Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Fekálna inkontinencia po pôrode

michi200
8. apr 2014

Ahoje, táto téma je veľmi chúlostivá..chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s problémom s udržaním stolice po pôrode, bol mi robený aj nástrih hrádze a dosť veľký... Z nemocnice som sa vrátila 5.4, rodila som 1.4.. Keď som bola v nemocnici, na veľkej som bola iba raz, to som ešte stihla dobehnúť, ale mala som tvrdú stolicu a nedalo sa mi zavrieť zvierač.. nejak som to neriešila, lebo ma tam dole všetko bolelo a myslela som, že je to tým nastrihnutím hrádze...Včera ráno som vstala, prebaľovala moju malú dcérku a stala sa mi nehoda, ušla mi stolica (nie riedka, taká normálna) a riadne, chvalabohu som mala aspoň plienku. Dá sa tento problém nejako úspešne liečiť ? Aké sú prognózy, môže nastať zlepšenie ? Som z toho veľmi nešťastná, nakoľko doposiaľ bolo všetko v poriadku a zrazu toto... Vopred ďakujem za všetky rady.

michi200
autor
19. apr 2014

@modrofuzik11 môj problém je síce veľmi chúlostivý a nepríjemný, ale myslím že všetky problémy treba riešiť a je aj dobré sa trošku poradiť... takže sa nevzdávam a bojujem s daným problémom, začala som cvičiť tie cviky na posilnenie pan. dna a trošku sa mi to aj upravilo 🙂 ďakujem za typ na inkoforum, skúsim tam po sviatoch zavolať.

amandas
6. júl 2014

ahojte baby.. ja by som sa chcela spytat, ci vam to ostalo aj po tehotenstve..mne to zacalo okolo 36tt a som si povedala ze ved par tyzdnov to vydrzim a bude to opat vsetko ok.. ale po porode sa mi to vobec neupravilo.. stale je to rovnake..a uz ma to dost obtazuje..snazim sa aj cvicit a posilnovat panvove svalstvo.. lekarka mi odporucila Incovenal Comfort.. zevraj je to novy nehormonalny vyzivovy doplnok vhodny prave pre tieto "neprijemnosti" chcela by som vediet ci ste o nom niekto nepoculi.. lekarka mi to velmi vychvalila.. vraj to ma vyborne hodnotenia od odbornikov...

julia283
13. júl 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

mne lekarka odporucila Incovenal Comfort je to novinka ale velmi si to chvalila.. uzivam to zatial len par dni. ale som velmi spokojna.. verim ze to pojde stale len k lepsiemu 🙂

milkav03
28. aug 2014

ja pouzivam asi mesiac Incovenal Comfort.. mam podobny problem. ale s mocom.. tak isto po porode.. zatial vysledky su dobre.. a pomaly sa mi to zlepsuje.. stale sa snazim cvicit a posilnovat svaly.. ale neviem ako je to s problemom udrzat stolicu.. urcite to treba rieist.. aj ked clovek sa zo zaciatku troska hanbi si to priznat a tak. ale lepsie to riesit skor.. ako by malo byt neskoro. drzim palce

leginca
24. feb 2015

@michi200 - ahoj, neviem, či sa Ti už podarilo vyriešiť tento háklivý problém. Je na Slovensku jeden doktor, ktorý ako jediný na Slovensku to operuje. Mňa operoval - ja som po pôrode podľa vyšetrení mala 80%ný únik stolice. Je to Doc. Jozef Korček - prednosta chirurgickej kliniky v Nitre. Je neuveriteľný odborník a celý personál a sestričky sú tam úplne úžasní. Ja som z Banskej Bystrice a ešte stále k nemu chodím na kontroly.

michi200
autor
24. feb 2015

@leginca ahoj, no mne sa tento problém chvalabohu dal do poriadku asi do mesiaca po pôrode. ,Našťastie sa všetko vrátilo do poriadku, cvičila som kegelove cviky. Ale ďakujem veľmi pekne za info, ak v budúcnosti budem mať ešte dieťa a budem rodiť spontánne, je tam možnosť, že sa mi tento problém vráti. A ak sa smiem opýtať, tvoja operácia dopadla dobre ? Máš ešte nejaké problémy, alebo sa to upravilo ?

leginca
24. feb 2015

@michi200 - tak u mňa to celé bolo trochu komplikovanejšie, ale áno mám sa fajn. Ja tie cviky cvičím stále každý deň.

albatroska
12. jún 2015

@michi200 Ahoj michi200. Píšem asi dosť neskoro, no mala som presne ten istý problém - malého zo mňa vybrali kliešťami aj ma nastrihli a pri tom všetkom mi poškodili zvierač konečníka. Mám ho 2krát zoperovaný ale ani tak mi nefunguje:( Operovali ma v Martine a v Nitre, tam je doc, Korček, ktorý sa špecializuje na takéto ochorenia - poškodenia, tak skús ísť za ním. Inak sa drž.

michi200
autor
12. jún 2015

@albatroska ďakujem za info, mne sa to chvalabohu dalo do poriadku samé, len som cvičila kegelove cviky... teraz som v poriadku. uvidím ako to dopadne nabudúce, plánujeme ďalšie bábätko 🙂

albatroska
13. jún 2015

mne sa to do poriadku nedalo a asi ani neda. fasa prognoza a zvysok zivota

leginca
14. jún 2015

@albatroska - tak potom je jedniným riešením vývod - lepšie ako sa trápiť

albatroska
15. jún 2015

Vývod v žiadnom prípade. Vôbec si to neviem predstaviť.

leginca
15. jún 2015

@albatroska - nie to až také strašné mala som dva roky, ale keby sa mi stav zhoršil a zvierač by mi nefungoval, tak idem do toho znova

Tu začni písať odpoveď...

Odošli