Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

cherry1981
1. feb 2014

@barus77 ahoj ako dlho ťa boleli spodné zuby prosím ťa dakujem

barus77
1. feb 2014

@cherry1981 bolo to asi 5-6 dní, myslela som že už pôjdem na pohotovosť keď to bolo cez víkend najhoršie úplne mi tam pulzovalo, aj sedmička brutal bolela... ale pomaličky to prešlo a zubár povedal že to môže byť od tej rany....

marco26
3. feb 2014

Ahojte...ma niekto skúsenosti s vyberaním osmicjek, ktoré neboli prerezané?Bojím sa to dat vyberať po tom co som si precital na internete.Zatiaľ stým nemám problémy(nič ma neboli)...zuby sú ale naklonené a tlačia na sedmičky. Moja zubárka mi sama nevedela jasne povedať ci musia ist von alebo nie.

gretocka
3. feb 2014

@marco26 sice som osmicky mala trochu prerezane, ale ich vacsia cast bola pod dasnom. Nic ma nebolelo, ale pred tehotenstvom som sa rozhodla ich preventivne riesit, nakolko mi rastu uplne horizontalne smerom do sedmiciek. Dostala som od stomatologa odporucanie na stomatochirurgiu. Zaplatila som, vytrpela par dni hladu a bolesti, ale je to za mnou. Von mam spodne a tie horne su lepsie (nerastu tak krivo), takze tie zatial neriesim...
Co sa tyka toho ci riesit alebo nie, bolo mi povedane, ze kedze zo zubov "trci" bocna strana, ktora nie je chranena tak silnou sklovinou, mozu sa pokazit a vnutrom prekazit aj sedmicky, pripadne sposobit zapal....

luuuciiik
3. feb 2014

@marco26 ja som mala neprerezané osmičky a vyberali mi všetky naraz 😉 nie je to až také strašné,ako píšu na nete..každý to inak znáša 🙂

indiga123
12. feb 2014

Dievčatá aj Vám tie osmičky a celkovo zuby rentgenovali? Mne až 2 snímkyv jeden deň, jeden taký panoramatický a druhý taký maličký cca.2,5 x2,5 cm. Neviem či je to bezpečné 2 rentgeny za deň?Ten druhý mi robil preto, že to chcel vidieť z druhej strany a nakoniec povedal že nič viac nevidí: 😢

zabka88
12. feb 2014

@indiga123 ahoj, áno rentgen musí byť, lebo musia vidieť korene zubov, hlavne dolné osmičky mávajú desné korene až do kosti..
@marco26 ahoj, ja som to tak mala a radšej mi ich vybrali... tiež im nič nebolo, skôr prevenčne... a som rada že sú preč, hodne tlačili na ostatne zuby a krivili mi ich ...

inak čo sa týka bolesti, je to prípad od prípadu, vyrezané osmičky boli záležitosťou dňa, dvoch, nie nevyrezané museli byť odstránené chirurgicky a to s jedným som bola PN snaď týždeň a ešte aj po tom bolel a s tým druhým to bolo tak na tri dni.. takže nedá sa paušalizovať...

indiga123
12. feb 2014

@zabka88 a vyberali ti ich po jednom, po dvoch alebo postupne?

zabka88
13. feb 2014

@indiga123 ahoj, postupne ... 2 prerezané mi vytrhol moj zubár, tie neprerezané mi trhal (vyoperoval) chiropraktik či ako sa mu nadáva, a to v priebehu mesiaca... po každom rezanom zube som brala antibiotika týždeň

bambulinali
13. feb 2014

Moze mna bolel 2 tyzdne... Trhali mi v Ba a behom 2 tyzdnou som si vytiahls 4male kusky zubou... No des ☹

indiga123
25. feb 2014

Dievcata dnes mi chirurgicky vyberali spodnu 8,bola pod dasnom cela. Asi po 2 hodinach mi to zacalo opuchat.Je to v poriadku,mate s tym skusenost?dakujem

panki
25. feb 2014

@indiga123 Ahoj, presne toto isté robili aj mne pred rokom. A Aj mne to opuchlo. Nechcem strašiť ale aj pekne dlho bolelo. Stále som si myslela, že tam mám zápal, ale ževraj tri týždne bolesti su pri tomto zákroku normálne. Držím palce.

barus77
25. feb 2014

@indiga123 jasné, opuch je normálny ešte aj pár dní po zákroku... ja som najhorší opuch mala druhý a tretí deň, potom pomaly zmizol...

indiga123
25. feb 2014

@panki
@barus77 dakujem dievcata

zabka88
25. feb 2014

@indiga123 ahoj, daj si do plastoveho kelimka trocha vody (asi tak 1-2 cm) a daj na mrazak, potom vyklop - daj si do čistej vreckovky a prikladaj.. ja som na týchto kelimkoch fungovala a dost to na ten opuch pomohlo.. držím palčeky

indiga123
25. feb 2014

@zabka88 dakujem

indiga123
26. feb 2014

@zabka88
@barus77
@panki
Dievcata vcera som pisala ze mi vytiahli 8 mam tam stehy a riadny opuch lica *ako si vycistit zuby,usta alebo s cim aby sa mi to z nevycistenych zubov nezapalilo?

zabka88
26. feb 2014

@indiga123 ahoj, no poriadne si to nevyčistíš, bacha na stehy. Jedine ostatne zuby, okolie radsej vynechaj a radsej si pusu poriadne vyplachuj bud harmancek alebo mozno aj nejaka ustna voda bez alkoholu. A berieš antibiotika?

indiga123
26. feb 2014

@zabka88 Áno, beriem atibiotiká.

zabka88
26. feb 2014

@indiga123 to je dobre 🙂 takto šanca že sa ti to zapáli je malá. Len si to pekne vyplachuj a dávaj obklady na opuch a bude dobre 🙂 berieš niečo proti bolesti?

panki
26. feb 2014

@indiga123 A nepýtala si sa či si to môžeš vyplachovať? Čo ja si pamätám, tak prvé dva dni som nemohla vyplachovať a potom som mohla Corsodylom....neviem či to ešte existuje, ale bola to ústna voda po chirurgických zákrokoch.

indiga123
26. feb 2014

@zabka88 Včera som si dávala Algifen kvapky 2x, dnes zatiaľ bez nich. Ďakujem. Pekný deň

indiga123
26. feb 2014

@panki Pýtala som sa nejaké veci ale toto nie, ja som vôbec nerátala s tým, že to takto opuchne 😨 Na ten Corsodyl, alebo niečo podobné sa spýtam v lekárni. Ďakujem

zabka88
26. feb 2014

@indiga123 ja som mala obe extrakcie minulý rok a lekár mi vysvlovene odporučil vyplachovať harmančekom , ale prvý den - dva som len čistou vodou, mala som také desné pachute v ústach že sa mi nič ďalšie nežiadalo. Držím palce nech sa ti to čím skôr zahojí.

alik2404
26. feb 2014

Ja som podstúpila chirurgický zákrok minulý mesiac a musím povedať, že okrem opuchnutého líca som nemala žiadne vážne komplikácie. Opuch bol najväčší na tretí deň, vtedy to aj najviac bolelo. Vtedy som užila ibalgin - ten mi mimochodom na niekoľko hodín pomohol od bolesti aj pri nechutnom zápale ďasna, kedy som si povedala, že tá osmička musí jednoducho von. Štichy som bola vyberať presne týždeň po zákroku, líce bolo síce ešte trochu citlivé ale už nijako výrazne opuchnuté. Užívala som antibiotiká, vyplachovala ústa 3x denne Corsodylom. Dúfam, že ťa to prestane čoskoro trápiť, osmičky sú ako "pomsta večnej hmoty" (ako rada hovorí jedna moja známa), nechápem na čo ich vôbec máme. Držkaj sa.

indiga123
26. feb 2014
indiga123
26. feb 2014

@alik2404 Dakujem za odpoved,ja som vobec neratala s tym ze to tak opuchne*Takze chce to vydrzat
par dni*pekny den

barus77
26. feb 2014

@indiga123 ja som si vyplachovala repíkom, večer som si umyla ostatné zuby opatrne a potom listerine vodou... ja som si to po týždni už normálne čistila mäkkou kefkou. a nezapálilo sa nič, hlavne keď máš ATB tak sa nemusíš báť... a z toho opuchu si nič nerob, to zmizne, ja som tiež vyzerala ako syseľ.

indiga123
26. feb 2014

@barus77 dakujem

indiga123
28. feb 2014

@panki
@barus77
@alik2404
@zabka88
@panki
Ahojte dievčatá , dnes som štvrtý deň od chirur. vybrania osmičky, dolnej zadnej. Mám to opuchnuté, dá sa povedať že minimálne bolestivé a líce mi hrá zeleno-fialovými odtienmi. Trochu mám pocit ako by sa mi to do rána "rozlialo"trochu pod oko. Ale chcem sa Vás opýtať, čo ste jedli, ja neviem teda poriadne otvoriť ústa, teda ústa aj áno ale zuby neviem oddialiť. Som taká strašne hladná, výživy a tie detské príkrmy pre dojčatá(rôzne typy(mrkva+zemiaky+mäso, boloňské špagety, ryža+mäso) chutili na počudovanie úplne rovnako, žiadne rôzne chute ,môj syn ochutnal a povedal že chutia ako paštéky). Včera som si dala pyré, to sa celkom dalo a dnes som si pomixovala praženicu a namočený rožok vo vode. Kedy sa Vám dalo jesť normálne jedlo, myslím napr. chlebík? 😝