Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mmama
29. máj 2016

Babeny ak chcete viac vediet o liekoch a radach precitajte si tuto skupinku od zaciatku.Najdete si informacie od zien,ktore boli pred casom v situacii ako my 🙂 peknu nedelu

olivia77
29. máj 2016

@umabell, prave som docitala o zenseni uz asi 6ty clanok a bez problemov sa moze kombinovat s liekmi, nie je tam ziadna interakcia, zensen nema ani vedlajsie ucinky, moze sa dlhodobo uzivat, ani nevznika ziadna zavislost, nie nadarmo sa mu hovori Vsehoj azijsky... a ja musim uznat, ze na psychiku, depresiu a uzkost mi naozaj pomaha, citim si neporovnatelne lepsie...

olivia77
29. máj 2016

@mmama, to ma mrzi, bola by som rada, keby ziadna z vas nemusela brat chemiu, skoda... verim ti, ze tazke stavy su na slucku, tiez som mala vselijake, ale zatial to teda skusam takto, aj ked mozno nemam stavy ako niektore z vas, ale tiez neboli prijemne, obcas aj na slucku... no vzdy som sa nejako pozviechala...

olivia77
29. máj 2016

@umabell, on fakt fantasticky je... musim ho pochvalit, lebo teda aspon mne zatial zabera!!! bodaj by to pomohlo kazdej z vas, ktory trpi uzkostami, depkou a PP... objednavam zasadne iba Panax Ginseng, to je zensen korejsky, vraj je naj, ten som jediny zatial skusala, takze o jeho ucinku zatial viem povedat, ze funguje... kupujem ho z Ameriky, tu je predrazeny a ktovie v akej kvalite, zo Slovenska moc doplnky nekupujem, su v nich slabe davky a ceny premrstene nadmieru...
toto je on: http://m.iherb.com/Now-Foods-Panax-Ginseng-500-...
postovne ta vyjde necele 4eura a vacsinou za 10pracovnych dni to mas na poste... treba si zalozit konto iba a uhradis platbou vopred, nic komplikovane...

evak12
29. máj 2016

@olivia77 ahoj mozes mi napisat ake si mala stavy?dakujem

olivia77
29. máj 2016

@evak12, panicke ataky, najcastejsie v aute: zrazu na mna prisla panika, busenie srdca, stiahlo mi hrdlo, myslela som, ze v momente sa povraciam, cize napinanie na vracanie, pocit, ze svet okolo nie je realny, a hlavne stav, ze musim co najskor z tej situacie uniknut, len bohuzial nebolo kam, bolo mi trapne povedat, ze zastavte mi, lebo asi skolabujem... mala som vzdy pri ataku pocit, ze to je moj koniec, ze neviem dychat, ze sa dusim, nedostatok vzduchu... no vzdy to preslo, ale po ataku som bola velmi vycerapana, bez nalady, depresivna... ataky ma chytali aj medzi vela ludmi, ked som citila stres, tak som ho nezvladala, no a vtedy to vzdy vyustilo do ataku... velmi neprijemne stavy, no kazda, ktora trpite PP, to poznate... este som zabudla spomenut navaly tepla, potenie pri kazdom ataku, celkom presne sa ten atak podoba na infarkt alebo nieco podobne... ale nikdy, ani raz som nesla na pohotovost, ani nevolala sanitku, lebo nejak sama som prisla nato, ze ked som z tej situacie von, zrazu prichadza ulava... u mna je to spojene velmi s ludmi, napr doma mam max uzkost a busenie srdca, ale medzi ludi to obcas nezvladam...

olivia77
29. máj 2016

inak mne najviac pomohla tato stranka a clovek, ktory na nej radi... http://rng.nazory.eu/
pod pseudonymom RNG vam na tejto stranke radi clovek, ktory sa nie malo rokov zaobera citanim lekarskych periodik, alternativnej (vyskumnej) skupiny lekarov, ktory pouzivaju prirodne latky namiesto syntetickych farmaceutik... na stranke su podla kategorii rozdelene choroby, kde pan RNG odpoveda, ake doplnky je mozne na chorobu pouzit... keby nebolo tejto stranky, dnes toho vela neviem, su tam doplnky a spomenute veci, o ktorych som netusila, ze existuju...
tu je dalsia stranka, kde su otazky a odpovede aj na konkretne potravinove doplnky, tu som sa vlastne dozvedela o zenseni z prispevku od pana, ktoremu zabral na PP...
http://rng.jecool.net/
na tejto stranke som presedela cele hodiny pri pc, pisu tam ludia, ktori su zavisli na AD alebo Lexaurinoch a podobne, chcu sa zavislosti zbavit, tak sa radia, ci je to mozne a hlavne ako...
ktore z vas to zaujima, urcite tu najdete kopec odpovedi, co ako v tele funguje, len to chce viac casu, je tam toho kopec, najprv som tiez bola z toho jelen 🙂
urcite sa ale dozviete veci, o ktorych ste mozno ani netusili 🙂

domkaaaa
29. máj 2016

No po alvente som nepribrala ani gram 😊 Skor chudnem to by boli dokonale adčka pre mna keby mi je na 100% 😄

domkaaaa
29. máj 2016

@umabell umka tebe je zle? :( zasa sa to vratilo??? Co sa stalo? To koli sulpiridu?

domkaaaa
29. máj 2016

Baby dnes som bola cely den doma a len tak upratovala a vecer prisla na mna depka :( to moze byt z toho ze som nikam nesla?

olivia77
29. máj 2016

baby, chcem sa spytat, tie ktore trpite PP, mavate taky az ochromujuci strach? ze vam je nevolno, na vracanie, kolkokrat aj bezdovodne? ze ani nemyslite konkretne na nejaku situaciu, ktorej sa bojite, ale ten strach nie a nie odist? dakujem moc

srr
29. máj 2016
olivia77
29. máj 2016

@srr, takze spolocny menovatel je teda depresia a z nej vyplyvajuca uzkost? lebo stale nad tym dumam a chcem prist na koren problemu 🙂 ja by som to u seba nazvala tak, ze dostanem atak, citim potom uzkost a strach, no a potom pride depresia a smutok, taky zacarovany kruh... mate to podobne?

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, tak prave teraz mam depku aj ja, ale je pravda, ze mam dostat menzes, cakala som ho sice vcera, ale zatim nic, no neviem teraz, ci su tie pocity z toho alebo z ineho... ale atak som vdakabohu nemala, len mam uplne pochmurnu naladu, nic ma nebavi momentalne, este cez den to bolo ok... od rana som upratovala, varila a bola v poho...

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 mas presne predne rovnake problemy ako ja presne to co opisujes strach a ziadna konkretna situacia podla mna koren nasich problemov nie je depresia ale strach ...

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 a aj vies co by mohlo tieto problemy spustit?

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, ja to mam momentalne tak, ze mam neidentifikovatelny strach a tym padom, ked myslim, ze mam ist tam a tam, mam z toho strach, ale to preto, lebo nato myslim uz v strachu... to je chore, tak som nato nastvana, to je fakt porucha v mozgu, lebo za inych okolnosti, ked som stastna, vsetko beriem uplne inak, s nadhladom, nemam z veci takyto iracionalny strach... ved vlastne strachy su vsetky iracionalne, su v nasej hlavne zvelicene, nikdy to nie je naozaj tak, ako to dopredu planujeme, ze to take hrozne bude... aspon u mna je to tak, aj ked sa x krat presvedcim, ze strach bol neopodstatneny, strach ma mata stale... tak su lepsie obdobia, ale potom pridu horsie... ale fakt to ma u mna docinenia aj s menstruacnym cyklom, lebo vtedy som totalne labilna na veci a situacie, vyhybam sa ludom, nemam chut diskutovat, ani nic podobne... som taka znechutena...

domkaaaa
29. máj 2016

Kolko mas rokov? 😊 Comu sa venujes? Ak chces napis

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 domedavna som to mala aj ja takto mala som ist n ples a ja neuveritelny strach uz dva dni predtym a potom rozmyslam coho sa bojim a fakt nato nikdy nepridem ... Strach nas proste ochromije

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, vies co, ale myslim si aj tak, ze tomu strachu predchadza trosku ta depresia... lebo strach je negativny pocit a ten nevznika nikdy z prijemnej nalady a z pocitu ´som v pohode´... to je taka moja teoria, ale myslim, ze vcelku realna... no a ked uz pride depresia, je to opat zacarovany kruh... sem tam z neho vyjdes, potom opat spadnes... niekedy si hovorim, keby existovalo nieco, co mi vymaze vsetky strachy z mojej hlavy a nikdy ich tam nevratilo... vsetky nepekne situacie, kedy a coho som sa bala... ze to by bol krasny zivot, ja by som brala zivot uplne bez strachu... 🙂

domkaaaa
29. máj 2016

A ked mam uzkost nemam vhut na nic pride aj depka ze ci budem takto zit navzdy a nemam naldu ani na ludi :(

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 ano aj ja myslim ze depku mame urcite bohuzial ... A ono uz navzdy ju budem mat? Ci ona sa aj uplne da vytratit? Ci budem mat dtale dokola lepsie a horsie dni

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, presne presne opisujes mna momentalne... sice bez ataku, ale uzkost s depkou nie je bohvieco... ale ja verim a citim, ze to prejde coskoro... verim tomu

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 a psychiatrovi nechodis? 🙂 alebo psychologovi

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, ja si myslim, ze da sa... depka je nieco, zaco fakt nemozme, je to chemickou reakciou v mozgu a tu ovplyvnit vieme... no bez liekov alebo nejakych doplnkov neovplyvnime... ako si spominala, kedze si pocas brania AD nemala ataky a bolo ti fajn, je to dokaz, ze je to sposobene nedostatkom neurotransmiterov v mozgu... cize to je celkom pozitivna sprava pre nas vsetky trpiace 🙂

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 mozno prave psycholog by ti vedel pomoct ja chodim pravidelne

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, nie, zatial nie... sranda je, ze kamosky chodia ako psychologovi ku mne... to tak byva, vypocujem, poradim, ale mne ked je tazko, nie je komu 🙂

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 ano mas pravdu bolo mi veeeeelmi dobre len vzdy rozmyslam ci to bolo liekmi alebo proste clovek potrebuje urcity cas na vyrovnanie sa s tym 😊

domkaaaa
29. máj 2016

@olivia77 presne ako vravis ja studujem psychologiu a vsetci vravia ze som ich slniecko 😊 Keby tak vedeli kam chodim kazdy mesiac 😄😄

olivia77
29. máj 2016

@domkaaaa, dalsia vec este, co som si vsimla, ze akasi spolocna crta nas trpiacich PP je podobna povaha, ukecanost, taka rychlost vo veciach, chceme mat vsetko tip-top, ked tak nie je, uz zacina uzkost, chceme byt zodpovedne, mat vo vsetkom kontrolu a dokonalost... aspon u mna to tak je... a dalej este, som na veci velmi senzitivna, precitlivela, hned ma veci vedia ranit, na svoju osobu som velmi kriticka... vidis sa trosku v tom?