Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kajkag
14. jan 2019

@nanka1412 tiež chcem žiť normálne.

slavkasobanska
15. jan 2019

Ahojte ....no čo to dnes tu nikto nie je??u nás strašná zima,som preobjednana ,zajtra idem ku psychiatricke...ale zaludok ma nejak boli..idem si uvariť čaj,dnes taký dobrý deň na depku.....

hope252
16. jan 2019

Prestaň sa sama seba pýtať " Čo je so mnou zle ".Opýtaj sa "Čo sa mi stalo" . Je niečo čo sa ti v živote stalo a na základe toho sa cítiš menejcenná alebo sa bojíš.Ak prídeš na to čo je tvoj spúšťač budeš vedieť prečo si namýšľaš že nie si dosť dobrá, dosť múdra,dobrá matka,dobrá manželka...Je to iba uhol porozumenia tvojej minulosti. S tebou nie je nič zle, len máš zlý uhoľ pohľadu.
Predstav si : Učiteľ položí v škole otázku. Ty sa hlásiš neodpovieš správne. Všetci sa začnú smiať. Začneš sa hanbiť. Povieš si, ak sa už nikdy neprihlásim viac sa mi smiať nebudú. Vytvorila si si obranný mechanizmus ktorý sa s tebou ťahá celý život. Uverila si že nie si dosť múdra,dosť šikovná,ak odpovieš zle všetci sa ti začnú smiať. Nevidíš druhú stránku veci, že z chýb sa človek učí a ten kto neskúša sa nič nové nenaučí. Potom sa v dospelosti čuduješ že máš problém v socializácii, máš úzkosť či depresiu.
Tak ako si odpovieš na otázku, čo v živote sa ti stalo že si si vytvorila takýto koncept?
Stále je cesta von.
Majte pekný deň 🙂

slavkasobanska
16. jan 2019

@hope252 ďakujem ,veľmi dobre píšete .beriem si vaše slová a to mi pomáha k inému mysleniu...

sylvia30
16. jan 2019

@hope252 tento text si normalne vytlacim a dennodenne si to budem citat...perfektne napisane

slavkasobanska
16. jan 2019

@sylvia30 áno ..to bude asi psychologická ..oni tak rozprávajú .ale to je jedno .mne to veľmi pomáha a. Ďakujem ...

karolinabese
16. jan 2019

@sylvia30 a tiez si mala uzkosti a hnacky?

andalova
16. jan 2019

@sylvia30 ja som to mala

sylvia30
16. jan 2019

@karolinabese ano uzkosti som mala a zrejme by som ich mala aj teraz, keby som nebrala benzodiazepiny, tie mi pomahaju, ale su navykove. Zo zaciatku som mala aj hnacky, bolesti zaludka, nechutenstvo.

sylvia30
16. jan 2019

@slavkasobanska hope terapeutka, robi KBT terapie- tie pomahaju proti uzkosti

slavkasobanska
16. jan 2019

@sylvia30 aha to sú aké KBT...???

nanka1412
16. jan 2019

@sylvia30 a terás ti us je dobré .us nemáš bolesti..

sylvia30
16. jan 2019

@slavkasobanska kognitívno behaviorálna terapia - je vhodná na to, aby sa človek naučil pracovať s úzkosťami..

sylvia30
16. jan 2019

@nanka1412 no, je mi lepšie, bolesti už nemám, ale beriem stále lieky, ja sa liečim len od začiatku decembra

nanka1412
16. jan 2019

@sylvia30 ja od 14decembra .a zatiaľ nič lepšie .dnes celý deň na zvracanie bolesť žalúdka.uzkost . trošku som si poplakala .

nanka1412
16. jan 2019

Prosím baby poraďte mi dobrého terapeuta v KE

sylvia30
16. jan 2019

@nanka1412 hope robí aj cez skype

sylvia30
16. jan 2019

@nanka1412 moje zlaté, niekomu trvá dlhšie, kým zaberú lieky, bude lepšie neboj....

nanka1412
16. jan 2019

@sylvia30 mám jej napísať IP ?odpíše mi

sylvia30
16. jan 2019

@slavkasobanska ako dnes u psychiatričky? čo si vybavila?

sylvia30
16. jan 2019

@nanka1412 napíš, odpíše..

nanka1412
16. jan 2019

@sylvia30 ja us nemám silu .

sylvia30
16. jan 2019

@nanka1412 musíš ísť ďalej, kvôli deťom, kvôli manželovi, pomaličky, každý deň malý krôčik.... napíš hope, to bude prvý maličký krôčik....

nanka1412
16. jan 2019

@sylvia30 viem že musím snažím sa ale stale padám na dno . chcem žiť chcem sa venovať deťom .keď us citim že je dobré .vtedy hnet zlé mi je.a neviem myšlienky má zabijú.chcem byť šťastná.nemam sa akým porozprávať stále som sama.

karolinabese
16. jan 2019

@sylvia30 a ad nezaberali? Ten citalec? Boli potrebne dalsie lieky aby presli uzkosti a hnacky?

sylvia30
16. jan 2019

@karolinabese citalec zabral do 2 týždňov, lieky na spanie zhruba po 3 a benzáče na úzkosť zaberajú rýchlo, ale musím sa naučiť pracovať s úzkosťou, aby som ich nemusela brať, citalec a lieky na spanie budem brať dlho, možno aj navždy...

sylvia30
16. jan 2019

@nanka1412 tých chvíl, keď ti je dobre, bude postupne viac a tie zlé chvíle budú ubúdať....chodíš aj von medzi ludí, na návštevy, alebo si stále doma?

nanka1412
16. jan 2019

Karolinabese .mne hnačky prestali keď som začala brať frontin ale úzkosť mám každý deň zatiaľ.ale brala som aj probiotiká biogaja .

nanka1412
16. jan 2019

@sylvia30 keď mi je dobre tak idem ku mame totiž ona býva v inej dedine ..a dnes som bola s malým na poradňu .som myslela že umriem taký atak som dostala

sylvia30
16. jan 2019

@nanka1412 aspon po dedine na prechádzku, do potravín, na poštu....prídeš na iné myšlienky, nebudeš stále zavretá vo vnútri, ja som chodila na dvor kŕmiť zvieratá, čo chováme, odhŕňala sneh - aby mi prešiel čas a prišla som na iné myšlienky, vela som telefonovala s blízkymi (rodina a dobré kamarátky) a cez vychádzky som vždy povinne chodila von....