Doktor mi nechce urobiť cytológiu kým kojím.

uradnikova
21. jan 2020

Ahojte. Poprosila som svojho gynekologa o preventivnu prehliadku vratane cytologie. Kojim(uz rok) a menzes nemam. Preto mi povedal, ze mam prist na vysetrenie az ked dokojim resp. Mi nabehne menzes. Ze mi cytologiu jednoducho nespravi a dovidenia. Je to normalne? Sestre robili hned po sestonedeli. Mozu byt vysledky skreslene, ked nemam menzes (kvoli kojeniu) ? Alebo treba menit lekara?

misica16
21. jan 2020

Mne urobila doktorka bez problemov preventivnu, akurat na sone prsnikov som nebola koli kojeniu, ze treba aspon 3 mesiace po odstaveni pockat. No kojila som vyse dva roky a preventivku mam normalne kazdy rok takze je to zvlastne podla mna 🤔

misica16
21. jan 2020

@uradnikova a este som zabudla dodat, ze som bola tiez vyse roka bez menzesu

3petka
21. jan 2020

@uradnikova
@misica16 no mne každý rok robi citológiu a po pôrode mi akurát vyšla aj preventívka po šestonedelí asi tri mesiace a normálne mi zobral aj keď som ešte nemala menzes. A napr. aj na sone prsníkov
som bol normálne akurát som oznámila že kojím a vpohode

limetka69
21. jan 2020

Ja chodim stale na cytologiu a stsle mam prist 3 dni po menstruacii, tak asi na tom nieco bude.

misica16
21. jan 2020

@3petka tak mne len tolko k tým prsníkom povedala, že keď kojím, tak je to zbytočné, lebo sa tam dejú kadejaké procesy, ktoré skresľujú výsledky. No ster z krčka mi robila tiež asi 3 mesiace po pôrode a vpohode.

lindusss2016
21. jan 2020

Ja kojim uz takmer 4 roky a cyto mi robi pravidelne, aj pocas tehotenstva

eliska13
21. jan 2020

@uradnikova mal Ti spraviť cyto nevidím dôvod prečo nie?d
Jasné, že keď žena má pravidelny menzes, tak po menzese....budeš 3 r kojit a nespraví Ti?

matabb73
21. jan 2020

To je riadna blbosť. Mne robili cytológiu aj keď som kojila. Rok po prvom pôrode som mala zlé výsledky a musela som ísť na konizáciu. Keby som to zanedbala, mohlo to dopadnúť zle. Trvaj na vyšetrení alebo zmeň lekára.

petrapod
21. jan 2020

Ja by som zmenila lekára.....

uradnikova
autor
21. jan 2020

@eliska13 no vyzera to tak. Nebudem riskovat a menim lekara. Mam 3 deti a 3 roky po sebe som vysledky nemala dobre. Az tie posledne boli ok cca 2, 5 roka dozadu. Dlha doba uz...

eliska13
21. jan 2020

@uradnikova zmeň ho s tým neriskuj.

zuzka1117
21. jan 2020

Mne bral normálne po 600nedeli, tiež som kojila

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uradnikova
autor
21. jan 2020

@ptmt1011 este mi slahol s telefonom len co mi to povedal ze dopocutia. Ani sa so mnou nebavil. Nabuduce uz osobne. Ale pre kartu

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uradnikova
autor
21. jan 2020

@ptmt1011 mam uz x dovodov. Pred porodom mi nechcel urobit odber kvoli epiduralke lebo som sla rodit do ineho mesta. Ze mam si to vybavit u nich.

uradnikova
autor
21. jan 2020

@uradnikova nehovoriac o tom ze ma poslal na potrat pretoze som brala nejaky slaby liek v zaciatku tehu🙂. Samozrejme ze som nesla...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
21. jan 2020

@uradnikova fuha a este ked si aj nemala dobre vysledky, tak to je velmi cudny pristup... najdi si co najskor ineho, necakaj s tym