Depresie a úzkosť aj napriek užívaniu antidepresív

alickaf
9. apr 2020

Zdravím, chcela by som sa poradiť so žienkami ktoré užívali alebo užívajú antidepresíva. Ja som ich včera začala užívať na úzkosť a panické záchvaty. Cítim sa veľmi zle, viem že pre dva týždne zvyknú byt veľmi náročné upozornil má nato aj lekár, ale chcela som sa poradiť s vami ako bolo Vám. Ja mám nevoľnosť, triašku takú slabšiu, nepokoj, nechutenstvo a tak sa cítim ako keby mám úzkosť ale zároveň nemám taký zvláštny pocit v tele, a nemohla som v noci dobre spat. Je to normálne ? Za kazdu radu ďakujem ❤️

eliska13
10. apr 2020

@simonahugo ja mam paretin je výborný.Chce to čas oveľa viac času😀

esselte
2. jún 2020

@alickaf ja beriem paretin už 8 rokov, predtým som brala venlafaxin a cymbaltu, ale to bolo skôr na depresiu a ja mam paniku, odkedy beriem paretin je to ok, tiež trvalo niekoľko dní, kým som si na neho zvykla, niekedy vezmem ešte benzak, ak je veľmi zle

mirkacoach
23. jún 2020

Prekonala som silne uzkosti aj depresiu bez jednej tabletky. Viem aka to je paralyza. Myslim, že lieky neriesia pravu pricinu. Mne pomohlo: priznajte si, ze potrebujete pomoc, myslite na to ze, ze to idete razne vyriesit a viest zivot aky chcete, vyskusajte vsetky moznosti liecby ake vas napadnu- (zdravotny lekar, psycholog ci duchovny vodca,trener,..) zmente svoju zivotospravu, zacnite cvicit. Ak je telo oslabene psychiku dokopy nedate. Pracujte na sebe postupne. Nema to byt lahke,to vam nikto ani nepovie. Da sa to ludia 🙂))) Teraz sa mam ukazkovo! Rieste to. Ak som to prekonala ja a nie som ziaden mimozemstan...teraz viem, ze to vie prekonat kazdy. Ale hlavne...UROB TO!
Snad to niekomu pomoze.

daisylucky
23. jún 2020

@mirkacoach skôr ublíži ako pomôže, niekedy sa bez liekov nedá, asi si nemala silné úzkosti a depresie alebo povedzme, že je relatívne, čo je silné. A určite nikomu nepomôže, keď ho tu budeš nahovárať, že nemá brat lieky. Vôbec nie je hanba ísť k psychiatrovi a brat lieky - antidepresiva liečia.

mirkacoach
23. jún 2020

Zvladla som to bez liekov aj ked mi ich nie jeden lekar predpisal. Len preto tvrdim, ze sa to da🙂) Ludia fakt..prisaham, ze sa to daa❤️ Kks skuste to, najmite si trenera,bojujte s tym,ludia,odbornici vam pomozu,vy si strasne pomozete.....Chceme sa vyliecit, ale nechceme sa zbavit veci,situacii,ktore nam sposobuju tuto paralyzu. Viem ake to je, ked uz doslova milujes ten stav, ked cakas ze konecne zaspis lebo vtedy nic necitis. Ked si schopny prelezat cely den a pozerat do stropu, samozrejme tam vonku sa na teba zahadne lepia dalsi psychopati. Merias si pulz 100x za den a celu noc nespis,lebo ti srdce bije v krku do rana. Umries v autobuse, na prednaske, v kine,lidli,kauflande, 😁...utekas na wcko predychavat aby ta nikto nevidel. Uz pocitas dni kedy si nepreplakal. Ak si niekto vyberie cestu bez liekov ma sakra co robit. Ale tu vam vravim, ze odmena je nie 10nasobne vacsia ale 100❤️ Strasne vam to prajem zazit. A budem to hovorit ludom ak to budu chciet pocut aj donekonecna😁...vezmite si co chcete, uvidite len to,co urobite.

lucia851
24. jún 2020

@mirkacoach to si len myslíš ze sa to dá, ak má človek ťažkú depresiu a do toho ešte úzkosť a iné problémy tak bez liekov to nejde.

daisylucky
24. jún 2020

@mirkacoach človek v ťažkej depresii nie je schopný vstat z postele, takže cvičiť asi nepôjde. Aj keby šiel, len by pri tom hrozne trpel a nijak by mu to nepomohlo, lebo už by sa mu ten serotonin nemal z čoho vyrobiť. Prenáša sa mu tak málo serotoninu, že nie je schopný nič. Na to potrebuje tie antidepresiva (zo začiatku možno aj s podporou benzodiazepinmi, pripadne aj pobyt v nemocnici) , aby sa mu toho serotoninu začalo prenášať o niečo viac a potom môže začať napr. cvičiť, chodiť na psychoterapiu, meniť životný štýl a pod. a potom moze tie ad vysadiť a udržiavať sa,, vo forme,, vlastnými silami.

margita1234
7. jan 2021

Ja mám problémy so synom..nezvladam to už.. stal sa s neho drogový závislý človek.ja trápim ties stredné depresiu s panickymi záchvatmi
A nie dosť !!! teraz syn...nevladzem ho ..už ani počuť

Toľko som mu radila pekne škaredo.. nepomáha.so stim ja sa z neho zbláznim a raz sa možno aj zabijem.. nemá význam moj zivot..

daisylucky
8. jan 2021

@margita1234 odporúčam volať sem, určite ti poradia https://www.linkanezabudka.sk/
Pripadne navstiv psychiatra, je to akútne, mal by ta zobrať hneď. Všetkým s týmito poruchami sa teraz zhoršuje stav a keď máš ešte aj problém so synom, máš to ozaj ťažké. Koľko rokov ma tvoj syn?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja132015
31. aug 2021

@deti95060810 Ahoj, tiež beriem AD už 10 deň aliceu a som na tom ešte horšie ako predtým. Vnútorný nepokoj, na zbláznenie. Užívam aliceu, ale chcem vydržať, snáď sa mi to podarí. Mám k tomu neurol 0,5 na večer, lenže ja ten neurol už užívam 11 mesiacov kvôli strate blízkeho. Na začiatku som brala 0,5 - 2x za deň, ale potom už len jednu a doktorka mi ho nechal zatiaľ kvôli AD. Dúfam potom ho budem vedieť vysadiť. Ďakujem

1stefi121
7. dec 2021

@mirkacoach chodila si ku psychiatrovi?

29467
19. júl 2023

@deti95060810 ja som zmenšila tiež AD že búde lepšie a nie je práveže čím ďalej horšie tak idem skúsiť naspäť tie čo som užívala tak snáď nebude masker.