Helicobacter a bolesti brucha. Ako ho zničiť?

simula
30. jan 2008

Ahojte ,bojovala niektora z vas s tymto bacilom? ☹
Ja ho mam a brala som uz aj kombinaciu 3 antibiotik a teraz sa znova ozval chcem vediet ,ci sa niektorej podarilo ho znicit a po kolkych ant ☹

gugu
6. sep 2018

Ja som mala diagnostikovaného HP vo februári, ale len zo stolice u obvoďáčky. Stále ma pálila záha, zo všetkého, aj z vody, ináč ma nič nebolelo. Na gastro som zatiaľ nenabrala odvahu. Preliečila ma 3kombináciou liekov. Záha ma pálila aj naďalej a ešte viac. Tak som si kúpila chioskú mastichu v prášku, 2x denne som malú moccalyžičku prášku zapila vodou. A každé ráno nalačno polievková lyžica jablčného octu do 2dcl vody. Už to takto pojedám tretí mesiac. Je mi oveľa oveľa lepšie. Neviem sa vzdať kávy a piva 😀 a teraz ma nepáli záha ani z týchto dvoch pochutín. Niekedy zo sladkého, ale to sa nedá porovnať s tým, čo bolo na jar. Chystám sa preventívku a dám si urobiť kontrolné vyšetrenie na HP, dám vedieť.

mlpj
6. sep 2018

@gugu kludne si mozete urobit aj doma test ,aj ja som si robila je dostat kupit v lekarni stoji par eu...ja som si ho robila lebo uz som nemohla vydrzat ale to clovek citi aj sam na sebe ked mu je lepsie...pre mna bolo najhorsie zo sladkeho ,toho som sa musela vzdat vtedy uplne...uz som 2 mesiace po vylieceni, sem tam este mi nieco urobi neplechu, ale ja som mala hrozne bolesti....tiez 3 kombinacia atb...a probiotika este mesiac po som brala...masticha je dobra, tiez mam ale som ju nevyuzila....vela stastia...

mlpj
6. sep 2018

@mlpj este som zabudla ja som jedla vela vela cesnaku, moc pomaha...

gugu
7. sep 2018

@mlpj Fuuuu....tak cesnak je pre mňa tabu, mám ho veľmi rada, ale je mi z neho zle, ťažko. Môžem ho len v malom množstve. Tiež som nespomenula, že nejem hocičo. To, čo mi robí zle som z jedálnička vyhodila. Najhoršie je to s jedlom v reštikách, alebo v jedálňach. Pravdepodobne mi vadia dochucovadlá. Doma používame len soľ, korenie a niektoré bylinky. Každému robí problém niečo iné, takže to sa už musí každý otestovať. Ten test som už obzerala, vyskúšam 🙂
A ty si bola aj na gastroskopii? (dúfam, že nevadí, že tykám 🙂)

mlpj
7. sep 2018

@gugu v pohode si mozme tykat, nie nebola som na gastre tiez som sa tomu snazila vyhnut, lebo tam hned pchaju hadicku do brucha, taktiez mi to zistil obvodak, ale na moj podnet lebo co som ja mala v ustach stale zlu chut, zo vsetkeho v ustach vyhadzana, no katastrofa a bolesti brucha okolo pupku......aj teraz mi este niekedy skodi dost veci napr, jogurt nemozem vobec, aj vela cukrov, no snazim sa tomu vyhnut, skoda ten cesnak je dobra, alebo keby si skusila zuvat medvedi cesnak aj ja som to robila, len uz teraz nieje , jedine v mraznicke ak ma niekto...no hovori sa ze sa chyta ten helik prave pri stravovani v jedalnach, ale niekedy je to nevyhnutne...tak drzim palceky aby to bolo uz ok...aj ked je to svinstvo na dlho......

anka712
21. sep 2018

Ahojte, chcem sa spýtať je ta masticha aj nejaký prášok alebo niečo podobne aby to neboli tabletky? Videla som že sú to veľké tabletky a mám problém s prehĺtaním. Mám už po druhý krát helicobaktera, mala som ho pred rokom vyliečil sa a tento rok sa mi vrátil znovu a s horšími bolesťami, mám opäť trojkombináciu antibiotík ale keď ich douživam chcela by som začať užívať tu mastichu. Vďaka za každú radu.

gugu
23. sep 2018

@anka712 ano, existuje aj v praskovej forme. Ja som vyskusala aj tie tobolky. Mne nevadi ich velkost, ale vzdy, ked som ich zjedla mi ich ako keby vyplavovalo, ako stupel. Musela som vypit velke mnozstvo vody. Daju sa zajest, ale malo by sa po uziti s jedlom pockat aspon 20-30minut. Ten prasok mi vyhovuje viac, malu mokka lyzicku zapijem vodou a pohoda.

carmenuska
4. nov 2018

Ahojte,prosim vas,bolievalo vas aj brucho okolo pupka,ked ste mali HP? V utorok koncim 14dnovu liecbu a neviem ci mi byva teraz zle z atb ,ci stale z hp.Celkovo som slaba,unavena,chudnem.Ale ta bolest okolo pupku ma znepokojuje.A este mam aj anemiu,neviem ci to ma suvis s hp.Nemali ste niektora?

zibi
4. nov 2018

baby a kde vas boli brucho? alebo poboleivalo..
ja som preliecena antibiotikami, no brucho ma pobolieva ...v okoli pupka, nad pupkom, mam to take citive.

zibi
4. nov 2018

ktora masticha je dobra je ich tam hrozone vela..zabera?

ty si ktoru mala,?
@lubka300 a antibiotika ti nezabrali na zaklade coho si ti vedela, ze si mala stale bolesti alebo?

carmenuska
4. nov 2018

@zibi boli ma v tom trojuholniku pod hrud kostou a odtial napravo,cize zaludok a dvanastnik.A potom obcas okolo pupku ale na pravej strane a krce v celom bruchu.Ale najviac ten trojuholnik.Niekedy mi je zle ked sa predklonom,alebo sesim lebo si tam tlacim.

nellita
4. nov 2018

@simula vyskusaj mastichu,prirodna baza mne to znicilo helicobsktera bez ATB ale treba brat vkuse aspon 2,3 mesiace

zibi
4. nov 2018

@carmenuska no hej , ja som sice preliecena , no boli ma este stale aj zaludok, aj ako keby zlcnik no uz sama neviem co ...skusim tu astichu

zibi
4. nov 2018

@nellita ktoru si brala?

caelley
4. nov 2018

Mala som ho v priebehu 20 rokov 6x, gastroskopiu som absolvovala minimalne 10x... zakazdym sa preliecil, na kontrole uz bol negativny, vzdy sa po case vratil. Ak nevylucis uplne zo stravy sladkosti, je naspat. Vzdy po zisteni mi na gastre zakazali vsetko sladke, ani caj nesladit, ziaden med, ziadna sladka voda, absolutne nic... kym toto dodrziavam, nemam problemy. Akonahle sklznem z tejto diety, ozve sa zas 🙄

nellita
4. nov 2018

@zibi masticha original

zibi
4. nov 2018

@nellita a kolko baleni si uzila? pomohola teda?teba kde bolelo?

nellita
4. nov 2018

@zibi ja som uzila 2 balenia, bolelo ma to ako je zaludok a pomohlo.to uz ma nic nebolelo odvtedy

zibi
4. nov 2018

@nellita dik

zibi
4. nov 2018
nellita
4. nov 2018

@zibi ano.z tej

carmenuska
7. nov 2018

Baby a kolko ste schudli pri tomto?ja uz sa bojim,ci to nebudem mat aj cosi vaznejsie.Za 4tyzdne 5kg dolu mam.

mlpj
8. nov 2018

@carmenuska zdravim, to je normalne, aj ja som tak dala dolu ale za2 tyzdne 4 kila, ked nemoze clovek jest...ale 4 tyzdne to uz mate dost dlho, nebojte nieje to nic ine helik je strasna potvora...mam to za sebou, sice je odvtedy dost, ale stale niekedy pocitujem ze brucho nieje ok a mam problem vela veci zjest je mi potom tazko..prajem vela zdravicka a kilecka sa troska vratia ked budete fit...

mlpj
8. nov 2018

@caelley citam vas prispevok a mne takto isto robi zle akakolvek sladkost, mozem s prepacenim zozrat rezen cez cely tanier a akonahle si dam sladkost hotovo uz ma boli ,to som akoze uplne vylucila cukor, ale ked nemozem vydrzat dam si nieco male a uz to citim, je to normalne?

caelley
8. nov 2018

@mlpj Normalne to nie je, ale ak mate helikobaktera je to bezne.:(

mlpj
8. nov 2018

@caelley ja som z helikobaktera vyliecena aspon vysledky boli negativne, uz je odvtedy aj pol roka je mozne ze sa ozyva znova...dakujem

angelo23
30. máj 2020

@pralinka25 ahoj ako dlho ti trvali tie hnačky ?? Ja už mám 12 dni a vždy keď sa najem

pralinka25
30. máj 2020

@angelo23 mesiac zhruba. no mozes mat aj intoleranciu na nieco

marikaneni
28. mar 2022

@niki285 ten HP už budeš mať stale,on vo tvojom žalúdku prebýva,musíš zmeniť stravovanie,hlavne nezaťažovať žaludok,keď raz už tu baktériu dostaneš,nezbavís sa jej nikdy,mam to potvrdené od gastroint.

lucinkaboz
30. apr 2023

@mamazem chvosta masticha mi helikobaktera nevyliečila ani nepotlacilq nie je to všeliek