Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

lucia79
25. jan 2017

chcem sa spýtať vás, ktorým trhali úplne neprerezanú osmičku, aké ste mali problémy, že musela ísť von? ja jednu takú mám a dr mi navrhol ju vytiahnuť, problémy neevidujem žiadne. Neviem či to mám podstúpiť.

denjelka
26. jan 2017

@lucia79 ja som mala uplne neprerezanu vpravo dole.dovod bol ten,ze sice nerobila problem,len obcas zabolela,ale na rtg mi chirurg ukazal ze cez malu skaru medzi 7 a 8 sa tam dostava jedlo a v dosledku toho sa mi zacina zapal tam. Takze bolo lepsie ju vybrat.a to bola poriadne hlboko,odisiel s nou aj kus kosti.akurat dnes mi vyberali stehy.

lucia79
26. jan 2017

Aha, ďakujem za odpoved, keď dokojim, tak sa na to dám aj ja 😕

renata_14
26. jan 2017

@lucia79 aj ja som mala neprerezanu, na rtg ale ukazalo, ze uz sa zacina lepit na sedmicku, a aj som videla ze uz je ohnuta sedmicka a troska aj sestka a ze uz to bolo velmi blizko nerva...ak ti to lekar odporuca, tak cm skor si to daj prec, zakrok bude tym padom aj menej komplikovny a aj sa to rychlejsie zahoji, ako keby ta to uz bolelo

akinom0077
26. jan 2017

@lucia79 / mala som aj nevyrasteni napravo v 2006 a dala som ju von aj ked nebolela ale mala som to dasno nad no zapalene a stale sa opakujuce hnisave anginy... ked som ju dala prec ustupilo to

kejtka87
26. jan 2017

@akinom0077 hrozne sa to číta😀

renata_14
27. jan 2017

@dorottka Tak uz mam po zákroku. Robil mi ho doktor vcera, dnes som bola na kontrole. Ak nebudu komplikacie tak potom az na vyberanie stehov o tyzden. Po pichnuti injekcie sa mi troska urobilo zle, ale kym zabrala a zacali robit extrakciu bola som ok. prikryli ma zelenou plachtou, len cez usta bol otvor. Doktor aj sestricky boli super, zartovali a kazdu chvilu sa pytali, ci som OK, ci mi nie je zle...Bolest pocas zakroku nebola. len tie rozne zvuky tych pristrojov co pouzival (nieco ako cirkularka, ci bruska...no radsej som si nepredstavovala co tam robia). PO vyprsani ihly boli bolesti mierne, ale hned ako som dosla domov som si vzala 2 tabl.od bolesti a pre istotu aj na noc. Dnes zatial OK, bez tabletky, len som opuchnuta a mam stuhnute svaly a tiez sa mi tazko prehlta, boli ma hrdlo. Doktor mi ukazal ako mam uz dnes zacat rozcvicovat sanku, lebo mam po zakroku potuhnute svaly, tak sa to snazim robit, aj ked zatial to nie je nic prijemne. Hadam vsetko bude aj dalsie dni bez problemov a o tyzden na kontrole uz aj usta pekne otvorim 🙂

akinom0077
30. jan 2017

19.1. mi vytrhli zub mudrosti dolny ako som pisala presny tyzden do 26.1. boli bolesti ze kazdych 4-8 hodin tabletka len tekuta strava... 26.1. som mala prvy den bez tabletky vecer som upratovala urobil pridsi pohyb znova bolesti do dnes... ale len vecer zacne to vzdy presne o 21h:( Dnes som prvy den dokazala jest inu stravu ako tekutu🙂) tesim sa

renata_14
6. feb 2017

Baby ako dlho po extrakcii osmicky ste mali problem s otvaranim ust...dnes som bola vyberat stehy a usta stale neviem na 100% otvorit...lekar mi povedal, nech si to aj nasilu skusam a aj nahrievam mieto zvonku, lebo sa moze stat, ze mi to tak ostane a to by som veru nechcela

dorottka
6. feb 2017

@renata_14 vyse roka... teraz je to uz lepsie. Nasilu to nie je najlepsi napad, treba sice otvarat, ale postupne - ak to robis nasilu, svaly sa este viac skratia - ako pri svalovke. Suhlasim, treba nahrievat, svaly masirovat a opatrne cvicit, postupne otvarat coraz viac. Odporuca sa radsej kratsie a castejsie - minimalne 5krat denne

renata_14
6. feb 2017

@dorottka Robila som to tak 5-10x denne, ale len kym to slo, nasilu som neskusala, ale dnes mi lekar toto povedal, tak neviem, skusala som par krat a az ma to bolelo, vecer si budem miesto nahrievat. No ale rok, to je velmi vela...som netusila, ze taka vec, ako vybratie zuba mize mat take nasledky. Dakujem kazdopadne za radu

dorottka
6. feb 2017

@renata_14 ma veru :( ja kebyze to viem, v zivote si osmicku nenecham vybrat... vie sa to znacne skomplikovat. Kazdopadne. nenechaj sa odradit, tlac sa chirurga, az kym ti to nepojde hladko, vie ta s tym poslat aj na rehabku aj na specializovane pracovisko. Mal by ti predpisat aj uvolnovace svalstva.

renata_14
6. feb 2017

@dorottka uvidim ako mi to pojde, a ak nie, vypytam sa na tu rehabku...a tie uvolnovace svalstva vie len chirurg predpisat, ci mozem aj za svojim obvodnym ci zubarkou? ta mi extrakciu nerobia, nie je stomatochirurg, robili mi to v KE, tak nech nemusim kvoli tomu behat 80km. Az o tri mesiace mam kontrolu u stomatochirurga

dorottka
6. feb 2017

@renata_14 moze to predpisat ktokolvek, aj obvodny, aj zubar 🙂 Vacsinou je to kratkodobo Diazepam, alebo potom Dorsiflex/Mydocalm.

renata_14
6. feb 2017

@dorottka super, vdaka za radu

tenerifka
6. feb 2017

Mne trhali spodnu osmicku viac-menej z estetickych dovodov, tym , ze vyrastla, mi vykrivila spodnu jednotku. Chcela som priesvitny strojcek a podmienka bola vytrhnut osmicku, aby mali zuby miesto znova sa "zaradit". Trhanie bolo velmi rychle a po odozneni anestezie som necitila nijaku bolest, nemusela som si davat nic....v ten prvy deñ som jedla len tekute-ale to len preto, ze to povedal zubar, potom som uz jedla normalne, najprv na tej druhej strane....
takze nemyslim, ze bolest je nieco normalne, aspoñ u mña nebola ziadna(a to som citlivka, pri porodoch som robila cirkus)

lusu11
20. mar 2017

@megan5 ahoj prosim ta ako si na tom teraz? Vratil sa ti cit do pery a brady? Ja som po extrakci 8ciek len tyzden , mam poskodeny nerv a tiez necitim cast pery a brady, velmi sa bojim, ze mi to ostane navzdym

jahodka11
20. mar 2017

@lusu11 to ti prejde....tyzden je velmi krátka doba, ver mi...

kittykat22
20. mar 2017

@lusu11 ak mas z toho blby pocit tak zavolaj na najblizsiu stomato-chirurgiu a povedz sestricke ze si mala extrakciu pred tyznom a ze si stale necitis bradu a pery, ci mozes prist len tak alebo potrebujes odporucanie, ze mas obavy. Urcite ti poradia.

dorottka
20. mar 2017

@kittykat22 poradia jej milgammu (teda vitamin B) a nech si to nahrieva soluxom, pripadne masiruje. S tym sa nerobi nic, len sa caka... moze sa kludne aj rok, do roka sa to ani nepovazuje za komplikaciu.

lusu11
21. mar 2017

Dakujem za odpovede. Na chirurgii, kde mi aj trhali zub, mi poradili milgammu, tu poctivo uzivam, asi uz ostava len cakat..dufam,ze sa to da dokopy

jvevaj
27. apr 2017

lusu11 no ja mám ten istý problém. Týždeň po extrakcii a strpnuta pera a brada. Strašne mi to vadí. Chcem sa spýtať,ako ste sa s tým popasovala? Sestrička mi povedala,že len masírovať a tiež teplé prikladať,že to prejde. Len neviem kedy. Zatiaľ sa nič nedeje,stále rovnako. Vám sa ti lepší? Budem vďačná za info 😉

jvevaj
27. apr 2017

@lusu11
no ja mám ten istý problém. Týždeň po extrakcii a strpnuta pera a brada. Strašne mi to vadí. Chcem sa spýtať,ako ste sa s tým popasovala? Sestrička mi povedala,že len masírovať a tiež teplé prikladať,že to prejde. Len neviem kedy. Zatiaľ sa nič nedeje,stále rovnako. Vám sa ti lepší? Budem vďačná za info 😉

lusu11
27. apr 2017

@jvevaj zatial je tomu mesiac a pol a bez zmeny. Stale necitim ani peru ani bradu, uzivam milgammu N a dufam,ze sa cit vrati..sice som si uz na to viac menej zvykla a neuvedomujem si to,prve dni som neriesila nic ine :D ,ale neviem sa dockat dna kedy sa mi citlivost vrati,ak vobec.drzim palce,ale tyzden je este velmi kratky cas, vela trzpezlivosti 🙂

jvevaj
27. apr 2017

@lusu11 booze,to mi ani nehovorte!😨 ja som z toho na nervy, normalne ma z toho aj spodne zuby pobolievaju. A tiez vam tam tak "mravencalo"? Lebo zevraj to je dobry znak. Veru,bodaj by ste mala pravdu,ze sa to vrati!!!! A rana sa vam kolko hojila? dakujem 🙂 drzim palce aj vam 🙂

dorottka
27. apr 2017

@jvevaj mravcenie je dobry znak, ale niekomu ostane aj tak, ze len mravci :-/ drzim velmi palce, nie je to zasa take caste, cize neboj 🙂 a co sa tyka rany - jedna sa hojila 2 tyzdne, druha vyse roka :D nikto netusi preco, lebo ta rychla bola uz mrtva a oslabena, navyse s infekciou na koreni, kazdy predpovedal, ze to bude fuska a pritom vobec nebola a naopak ta, co sa hojila dlho, bola ukazkova, bez skvrnky a plne vyrastena 😀

jvevaj
28. apr 2017

@dorottka myslíš,že ostane,akože na stálo? Pane bože... Ja som si myslela,že relatívne už je rana ok,ale vždy v noci má to začne tak desné bolieť asi na 10 minút a potom to prejde. Nechápem čo to prečo. S tým nemáš skúsenosť? Rana už je celkom pekne zahojena. Tak neviem,že čo to má znamenať. ☹

sense
28. apr 2017

@jvevaj ja som mala poltvare takej, preslo mi to uplne po 3mesiacoch

jvevaj
28. apr 2017

@sense fakt? Tak aspoň jeden pozitívny prípad 😊

sense
28. apr 2017

@jvevaj hej...ale uz aj lekar bol pomaly zufaly...ale pozitivum bolo ze nerv nebol poruseny tak podla lekara to bolo dobre znamenie ze to jedneho dna odozneje