Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
4. dec 2016

@ivka1302 ďakujem Ti za tvoje slová.3x som si to prečítala.Ivka a ty vieš čo Ťa spravilo nestastnou čo si mala zmeniť?Vies u mňa je to ťažšie ja si už ako dieťa pamätám, že som bola bez príčiny uzkostliva dodnes neviem prečo mám super rodičov, nebili ma ....psychologická tvrdí, že som mala takú výchovu a povahu aj moja mama,babka aj ja...
Potom v dospelosti sa mi stalo pár zlý veci rodičia takmer prišli o život a začala som mať panicke ataky a depresie ranné búšenie....plač....vies ja si nemyslím, že som sa zrútila, že potrebujem zmenu ja sa zrútim vzdy, keď sa niečo deje.Mam rada stereotyp monotónnu prácu mňa byť doma baví ja zase nie som osamelá mám kopec aktivít, ale bojím sa, že sa zle rozhodnem.Ano máš pravdu na jednej strane túžim po dieťati na druhej viem, že pre našu rodinu by to bol asi krok späť.Ja sa toho bojím, lebo viem, že budem pri mužovej práci naňho sama, unavená kde mám zase o krok bližšie k depke, dieťa ani počuť o súrodencovi a muz dalsia fin zodpovednosť za dalsieho člena domacnosti.ked je taký hektický deň si hovorím aké by to bolo ešte s dalsim veď teraz je to o drzku🙂
nemôžem to po sebe ani čítať motam sa dokola máš pravdu.Strasne pekne si mi to napísala.Presne ako mi povedala pred 2r psychologická
Ty nezijes svoj život porozmýšľaj....iba ty budeš zodpovedná za svoje rozhodnutie máš to v svojich rukách, ako sa rozhodnes A nesmies banovat, že nie B
Rozhodnes sa tak ako v danej chvíli si najlepšie vedela
Ivka moja ja neviem čo je správne a to pravé pre mňa nikdy som to nezažila.Spravi má stastnejsou práca a peniaze?a celý život si budem vyčítať, že som viac nezabojovala.Vies....mam veľa známych čo majú jedno dieťa aj ľudia po 50 tke už s veľkými deťmi a veľa x povedali och mali sme mať 2 deti nikdy som sa nepýtala prečo vždy to bol len taký povzdych od žien, lebo syn,dcera chodia málo domov....
Tak som sa nejako nastavila chrániť sa nechranime čo ma byť bude, ak si nájdem pracu hodím to za hlavu.Snad si to dokážem nejako urovnať v hlave a prijať to.
Dobrú noc

evak12
5. dec 2016

@ivka1302 ahoj ivka,tak ty si myslis,ze preto,ze beriem 3 ad mozem byt taka?ze sa z nicoho netesim,nic ma nebavi?myslis,ze by som mala zavolat lekarke a povedat jej ci to nebude tym,ze beriem prilis vela liekov?co ty nato?prosim ak mozes porad,a dakujem

eliska13
5. dec 2016

@evak12 tiež si to myslím,ze pokým niečo zaberie sú to muky a ešte väčšie depresie a úzkosti.a, keď Ti menia lieky Uz je to mismas.Uz som zabudla dlho som sem nechodila ty si bola aj na liečení však?to ty si tak hneď po nemocnici išla do práce nie?pamätám si nejaké príspevky niekoho, že ešte sa necíti dobre, ale chce ísť pracovať.
Vies ja,ked som skoro celkom vysadila lieky mala som pocit, že som bola šťastnejšia viac všetko prežívala Bohu žiaľ aj to zlé a tak je to stále u mňa takto.Tento x budem chodiť k psychologicke koľko bude treba aj rok len nech sa naučím lepšie zvládať tento bláznivý uponáhľaný život
Okolo mňa všetci frflú bojím sa, že prídem o pracu, nemám čas si oddýchnuť všetci padajú na drzku a možno si iba ja myslím ako všetci všetko super zvládajú.Psych mi povedala, že si myslím, že aj trava je u susedov zelensia🙂)majte sa krásne dnes je pekný mrazivý slnečný deň.

ivka1302
5. dec 2016

@evak12 🌺😘😘🌺Evka ja ti nepoviem ci to mas vsetko z liekov ale zda sa mi ze ich mas vela na to aby si vedela ktore ta upokojuju a ktore naopak ti stav zhorsuju. Myslim si ze doktorka by mala toto u teba odsledovat. Uz som pisala za dievcata tu uivaju lieky a su v pohode🌺🌺💞🌺Ja som ti pisala moju skusenost z liekov a to som mala len jedny kvapky ja som nemala ziadnu kombinaciu liekov a mala som 5 kvapiek denne. 🌺🤗🌺😘😘prva kvapka ma vyradila aked som pokracovala a zvysovala kazdy den jednu naviac bola som ziva mrtvola. Volala som doktorovi a povedala mu ako sa citim a on mi ich kazal vysadit😘🌺🌸🌺🌺Niekedy treba asi pockat kym zaberu ako tu hovoria dievcata ale ty uz beries dlho a myslim ze si ich aj dost vystriedala. Ja by som sa lekarky spytala narovinu ci nemozes vyskusat len jeden druh a nejaky ukludnovak Evi vsak nemozes robit pokusneho kralika to je velka zataz na organizmus. Skus sa odsledovat aj sama Evi ja ked som si znizila davku mala som lepsi den bola som koncentrovanejsia a pokojnejsia 🌺😘🌺🌺Vtedy som pochopila ze moje stavy mi zhorsovali lieky🌺💞🌺😘😘Ak nie si spokojna so svojou lekarkou tak kludne hladaj niekoho ludskejsieho Hlavne sa rozhodni. A tiez si myslim ze si nemala ist na dvanast hodinove sichty Evi to je vela na to ako sa teraz citis 🌺🌺teraz potrebujes skor pokoj a relax nejky konicek ale nie cely den v robote a tiez si potrebujes mozno aj pospat a takto sa to urcite neda🌺💞🌺😘😘😘Nejake lieky ti urcite zaberu a bude dobre neboj aj Eliska spomenula ze mala dobre obdobie ked mala lieky len treba zvolit tie spravne🌺🤗🌺🌺😘Dievcata ja neviem vy ktore beriete lieky skuste sa k tomuto vyjadrit. Nezda sa vam toho vela?

umabell
5. dec 2016

@evak12 ahoj ja som brala tiež u tej predchádzajúcej lekarky dva druhy plus benzac a ked som prisla k tejto novej ta len ocami gulala ale su aj ludia co berú viac druhov mam znamu a ta ma manio depresiu a ta berie tri druhy a akú mas diagnózu? A aké to beries?

ivka1302
5. dec 2016

@eliska13 🌺😘❤️😘😘🌺Eli ci chces alebo nechces zivot je o zmene nemozes zit zivot osemdesiat rokov jednym stereotipom. Musis sa postavit realite a zacat byt zodpovedna za svoje rozhodnutia. Nemozes si stale hovorit to som mala urobit a to som nemala. 🌺🌸😘🌺Zivot plynie mi robime rozhodnutia kazdy den v nasich zivotoch ale nemozes sa stale obzerat dozadu a lutovat to co si neurobila amohla alebo mala si urobit🌺❤️❤️🍀💞🍀🍀Co bolo bolo Eli !!!Teraz je teraz dnes je dalsi den a ty mas dalsiu sancu na dobre rozhodnutie mas dalsiu sancu urobit nieco aby si sa pohla dopredu. V zivote robime chyby myslis si ze ja nelutujem vela veci co som v zivote mohla urobit inak ? Ale uz je to prec uz cas nevratis preto sa nedivaj spat ale divaj sa dopredu a divaj sa iba na svoj zivot Je jedno ze niekto lutuje ze nemal dalsie dieta Neznamena to ze musis svoj zivot dozivat vo vecnom povzdychu ach jaaaj mala som🌺🤗🌺😘😘🌺Aj ked si myslis ze ta kazda zmena polozi ja si to nemyslim naopak ja si stale myslim ze jedine zmenou a rozhodnostou mozes porazit uzkosti a strach inak budes v ich zajati po cely zivot. 🌺😘🌺🌸❤️😘Eli ak chces a tuzis po dietatku nenechavaj za seba rozhodovat devatrocne dieta. Deti si na zmeny rychlo zvyknu🌺🌺🌺a uvidis ako sa do braceka alebo sestricky rychlo zamiluje. Nezi svoj zivot CO MA BY TO BUDE🌺🌺🌺Zi svoj zivot BUDEM MAT TO CO CHCEM TO PO COM TUZIM JE MOJE 🌺💞😘😘❤️🌸Ak sa pre nieco rozhodnes tak nehladaj dovody preco by to neslo pretoze vsetko je mozne a vsetko sa da ked sa chce 🌺🤗😘🌺🌺❤️🌸❤️Eli aby som ti odpovedala na tvoju otazku ci ja som svoje stastie nasla : NENASLA jednym slovom ti odpoviem ze radim ale ja sama som svoju cestu este nenasla ale viem ze je viem ze ju najdem a viem ze pri hladani cesty su prekazky obcas nieco staci obijst nieco treba preskocit nieco ta na ceste zdrzi a niekedy dokonca spadnes a je tazke sa posavit a napredovat castokrat to boli nie len fyzicky ale hlavne na nas krici ubolena dusa zlomene srdce❤️❤️❤️Ale toto vsetko Eliska nas formuje toto vsetko nas obrusuje ako voda obrusuje kamen a ked sa dostaneme na koniec nasej cesty tak do ciela zapadneme po vsetkych stranach pretoze sme si presli tym bez coho by sme ciel nie ze nenasli ale by sme ho ani nehladali🌺😂😘😘❤️❤️🌸Takze ci uz sa rozhodnes tak alebo onak Eli rozhodovanie patri k zivotu bud priebojna ROZHODUJ 🌺🌺🌺HLADAJ 🌸🌸🌸BOJUJ A HLAVNE ZI ❤️❤️❤️❤️

evak12
5. dec 2016

@umabell ahoj,beriem alventu,nykob,valdoxan,plus rivo,ja uz neviem,ci je to len vyplod mojej hlavy......zo zaciatku,ze mam panicku poruchu a od decembra,ze vraj poctivu depresiu,aspon takto mi lekarka povedala.dnes som jej zase volala,ze neberem tie nove AD feravin anafranil,ze som zobrala stvrtku a ze som bola uplne mimo,tak ze to mam skusit zobrat cez vikend ked budem doma,ale ja sa bojim

evak12
5. dec 2016

@ivka1302 ahoj ivka,dnes som zase volala doktorke,ze tie lieky neberiem,ze som sa po tej stvrtke necitila dobre,akoby mi nohy skakali,bola som akokeby mimo,tak mi najprv povedala,ze to este nemohli tak skoro zaucinkovat,a tak mi navrhla,nech skusim zobrat cez vikend ked budem doma,ale ja sa bojim .....co ked je to len v mojej hlave,ze si len namyslam a tym si sama tie stavy privodzujem?ja uz naozaj neviem,ved chodim do prace a tam si nemozem dovolit byt ako mrtvola,uz mi dnes kolegyna povedala,ze posobim melancholicky,oni totiz o mojej chorobe nevedia,a myslim,ze ani nemusia vediet,neviem ci by som sa tam potom lepsie citila,aj tak si uz dost namyslam .....a este lekarka mi vravela,ze ake je pocasie,ze musim to nejak vydrzat,no neviem .....zatial beriem tie stare lieky,velmi pekne dakujem,ze mi odpisujes

janefonda
5. dec 2016

@evak12 zaciatky liecby su tazke. Niekedy viac niekedy menej. Ja mam tiez poctivu depresiu...vznikla na zaklade stresu a vyvrcholila panickym atakom. Brala som cca 10 mesiacov lieky, po siestich mesiacoch od okamihu ako sa moje priznaky stratili som lieky postupne vysadila. Tri mesiace na to bum zasa atak a depresia bola spät. Znova som na liekoch, po cca prvych dvoch tyzdnoch sa mi stav docasne zhorsil na tri dni som bola uplne na dne. A odvtedy ide krivka krasne zasa hore. Ja sa dokazem zasa s detmi blaznit, bola som s nimi sama na trhoch, co by som este minuly mesiac urcite nezvladla. Bola som rada, ze som. Venujem sa sama sebe, robim yogu, pocuvam hudbu, spievam si , hackujem, tvorim dekoracie. Uz ich mame asi milion 😀 naplna ma to spokojnostou a radostou.
Chodim aj psychologicke, pracujem na sebe mentalne aj fyzicky. Toto vsetko bolo v case ked som bola na dne pre mna nepredstavitelne.
Drz sa toho co ti dr povedala a nevzdavaj sa!

simka1454
5. dec 2016

dievčatá zajtra idem na kontrolu a už teraz mám strach, úplne ma bolí z toho hlava,keď idem k psychologičke tam nemám strach tam sa vyrozprávam, ja už rozmýšlam že to nechám tak načo sa budem stále takto báť keď idem k nemu na kontrolu

janefonda
5. dec 2016

@simka1454 a coho sa bojis? ved ti tam nijako nemaju sancu ublizit. Ked som isla prvy krat k psychiatrovi bola som velmi nervozna. Teraz si uz beriem do cakarne hackovanie a som v klude. Vdaka tomu nepremyslam uz dopredu co ak by....nevyrabaj si sama stres.

simka1454
5. dec 2016

@janefonda no ten doktor nehovorí nič on je stále ticho ,viem sama si možno vyrábam stres a ten človek ani nestojí za to aby som sa bála, to nie je doktor to je človek pri ktorom máš pocit že asi aj sám potrebuje lieky ale na jazyk

evak12
5. dec 2016

@janefonda ahoj ja sa nevzdavam,to v ziadnom pripade,len sa bojim,ci urobim dobre ked zmenim lieky,ved uz mi bolo lepsie,len pred menzesom som mala trocha take stavy ....

ivka1302
5. dec 2016

@evak12 Evka ak si myslis ze si to privolavas sama a je to naozj tak tak tvoja liecba bude trvat ovela dlhsie ako by mala🌺🌺🌺Jednoducho ver ze ti to co mas pomoze a nerob si ziadne starosti 🌺💞💞🍒Ak si na vikend doma tak to skus ako ti povedala doktorka a skus zostat v pokoji vsak si v bezpeci domova tak sa ti nemoze nic stat🌺🤗🌺😘Ja vobec nepoznam tieto lieky ale mozno tu ich niektora kocka pozna alebo uziva. Umka tiez spominala ze mala vela liekov a nerobilo jej to dobre ale mozno treba naozaj len vydrzat par dni a bude dobre Ja som mala tritiko a tiez som tu od niekoho citala ze sadol dobre a mne robil problemy takze to co jednemu sadne druhemu nemusi🌺💞🌺😘A nepytala si sa doktorky preco mas tych liekov tak vela ?Evi hlavne sa niecim zamestnaj teda ja viem ze asi vela casu nemas popri praci ale najdi si nieco co odputa tvoju pozornost od neustaleho premyslania🌺🤗😘😘🌺Vsetko bude dobre neboj sa aj ty sa budes zase tesit a uzivat si dni plne radosti aj Vianoce si krasne uzijes len sa uz tolko netrap zbytocnymi myslienkami odovzdaj to do Bozich ruk vsetko bude dobre. 🌺💞💞💞😘😘😘

janefonda
5. dec 2016

@evak12 verim , ze je to tazke...neistota ako bude, ci bude lepsie alebo zasa horsie.
Pozri skus to risknut. Presvedc samu seba, ze to je moznost.
@simka1454 aj moj psychiater hlavne pocuva, ja rozpravam a sem tam mi nieco povie. Ak tam nie si spokojna tak si najdi niekoho ineho. Mala by si mu doverovat a nie mat strach.

simka1454
5. dec 2016

@janefonda no veď asi zajtra idem k nemu posledný raz,lebo chcem zmeniť doktora od nového roka len nechcem zas cestovať ďaleko a do mesta ktoré nepoznám tak chcem skúsiť v meste ktoré poznám viac, tam kde chodím je jediný doktor v meste

evak12
5. dec 2016

@ivka1302 ano moja pytala som sa,ze ci nahodou tie liekyma tak neutlmuju,a ona,ze prave tie nove by mi mali pomoct .....vies ivka,aj by som skusila,ale co tie neziaduce ucinky?a bude mi horsie ako teraz,pokial odzneju a ja musim chodit do prace,co ma po novom roku vyhodia?neskutocny mis mas mam v hlave,ale ako pises odovzdavam to do bozich ruk .......

ivka1302
5. dec 2016

@evak12 Evi ja som presne toto povedala mojmu doktorovi pretoze som v tom case nastupila do novej prace a zrazu som nebola schopna nic urobit alebo sa na nieco koncentrovat🌺🌸🌺🌸😘😘Tak som mu uplne na rovinu povedala ze ak mi nevie dat nieco co ma postavi na nohy aby som mohla v praci normalne fungovat tak nema zmysel aby som nieco brala lieky maju pomoct. Vysvetli to tej tvojej presne takto Evi ale aj tak mam pocit ze by si mala zmenit doktorku zda sa mi neprofesionalna.

somodtoho
5. dec 2016

nechcem mudrovať - ale začnite uživať Laminine - je to trocha drahší špás , ale oplatí sa - budete ako vymenené ... kamarátka si dnes objednala trojbalenie za 104 eur - ale ozaj pomáha... a nielen pri dep. ale kedže funguje na kmeňové bunky tak má široký záber - kôli fibroblastorovému faktoru ... je to taká látka. ktorá z nás po čase vyprchá - u niekoho skôr u niekoho neskôr - ak sa dostane do organizmu . napr. pomocou tejto špec. tabletky z opl. vajec - znovu nakopne regeneráciu buniek - aj tam, kde s tým nerátate... parádna vec ... len a len doporučujem a nielen ja - hocikde si to vyguglite najdete samé superlatívy - tak veru !

umabell
6. dec 2016

@evak12 ked som vtedy brala viac druhov ako mne nebolo zle ale tato lekárka mi povedala ze úplne zbytočné som brala tolko liekov.. Vies ťažko radit ona pozna tvoje stavy ale myslim si ze mas toho naozaj vela... Odkiaľ si?

eliska13
6. dec 2016

@evak12 a prečo máš meniť lieky, ked už Ti bolo lepšie?prepáč nečítala som stránky dopredu
Ja som cakala na ráno, kedy si dám ďalšiu tabletku, lebo som si hovorila, že každou mi bude lepšie.Ale ja beriem iba AD Seroxat.Dnes mám deň D idem na terapiu viem, že má čaká sparanie sa v mojej duši, ale strašne sa na psychologicku teším.Co už tá žena so mnou preskákala🙂)
Janka banka sem ešte chodí?
Évka neboj sa ja viem, že tie lieky pokým zaberu vracajú sa naspäť zlé pocity a úzkosti.Baby vie niekto reálne povedať preco sú pre ľudí s depresiou vždy najhoršie rána a úzkosti depresie sú najhoršie ráno?prečo to tak je?

mm103
6. dec 2016

@eliska13 ahojky prosím ťa ako dlho a akú dávku berieš?Ja mám paretin tuším je to tiež seroxat...A ako sa cítiš?

eliska13
6. dec 2016

@mm103 áno paretin je Seroxat
Ako dlho?12 rokov ....moja dávka od začiatku kedy som mala 3x panicky záchvat je 20mg v tehotenstve som ho vysadila, ale v polke nasadila,...akonáhle znizim dávky na polku každý druhý deň prídu do pol roka úzkosti a depresie.Pscyhologicka tvrdí, že keby som prijala svoju povahu ventilovala stres a nebola dopredu zo všetkého vylakana zvládla by som to terapiou.Ale vzapati mi povedala prečo ho vlastne vysadzas každé 3roky🙂
Cítim sa dobre ja už viem kedy to na mňa príde všetko mi zostane ľúto a plač na krajíčku...takže tento x som to nenechala dojst ďaleko a hneď som nasadila späť 20mg po 3 týždňoch už nemám ranné preháňania chuti mi jesť predtým som mala tazobu na žalúdku a dobre spím.ale stále nemám jasno čo chcem v živote a aka je moja cesta:😂
Vraj okolo 40 tky prichádza kríza stredného veku bilancovanie čo som dokázal, mám správneho partnera, uvedomenie si, že relat polka života je preč tak asi toto ma postihlo okrem iného😄😏

eliska13
6. dec 2016

@mm103 dobre myslim v zmysle, že nemám úzkostné myšlienky, vnútorný tras.Skusala som najprv nasadiť polku každý druhý deň, ale po 10dnoch ziadny účinok, tak teda celú 20mg.Ale bolo mi pred 2 rokmi oveľa horšie teraz som to zvládla bez Lexaurinu len ráno sa mi chcelo vždy plakať a budila som sa skôr o hodinu dve....Seroxat je výborný liek ako som ho prvý x dostala sadol mi

mm103
6. dec 2016

@eliska13 ja ho beriem len tretí mesiac fyzické príznaky odišli ale ešte ma metu psychické,ja mávam skôr blbé myšlienky za ktoré sa hanbim a o ktorých sa aj blbo hovori...potom s tým prichádza úzkosť že ako dlho to budem takto zvládať...potom to prejde... niekedy mávam týždeň že si prídem úplne zdravá že už som to prekonala ale znova sa to vráti.. neviem opýtam sa ťa ako dlho ti trvalo keď si bola úplne fit? Kočky čo tu užívajú seroxat hovoria o pol roku...Tak si dávam ešte čas,snazim sa zamestnať,stale niečo robiť,chodim do práce,do ktorej som sa jednoducho nanutila aj keď som mala fyzické prejavy a vedľajšie účinky z liekov,pretoze som tak nerozmýšľala nad sebou nad tým čo mi je... prvýkrát som paniku dostala pred siedmimi rokmi dokázala som lieky vysadiť nuž a po siedmich rokoch bum a to som si myslela že som už dávno za tým... teraz mám aj svoje dni pred nimi som mala super týždeň a teraz ako ich mám ma hormóny zase rozhodili ale zajtra už majú pekne odkráčať tak verím že sa to znormalizuje... dosť mi pomáha aj viera v Boha...

sahenka
6. dec 2016

@mm103 presne ako pises to mam aj ja, tiež mávam dni, týždne kedy som úplne v pohode, nic má nerozhadze, a potom to zasa dojde na mna. Tiez som mala teraz cez menzes zhorsenie

mm103
6. dec 2016

@eliska13 mne najskôr nasadili alventu, ale z nej mi bolo tak príšerne zle, že som jednoducho povedala, že chcem niečo po čom budem funkčná a nie sa triasť v posteli a byť pribitá na posteli...seroxat sadol aj mne...len keby dal to naše myslenie doporiadku úplne, to by som bola asi najšťastnejšia 🙂

mm103
6. dec 2016

@sahenka veru je to ako na hojdačke a to ma vie niekedy dosť rozhodiť aj keď nie tak ako na začiatku, pretože viem, že momentálne v štádiu liečby ešte stále na mňa blbo pôsobí počasie a rovnako aj ten spomínaný menzes...no tiež tlačím čas očami aby mi bolo lepšie tak ako sa len dá..🙂

sahenka
6. dec 2016

Tak ty uzivas už 3 mesiace? Ja zajtra 7 týždňov, cítim trochu v niečom zmenu, ale to, čo ma trápi najviac ešte úplne nevymizlo, a to ma obmedzuje v tom takom spokojnom fungovaní, lebo stále si viem na to spomenúť a si to pripomenúť

mm103
6. dec 2016

@sahenka užívam presne 10 týždňov tuším ešte to nie sú celé tri mesiace zmenu cítim aj ja ale myšlienky ma vedia niekedy doviesť ešte tam kde už nechcem..