mať oximeter a merat pravidelné bez neho vela ludi pride neskoro do nemocnice svokor mal ťažký priebeh a mozem povedať vdaka.merania kysliku sa dostal z toho aj ked sanitka ho nechcela zobrat ale.saturacia pod90% je na hospitalizáciu viete kupit v hoc akej lekarni

falbala132
10. okt 2021

na doplnenie by som poradila este kloktat a aj inhalovat koloidne striebro, posobi antiviroticky.

anchela2929
autor
10. okt 2021

@zuzkaa1991 ďakujem za radu určite kúpime

hiro
10. okt 2021
danielahamar
10. okt 2021

Možno by som na inhalovanie volila Vincentku, alebo ambrobene, len ten neviem co mu spraví a hlavne, ničo na odpuchnutie sliznice ako je zodac, fenistil a iné. Ale presne, treba saturacie pozerať hlavne.

falbala132
10. okt 2021

@hiro ten typek to pil a vo velkych mnozstvach, zas tu nemusis hned podsuvat taketo extremy, bezne sa koloidne striebro pouziva aj na detske virozy, dokonca je aj tu o tom kopec prispevkov mamiciek.

anchela2929
autor
10. okt 2021

@danielahamar inhaluje vincentku, Ambrobene nám nebolo doporučene keď to je na vlhky kašeľ a on ma suchý

zuzkaa1991
10. okt 2021

@anchela2929 ani ja som o tom nevedela svagrina hned ako svokrovci boli v karantene kupila a fakt toto mu mozem povedať zachránilo kedze mal len vysoke teploty nemal problém s dýchaním az ked zacalo padať pod 80% tak ho zobrali inac ked ludia lapaju po dychu majú oveľa ovela menej takze urcite pri covide to nesmie chybat doma

stanulienkat
10. okt 2021

@falbala132 koloidne striebro som davala do nosa pri viroze-bez efektu. Na ranu- bez efektu. Na akne-bez efektu. Tiez som podlahla modnej vlne a reklame. Vyhodene peniaze.

eriksonka1234
10. okt 2021

@anchela2929 nám pri Covide pomohol ivermektin. Už na tretí deň neskutočná úľava. Napriek niektorým negatívnym recenziam ja naňho nedám dopustiť. Kamarátku zachránil pri saturacii 76.

danielahamar
11. okt 2021

@eriksonka1234 len ako sa k nemu dosťať😔

eriksonka1234
11. okt 2021

@danielahamar napíšte mi Ss