Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
20. jan 2014

@kachita chapem ta,ja som tiez mala take myslienky...Ale neboj bude dobre,len to trosku trva 🙂

lucinka0921
20. jan 2014

@aneta174 ano nedostala som sa z toho este.Akurat nemam ataky,ale bojim sa chodit niekde sama,preto teraz si hladam nejaku psychiatricku,co mi pomoze....Proste lieky mi pomohli trochu ale nie uplne,tak ako prvykrat....

kachita
20. jan 2014

@lucinka0921 A nemoze ta zobrat na priamu platbu ? Za poplatok 10 eur normalne doktor vezme behom tyzdna. Nepytala si sa na takuto moznost ? Lebo cakat do marca je podla mna hlupost.

lucinka0921
20. jan 2014

@kachita nie,novych pacientov az vmarci.... A to som volala 4 psychiatrickam.Takze najskor jedna 4.marca.....

kachita
20. jan 2014

juj, tak ale ak ti bude zle, tak pojdes rovno k nej, akutne pripady musi zobrat
jedna moja ziacka je doktorka zo zachranky a ta mi povedala, ze ak mi je velmi zle, mam si zavolat zachranku a potom to uz ide vsetko rychlejsie

aneta174
20. jan 2014

@lucinka0921 aha mna pred 6 rokmi z toho dostal serlifr a neurol ale teraz to dako trva

edimamija
20. jan 2014

@aneta174 ja mam tiez stavy ked sa bojim kamkolvek ist,na dlhe cesty uz vobec,bojim sa ze sa nevratim atd. Vyberam si stale v tom okamihu ked uz treba ist,nic dopredu neplanujem,lebo som az do tej doby potom nervozna. Skusam prekonat svoj strach bez vsetkeho,myslim tabletky..

aneta174
20. jan 2014

@edimamija uz neberes lieky jasom tak uz skusala ale zatial to neslo

lucinka0921
20. jan 2014

@aneta174 mna pred dvoma rokmi cca dostal z toho sertralin,co je to iste ako serlif,teraz ho beriem,ale teraz mi uz tak nezabral,ako predtym.... Ale to sa stava,ne prvykrat zaberie a druhykrat nemusi....

lucinka0921
20. jan 2014

@kachita ale mne nie je zle.Ja som si nikdy zachranku nevolala....Ja som stale pretrpela.... Tak neviem co mam robit,este skusim nejakych obvolat,ale tie mali najlepsie recenzie,tak som chcela ist k takej dr.....

kachita
20. jan 2014

@lucinka0921 No ja tiez nemam take stavy, ze by som volala zachranku ako busenie srdca, odpadavanie, ataky a neviem co. u mna to je vsetko v psychickej rovine. Tak drzim palce, aby si sa cim skor dostala.

lucinka0921
20. jan 2014

@kachita dakujem ti 🙂

edimamija
20. jan 2014

@aneta174 nie,ja som sa jedneho jumoveho dna rozhodla ze viac nie, a povedala som si zw sa budem bat radsej tich liekov a tak som zavolala psych.a ona mi povedala ako s tym prestat,u psych.som nwbola viac ako rok a lieky nwberiem od juna.

172
20. jan 2014

@hroska..myslis moja xanax a pod ? Je to kratka doba aj ked som predtym uzivala velaxin 75mg 5 rokov? Takze si tiez mala nervozitu a taku apatiu ze sa ti nic nechcelo,strach?som stale doma opatrujem maminu myslis ze to zvladnem?!

172
20. jan 2014

@hroska..a este moja mam menzes tiez ta to rozhadzalo? A navali tepla?...ked som dnes volala dr. Tak ze ci chcem ist do nemocnice takto hned na mna vybafla..tak teraz som uz uplne s toho hotova!

172
20. jan 2014

@hroska...tak 150mg beriem od 2.1....mavala si to tiez ze si sa bal a aj pohnutuz neviem ci blbnem alebo co 😉

esselte
20. jan 2014

@hroska ˇano, normálne fungujem, nič sa nedeje, aspoň zatiaľ, možno, keď mi zdvihne dávku na 40 mg už ma chuť na sex prejde

esselte
20. jan 2014

@lucinka0921 Určite dovtedy nečakaj , hľadaj ďalej

esselte
20. jan 2014

@aneta174 Aj mne sa zdá, že keď sa mi to vrátilo, trvá nejako dlhšie sa z toho dostať, asi už tomu príliš neveríme, lebo sme mysleli, že je to za nami a keď sa to vrátilo, tak sa viac sledujeme a bojíme a preto asi trvá dlhšie, kým sa to ustabilizuje

hroska
20. jan 2014

@172 to je jedno kolko si predtym uzivala. 😨 Teraz to musis pocitat od toho 2.1. a to je este kratko. Ak ti byva moc zle, mozes kratkodobo,kym ti AD nezaberu tie anxiolitika, napr. Xanax, Neurol, Frontin, Lexaurin,lebo potrebujes aj fungovat,ked sa staras o maminu. Ano mala som svinsku nervozitu a napatie a to stale od rana do vecera,az kym som nezaspala a nevedela o sebe 😝 Niekedy som myslela,ze mam v sebe casovanu bombu. Samozrejme aj strach a to uplne zo vsetkeho. Co sa tyka menzesu, tak tyzden pred tym, uplna katastrofa 😲 😝 , vzdy ma to psychicky rozlozilo a po mensese aj fyzicky. Ked AD zaberu, zlepsi sa ti postupne aj to obdobie pred menzesom.

lucinka0921
20. jan 2014

@esselte Jani,najskor 4.3..... nikde inde ma skor nezoberu,iba neskor.A su este dvaja,ale na nete maju velmi zle referencie,takze tam ani nevolam....Takze nic ine mi neostava len pockat ten mesiac aj nieco

172
20. jan 2014

@hroska..ani nevies ako mi tvoje slova pomahaju..dakujem! Davam si xanax stvrtku z 0,25mg chcem toho zobrat co najmenej.dnes som skusila ist do obchodu prisla som spotena ako by ma tam vodou oblilali 😒

bety222
20. jan 2014

@lucinka0921 skus sa jej opitať ,že ked si zaplatiš za vyšetrenie ,či ťa nevezme skor tak,ty byvaš v čr,lebo tuna to tak funguje,u našej sa plati 7eur a berie ťa v pribehu 1 ,,2 dni,,skus ,lebo to je dosť neskoro,

bety222
20. jan 2014

@lucinka0921 prepač pitala som sa ťa na to načo si už odpovedala,len som si to prečitala až ked som ti napisala,,

lucinka0921
21. jan 2014

@bety222 nedavi 🙂 tu to asi tak nefunguje....Vravela som,ze by som si zaplatila,tak aj tak povedala,ze az v marci.....☹ nic ine mi neostava,len pockat...

aneta174
21. jan 2014

@esseltno asi mas pravdu

aneta174
21. jan 2014

@edimamija obdivujem ta moja si velmi silna ak viespomoz minabratsily

edimamija
21. jan 2014

@aneta174 musela by som poznat detaily ale jedno je iste. Najlepsim lekarom si sebe samej.

172
21. jan 2014

@hroska..je normalne,ze si musim zdriemnut ked pride 13.h ked len na pol hodku? Bola som naucena stale fungovat ako strela ...nemusim sa s toho stresovat?dnes som si dala polu xanaxu z 0,25mg...

aneta174
21. jan 2014

@edimamija musim sa viac snazit mam dve dievcata musim sa toho svinstva zbavit mala som to pred a6 rokmi a teraz sa mi to vratilo bojim sa chodit sama to je jedno kam idem