Je to v hlave, alebo mam problém so srdcom?

4. jan 2024

Ahojte. Mam 23 rokov a v noci nemôžem spávať aj toto píšem teraz pretože nemôžem spať .problém je v tom ze vždy iba v noci mam pocit bolesti na hrudníku keď už mám pocit že konečne zaspávam trhne mnou akoby som sa nemohla nadýchnut, cikat chodim kazde 20min... Som z toho už na nervy stále len googlim možné choroby priciny.. cez deň som ok vesela kôpka ale večer je to horor bojím sa ze sa mi niečo stane niekedy kvoli tomu aj plačem ..Pred mesiacom som bola u kardiológa na EKG a ECHO vraj je všetko ok .. mohlo sa niečo za ten mesiac zmeniť a mam nejakú srdcovú chorobu?
K dr sa chystam v pondelok , snáď sa dovtedy nič nestane..

kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. jan 2024

@kvietok2891 a zaver ? Zistili ti nejakú chorobu ?

kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. jan 2024

@kvietok2891 najhoršie je , že všetky tie diagnózy majú rovnaké priznaky ako pociťujem ja...

muchacici
4. jan 2024

@kvietok2891 Presne aj moju mamku toto trápilo, taktiež tetánia a úzkosti, niekoľkokrát mala aj panický záchvat z toho strachu

kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. jan 2024

@kvietok2891 ale predpokladám ze ta najprv poposielala aj na kardiologiu?

autor
4. jan 2024

@kvietok2891 veru ten infarkt.. alebo že mi zlyhá srdce ..

kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
muchacici
5. jan 2024

@kvietok2891 Niečo veľmi podobné mala aj mamka, ako opisuješ všetky tie príznaky... naozaj hrozné, že sa takto trápite 😔 dúfam, že už je to lepšie, určite to bola riadna zaberačka dať si to psychicky doporiadku

kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilkovazmrzka
5. jan 2024

Na 90% je to v hlave…

0silvia0
5. jan 2024

Ale ked sa ti podari zaspat, tak je to ok a rano sa zobudis v poriadku?

adrian1933
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
5. jan 2024

to su ukazkove priznaky uzkosti (vratanie casteho mocenia) treba to riesit s psychiatrom a terapeutom potom

autor
5. jan 2024

@0silvia0 áno ráno som rada ze žijem a fungujem na 100% .. dnes sa mi dokonca snívalo ze Mi bolo zle ze mi sla krv z ust..išla som na pohotovost a mala som infarkt. Cez deň mi nič nieje naozaj dokážem sa sústrediť aj na prácu aj na všetko co treba ale keď je čas ľahnúť si do postele večer.. končím..

0silvia0
5. jan 2024

Takze vecerne uzkosti. Musis to sama v sebe stopnut. Musis tej hmote, co sa vola telo razne povedat, nech ti s tymi atakmi da pokoj. Nieco v zmysle, viem, ze ma skusas, ale ja to vydrzim, aj tak viem, ze rano mi bude fajn. Ok, tak sa nevyspim, co uz. Jednoducho nesmies byt z toho taka vystresovana, musis to ustat. Ako v rozpravke ked potrebujes skrotit zleho draka.

vakatko
5. jan 2024

Nie, nie, je to hlavne v črevách. 70% imunity je v črevách.
Ak máš zlú črevnú floru veľa kvasiniek, pliesní, parazitov a krmiš ich cukrom, múkou oni kvasia v črevách a vylučujú Toxíny do tela, ktoré zle pôsobia na Psychické aj fyzické zdravie. V noci sa telo čistí a priveľa toxínov spôsobuje nespavosť, úzkosti, depresie ...
Vyčisti si črevá zeleninovou polievkou s vývarom z kostí, bylinkami a koreninami + nasad Extrakt z grepových jadier a užívaj dlhodobo Probiotiká.
Pozri si info o Syndrom Priepustného čreva a Prekyslený organizmus.
Najlepší liek je Zdravotná hladovka, resetuje telo a hormony, info na nete.
Všetky choroby začínajú v črevách, Hippokratov citát 🙂

luciar260
6. jan 2024

Mam velmi podobny problem, noci su tiez pre mna hroza

autor
6. jan 2024

@luciar260 a riešila si to nejak?

luciar260
6. jan 2024

Vysetrenia mam pochodene, vsetko ok, takze bud osychika alebo chrbtica, je to niekedy velmi neprijemne hnusne v noci sa zobudim na neprijemny pocit na hrudi alebo na to ze sa dusim , teraz mam napr dobre obdobie cca tyzden ze spim dobre... potom zas pride tyzden ze noci hroza ... a stale dokola uz cca 3 roky

autor
7. jan 2024

@luciar260 ja som počula zas ze to môže byt týždeň pred ms alebo týždeň po menštruácii hormóny sú vtedy barzjake ..

luciar260
7. jan 2024

Ano moze to byt ale ja to mavam aj mimo tychto dni ...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liv1
12. jan 2024

Ahoj autorka. V ziadnom pripade nepotrebujes hned psychiatra, ten ti predpise len lieky. Ziadnu terapiu ti s najvacsou pravdepodobnostou neponukne.
Urob v postupnosti ako ti radim.
Poziadaj kardiologa, nech ti da ekg holter na 24 hodin. Tam s najvacsou pravdepodobnostou zisti, ze si uplne ok. Tym padom vies na 100%, ze je to bud psychika, alebo chrbtica, ale najskor psychika. Ja nie som doktor, ale ako clovek ktory s tymto ma skusenosti ti myslim viem poradit.
Co mi za tie roky poradil kardiolog je, ze magnezium treba brat pravidelne, vela krat nam chybaju mineraly a skutocny nedostatok v bunkach v krvnom obraze nevidno. Dufam ze som to napisala spravne, pokusam sa ho citovat.
Takze ja ti radim
1. kardiolog a EKG holter na 24 hodin aby ti vylucili problem so srdcom a ty si bola kludnejsia
2. poziadat dr o rady ako prirodne upokojit svoje telo (odhadujem Magnezium denne, mozno ti poradia Lavekan, upokojujuce caje), ziadne rozrusujuce filmy vecer a podobne.
3. Aj cez den snazit sa nestresovat
4. Pravidelny sport
5. Denne cerstvy vzduch
6. A tiez dolezite, par sedeni u psychologa.
Ked budes v noci v napati, alebo cez den v strese, okrem ineho vypi pohar vody. Ma to dokazane ukludnujuce ucinky.

Tak drz sa, a neboj sa 😉. A kludne napis keby cokolvek.

autor
12. jan 2024

@liv1 zaujímavé je , že odkedy som písala tento príspevok sa to nestalo snad nezarieknem. čiže bud je to ako som to spomínala počas menštruačných dni( vtedy som ju totiž mala) alebo len zmena prostredia nakoľko sme boli na sviatky mimo domu.
Ale ďakujem krásne som objednaná už na plucne aj na kardiologiu.

mamina7070
12. jan 2024

ale ved si bola na kardio pred mesiacom tak echo ti znovu aj tak robit nebudu

na kedy si dostala termin ? na holter stacilo ist na interne

autor
12. jan 2024