Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

lucinka144
6. dec 2017

@umabell no boze... Mne sa do toho nechce.. a som zatial rada ze zubar to sam nespomina. Ja mam malu sanku a uz mi trhali 2 horne zuby ..zdrave..lebo bemali miesto a tlacili sa do druheho radu. Celkovo mam zuby velmi na tesno...a teda aj sa mi trosku pokryvili. To by ma ani tak nerapilo. Len ma to uplne desi ze by mi to mali hodinu vysekavat....a vsetky 4 ...pritom ta jedna je na lezato. No dufam ze budem usetrena ked mam 37 rokov a doteraz cusali 😁😎

umabell
6. dec 2017

@lucinka144 vsetky styri sa ani neodporucaju lebo jedna strana musi ostat na zuvanie,,, ja mam
39 😉🙂😨 takže nooo... a este jednu nevyrastenu ach,,, ale tiez dufam ze v nablizsej dobe nepojdem ,, a ja ma tiez sanku malu zuby natesno a hore mam vyrasteny asi 2mm na jednej strane a druhej asi 4? a neviem si ani len predstavit ako by som otvorila usta to teraz stale lekar viac otvorte viac otvorte no čo ti ja otvorim ked to je moje maximum🙄😨 a hore je nejako hnusak aj schovany a nech tam teda len vydrzí ,,,

denjelka
7. dec 2017

@lucinka144 ja som mala tiez tak podobne ale oni sa aj nejako zacali tlacit a nicili by mi susednu sedmicku, tak u mna hlavne preto 🙂

majka_gregi
4. jan 2018

@pedroma prosim bolel aj samotny chirurgicky zakrok?

pedroma
autor
4. jan 2018

@majka_gregi
nie, mala som super anestézu

majka_gregi
4. jan 2018

@pedroma dakujem, taketo nieco som tuzila pocut:D nebojim sa bolesti po zakroku, skor psychicky priamo toho trhania, caka ma to v pondelok

umabell
5. jan 2018

@pedroma ja som mesiac po extrakcii a bojím sa na tej strane stále žuť neviem prečo a mam pocit akoby mi nesedeli zuby kokos mala si aj ty tento pocit? Mne po injekcií ostala strpnuta polka Brady a pery a asi štyri zuby. Pomaly sa to dava hádam dokopy ale je to veľmi nepríjemné....

aliennka
5. jan 2018

@majka_gregi nieeee zakroku sa netreba bat vobec.sice jasne ze aj ja som sa bala.bolo to zlozite trvalo to dlho ale necitila som vobec nic.dokonca aj injekcie mi pichli tak ze som skoro nic necitila.mam ist este na druhu 8 spodnu a uz sa bat nebudem urcite.takze drzim palce vsetko bude v pohodicke

majka_gregi
5. jan 2018

@aliennka joj velmi pekne dakujem za odpoved a este aku ukludnujucu🙂 a to som si myslela ze cely vikend sa budem triast od strachu ale fakt ste ma tu upokojili🙂

dorottka
5. jan 2018

@umabell jj mala som ten isty pocit nesedenia zubov - u mna konkretne doslo k luxacii sanky kvoli spazmu krcov od mandibularnej injekcie. Vobec to nebolelo, ani sa to nespozorovalo, len mi proste nesedeli zuby.... po troch mesiacoch na to prisli, sanku vratili nazad, ale doteraz to nie je uplne ok a to uz mam dva roky po :-/. Cize necakaj a chod na stomatochirurgiu na rtg. Ked sa to skoro odhali, da sa to bez nasledkov vyriesit.

umabell
6. jan 2018

@dorottka a ako ti to vracali naspat tu sanku az ma pot oblial. bolelo to,? a to zistili na rtg?

dorottka
6. jan 2018

@umabell neboj, nebolelo to vobec, nie omnoho viac ako ked ti preskoci klb, len ten zvuk bol neprijemny. A ano, zistili mi to na rtg, ale to musia robit specialnu projekciu s otvorenymi a zatvorenymi ustami, cize bezny zubar taky rtg nema, stomatochirurgie v nemocniciach ano 🙂

majka_gregi
8. jan 2018

dievcata velmi vam dakujem, uz mam po tom, namiesto pol hodiny to bola hodina ale super doktor a naozaj to nebolelo aj ked to bolo zlozitejsie, dopichaval anestezu dodatocne ked zacalo boliet, a aby som bola v teme tak sem potom doplnim aj kolko dni po to bolelo, ci tyzden🙂 zatial pomaha flector🙂

aliennka
8. jan 2018

@majka_gregi supeeeer.aj mne to trvalo okolo hodky.aj ja som mala flector ale neskor aj antibiotika dalacin.drzim palciska nech to neboli.

dalyla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliennka
8. jan 2018

@dalyla aj ja mozem povedat ze horsiu bolest som este nezazila,sice este som nerodila😁.ale naivne som si myslela ze ked zakrok nebolel tak bude vsetko v pohodicke.este ma caka prava dolna😭.len neviem kedy sa odhodlam zakroku sa nebojim len toho potom.ale jednu vyhodu to malo 2 tyzdne a 5 kil dole.😁

derdia
9. jan 2018

Mne trhala sestku...12.12.a este stale to nemam uplne zahojene...ale bolelo ma to 3 tyzdne...uz neboli...ale stahuje sa tos stale...

umabell
10. jan 2018

@majka_gregi ja som mala. Bolesti asi dva týždne s flectorom sa to dalo ale doteraz sa akoby nenajem dobre mam. Strpnutu peru a bradu od 1.12... Môžeš dobre otvoriť pusu?

majka_gregi
10. jan 2018

@aliennka presne, aj dalacin beriem, prvu davku mi dal este pred zakrokom, dnes ma to bolelo zatial najviac od pondelka

majka_gregi
10. jan 2018

@umabell strpnutie vcera preslo a zacala vacsia bolest, usta otvorim len trochu, zut sa neda, ale si hovorim ze to nevadi, pre mna bol najhorsi ten psychicky strach predtym, bolest si vsugerujem ze vydrzim hadam nejako:D

applede
10. jan 2018

pomooooooc.......už len z názvu témy ma striaslo......ja som som v živote "prežila" už všeličo ...auto ma zrazilo, zlomilo sa zabradlie a vypadla z balkona, "mysleli si"že som onkolog.pacient nakoniec zistili že zápal nervu, operácia a 2týždne na Antolskej a nakoniec pôrod...ale nič horšieeee ako extrakcia osmičky som nezažila.......tie dni a týždne potom som fakt už myslela že zomriéééééééééééť bude jednoduchšie ........Pane Božee...ešte dve mi "zostali", ale dúfam, že sme "kamošky a budeme si spolu nažívať naveky"....amen....súcitim so všetkými čo tým práve prechádzajú

lucifera
10. feb 2018

@derdia kost sa dava do poriadku pol roka...

astanka
18. feb 2018

jaaaj videm, ze tie osmicky su riadny zaberak... ja som bola vyberat lezatu dolnu osmicku v pondelok, mam aj stehy a zub mi prerezaval priamo v ustach aby mi ho vybral na dve casti kedze bol velky.. spuchnuta, modra ako keby s klickom v ringu som bola... opuch presiel pomerne rychlo ani modrina nie je ale mam taku hrcku na lici a neotvorim usta uplne... zajtra idem vyberat stehy aj ked neviem ako ich vyberie ked otvorim usta na 2cm.. ked ste nemohli otvorit usta tiez ste mali hrcku na lici??

aliennka
18. feb 2018

@astanka hrcku som nemala ale z dovodu ze som vibec neotvorila usta stehy som bola vyberat az po dvoch tyzdnoch😕.hlavne treba cvicit a otvarat si stale prstami usta stale stale stale aspon po troske.

epelino
18. feb 2018

Ahojte mne trhali dolnu osmicku a dva tyzdne som mala bolesti.prvy tyzden zaberal len flector, potom ine lieky od bolesti alebo som sa snazila vydrzat.zakeok nebolel, ale strasne som sa bala.vysla som odtial spotena 🙂

ladyaki
26. mar 2018

baby, je normálne keď ma to začalo bolieť až na piaty deň po chirurgickej extrakcii??? bolelo aj doteraz, citila som to ale teda miernejšie, inak rovnako ako ste písali, samotný zakrok nebolel, ale ústa otvorím ledva na malú lyžičku......

nikinyx
26. mar 2018

Zeny , mne vyberali dolnu osmicku po tom co mi raz za pol roka zapalila dasno tym mi sposobila dost bolesti ale bud to preslo same alebo augumentin a za dva dni bol pokoj. No ale aj tak mi bolo navrhnute aby sla von a navzdy bude pokoj. Suhlasila som. Zakrok bol za 20 minut so vsetkym hotovy , nebolelo pocas zakroku nic , spokojne som si sla domov . Do hodiny sa mi dostavili bolesti hlavy , zacali sa stupnovat dala som si tabletku od bolesti na hodinu som zaspala, po prebudeni boli tue bolesti hlavy tak velke ze som ledva vstala z postele , o dalsiu hodinu nato som dostala bolesti zaludka , prepuklo to do zvracania, vyvratila som tie chabe ranajky , pri dalsich daviacich zachvatoch som uz nemala co vraciat , bolesti ma zlozili na zem , presuvala som sa po stvornosky doslova . Mamka mi dala vypit poobede okolo 18:00 zaludocny caj lebo od toho rana som nic nedokazala vypit. Myslela som si ze sa mi na vecer trosku ulavilo. Zaspala som okolo 21:00, o jednej v noci som uz nemohla ani lezat musela som ist zase zvraciat, ten cas a potom som uz naozaj nemala co. Take bolesti som v zivote nemala, musela som ist v noci o stvrtej naviac pohotovost kde ma museli hospitalizovat v nemocnici, okamzite som dostavala infuzie jedna radost. Ked mi dali dokopy hlavu a brucho a prepustili ma na treti den sa zacali dostavovat bolesti sanky , ale da sa to vydrzat, dostala som augumentin atb. Zijem a cakam co bude dalej , bolesti este su ale nie take hrozne , da sa s nimi fungovat. Takze takto som ja dopadla s poondenou osmickou :(

bendy25
25. nov 2018

Ahojte, v piatok mi trhali osmičku v pravo dole, hrozne som sa bála, nebolelo to, akurát ten divný praskajúci zvuk, akoby mi šlo sanku rozkuskovat. Poranili mi pritom aj zboka jazyk a poviem vám, že neviem, či má boli viac ten jazyk, ale sánka po vybratí osmičky. Dnes je nedeľa, som na novalgine, bolesti stále, nemôžem poriadne jest, ani rozpravat. Nemôžem sa na nič poriadne sústrediť a len sa modlím, nech to čím skôr zbehne, nech sa to zahojí. Jedno plus to ale ma, že som za tie tri dni schudla kilo a pol. Ináč hrúza, des :(

aliennka
26. nov 2018

@bendy25 ahojky.jasne ze to moze este boliet.ja som sa najedla az po 14 dnoch😀dovtedy len polievky a omacky cez slamku.ja som mala neskutocne bolesti cely tyzden dokonca az take ze som bola na pn.a to som brala po trhani aj atb.treba to len vydrzat😕nic ine neostava.anooo aj ja som schudla okolo 5 kil,ale ked som uz vedela otvorit usta tak som sa nevedela dojest😂😂😂😂.drzim palciska.ono postupne bude bolest ustupovat😉

bendy25
26. nov 2018

@aliennka Ahoj, ATB si brala prečo?