Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
13. jan 2010

Hrosi, ano mas pravdu najlepsia investicia do vzdelania a mne napr vobec nevadia prebdene noci na skolu, ani ine veci k tomu patriace a naopak ma to naplna a vobec nezavidim tým ktorý maju viac aj bez skoly, ja mam viac sama v sebe a to ma tesi 😀 haha ty smajlici ma fakt pobavili 😀 😀 to by som tu zamorila asi celeho kona keby ja sa zacnem takto vyburovat 😀 😀
filipal, aoj, no jasne ze cvicim 😠 vies ako 😒 v spanku ked tak možno 😀 nemam kedy o osmej ked pridem z prace tka som rada ze sa nieco naucim a tak a nie este cvičiť, henva ma t o 😔
no a nemyslim si ze skola nic nenauci, ja toho nazoru urcite nie som, mna moja vyska zaujima a isla som ju studovat preto ze ma bavi..a ziskala som nove skuseonosit, znamosti a vsetko , myslim si ze je to ine prostredie a nieco nove...
srdcko aky hardisk ste si objednali? aj ja sa chystam kupit..rozbijat?? uf no neviem, v praci mam len comp, tak zeby 😀 kricat by som isla len ked tu v ba bude kricat tak poslu na mna policajtov a zoberu ma na protidrogove podla mna 😀 😀

maria jasne ze je chyba na ucitelkinej strane, ja neviem aj u nas nejaki spoluziaci blicovali , ono ked si clovek raz zvykne neist tak sa mu to potom velmi zapaci a uz je v tom 😒 možno na začiatku sa len bál niecoho alebo mali písomku alebo niečo a potom sa to opakovalo a už to bolo..ja som strednu skoncila tot nedavno , pat rokov dozadu , ale ja to nevnimam nejako tragicky , proste chalani su chalani a neznamena to ze je najaky iný alebo nieco...poznam dost ludi co chodi pozaskolu , ani nevedia preco, ani nemaju ziadny problem, je hlupa doba a deti si dovoluju viac ako inokedy 😒 A este ked ma niekoho s kým chodí tak o to lahsie sa mu ide...no ja sa na to pozerám tak inak , nie este z role matky ako vy, tak možno moh hlupy nazor ale nevidim to tak tragicky na psychologa alebo co ...ale vyskusat mozte možno sa ukáže..

kami, ja ta tam stale nemam pridanu a neviem ti napisat...ako Simca? chora? no pekne ☹ aj neter je, dnes som jej bola zaniest nalepky hana montana /neviem ako sa to pise/ tak hned skoro vyzdravela 😀 , ale angina jak vysita...jej totiz zachutil sneh ked napadol a v skolke to je tiez pani ucitelkam asi jedno...no vidite baby uz od skolky na nich kaslu 🙂

soniada
13. jan 2010

jejda ake hrubky , hanba mi 😔

hroska
14. jan 2010

soni, ten Tvoj nazor sa mi paci 🙂 😵 - myslim ohladom chalanov, ze to nie je az taka tragedy to blicovanie, to suhlasim, moj tatko blicoval uz na ZS na 1. stupni, dodnes to spomina, ze chodil so susedou rano do skoly a raz prisli neskoro, decka uz cvicili na dvore a ked ich tam videli, radsej sa otocili a isli na stanicu sa pozerat na vlaky (to jak vo Fantociho pribehoch) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , .....ked priseil domov, jeho mame sa to hned nezdalo, ze co tak skoro ide, tak musel s pravdou von....aj dostal po usoch vtedy. A inak to si stastny clovek 😉 😉 😉 , ked studujes a bavi Ta to, ja som to skor brala ako nutne zlo 😝 😝 😝 😝, nevedela som si to nejako vychutnat, asi nie som studijny typ, a celkovo mna nebavil ani ten studacky zivot 😝 , mam rada skor taku istotu, zazemie.....

Srdcko a Ty si ten hardisk odkial objednavala 😨 😨 😨 - zo Sibira, 😨 😨 😨 cestou Transsibirskej magistraly 😨 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inkinka
14. jan 2010

jaaj Hroska, manzelovi sa zahyba, nie uhyna 😀 , to az potom ked zahnes, musis uhynat 😀 - prepac, to ma len tak napadlo
dnes v SME je rozhovor so spisovatelom Pistankom, ze ten na gympli tolko blicoval, az ho odtial vyhodili 😝 a dnes je slavny...a mal aj tazku depresiu a chodil ku psychoterapeutke, vsetko temy, co tu prave preberame.
Filipal, tak zmena diagnozy? A co sa tym meni pre Teba konkretne?
Maria a z kolkych predmetov by syn robil komisionalky? Snad by to nebola az taka tragedy...treba skusit, hlavne nech nesedi v komisii jeho triedna 😝

filipal
14. jan 2010

ale nie Inkinka, ja som sa na moju diagnozu az teraz opytala, ja som si myslela, ze mam depresiu.
to co mam je vraj lahsia diagnoza....povedala mi, ze nie, nastastie to nie je depresia....
no neviem, z coho tak usudila, asi len z toho kratkeho rozhovoru.

Pistanek je vyborny! idem na ten clanok mrknut. 😉
ved to, aj Einstein bol zly ziak...
ale ja som taka ustrachana vo vsetkom vidim problem, bojim sa neospravedlnenych hodin, aj vyhodenia zo skoly...
vsetko robim zodpovedne... dodrziavam cas aj slovo. to je proste povaha. a potom mam uzkosti!! 😝
niekto sa otrasie a ide dalej.

srdcko81
14. jan 2010

Ahojte
Hardisk este nemame 😠 Idioti ma slahne-aby som tu ako debil cez mibil sa pripájala.
Hroska zo Sibira nie-ale to vybavoval manzelov brat-ktorý je ,,akože uplne in v pocitacoch" a ze to sa mu este nikdy nestalo a tak dalej-ked mu hori za ritou.No cez nejaký obchod to slo a malo to prist do 24 hodin do Žiliny-no pekná tofirma-uz som muzovi nadala nech trvá na znízeni ceny alebo nech stornuje objednávku-nemaju si to tam pisat ked to nedodrzia magoraci 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Sonaida-samizdá ze samsung ten hardisk-zevraj tie su super-teda podla mojhosvagra-tak ja neviem ale este sme museli prikupit aj 2gigovu ramku,lebo máme iba dvoj a pre ten hardisk treba 4 gigovu a uz máme aj najnovsii windows 7 tak aby bol plne vyuzitý a este neviem co vsetko-myslim ze ten pocitac uz bude za nás aj chodit 😀 😀 😀 ja som na to teda neni-no mne je to jedno-len aby som otvorila Word a Excel a Kross a viac nepotrebujem a samo ze net.
Takze tak som naserinkana-ale aspon som stihla prebehnut mesto a kupila som si 4 knizky-tak ak budem stihat popritom blazinci co mam v rbote tak budem citat-lebo na Vianoce som dosatala 8 a uz som ich precitala.
Tak zatial ahojte.
maria 62 drzím palce sosynom

soniada
14. jan 2010

hrosi...a ty si studovala hend po skole? lebo ja som zacala stuodvat neskor , a uz popri praci, cize istotu mam, keby aj skoncim so skolou tak mam stale este fajn pracu...no vidis aj tata blicoval, sak take vlaky to je ovela vacsia zabava ako sediet v skole 😀 vsetko je vacsia zabava 😀
filipal aj moja dr mi diagnozu poriadne nepovedala , skusim sa jej aj ja spýtat este raz , mozno uz mam opat nieco ine 🙂
srdcko , polovici co si mi napisala som nerozumela ale o worde som uz pocula 😀 😀 😀
tak to ti zavidim ze citas..ja nemam cas..a v poslednej dobe ani chut 😒

janulienocka
15. jan 2010

ahojte kocky, vsetky moc pozdravujem, po dlhsom case sa hlasim, som strasne nestastna ☹ , zaciatkom novembra som vysadila seroxat, v podstate do minuleho tyzdna mi bolo celkom dobre, miestami az perfektne, ale minuly tyzden sa mi vratili tie moje stavy, som cele dni ako opita, vsetko sa so mnou toci, no otrasne. Tak som volala neurologicke co mam so sebou robit. Ale moc mi nepomohla, mam si dat torecan a magneB6, hm, dala som si a nic. Viac mi vraj nepomoze. Tazko sa mi takto existuje, viacere ste tu spominali ze od druheho trimestra sa mozu brat niektore AD, ona vsak nechce ani pocut ☹. Dufala som, ze to pojde lepsie, ale takto neviem ako to do konca vydrzim, vy sa mate ze to mozte uzivat 😖 😕 😔

hroska
15. jan 2010

..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa narehotala na Vas, riadne gagy 😀 😀, vraj tema Depresia, ved to tu je lepsie ako v teme "ako tomu hovorite", 😀 😀 😀 ........... este vecer pridem mrknut, teraz pracujem a nestiham....

Janulienocka a uz si v 2. trimestri??? 😨 😨 😨 😨 N,o ak mas byt ako pises "nestastna", tak to nie je moc vyhra. ☹ A ked neurologicka viac nepomoze, tak este aj gyndos by mal co do toho povedat a aj psychiater, skus sa aj s nimi poradit, aspon telefonicky. A dalsie priznaky nemas 😨 😨 😨 😨 😨, len to tocenie?
A hlasit sa mozes aj castejsie 😨 😉 😉

pa, pa

janulienocka
15. jan 2010

ahojky hroska, no len to tocenie blbe, ci stojim alebo sedim, akoby som vypila liter vina, uz len dobra nalada chyba 😀 😅 😕 Gyndos moc nepomoze, ten ma skor odkaze na neurologicku. Ku psychiatrovi nechodim, uzkost alebo depky nemam, akurat som fyzicky rozhadzana, ked mi niekto nieco hovori tak mam problem sa vobec sustredit
A Ty sa mas ako, viem ze beries seroxat, tak ma zaujima ako Ti pomohol. 😕 Mne teda uplne zabral az po riadne dlhom case

hroska
15. jan 2010

Janulienocka,mne zaberal tak postupne a pooooomaly.najprv jeden priznak depky vynicil,potom dalsi a dalsi...asi az po 5 mesiacoch to zlikvidoval vsetko,takze uz som relativne o.k. to je zvlastne,ze mas len tie tocaky.a je to znesitelne?

janulienocka
15. jan 2010

tak super, ze uz si za vodou 🙂 , bolo to znesitelne ale uz prestava a tak chytam paniku co si so sebou tolke mesiace pocnem, aj si vycitam ze som otehotnela takto neplanovane, ale ked uz sa stalo dufala som ze to mozno bude v pohode. Keby sa to aspon nezhorsilo, takto by som mozno horko-tazko dofungovala, ale moc sa bojim co bude ☹ keby existovalo nieco prirodne cim by som si mohla doplnit ten serotonin, ale vsetko co pozeram tehotne nesmu, no nic, nesmiem sa lutovat a musim to zvladnut

alika54
15. jan 2010

ahojte,,,janulienocka mne sa svet toci tiez 😝 ,,,o tyzden idem k dr asi mi zvysi davku bo mi je blbo,,,,a gratulujem k babatku 🙂 ,,,,ako idete vikendovat??? ja mam zajtra skusku a potom pojdeme na lyze 😉 pozdravujem vas 😉

janulienocka
15. jan 2010

dakujem alika 🙂 a co beries, ake lieky, ono to chce cas, ja som sa dala dokopy az po tych cca 4 mesiacoch, takze neboj 😉 ja by som tiez strasne rada lyzovala, tento rok musim mat pauzu 😔

maria62
16. jan 2010

Ahojte dievčatá. 🙂
Tak som tu a je mi biedne. Po stretnutí s tou synovou triednou som musela brať frontin lebo to bolo hrozné a myslím si, že taka učiteľka nemá čo v školstve robiť. Bola som za zástupcom ohľadom komisionálnych skúšok bol tam aj môj syn a potom prišla aj ona a najprv kričala na syna, že čo mu ona urobila že pre ňu nechcel chodiť do školy že ona mu chcela iba dobre a potom kričala to doslova vrešťala aj na mňa čo som ja za matka že neviem kde môj syn chodí a aká je to výchova ale to už ma tak dožrela že ja ja som kričala a povedala som jej svoje aj ako to ona sa rozpráva zo žiakmi že čo je to za spôsob či to sa na nich vreští no doslova tragedia potom aj zástupca odišiel lebo ona strašne vyskakovala tak neviem prečo jej nič nepovedal ale nakoniec som povedala že dosť že do takej školy ja ho nedám radšej preruší tu študium a ked sa bude dať prestúpiť od 2.polroka na inú školu tak prestúpi a ked nie tak radšej od septembra bude opakovať tretí ročník na inej škole ale nie na tej a už vôbec nie pri tejto triednej. A dokonca ešte v druhom ročníku ku koncu 2.polroka boli s majstrom v zborovni prekladať skrine a boli 4chlapci a v ten deň bol v škole do jednej lebo vtedy im končila prax a poobede okolo pol tretej vraj zmizla ich triedna kniha. Tak na druhý deň ich obvinila že ju oni zobrali a pritom v škole už neboli a ona prišla ku nim na prax a kričala na nich a že zavolá políciu a že ich udá že ju zobrali to mi povedal až teraz ich majster čo ona vtedy nacvičovala. Mne to syn vtedy povedal že ich krivo obvinila že tú knihu zobrali a že ju pojdu udať za krivé obvinenie ja som ho vtedy prehovorila nech nerobia hlúposti že zbytočne prídu pre ňu do problémov že to nestojí zato a tak tak nakoniec ju neudali a teraz som jej to povedala prečo chlapcov tak krivo obvinila a tu knihu mal druhý majster ktorý ju na druhý deň vrátil triednej tak mi nepovadala ani slovo nato ani nevedela čo povedať ale ja už jej mám naozaj dosť v dnešnej dobe taký prístup je neospravedlniteľný a taká žena by mala vyhľadať odborníka sa správanie a ked nie tak sedieť doma na dôchodku. Ale ešte pojdem za riaditeľom a tiež mu poviem svoj názor aj ked tá triedna je jeho veľmi dobrá známa ale to všetko je jedna banda .
Ale ináč som v poriadku trošku nepokojná len dúfam, že to všetko dobre dopadne. Pozdravujem všetky babenky držte sa pa a pekný víkend

maria62
16. jan 2010

A ďakujem za všetky povzbudenia od vás ja som asi tiež urobila chyba lebo syn mi už na začiatku školského roka povedal aby som ho preložila do inej školy ale ja naňho že šak už iba tretí rok a končíš učňovku snáď to vydržíš ale nepovedal mi čo ho trápi lebo on nie je taký že mi povie čo je vo veci a ja som potom ešte ochorela od začiatku oktobra čo beriem lieky tak asi ma nechcel nejako zaťažovať no vie že tiež urobil chybu že mi to mal povedať no čo už musíme to teraz nejako poriešiť tak dúfam, že všetko dobre dopadne tak ešte raz vám dakujem za podporu všetkým čo ste tu aspoň tu sa môžem poriadne vysťažovať a citiť oporu vo vás všetkých 🙂

hroska
16. jan 2010

Ahoj dievcatka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

maria, dobre si urobila, ze si sa nedala a povedala si si svoje, je to dolezite nie len pre Tvojho mladeho, ale aj pre Teba, ze si dala navonok svoje emocie a nazory 😅 , takze ........ no sme na Teba hrde 🙂 🙂 🙂 😉

Ja som dnes len tak obsmrdala 😝 , moc som toho neurobila ...... vyprala som 2 pracky, vyvesila, vycistila som palickami detom usi 😀 😀 😀 😀 , aj manzelovi (uf, u neho to bola riadna praca 😀 😀 😀 ), navstivila som svokru (aj to bola riadna praca 😀 😀 😀 😀 😀 ), nieco som porobila do robotky....nooo taky light vikend 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

filipal
17. jan 2010

ahojte kocky 🙂

o chvilku odchadzame do lesa. boli sme aj vcera, tak uz sme zahajili tohtorocnu sezonu 😅
bolo vyborne, ale hlavne, ked sa vratime, citim sa ovela lepsie....
neviem, ako vy, ale ja musim aj zhadzovat kilecka po sviatkoch. aj vy ste tak pribrali??? 😝
Hroska, ty nespominas, ze by ste chodili von, uz nechodite?

a Inkinka, teba stale vyzeram na nasich turach, ci to nie ste vy, s manzelom.... 😉

Maria, fajn, napis nam, ako to dopadlo s tym prestupom. a ten frontin si nevycitaj! ved na to ho mas, aby ti pomohol, no nie?
syn pojde do tej skoly, co si spominala, ze tam mas stryka?

kamilka.c
17. jan 2010

ahojte babule 🙂
filipal 😉

ja som tak rada ze nemusim chodit do skoly 😝 😅 😀 😀 😀 😀 😀 ja mam stres aj ked ide do skoly dcera 😀 😀 😀 😀 ten mi uplne staci 😎
dnes si robime ulohy , lebo sme si to nechali na poslednu chvilu.... ale toto je este cellkom zabava a dobry trening na trpezlivost 😀
malinku dnes boli krk....natiahla si sval, otvarala vyzivu 😕 to sa mi este veru nestalo a to sa mi uz naozaj stihlo stat kadeco nezvycajne 😅 , ale uz je to lepsie od rana, len nemhla chudatko hlavicku otacat ju to bolelo.

Zajtra praca skola a kolobeh a pozajtra behacky opat po vysetreniach tesim sa, nech uz mame tento tyzden za sebou nech je vikend dalsi 🙂

alika54
17. jan 2010

Ahojte,,,no Maria drblo by ma z nej,,,dobre si urobila ze si jej povedala svoje,,,, juj na nervy niekedy veru,,,,ja som v sobotu mala skusku z filozofie a mam to za D,,,,som zurila bo aj to co som vedela som poplietla,,,no hlavne ze to mam 🙂 ,,,vecer sme boli s detmi lyzovat hlavne som bola zvedava na malu bo ma po lyziarskom tak co sa naucila a jazdi super- som z nej normalne hotova,,,,zajtra opat pracovny tyzden juj sa mi nechce,,,,pekny vecer vsetkym 😉

maria62
17. jan 2010

Ahojte dievčatá tak ubehol víkend a znova práca len nech sme zdravé a bez stresov, ja som teraz mala toho dosť a ešte som zvedavá ako to dopadne takže čakájú ma ešte nejaké stresy tak sa ozvem a ďakujem za podporu naozaj to dobre padne si to tu prečítať.Držte sa všetky a pekný začiatok nového týždňa. 🙂

stella03
18. jan 2010

ahojte,prečítala som si niečo z tejto témy a rozdodla som sa požiadať o Vás o pomoc.Nepoznáte nejakého dobrého odborníka v TN, ktorému by som sa mohla zveriť do rúk? Som v koncoch,nevládzem,myslím že moja psychika je úplne na dne a neviem sa z toho sama dostať.

povuma
18. jan 2010

dobre rano, babule, vidim ze sa mate dobre, tak vas len zdravim, moj stav celkom stabilizovany 😵 , hlavne vela sportu ako radi filipal robi divy 🙂 , my sme cele vikendy na lyziach a som sice fyzicky uplne vybita, ale zato psychika ako znovuzordena 🙂
maria, take ucitelky by nemali robit v skolstve ☹ krava je to 😠
kamilka, uz mas take lepsie prispevky poslednu dobu 🙂
stella, ja ti neporadim, skus sa spytat svojej obvodnej lekarky, zlate stranky mi nasli len toto
http://www.zlatestranky.sk/firmy/Trenčiansky%2B...

skore uzdravenie ☹ 🙂

hroska
18. jan 2010

Stella, neviemTi poradit, ja som v inom kraji, mozno je tu nejaka kocka s TN 😨 😨 😨 😨 😨 , ale vitaj v nasej teme 😉 😉 😉 😉 , skus popozerat na nete, ja som isla na slepo, proste som si nasla na nete a vybrala som si podla krstneho mena, ktore sa mi pacilo 😝 😀 😀 😀 😀 . A napis viac, ako to s Tebou vlastne je 😨 😨 😨

Povuma, dlho Ta nebolo, tak lyzujes 😨 😅 , to je fajn 😵 😵 😵 😵

stella03
18. jan 2010

hroska,dakujem za privitanie.....ja neviem co sa so mnou deje,mam stavy,uzkosti,stale je mi do placu,vsetko vidim len negativne,mala som vlete velmi tazke obdobie...psychoteror,asi sa to teraz vsetko odzrkadluje na mojej psychike..triaska,napina ma na zvracanie.....vsetkym naokolo len oblizujem,priatel mi povedal,ze sa neviem rozpravat,som ulne zablokovana,vsetko drzim v sebe ☹

maria62
18. jan 2010

Ahojte. 🙂
Tak ako sa darí mne je zase trošku špatne kvôli tej škole ale ešte to nemáme doriešené a už ani nato nemám nervy už som sa aj zmierila s tým, že preruší štúdium a od septrembra bude opakovať no ešte neviem ako to dopadne.
Stela vitaj medzi nami tak to naozaj potrebuje odborníka tak čím skôr nepotrebuješ nijaké odporučanie od obvodného iba si vyhľadaj v okolí psychiatra a navštíviť ho skús hľadať na internete ale nečakaj a čím skôr, ja som mala tiež problémy triaška,pocit na vracanie a také hrozné stavy a od oktobra beriem lieky tak už je to lepšie teraz akurát mám problémy tak trošku je to také iné ale neváhaj a začni čím skôr a drž sa.

filipal
18. jan 2010

Stella, ahoj 🙂 aj ja som mala podobne priznaky ako ty.
z najhorsieho mi pomohli antidepresiva a neskor aj ine techniky.
ved skus pohladat psychiatra u vas na obvode. nepotrebujes vymenny listok od praktickeho lekara.
neboj, najtazsie je urobit prave tento krok, pomot je to uz ovela lahsie. 😵

ahojte kocenky 😎 😎 😎 😎 😎 😎 nas tu v Ba dnes uplne zasypalo, do roboty som isla 1,5 hodiny! 😝
ale vsetko je krasne, biele...len cesty su breckovite .....

Povuma, no, ze si sa ozvala! 😅 😅 😅

maria62
18. jan 2010

Pavuma ďakujem za názor ja si to tiež myslím ale v dnešnej dobe je všetko možné a dokonca som sa dozvedela, že oná vôbec nemá pedagogické vzdelanie akurát učí už dosť dlho ale využíva praktiky za byvalého režimu

monca007
18. jan 2010

Ahojte Stella ja som z okres PU v Trencine nepoznam nikoho napisala som Ti do IP

alika54
19. jan 2010

bra ranko 😉 ,,,,pekny zasnezeny den vam prajem,,,,, co je s Andy??? asi ma toho moc 😢 ,,,a ako sa drzkate???? ja stale nic moc no v pondelok idem uz k dr tak uvidim co mi poradi,,, Stella neviem ti poradit ale skus cez net,,,ja som si moju dr cez net nasla,,,,,