Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
19. jan 2014

@bielytesak hlavu hore,dúfam,že až tak zlé to nebude,ked to zvládajú ženy,tak sa drž aj Ty.Snád tie lieky raz zaberú.....

aneta174
19. jan 2014

@lucinka0921 2kratt 50mg a liecim sa 2 krat

hroska
19. jan 2014

@esselte no pockaj, tomu nerozumiem? Takze na tom Paretine normalne sex. fungujes? 😨 😲 .Mas na to chut a vsetko ako ma byt? 😨 Lebo ja som bola uuuuuplne po tejto stranke na jom mimo 😝 😠 😝

lucinka0921
19. jan 2014

@aneta174 ale beries este len 2 mesiace,co nie je vela.Odkedy beries AD,je ti aspon trochu lepsie?Predtym si tiez brala serlift?Ci nieco ine?

bety222
19. jan 2014

@lucinka0921 ja som ten strach mala 8rokov,nikde som nechodila len na tie miesta ktorre som mala poblizku,a ked som po tolkych rokoch už musela lieky brať,a brala som paretin tak lutujem že som si zničila 8rokov zo života,ja som si urobila vodičak ,ja som sama jazdila 170km k našim,chodila som z dcerou do mesta ,všade,ja som sa vobec nebala toho že mi pride zle,alebo že niečo sa stane ,ja som normalne ako keby na narodila,brala som ich asi 3,5 či 4 roky ,potom mi ich vysadila doktorka a bola som 2roky bez liekov,potom prišiel rozvod,a teraz od 16decembra som zasa naliekoch,ale beriem coaxil ale to nieje ono,to vobec nezabera,musim si ich zasa zmeniť na ten paretin,lebo jednoducho teraz po tom čo sa mi ex vyhraža s tym že mi vezme dceru,inač to ani nejde len s liekmi

lucinka0921
19. jan 2014

@hroska
@esselte
vidim,ze sa bavite o sexe 🙂 ja uz ani neviem co to je a to som mlada....Chut ziadna....Myslite,ze je to liekmi?este,ze mam takeho skveleho chlapa,lebo inak neviem 😝 Ked budem u dr. mam jej povedat aj to,ze nemam chut na sex?Ci to nemam riesit?

hroska
19. jan 2014

@adriana1861986 no slovo "nesmie" nie je to spravne slovo, ktore sa pouzije v tomto pripade. Ja by som skor povedala, ze v 1. trimestri by sa "pokial mozno, namali" uzivat AD. 😨 Zavisi to od toho, ci riziko zhorsenia zdravia zeny prevysi riziko poskodenia plodu. Znie to dost teoreticky, ale zena, ktora je v tazkej depresii,alebo v strasnych uzkostiach nemoze predsa vynosit zdrave dieta, o tom velmi pochybujem. 😕 Takze, treba sa zariadit tak, aby si bola schopna tehotenstvo zvladnut ci uz s AD, alebo bez nich. A urcite by si nebola prva ani posledna zena na AD v tehotenstve. 😨

lucinka0921
19. jan 2014

@bety222 jeeeej,tak ty si ma teraz velmi potesila,dakujem 🙂 Ale to myslis vazne,ze takto si fungovala 8 rokov???To si bola bez AD?A preco si nechodila nikde?Ja som tiez tak fungovala,ale nie tak dlho ako ty,no teraz je to uz rok.Inak sa stale zdrziavam doma,ak na nakup,tak len s priatelom a na aute,peso nie.Inak nechodim nikde.Ked som byvala este v bytovke,tak som chodila vencit psa,ale to len porpi bytovke som sa motala,teraz uz ho ani nevencim odkedy byvame v dome,pustim ho a ide si sam... Ale teraz si mi dala obrovsku nadej,ked s liekmi si dokazala takto fungovat.A aku mas diagnozu?Takze si brala paretin?To je aj na uzkostu poruchu a agorafobiu?Ja zajtra budem volat dr.tak som zvedava kedy ma vezme.Jezis,to je super.A teraz zazivas to iste co predtym?Tiez sa takto vyhybas takym situaciam?Ci si to teraz uz skor podchytila a nejak zvladas bezne veci?

hroska
19. jan 2014

@lucinka0921 zial to je ta temna stranka AD, ze "likviduju" sex 😝 , ale da sa s tym vzdy nieco robit. 😉 Luci, samozrejme, to treba povedat dr., nemas sa za co hanbit. Naopak, vela ludi sa s tym nevedelo zmierit, ze na AD boli sexualne "diskvalifikovani" a preto svojvolne vysadili a ......pruser.....

hroska
19. jan 2014

@172 15 dni je stale malo, neda sa este nic hodnotit. 😨 Chce to tych 4-6 tyzdnov. Samozrejme, ze ta nervozita a napatie su velmi neprijemne, presne to som mala aj ja a niekedy som myslela, ze uz to nedam 😝 . Ale kym AD zaberu, odporucala by som ti nejake anxiolitika, lebo niekedy sa to s tym napatim a nervozitou neda fakt vydrzat. Nemusis sa bat, anxiolitika su urcene presne na tieto problemy, ale pozor len na kratkodobu liecbu. Takze, ked si das na to pozor, vysadis ich potom vpohode a nebudes pocitovat ziadnu potrehu si ich dat.

lucinka0921
19. jan 2014

@hroska ja by som lieky nevysadila urcite.A ked jej to poviem,tak co?Nejak mi pomoze s tym?teda myslim,vymeni lieky,za take aby som konecne mala aj chut? 😅

bety222
19. jan 2014

@lucinka0921 my sme v 1999 havarovali,ja som zažila šok,ja som mala zo všetkeho strach,ako ty pišeš len doma a nikde inde,strach zo všetkeho,v 2005 sa mi narodila dcera,ktoru ani neviem že som mala v bruchu,lebo som bola zamerana len na ten strach,takže ked babo chceš tak sa najprv prelieč,a ked sa narodila tak som vobec nemala pocit že to je moje dieťa,mala som ju a hotovo,vieš ako som s nou chodila na prechadzky,len tu jednu trasu ,v blizkosti bytovky,čo ked mi nahodou pride zle ja odpadnem a čo dcera,teraz sa nad tym smejem,ale vtedy som myslela že zošalejem,a ked mal 3roky tak tak mi prišlo zle ,ruky mi trpli jazyk usta hlava ,kolaps,a vtedy rovno k psychyatricke,ta mi dala paretin a do 3týždnou mi to zabralo,a ja som konečne po 8rokoch normalne počula spievať vtakov,ako keby sa mi zrak vyčistil,teraz je to smiešne,ale vtedy horor,takze da sa ziť normalne s liekmi,preto ja chcem druhe babo ,aby som si to užila a mala ten pocit že som tehotna,to sa ten strach a tie pocity kto to nezažil neuvery

lucinka0921
19. jan 2014

@bety222 to presne ako keby si pisala o mne.Ja som toto niekedy zazivala.teraz uz nemavam take ataky,ale proste strach mam stale v sebe,ze co ak sa mi nieco stane...A myslim,ze ich ani nemavam preto,lebo nikde nechodim,som len doma a to je moje take bezpecne miesto.... Takze ja hned zajtra volam dr. a hned to budem riesit.Vidim,ze si to zvladla ty a zila plnohodnotny zivot,to ma velmi povzbudilo,dakujem ti za to 🙂 Ja babo zatial neriesim,ja chcem byt psychicky v pohode a potom,presne,chcem si to uzit,ale nie len tehotenstvo,ale vsetko kazdodenne malickosti a nie sa do vsetkeho nutit,byt bez energie a v strachu....

kachita
19. jan 2014

@bety222 No tak to ziram, cim si si presla. Ale clovek je nezmar, dokaze vela. Ale az raz spozna pomoc AD, tak uz kona inak. Nenecha sa tolko trapit. Tesi ma, ze sa citis dobre a ze si si nasla cestu.
Ja som dnes uz 8 dni na liecbe. Dostala som k AD aj Atarax ako ukludnovak, ale ja neznasam otapene stavy, tak som ho nebrala. A tie stavy su otrasne. Dnes rano som si ale povedala, ze kaslem na to, aj keby to mal byt posledny tyzden mojho zivota, ze sa chcem citit uvolnene. Dala som si ho a cuduj sa svete, citim sa dobre. Dokonca ked som si davala vecerne AD, tak som citila, ze to je uz zbytocne a moc. Chcem sa zastabilizovat a potom fungovat na najnizsej moznej davke.
Ono cela uzkostno depresivna porucha nam stale radne zivotny priestor. A cuvneme, posunieme sa o krok a ona si ten krok nasho priestoru ci zivota vezme. Ale neulavi sa nam, lebo hned sa na nas tlaci a chce viac. Dolezite je nepustit a nepolavit. Ja som prestala isty cas chodit do obchodu, lebo mi tam bolo zle. Potom aj do obchodiku tu poblizko som nechcela chodit, potom ani smeti vysypat a potom ani z postele vyjst. Cim viac som cuvala, tym viac priestoru odo mna mrcha chcela.

bety222
19. jan 2014

@lucinka0921 kolko strachu a chvala bohu sa nikomu nikdy nič nestalo,to len ten pocit a zbaviť sa len toho pocitu a bolo by fajn,každa veta v hašich hlavach začina ,,čo ked ,,ale žiadne čo ked nieje,len si to natlačiť do hlavy,len to nejde,ja momentalne som si povedala že musim byť silna koli dcere a že určite mu ju nedam ,, len sa nesmie dozvedieť že teraz zasa beriem lieky ,lebo mi povedal,že moje zdravie použije proti mne,neboj sa určite ked ti da dobre lieky tak budeš fungovať v pohode,žiaden strach nebude,a ty sa budeš už len nad tym usmievať a si povieš ,že prečo si to neurobila už skor

kachita
19. jan 2014

@lucinka0921 A ty si ako dlho na liecbe ? Urcite to zvladnes.
Inak, neviem ci ste videli, ale na stv2 bol dokument o plastoch. O tom, ako kazdy jeden plast uvolnuje chemicke latky a tie praimo ovplyvnuju mozog. Ja som v soboru bola u jedneho doktora a ten mi nasiel v tele Kadmium. Kedze nefajcim, do tela sa mi dostal z plastov. Z flias a z kadecoho.

bety222
19. jan 2014

@kachita ja som paretin brala 1denne ,aj ked mi kazala brať 2 ,ale ja som to tiež tak citila že mi to stači,nemusela som si zvyšovať davku a to mi s tačilo po celu tu dobu,možno potrebujes len trochu preliečiť a nebudeš ich brať dlho,mne povedala doktorka že keby som prišla hned tak by som už bola z toho davno vonku,ale teraz liečime tie ťažke 8rokov,

kachita
19. jan 2014

No ja som mala silnu epizodu po vysadeni, nevydrzala som bez liekov ani pol rok. Tak zatial nespekulujem nad nicim. Ale som si ista, ze tie vecerne dam prec. Nechcem ich.
Dobru noc 🙂

bielytesak
19. jan 2014

uz len sadnut na ten vlak bez zastavok,co sprievodcu a spitocny listok nema,........................boh nam dal slobodnu volu.............tak ju vyuzijem.........jedina utecha.....zobrat zivot do vlastnych/a nie bozich /ruk...nakladol mi satocne..........mavajte sa krasne.............................................................................................................................................................

hroska
19. jan 2014

@bielytesak to co su za reci? 😵 😠 Necitis sa dobre,ci? naposledy si pisal tusim, ze mas Alventu 150 mg a Trittico? nie je lepsie?

aneta174
20. jan 2014

@lucinka0921 ale uz chodis normalne vonka ako predtym

lucinka0921
20. jan 2014

@bety222 preco by ti mal vziat dceru?A aj ked beries lieky,no a?Robis to predsa pre seba a dceru,aby si mohla fungovat plnohodnotne.Vsak ju nezanedbavas....Niektori chlapi su proste svine....Aj mojej sestry ex je taky pardon za vyraz jebnuty....To ma vie neskutocne vytocit....Ale neboj,nevezme ti ju a bude dobre 😉 ja idem volat dr.,tak uvidim co mi povie

lucinka0921
20. jan 2014

@kachita ja beriem lieky uz druhykrat teraz a beriem rok aj 3 mesiace.Nevravim,ze mi lieky nepomohli,pomohli,ale nie uplne,ako keby sa to proste zastavilo a dalej nejde....STV nemam,zijem CR 🙂 ale ja fajcim,tak asi to v tele budem mat,ale z cigariet....

lucinka0921
20. jan 2014

@aneta174 nie,nechodim.Akurat vcera som bola,ale nie sama,ale bola som zase po dlhej dobre,niekolko mesiacov.A ak idem niekam peso,tak blizko domu sa zdrziavam....

bety222
20. jan 2014

@lucinka0921 napiš potom čo bolo u doktora,uvidiš bude ti dobre,a ten moj ex,ked sme sa rozviedli tak sa mi vyhražal že sa ide zabiť,ide spachať samovraždu,tak taky človek chce zobrať dieťa,otec dokonaly že,zoberie ju raz za mesiac na vykend a nie je schopny sa s nou naučiť a on sa mi bude vyhražať,

kachita
20. jan 2014

@lucinka0921 Ja som mala take uzkosti, o akych tu pisete. Bola som frajerka, lebo som sa vedela premoct. Vysadila som a potom sa to zacalo obraciat proti mne. Zacala som sa bat samej seba, ze mi moje vlastne myslienky ublizia a prinutia ma nieco spravit, co nechcem. Je to taky divny pocit ze nedoverujete samej sebe. Otras. Pomaly sa dostavam ako tak do pohody.

aneta174
20. jan 2014

@lucinka0921 ja som si myslela ze uz chodis sama tak som to pochopila ja musim sama ja mam dve deti

aneta174
20. jan 2014

@lucinka0921 sle ty si z toho nevysla ked nechodis sama nikde to celkom ma vymiznut

aneta174
20. jan 2014

@edimamija s vies konkretne poradit prosim

lucinka0921
20. jan 2014

@bety222 no pekne,takze sa neboj,urcite ti malu nevezme,to su len vyhrazky....

@hroska
@esselte
@kachita

baby co mam robit,volala som dr. a ona by ma vzala,ale moze az 18.3..... co mam robit?Mam zavolat niekomu inemu ci ma nevezme skor?Ci mam pockat az do vtedy?Ona ma na nete najlepsie recenzie,tak neviem co teraz mam robit