Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

julianka777
6. jan 2017

@denjelka ahoj,no to ma tiež napadlo.Aj ta to bolelo?Lebo ja to mam len citlive,sem-tam to trosku zaboli.Hlavne ked rozpravam a o

julianka777
6. jan 2017

@denjelka a ked sa mi jazyk obtiera o to miesto.Je to celkom neprijemne.Ale pojdem po vikende k mojej doktorke nech sa na to pozrie.Uz chcem mat pokoj 😀

denjelka
6. jan 2017

@julianka777 vies co,praveze nebolelo skoro vobec.len presne ako vravis,taky neprijemny pocit.a zubar mi to vysvetlil tak ze to nejaky ulomok z kostneho lozka.tak mi to vytrhol,ale aj po odzneni injekcie to bolo v pohode.ranka sa rychlo zacelila.tak drzim palce,mna caka tiez dalsia osmicka von 😷😨

aduli196
11. jan 2017

Zdravim,buduci tyzden mi maju trhat dolnu osmicku,ale je komplikovana,predpokladana doba zakroku max 2 hodiny.Ma s tym niekto uz skusenosti a vie mi povedat,co ma caka? 😖 vopred dakujem

denjelka
13. jan 2017

Ahoj. No neviem co presne ta caka, ale budeme trpiet dve,lebo aj ja mam taky zakrok naplanovany na stvrtok. budu mi musiet robit aj dostavbu kosti.nadhera. Inak presny postup sa opisat neda, zavisi od toho ako mas ulozenu tu osmicku. ci vodorovne,v kosti atd...

maja8580
13. jan 2017

Mne vyberali v decembri pravu hornu.
Ale bolo to bez komplikacii aj s vyzliekanim a klabosenim dokopy max.15 minut.Lekarka mi opichala zub z kazdej strany injekciou,kde netreba cakat v cakarni kym zaberie.Hned trhala,nic som necitila,ani som si nevsimla.Prvykrat v zivote injekcia aj trhanie zuba bolo,takze tfuj tfuj.
Po zakroku mi kazala vypit za pohar vody s vytlacenym celym citronom,ked pridem domov.Mna nebolelo vobec nic ani po zakroku.Zula som na druhej strane,3 dni ziadne tvrde veci (ako korka chlebika napr.).Hoji sa to vraj 6 tyzdnov,ale u mna problem nebol.
Moc drzim palce,nech neboli a nech sa pekne zhoji 😉
Maja

aduli196
13. jan 2017

@denjelka
Tak daj potom vediet,ako si dopadla.A drzim palce tiez!

aduli196
13. jan 2017

@maja8580
Diki moc 🙂

techyrre
14. jan 2017

Ahojte chcela by som sa opytat ..ma sa vyplachovat rana s repikom alebo harmancekom alebo nie? Niekde pisu ze sa nemaa ze sa to ma samo zahojit inde zasa ze na druhy den sa moze...a tak isto vcera mi trhali 8 lavu zadnu a trosku este mam opuvhnute lice ..stale si mam nanho prikladat studene nieco? A citala som na stranke ze fajcit sa moze az po 6 hod od zakroku niekde pisu den niekde ze vobec tak ako to je?;) aaa ak mam stehy a nemozem poriadne otvorit usta a v pondelok mam ist na kontrolu... ma zaujima ako mi to bude kontrolovat..niekde sa pise ze nema sa otvarat sanka aby sa nepotrhali stehy ...inde zasa ze sa ma precvicovat:// tak ako to je? Dakujem za odpoved😉

maja8580
14. jan 2017

@techyrre odporucam zavolat lekarovi a spytat sa.Ten bude vediet najlepsie. Osobne moj nazor je, ze lekar vas ma zo vsetkym pred zakrokom oboznamit a dat priestor aj na otazky,kedze to nieje sranda,ale hlboka rana.Voda s citronom dezinfikuje.Repik sa pouziva na vysusanie ran,aspon co ja viem.

lenockaaaaaa
14. jan 2017

Ano moze to boliet dlho. Ja som mala po extrakcii dieru velku ako svet. Hojilo sa to dlho a hlavne som uzivala antibiotika kvoli zapalu.

p_z
14. jan 2017

@ techyrre Mne boli odporúčané výplachy repíkom. Čo sa týka fajčenia, predpokladám, že každý lekár ti poradí nefajčiť ideálne po celú dobu hojenia, čo však u dlhodobého fajčiara zrejme reálne nie je :D S chladením by som bola už opatrná.. A pri kontrole zrejme budeš musieť ústa otvoriť :D Stehy by to mali vydržať, aj keď je to trochu nepríjemné.. Inak je lepše hýbať so sánkou opatrne.

kacenocka2
14. jan 2017

@aduli196 zdravim
Ja som bola v stredu tahat pravu dolnu..
Zakrok 1 hod,20 minut..koren som mala prehnuty do boka.zub sa kolisal a von ho zubar nemohol vytiahnut.kutik mam spaleny od tych kovovych nastrojoch.vo stvrtok mi lice opuchlo,vcera leps

kacenocka2
14. jan 2017

@aduli196
Ja som bola v stredu tahat pravu dolnu..
Zakrok 1 hod,20 minut..koren som mala prehnuty do boka.zub sa kolisal a neslo ho vytiahnut.kutik mam spaleny od tych kovovych nastrojoch.dal mi hned atb dalacin.vo stvrtok mi lice opuchlo,vcera to uz bolo lepsie,dnes rano som nemohla otvorit usta pre kutik nez pre ranu po zube.dnes uz zas trocha lepsie.najlepsie sa to vraj hoji s nicim nevyplachovat.predosle 3 osmicky boli vytiahnute bezproblemovo.je to individualne,zalezi ako je narasteny koren.drzim prsty nech vse dobre dopadne.

techyrre
15. jan 2017

@p_z dakujemm haha;)tak tiez som niekde citala ze s tYm ladom sa nema prehanat aby nedoslo k zapalu okosnice 🙂 takze to tazkl ked kazdy nieco ine pise aj doktori kazdy ine;)jeden ze sa ma vyplachovat druhy ze nie ..mne napr moj zubar vobec o vyplachovani repikom ci harmancekom nevravel,) a to som nasla aj niekde na forach ze sa nema aby ostala ta krvna zrazenina ale vidis kazdy inak takze 🙂 neviem;) inak boli to ked sa vyberaju stehy?

p_z
15. jan 2017

@techyrre Tak tie výplachy len majú dopomôcť hojeniu rany.Po zákroku je určite lepšie počkať, kvôli možnému vyplaveniu krvnej zrazeniny ako spomínaš, ale myslím, že teraz si už vyplachovaním neublížiš. Pre mňa bolo teda vyberanie stehov trochu nepríjemné, ale zase tých pár sekúnd už človek vydrží :D Neboj, dôležité je, aby sa nevytvoril zápal, potom už to bude ok.

panricispan
17. jan 2017

Ahoj. Vcera mi robili extrakciu lezatej osmicky. Trvalo to hodinu a musel to aj brusit. Vcera neznesitelne bolesti, dnes uz lepsie, ale k veceru sa dostavila teplota az cca 38°. Opuchnuty som a trpne mi jedna strana jazyka. Myslite ze trpnutie prejde??? Dakujem.

techyrre
18. jan 2017

@p_z no snad to neakl vydrzim🙂))ale stale mam maly opuch a zubar na kontrole vravel ze mam precvicovat sanku..mna uz to ani neboli len citim opuch a ked cvicim sanku tak potom ma to rozboli aj som mu hovorila ze bojim sa ze potrham stehy a on ze nie a aj keby ze neva,)) no super ..je mozne ze opuch mi robi to ze nemozem poriadne otvorit sanku ? Ze ked opuch zmizne potom bude vsetko ok? Ty si nemala problemy s otvaranim sanky? A ako dlho ti trval opuch?

p_z
18. jan 2017

@techyrre Ja som mala len sakramentské bolesti, opuch nie, len miernu strnulosť.. Skús sa prípadne opýtať v skupine Zdravotníci na MK, možno ti tam budú vedieť odpovedať.

jahodka11
18. jan 2017

@panricispan jasne, ze moze....ja som tyzden nemohla otvoriť ústa a poriadne som nejedla, len pila....a doteraz na jednej strane pod jazykom skoro nic necitim, take divne to tam mam a je to uz 5 rokov, bohuzial, tieto zuby múdrosti, to je jedna katastrofa...ale pozor, len spodné....pred vianocami mi trhali vrchné 2 naraz a to nebola ziadna masiarina.....za 5 minút hotovo, boli vonku....tak ich len vytiahol, ziadne komplikácie, sama som neverila, takze drzim palce a oddychuj!!! Keby si mal dlhsie teplotu, chod k dr pre lieky, lebo kludne sa moze stat, ze ich bude treba.....jednoducho bola to mala operacia...

denjelka
19. jan 2017

@aduli196 tak uz som po extrakcii.trvalo to asi 45 min,osmicka bola hlboko v kosti,a zrastena castou korena so 7.pilil,sekal uz som mala pocit ze mi sanku zlomil 🙂vzdy ked zabolelo,dopichol mi dalsiu injekciu.ranu zasil,a zatial opuch slaby,beriem.atb,bolest primerana po takom.zakroku. uvidime dalej.🙂 drzim palce

kejtka87
19. jan 2017

@denjelka ahoj kde ti tahali 8cku?mna to caka buduci týždeň.

aduli196
19. jan 2017

@danjelka
Prajem skore uzdravenie 🙂 Aj ja som uz po,zakrok cca 35 mim,jama jak svet,ale zasivat nemohol kvoli zapalu,tak uvidime ako to bude dalej.Ale bolest je zatial len primerana,tak aspon to

dorottka
19. jan 2017

@techyrre ja mam problem doteraz s otvaranim sanky :-/ Ze u niektorych ludi to moze trvat aj dva roky, dolezite je tie svaly precvicovat (solux a otvaranie proti odporu), nech nezamrznu uplne.

renata_14
20. jan 2017

Ahojte. Mna čaka vyberanie o tyzden. Mam lezatu osmicku vlavo dole. Pondelok som bola u stomatochirurga na konzultaciu a dohodnut si termin, kedze moja zubarka to nerobi. No a lekar mi dal dve moznosti, ako to urobit. Tak sa chcem poradit, ci ste o niecom takom uz poculi, alebo ci je to len o tom, ako zo mna dostat viac penazi. Takze - kedze moja osmicka lezi, treba to rezat a moze sa stat, ze mi ostane diera resp.dasno padne dole, co moze sposobiť, ze sa mi odryje cast sedmicky, kde sa mozu zacat robit kazy a rokmi mozem o nu príst. Ponukol mi aj dalsiu moznost (o 200 eur drahsiu), ze ked mi vyberie ten zub, a ak bude ok, tak ho vydenzifikuje a neviem co este a nejaku cast z neho mi potom opat vlozi a to zasije. Ze mi dasno nepadne. Ak zub nebude Ok na tento zakrok, tak ze sa vyrobi (neviem co - nazval to odborne) a to mi tam da. Trva to o cca 45 min.dlhsie. Lekar mi v minulosti robil uz implantát, je velmi sikovny, som s jeho robotou max spokojna, len som este nepocula o takejto moznosti...on ze uz to robil.
A dalsia otazka - kedze mam strach zo zákroku, a pri implantate mi tam od strachu prislo zle a na nejaky cas museli zakrok prerusiť, aj ked som nic necitila (ale tie predstavy v hlave urobili svoje ) tak som ho poprosila ci mi nevie predpisat k antibiotikam aj nieco na ukludnenie - predpisal Dithiaden - ze si mam vziat 1 tabl. pol hod.pred zakrokom - lenze ten je na alergiu pokial viem...ci ma aj upokoji? nemam skusenost....dakujem za kazdy nazor

denjelka
20. jan 2017

@renata_14 zrejme tym myslel dostavbu kosti,skeletonovu vypln.mal to aj mne robit, ale nakoniec to nebolo treba ze sa mu podarilo to aj bez toho.

denjelka
20. jan 2017

@kejtka87 v Rimavskej Sobote,pan doktor Cifrus.

kejtka87
20. jan 2017

Kde je lepsia stomatochirurgia?ke terasa,stará nemocnica?a skúsenosti.dakujem

dorottka
20. jan 2017

@kejtka87 co ja viem, ja by som sla na trhanie asi k sukromnikovi, to vies naisto, kto ti bude trhat. V nemocnici ta mozu dat zaciatocnikovi a to neviem, ci by som pri takom zakroku chcela. Ale inak je to asi jedno, ktora nemocnica, je to rovnake.

kejtka87
20. jan 2017

@dorottka ved praveze mam zubara sukromnika,a na chirurgii je to zadarmo,tak mi povedal.