Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipko14
4. okt 2016

Ahojte! Ake mate skusenosti s Grandaxinom a Brintellixom? Mne ho lekar predpisal proti depresii a uzkosti. Grandaxin uzivam rano a vecer, Brintellix dve tbl. rano. Dakujem za vase nazory a rady.

timea179
4. okt 2016

Zdravim,ako sa liecia psychosomaticke tazkosti?Inac ako ADckami?

mm103
4. okt 2016

Ahojte kočky dnes jedenásty deň AD je mi o kus lepšie,len myšlienky má stále trápia Chcem sa opýtať myslíte si,ze zmiznú úplne?? teraz je u mňa muzova mama snažím sa oddychovať tiež ale bojím sa že keď odíde budú tie myšlienky horšie...

umabell
4. okt 2016

@mm103 ahoj neboj zmiznú.. Zaberu adecka a budu fuc vr mi... Zahanaj ich normálne sa im vysmej to mi kazala lekarka... Su to len myslienky... Neboj

mm103
4. okt 2016

@umabell ďakujem moja 😘

ametyst123
4. okt 2016

@filipko14 Ahojky Filipko, Brintellix som brala 5 mesiacov... Je to adčko s tých najnovších adčiek, a nemá vedlajšie účinky, ja som ale brala iba 1 tabletku na den, a to tak že som si polila tabletku na polovicu, a mala som brať polku ráno a polku večer.... Inak tento liek je šetrnejší podla mna, pomáha, ale nie rýchlo, a to je možno problém, aspon teda u mna bol, ja som ho brala 5 mesiacov, ale chcela som zmeniť, hoci mi pôsobil, a zaberal na niektoré veci, na hrču v krku, a bolesti v zalúdku nezabral, ..hoci možno že som mala počkať ešte aspon mesiac, lebo o tom lieku som čítala, že má zabrať až po 6 mesiacoch.... tak možno som mala vydržať... ale nakoniec som sa rozhodla zmeniť tieto adčka, a zrejme som urobila dobre.... teraz už mám iné, a tie mi asi sadli..... A ten Grandaxin nepoznám, ale je to benzodiazepín, ako ostatné benzáče, takže je dobré, že Ti ho lekár predpísal... je na začiatok brania adčiek, aby si zvládla začiatky nových adčiek.... 😉 . Držím palce nech Ti nové lieky zaberú.... 😉

simka1454
4. okt 2016

@ametyst123 ďakujem za Tvoje slová,mňa to teraz zas položilo dole a tie výčitky sú hrozné. Dnes som tak rozmýšlala že Boh nadelí človeku len tolko kolko unesie,no mne sa zdá že toho zlého už bolo tolko že sa mi zdá že nevládzem. Nedajú sa mi teraz robiť ani cvičenia ktoré som začala so psychologičkou lebo stále mám v hlave len smutné myšlienky. Aj dnes som sa pustila do upratovania ale znova tie smutné myšlienky až som si poplakala.

ametyst123
4. okt 2016

@timea179 Psychosomatické ťažkosti, sú vlastne všetky ťažkosti, ktoré citíme ako fyzické ťažkosti, ale sú vyvolané našou psychikou, tak napríklad.... migreny, busenie srdca, bolesti zalúdka, problémy so spánkom, hnačka, napínanie na vracanie, a kopec kopec dalších veci.... teda všetky príznaky panickej poruchy, uzkostí, alebo depresií.... a dalších psychických porúch.....všetko toto, ak nemá realny základ vo fyzickej oblasti, teda sa pri klasických vyšetreniach nič nezistí, je teda potom jasné, že sa jedná o vplyv psychiky na náš organizmus,.... Ako to liečiť bez adčiek...? podla mna psychoterapiou,.... neviem, možno sú aj iné možnosti, ale psychoterapia a chcenie to ovplyvniť a zmeniť samych seba, je to najdoležitejšie, ako to liečiť..... okrem adčiek a benzáčov.... Psychosomatické ťažkosti má človek čo má panickú poruchu, alebo uzkosti, depresiu,... a dalšie.... všetko je vyvolané našou psychikou.... a vzniká to v dosledku dlhodobého a neustáleho stresu, ktorý pretrváva a neprestáva, nie je tam aj fáza oddychu medzi jednotlivými stresmi,... dalej dlhodobé problémy, ktoré na človeka tlačia, aby ich riešil, prežité traumy, šoky, šokové situácie, stres a tlak v práci, doma,.... čokolvek môže byť postupom času spúšťačom psychosomatických ťažkostí, a teda aj psychických porúch,.....

simka1454
4. okt 2016

@ametyst123 je to presne všetko ako píšeš,ja mám od piatka stále bolesti žalúdka,v piatok večer som aj vracala a stále mám ten žalúdok rozhádzaný, včera poobede som si dala aj tritico 1/3 síce sa mi potom driemalo ale troška prišlo ukludnenie.

ametyst123
4. okt 2016

@simka1454 Simka, nebudem Ti písať, že to rýchlo prejde, vieš, viem to podla seba, mna to trápilo dosť dlho... ale čas to tak trošku okresal, a dá sa "s tým žiť".... Vieš, chcela by som Ti aj napísať, že som jeden čas riešila velmi ťažkú situáciu v rodine, nemôžem napísať o čo sa jednalo, ale vyzeralo to naozaj velmi beznádejne a bez východiska, a ja aj všetci sme sa citili naozaj tak bezmocne, že sme nemohli so situáciou nič urobiť, aj ked sme vedeli, že tie veci, čo sa diali boli naozaj nespravodlivé, nedokazali sme to zmeniť, nikto z nás, ale vedeli sme, že je to nesprávne, niekto nám ubliziť a to velmi, a nevedeli sme ako sa proti tomu brániť, proste sa to nedalo, a my sme nevedeli, ako situáciu riešiť a vyriešiť. a tak som začala mať pocit aj ja taký, že prečo nám Boh toto nadelil? Ked teda naloži iba tolko, čo človek unesie?.... Ale zistila som po čase, aj ked zo začiatku to vyzeralo beznádejne, že riešenie a východisko existuje, a samo riešenie existovalo a ukazalo sa samé,a samo sa všetko vyriešilo, a všetci sme nakoniec boli stastní, že sme to zvládli, a že sa ukazala pravda a riešenie. A nas ako rodinu to celú spojilo ešte viac, a zistili sme jedno, že Boh nás má fakt rád, a stál pri nás vždy, a on na nás toto nedopustil, to bol skôr pokus toho zlého, aby nás a našu rodinu rozložil.... ale my sme sa vzajomne zcelili ešte viac, a zistili sme, kto nám skutočne chcel pomôcť, a kto nie...kto je skutočný priatel a rodina, a kto nie. 😵 .... A toto zlé sa nakoniec premenilo na dobré, takže Simka, je to ťažké, čo prežívaš, ale ver mi, že časom to nebude tak bolieť, a bude to lepšie, a budeš myslieť len na to dobré a pekné, čo si zažila, ... ver mi, že to tak bude....A moja, kludne si poplač, hoci aj desať krát za den, fakt, ja som plakávala velmi často,....ale časom to bolo menej a menej, až postupne som začala myslieť na dobré veci, a pekné prežité veci.... 😉 .uvidíš, že to tak bude... bude dobre , uvidíš.... 😉 .

timea179
4. okt 2016

@ametyst123 suhlasim,cize pomoze max,psycholog alebo psychoterapeut?

timea179
4. okt 2016

@simka1454 ty beries trittico?

ametyst123
4. okt 2016

@timea179 Rozhodne dobrý psycholog, alebo ppsychoretapeut pomôže, ale tiež zohráva velkú "rolu" to, aby sme sa zo stavu... "Je mi zle, nedokazem s tym nič urobiť, nevladzem a nemam silu to dokazať, aby mi bolo lepsie".... sme sa dostali do pozície, že ..."snad to pôjde, nechcem takto žiť, chcem, aby mi bolo lepšie, chcem sa vyliečiť, chcem sa z toho dostať..... a dostanem sa z toho, dokážem to, dá sa to, zvládnem to, a vysmejem sa tej pliage raz do očí, a porazím ju....a bude to dobré, dokážem to, vyliečim sa...!".... A ked je tam to "chcenie"... tak toto velmi zohráva velkú ulohu... aby sme sa z toho dostali, ... Ja si osobne myslím, že lieky nie sú tie hlavné, ktoré nám majú pomôcť sa vyliečiť, ja prichádzam na to, postupne viac a viac, že lieky zo začiatku nám majú pomôcť dostať sa z tých najťažších stavov, kedy so svojim stavom nedokážeme urobiť nič, a je nám velmi zle, a časom, ked lieky zaberú, aspon do stavu, ked je nám lepšie, a môžeme ako-tak už aj fungovať, a vtedy už je dôležité, aby sme sa začali samé snažiť a chcieť ...dostať sa z toho... to odhodlanie, poraziť náš problém.... ktorý časom problémom nebude...! A ešte som zabudla, podla mna je dôležité dať si do poriadku aj stravovanie, upraviť životosprávu, životný štýl, zistiť čo je pre nás dobré a dôležité, a čo môžeme odložiť na vedlajšiu kolaj, čo nás zbytočne oberá o čas, a pokoj, a pohodu.... a dobré sú aj k tomu vitamíny, a rôzne liečivá, ako napr. Bachove kvapky, a podobne, ktoré tomu pomôžu, aby sme sa z toho dostali... Ja osobne momentálne si dávam hlavne magnezium a vit.C,snažím sa každý den a zinok (každý druhý-tretí den...).....okrem adčiek a Riva, a tabletiek na tlak.... Mala by som brať aj kopec dalších liekov, ktoré som ale vyskúšala, a nerobili mi dobre, takže som vylučovacou metodou prišla na to, ktoré lieky mi nerobili dobre, a vylúčila som takmer všetky.... 🙂 ....

simka1454
4. okt 2016

@timea179 áno beriem

olivia77
4. okt 2016

dievcata, poradte mi prosim tie, ktore uzivate benzace a mate uz nejake na sebe odskusane, chcem si ist dat odstranit znamienka, no ja som v tychto veciach hrozny bojko a teda, kedze benzace vobec neuzivam ziadne a ked uz mam tu pp, aspon na tuto prilezitost som odhodlana si jeden supnut, nech to teda prezijem bez extremnej paniky a strachu alebo skor, nech ma tam radsej nechyti atak z toho stresu, aj ked viem, ze zvladla by som to, no s odretymi usami a nechcem sa trapit moc 😊😊😊 viem, ze lexaurin je slaby, viacere ste spominali, ze na uzkosti je lepsi asi neurol, ci aj rivotril? Lebo u mna prevazuje najviac uzkost, ked je takato situacia, stiahnute hrdlo a nervozita... dakujem moc za radu! 😊😊😉😉😉

ametyst123
4. okt 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, podla mna by si mala najprv,ked sa pojdeš objednať na odtranenie znamienok, poinformovať sa, že máš pp, a že by si rada v ten den zobrala pred operačným zákrokom benzodiazepín... a oni Ti určite musia vedieť povedať, čo môžeš zobrať, a čo nie,... a aký je vlastne celkový postup... inak neviem čo dávajú na lokalnu alebo celkovú anesteziu, ale asi to bude niečo možno ako Lidocain, alebo nejaké lieky na ukludnenie, toto fakt netuším... ale tam by Ti všetko mali povedať, Inak fakt im rozhodne povedz, že máš tú pp, a že by si chcela zobrať niečo na prípadný atak, napríklad Neurol alebo Rivotril... a oni Ti určite povedia, či môžeš alebo nemôžeš.... 😉 A prípadne sa poradiť, čo by bolo v Tvojom prípade lepšie, aká anestezia by bola pre Teba najlepšia, nech Ti poradia.... 😉
Skús si pozrieť stránku jednej nemocnice, kde robia jednodnovú chirurgiu.... a tam je všetko o tom popísané, čo treba a čo netreba robiť pred a aj po takomto odstranení znamienok, vyber si z toho, čo Ta najviac zaujíma, ale na internete je toho kopec čo sa dá o tomto nájsť, ale neprišla som zatial na to, aký liek dávajú ako anestetikum.... asi ten spomínaný Lidocain... a možno aj niečo iné ... neviem... (Inak ja som na Lidocain alergická... 😵 ... takže mám smolu....).... Už nevidím na oči, tak možno asi preto momentálne sa mi nedarí nájsť tieto info.... a už mi to vôbec nemyslí, takže končím na teraz a dobrú nocku.... Zatial cauky....

flakulka
5. okt 2016

ahojte bral niekto alventu 37,5mg?? ja som začala včera 1tabletku asi po 4 hod. mi bolo veľmi zle trpli mi nohy triaslo sa mi telo ,videla som horšie a zalievala ma horúčava na hrudi a chrbte , potom som spala a celú noc sa budila ,teraz som slabá tie nohy cítim najviac oslabnuté , a moja lekárka dnes nerobí tak teraz neviem či mám dnes užiť tabletku???

sardinka336
5. okt 2016

@olivia77 poinformuj sa dopredu, či mozeš uziť benzáč, aby o tom boli pred zakrokom informovany ale ved znamienka sa robia v lokalke takze to nebyva problém, ja som bola na operacii očí (oka) a normalne pred zakrokom davali Lexaurin v pohode. Takze ak sa mas trapit tak si vynimočne daj, prečo nie, vobec som nebola oblbnuta ani nič.
@flakulka normalne uzi tabletku - neziaduce učinky su u AD na začiatku uzivania ,,normalne,, a zajtra zavolaj dokine. Ved si len začala a mas za sebou 1tbl....pripadne si daj len polovicu, moja dokina hovori ze niekedy je mozno začat pomaly najpr. štvrťka, potom polka a potom prejst na celu kym si telo zvykne.

janka_banka
5. okt 2016

@flakulka Ahoj flakulka, hlavu hore,ja beriem Alventu 75 mg a to čo popisuješ sú klasické nežiaduce účinky antidepresív ... určite Ti lekár/lekárka predpísala aj nejaký benzáč ako Neurol,Rivotril ... daj si podľa potreby, na začiatok stačí štvrťka, prípadne zvyšuj podľa potreby, sama pocítiš kedy máš tak "akurát" ... neboj, tieto stavy sme si prežili všetky a sme tu a je nám oveľa lepšie 🙂 ... držím palce 😉

ametyst123
5. okt 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, zabudla som tú stranku Ti napísať.... 😒 ...tu je:

http://www.nemocnicakomarno.sk/pracoviska/oddel...

domkaaaa
5. okt 2016

@mm103 ajoj tak ako dnes 😊 Ja dnes trochu depresivne nic moc sa mi nechce ale treba sa prekonat co uz 😊😊

domkaaaa
5. okt 2016

Baby v damskom klube idu rozpravat o depresii

ferdek29
5. okt 2016

Baby,mate také stavy,že akoby tlaky od zaludka,také zvláštne.Pred tým mi s toho začalo vzdy búšenie srdca a atak.ale odkedy beriem ad tak sa to až tak nerozbehne.

olivia77
5. okt 2016

@sardinka336, dakujem, hej v lokalke to robia, len jedno mi musia na tvari chirurgicky, ostatne laserom a z toho mam najvacsi stres, preto radsej chcem benzac, tym padom ich o tom nemusim informovat a jediny benzac, co doma mam, je Lexaurin 3mg, cela krabicka, len neviem, ci nebudem moc otapena, ked ho neuzivam, ci? cize dat, ci nedat? 😊 Ale som za DAT, kedze sa toho bojiiim, 😀

olivia77
5. okt 2016

@ametyst123, to je chvilka, to budu robit iba v lokalke(chirurgicky + laser) a daju Lidocain na to miesto, kde ide znamienko prec... no to mi nepomoze nemat stres 😀 Bolesti sa nebojim praveze vobec, len, ze by mohol dojst atak, iba toho... A to nechcem 😊 Len mne je blbe povedat, ze mam pp, co ak ma nebudu chciet zobrat, ako tu niekto spominal, tusim kubimatej, ze zubarka ju nechcela osetrit, ked spomenula, ze ma pp? To uz je ake chore... 😒 Nie ze by som sa zato hanbila, len ci ten lekar si to nerozmysli 😀

mpg
5. okt 2016

@olivia77 Najlepšie by bolo vyskúšať ako pôsobí skôr, napr. zobrať 1/4, o niekoľko dní 1/2 a sledovať či to pôsobí veľmi utlmujúco, alebo mierne, zobrať to až tesne pred nástupom do nemocnice by bolo trochu riskantné, keď nevedieť ako silno pôsobí, príp. či nebude mať nejaké vedľ. účinky.

olivia77
5. okt 2016

@mpg, presne nad tymto rozmyslam, ze urobim to tak, no lexaurin som vzala 2x, v case najvacsich atakov a celkoveho silneho nepokoja a vtedy pomohol, ze som to nejak vedela zvladnut, no verim, ze na uzkost zabera nieco ine aj lepsie... nebolo to na 100%, ale bolo to zvladnutelne aspon...

umabell
5. okt 2016

@olivia77 staci ti dat polku z 3mg ja som tak brala a zaberal...

olivia77
5. okt 2016

@umabell, ano? tiez som rozmyslala, ze tak to spravim, lebo cela by ma asi dost otapila, teda skor ano ako nie, no najprv si to vyskusam dat predtym, ako tam pojdem, ci to ozaj zabera, aby som vedela... takze aj na uzkost ti pomohol dobre? u mna uz je stav dost dobry, len predsa, na taketo nieco ked mam ist, tak mam pochopitelne stres a strach, tak sa chcem poistit 😊

junova
5. okt 2016

@olivia77 Ja som bola u zubarky na trhani zuba. Bála som sa najmä toho, či tam nedostanem atak. Premýšľala som, či si dať neurol. Nedala som si ho a zvládla som to úplne v pohode. Dychala som zhlboka, skoro som tam od pohody zaspala🙂 Som sa čudovala ako som to dobre zvládla, mala som injekciu proti bolesti. Atak som už nemala od augusta, tak snáď je to na dobrej ceste vyliečiť sa. Veľa šťastia, nech to v pohode zvládneš.