Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

denjelka
27. jún 2017

@aliennka a aby som nezabudla,otvaranie ust pride casom ale nie samo od seba,musis tomu kus pomoct 🙂 ukazovak pod horne zuby,palec pod dolne a pomaly roztvarat usta kym neucitis taky tah.pomalicky,par razy za den a cim dalej tym to bude lepsie.mne to tiez odporucil chirurg aby mi nestuhla sanka a tak som to praktizovala kazdy den a postupne som usta otvorila viac a viac 🙂

aliennka
27. jún 2017

@denjelka no pomoooc mne to proste nejde.ja ledva dam do ust ukazovak a skoncila som.😭a ako dlho ti trvalo kym si otvorila tak ako predtym.no a na vyberanie stehov mi nestaci tak 1cn?😂

dorottka
27. jún 2017

@aliennka najdi si na nete trizmus a jeho rehabilitacia, tam mas presny popis, treba si to nahrievat soluxom idealne, masirovat zuvacie svaly a cvicit otvaranie ust idealne minimalne 5x denne. Ako dlho to potrva? To zalezi, niekomu sa podari hned, niekomu to trva par mesiacov, ja som plne otvorenie zvladla po roku a pol pravidelneho cvicenia, take som to mala zatuhnute a zubarka vravela, ze nie som ani zdaleka jedina.

aliennka
28. jún 2017

Velmi pekne dakujem.hned som kludnejsia.😊som sa bala,ze to nieje normalne.

denjelka
28. jún 2017

@aliennka mne to trvalo asi tri tyzdne ale kazdy sme iny 🙂 ono aj postupne ako budes zacinat zut potravu ti to zacne povolovat.

aliennka
28. jún 2017

Ja som sa len bala aby mi to neotvarali nejako nasilu.

dorottka
28. jún 2017

@aliennka ked nebudes cvicit a nebudu zlepsenia, budu ti to otvarat nasilu redressom, to je taky 'pristroj'. Pretoze inak ti svaly tak ostanu a ako ti potom dajme tomu budu opravovat zuby alebo davat hocijaku trubku do ust (trebars na gastro alebo pri vysetreni srdca)? 3cm musis dosiahnut aj keby neviem co (rata sa od konca horneho rezaka po hranu dolneho), idealne 4.

dorottka
28. jún 2017

@aliennka este ma napadlo aliennka, ak ti to velmi nejde, objednaj sa na stomatochirurgiu, nech sa ti na to pozru. ja som zo zaciatku skusala otvaranie a neslo mi to, oni cez rtg, ktory ti automaticky robia, zistili, ze mi pri trhani vyklbili ten celustny klb - vobec som to necitila! Cize dobre, ze som necvicila nasilu, mohla som si uhnat o dost vacsie problemy.

dadulala
6. júl 2017

Ahojte, tak to mam za sebou, vybratie zubu trvalo max.1 min a to myslim uplne vazne, este mi ju ukazala, ako bola pokazena zvnutra a ze bolo iba otazkou casu kedy by zacala boliet. Mam tam jeden steh a dieru " jak hovado " 🙂 .Myslela som, ze to dam bez tabletky, no zacina to boliet tak si idem dat Nalgesin a nieco studene na to.Najhorsia bola injekcia s anestezou do podnebia, to mi az slzy vybehli.Jest som uz vedela teraz na obed, vybrali mi ju rano , len to trvalo asi hodinu 🙂) .Ak sa bolest nezväcsi, tak u mna to bola pohoda. Zub bol vlavo hore a cely vyrasteny von, uplne rovne korene .
Drzim palce vsetkym ktorych to caka ..

maruska1957
6. júl 2017

@dadulala ahoj,hlavne dnes ničím nevyplachuj,ja som mala bolesti presne mesiac,tiez som nevedela,čo ma čaka,na druhy den som šla do práce akoby nič,no užila som si,nevedela som ani rozprávat,ledva som čakala,kedy si budem moct dat zasa tabletku,tak ti velmi držím palce,aby to u teba tolko netrvalo 🙂 je to individuálne a mala som bolesti presne ako ked bolí zub,bála som sa,ze tam niečo zostalo,ale ked som na nete čítala rozne príbehy,bola som rada,ze som len takto obišla,tak este raz vela štastia 🙂

katka571990
13. júl 2017

Ahoj pred mesiacom my trhali zadný zub a moja dr.My to nevedela vytrhnúť,tak my to urobili chirurgický.urobil sa my tam hnisavy vacok a chodila som s tym na čistenie.dnes som si videla nejaký ulomok v tom mieste kde my to trhali.sú tam asi 3 časti všeliak rozmiestnené.čítala som ze my to môže samo vypadnúť alebo budem porebovat chirurgický zákrok...len moja dr.ma dovolenku a iný ma nevezme...Prosím poraďte my niečo??? Ďakujem

denjelka
13. sep 2017

Ahojte dievcata. To je na porazenie z tychto zubov. Pred 3 tyzdnami mi bola chirurgicky odstranena osmicka vlavo dole. bola hlboko v kosti. prvych par dni bol opuch aj bolesti, ale potom to preslo. Po cca 2 a pol tyzdni ale rana zacala znova boliet. navonok uz bola zhojena a nic nebolo vidiet. tak som sla vcera na chiru, kde mi to narezali, vycistili a vlozili dnu nejaky dren. no po tom cisteni a drene ma to boli asi 10 krat viac nez predtym... zajtra ho mam ist vybrat, ale nerozumiem, myslela som ze po vycisteni a drenovani to bude lepsie a nie ze horsie.... :/ boli ma cela kost a v nepravidelnych intervaloch mi tam vystreli silna ostra bolest... hnis tam nebol ale nieco ako dive maso vnutri...

mikaelita
13. sep 2017

Ahoj. Mne vyberali tiez lavu spodnu. Mala som velke bolesti, velmi velke... priblizne 2 tyzdne. Ziadne lieky nezabrali, zubar mi dal pri kontrole na predpis flector a ako tak som mohla fungovat. Nezabudni cvicit/otvarar sanku aj nasilu a svietit si cervenou lampou, ja som sa nato vykaslala a este sa mi zasekol zuvaci sval... nespominam v dobrom a mam ist este na spodnu pravu... ufff 😲 Drzim palce 👍

yollanda
13. sep 2017

Mna extrakcia bolela mesiac

denjelka
13. sep 2017

@mikaelita no prava dolna bola v pohode u mna,ziadne komplikacie.som myslela ze aj tato ked uz skoro tri tyzdne bol pokoj. A teraz bum. Az zavidim mojmu ocovi umele zuby 😬

mikaelita
13. sep 2017

@denjelka haha aj moja mama ma také krásne umeliaky 😀

13mina
17. sep 2017

Zazila som, mna boleli cely tyzden, ale potom to bolo dobre.

denjelka
26. sep 2017

Baby nechcem zakladat novu temu tak sa opytam tu.vcera mi bola robena biela plomba na.hornej sestke.vraj to nebol daky extra velky kaz. Ale po plombovani ma ten zub bolel.vcera silno a dnes uz ovela ovela menej ale stisnuti zubov zaboli aj pri umyvani.zatial na nom viem pojest len makke potraviny. Je to bezne?

wewika1
26. sep 2017

@denjelka je to bezne. Ina vypln, mozno inak vysoke hrbolceky, ak pouzili koferdam, tak aj okolie zuba je podrazdene, otlacene dasno, atd. To casom prejde, myslim do 3dni😉

denjelka
26. sep 2017

@wewika1 dufam,ja uz som hypochonder zo zubov obcas 😂

wewika1
26. sep 2017

@denjelka ja som bola taka "vystresovana" ked som zmenila zubara. Mal ine postupy a zrazu opravovany zub aj 2dni bolel, ako keby tlak, uz som ho podozrievala ze vela vyplne mi tam natlacil😂

lucia79
5. okt 2017

Dievcata mam po chirurgickej exktrakcii dolnej osmicky (neprerezanej), za mna otrasny zazitok, zakrok trval 45 min, nebolelo ale tie zvuky a ta ta dlzka zakroku, no uz som myslela, ze to nespravi, teraz som 10 dni po a bolesti mam stale, prvy tyzden som brala flector, teraz ibalgin, stale sa divim kde som nabrala odvahu tam ist, ale som rada, ze je to za mnou, nakolko aj ked zub nebol prerezany, bol pokazeny, takze dakujem dievcatam co mi radili ist do toho. Robili mi to v andel dental centre, cena 150 eur. S trhanim hornej osmicky sa to ani len porovnat neda.

denjelka
6. okt 2017

@lucia79 ja mam po extrakcii tiez neprerezanej osmicky cca mesiac a pol, a boli ma to este stale. drzim palce aby to u teba preslo rychlejsie 🙂

zuzinko18
18. nov 2017

Ahojte, mna rezali na pravej strane dva neprerezane zubné osmičky ..zákrok trval necelých 20minut dokopy len dolná osmička trvala dlho bo som mala zvislú osmičku a hornú bez problemov..stale mam opuch ..to mi ale Nevadi a viem ze ma zašila doktorka a to na heyduchovej...len jednu vec ma stale vrta v hlave nemam to napísane ze kedy bude kontrola ani nic..to znamená ze mi nevytiahnu stehy?? Ci mam zavolať objednať na kontrolu ked. Mi nic nevravela??😕Dakujem za odpovede

umabell
6. dec 2017

Ahojte neviem ci mi niekto odpovie ale skusim.. v piatok 1,12 mi trhali chururgicky dolnu pravu osmicku vsetko prebehlo ok samozrejem cely vikend na flectore a mam aj atb dalacin c.. prve dni som jedla len kasovitu stravu a na piaty dne aj zuvat skusam samozrejme na druhej strane ale normalne akoby ma zuby boleli a ked ich dam dokopy co moc este nejde akoby mi nesedeli v puse ako maju,, je to normalne po takomto zakroku? mali ste to aj vy? dakujem ako nebolia ma zuby ze sa to neda vydrzat ale mam mierne obavy,,, a apropo peru a pbradu mam stale znecitlivelu sice tam citim uz take steklenie doktor mi vravel ze v niektorych pripadoch to moze trvat aj pol roka ☹ ako dlho po zakroku ste uz zuli normalnu potravu?

umabell
6. dec 2017

@zuzinko18
ahoj mne dali stehy co sa same vstrebu asi mas aj ty take ked ti nekazali príst na kontrolu

denjelka
6. dec 2017

@umabell ahoj. Ten pocit akoby ti nepasovali zuby,som mala aj ja po oboch dolnych osmickach,mala.som tiez narocny chirurgicky zazrok. A co sa tyka jedla tak pri prvej asi po nejakych 2 tyzdnoch cca a pri druhej to trvalo dlho lebo sa mi tam robili zapaly takze som asi mesiac bola na kasi 🙂 drzim palce nech sa rychlo zahoji 🙂

umabell
6. dec 2017

@denjelka dakujem , ja to mam strpnute stale polku spodnej pery a bradu a lekar ze aj 6 mesiacov ach dufam ze nie,, ja som dnes skusala kusat celkom to islo len nedam dokopy este zuby mam pocit akoby neboli moje... tak si ma upokojila ...a na tej strane kde ti to trhali si sa kedy odvazila?? inac radsej rodit ako toto fakt zuby su otras😉😒

lucinka144
6. dec 2017

@umabell ahoj-te 😁. Zaujala ma tato tema. Ja tiez nemam vyrastene 8-cky. A jednu mam v sanke ulizenu na lezato. Aky je dovod ze sa to musi vybrat???? Bolelo vas to ? Ked je to taky mordor, preco tie 8-cky nenechaju jednoducho tam kde su. Co sa teda najhorsieho moze stat ak ostanu v sanke? Zubara som sa nato pytala...a on mi povedal ze kym nto nerobi problem, ze to neriesi.

umabell
6. dec 2017

@lucinka144 no ja ma zatial vonku tri jedna spi hore aj by tam mohla ostat navzdyn🙂 co mi teraz trhali bola napoly von a zapalovalo sa mi dasno okolo nej lebo sa tam aj strava dostavala a nedalo sa to cistit dobre, bolelo ma hrdlo ucho sanka najprv som to riesila liekmi trvalo to vyse desat rokov ty kokso ale od tohto leta to islo dolu vodou vydrzala som max dva tyzdne a uz sa to nedalo a paradox je ze mi ju vytiahol a nebola vobec pokazena len som mala zahnute korene a tlacili mi do sedmicky a robila mi problemy a nemala som na nu vobec miesto ...takze skor ci neskor zacnu robit sarapatu bohuzial.. a neboli to to az ale tie tlaky a skripoty fuj ,,, ale potom to boli ,.... blee