Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
20. mar 2014

@gmarianna82 Ahoj a vitaj medzi nami 🙂 zatiaľ som tu nečítala,aby to bolo s AD ako NU.Možno niektoré majú s týmto skúsenosti,tak ti poradia. 🙂 Všetko dobré.

gmarianna82
20. mar 2014

a este sa chcem spýtat, ake lieky od bolesti môzem uzivat popri AD. Ďakujem

stella33
20. mar 2014

@lucinka0921 tiez som mavala podobne stavy. nebrala som ale antidepresiva, ale anxiolitika, aj to kratku dobu.u mna to je zatial "len" uzkostna porucha. velmi som sa musela premahat ist niekam sama, ale mala som problem vobec ist na nejaku velku akciu, koncert, do velkych hal, dalej od domu. ked bolo najhorsie bala som sa sama aj doma :/ lieky su urcite fajn na stabilizaciu organizmu, ale na prekonanie strachu skor zaberie dobra terapia a praca na sebe. trva to dlho, chce to cas, ale pomalicky sa to da. davaj si malicke ciele (nakup, nejaka vybavovacka... ) a pekne sa s tym potom pochval blizkym, terapeutovi, pochval sa aj sama pred sebou 🙂 Posilni sa na dalsie kroky. Urcite by som neriesila vychadzku do lesa... to uz je vyssi level a hlavne je tak trochu aj prirodzene a ziaduce citit v takej situacii obavy. Zbytocne ta to rozhodi.

anina63
20. mar 2014

@gmarianna82 ja najviac preferujem Panadol na všetky bolesti 🙂

stella33
20. mar 2014

@gretyka viem presne o com hovoris :( urcite to ale neuzatvaraj tak, ze si taka povaha. situacia je taka, tak to pocitujes, ale nemusi to tak byt vzdy. iste zmierenie so strachom je dobra vec, ale urcite sa mozes posuvat, pochopit ho a v istom obdobi sa ho naucis aj ignorovat 🙂 ver mi, chce to cas, trochu viac sebalasky a ak mas pri sebe aspon nejaku oporu, pojde to. Ja svoj strach neustale analyzujem. Dnes uz viem ze vznikol z pocitu neistoty, bez psychickej podpory rodicov, velkeho tlaku aby som vela veci a dlhodobo zvladala sama, bez moznosti prejavit svoju slabost... Naucila som sa hovorit nie, postazovat si, vesat na nos svoje problemy inym, a netrapit sa nad tymi ich 🙂 znie to hrozne, ale dostala som sa uz do takych fyzickych stavov, ze to bolo bud, alebo. bola som "nepouzitelna"... musela som sa naucit byt viac sebcom, lebo ked na to prislo, bola zataz len na mne. teraz som tesne pred porodom a tiez mam obavy ze hormony mi uplne rozbiju moju koncepciu 🙂 a k tomu kolotoc a detske choroby okolo babatka... Musim len verit, ze sa v tom nestratim a budem pekne delegovat co sa da na manzela, rodinu a hlavne vypustat to, co uz je mimo mna...

stella33
20. mar 2014

@ruzicka32 inak neviem ci vies, ale depresia byva vedlajsim priznakom alergie na laktozu. uzko spolu suvisia. takze by som zacala tam, kym nabehnes na AD

anina63
20. mar 2014

@stella33 Ahoj,musím ťa pochváliť za povzbudivé slová,tiež to veľmi pomáha.Ked musím niečo prekonať,tak si pomyslím-čo som horšia?Tiež sa učím povedať nie,lebo na mne by mohli aj orať 😀 Ked môžem, veľmi rada pomôžem a mám z toho dobrý pocit,ale niekedy je to až zneužívanie a s tým sa učím bojovať 🙂 Všetko dobré 🙂

anina63
20. mar 2014

Milé žienky,prajem Vám všetkým a aj sebe krásny prvý jarný den,nech sme šťastné a usmievavé nielen dnes,ale po všetky dni ktoré prídu. 🙂 🙂 🙂

172
20. mar 2014

babenky mne je dnes divno...prislo na mna take teplo a stale take myslienky divne ze sa mi to vracia...prejde to zas??

ja1980
20. mar 2014

@172 aj po liekoch ? ja vďaka bohu AD sa mám dobre 🙂

esselte
20. mar 2014

@172 tak čo sa deje, zas to na teba ide,ved už bolo dobre

gretyka
20. mar 2014

@stella33 Ano mas pravdu a dakujem Ti. Od malicka som bola vedena k samostatnosti alebo sama som to chcela? ani neviem....To co pises o tej neistote a velkom tlaku, to aj na mna pasuje...tiez som vela veci musela zvladnut sama, lebo som nechcela ziadat o pomoc...ako fakt som si protirecila aj protirecim, lebo aj som to chcela zvladnut sama aj som chcela pomoc...a napr., ked bol nejaky problem v praci, ktory som nedokazala vyriesit sama a pomohla kolegyna, tak som to brala ako svoje zlyhanie, pricom o nic neslo...a aj teraz v suvislosti s detmi, ta starostlivost o ne je hlavne na mne, ako manzel stoji pri mne a pomoze , co poviem,ale aj tak vacsina veci je na mne, kedze ja som s nimi vacsinu casu a on aj riesenie problemov nechava na mna, co je aj dobre, lebo mi aspon nekeca do toho, ked ja som presvedcena o svojej pravde, ze co a ako ale niekedy je to nevyhoda, ze by som potrebovala asi aj tu podporu alebo pomoc...neviem to ani vyjadrit, ale snad chapes o com pisem....

mmama
20. mar 2014

@172 a tiez to mas od vtedy ako si zvysila AD?mna z toho boli a pycha v bruchu,z coho som velmi nervozna a panikarim.

soniada
20. mar 2014

@gmarianna82 ja uzivam vsetko 😉 teda paralen je najmenej skodllivy ale ked mam mrchu tak nevstanem z postele od bolesti tak mi je to jedno , ibac kludne, ale flektor je uz strasne silny na mna napr.

timino
20. mar 2014

@mmama ahoj ja som mala tiez nafuknute brucho a bolela ma prava strana a zistili mi ze mam zlcnikovy kamen.,ale nemusi to byt tvoj pripad

timino
20. mar 2014

@172 ahoj neboj sa vsetko prejde aj ja som sa tym trapila a teraz sa uz konecne citim vyborne,takze drzim palce

172
20. mar 2014

@esselte no neviem ved robim ako normalne len ako som supala zemiaky tak take teplo na celom tele...a lenivaaa som..vcera mi skoncili kramy moze to byt este s toho?

esselte
20. mar 2014

@172 môže to byť t toho

172
20. mar 2014

@timino...ahoj a ako dlho sa liecis? a ako dlho si mala take stavy?co uzivas?

timino
20. mar 2014

@172 ja sa liecim od decembra najprv som brala jedny AD a asi po 2 mesiacoch mi pridala este jedny AD a potom sa to az zacalo postupne zlepsovat.Ty sa odkedy liecis?

timino
20. mar 2014

@172 brala som asentru 100mg rano 100mg naobed a vecer mirzaten,tie stavy boli strasne ja som ani vianoce nemala vobec som sa netesila,zle mi bolo dlho ja som si myslela ze to ani neprejde.

172
20. mar 2014

@timino mne sa to po 5r vratilo v decembri..z.vysila mi dr davku a pridala mi druhe AD...este moze prist taky stav ci? som doma opatrujem maminu mozno aj s toho ze som stale doma

lucinka0921
20. mar 2014

@172 ale kde,to az vecer budem balit,este pracujem....Dakujem moja,uzijem si a ty v sobotu 😉 nebudem na nete cez vikend,tak v nedelu vecer sa ozvem

lucinka0921
20. mar 2014

@ja1980 cestujem do Banskej Bystrice na DM party 😉

lucinka0921
20. mar 2014

@mmama ja som mala problem so stolicou a dost dlho.Ja som na wc nebola aj 5 dni....Az neskor sa to upravilo

gretyka
20. mar 2014

@lucinka0921 ty si depesacka? jeeej 🙂 aj ja 🙂
bola si na koncerte?

lucinka0921
20. mar 2014

@stella33 dakujem.Len ja sama nemam nejak odvahu ist na nakup napriklad,obchod najblizsie mam kilometer od domu...Ale uz som objednana na KBT a je najlepsi tu u nas,tak verim,ze mi pomoze a budem zase ako predtym....Pri prvej liecbe som terapiu nepotrebovala,no teraz ano.Ja som mala tiez najprv len uzkostu poruchu,ale zlou liecbou sa pridruzila aj agorafobia a ta sa ma drzi ako kliest....Ale aj to sa casom sprvavi,viem,ze to bude trvat dlhsie.....

lucinka0921
20. mar 2014

@gretyka tak pod do BB na party,aspon dame pokec 😀

gretyka
20. mar 2014

@lucinka0921 to je pre mna daleko... 😅

172
20. mar 2014

@lucinka0921 pisala som ti na fb moje...