Je toto spánková paralýza?

8. okt 2023

Ahojte. Pisem takto v noci lebo uz asi aj tak nezaspim. Nemohla som zaspat. Okolo 1:30 som bola este hore. Potom som odlozila telefon ze hoci aj nespim, tak budem aspon lezat so zatvorenymi ocami. A v jednom momente, kedy som si bola vedoma ze spim, som zacala citit ze ma zacina niekto prijemne a mocne objimat zozadu. Proste ako ked sa prituli milovana osoba a vystiska vas. Lenze v sekunde som si uvedomila ze nie som doma. Ze som tu sama kde spim a zacala panika. Proste som sa zacala bat a hovorit si ze toto je moj koniec. Kde mam telefon? Nemozem kricat, preco nemozem kricat? V tom mi napadlo ze mozno este stale spim, mozno to nie je naozaj a snazila som sa za kazdu cenu prebudit. Prebudila som sa. Ale baby, bolo to tak realne a priserne.

andrejkap123
8. okt 2023

Ano je to teda spankova paralyza, mne sa par dni dozadu stalo ze mi niekto nohu potiahol 😢 je to strasne a tak realisticke ze tazko uverit ze to nie je pravda. Vela x som mala paralyzy ze niekto sa kuká na mna z rohu izby.. alebo ze ma privalí… v tom momente sa citim ako nadrogovana. No hroza. Normalne si az myslim ze som v inom svete. A ze ak nieco nadprirodzene existuje tak je to to….

autor
8. okt 2023

@andrejkap123 co to spusta? Nikdy som to nemala.

andrejkap123
8. okt 2023

Neviem ci to niekto vie 😀

alex49
8. okt 2023

Ja som mala paralyzu dvakrát, spala som vtedy na chrbte. Bežne správam na bruchu. Odvtedy som na chrbte nespala a paralyzu som nemala. Ci to bolo tým netuším, ale som rada, že sa to už nestalo 🤷‍♀️

basska_b
8. okt 2023

Mne sa to stalo, ked som mala nočnú moru, ze ma vo vlastnom dome prenasleduje nejaky chlap a ja som sa schovavala v pivnici. Proste som stuhla od hrozy z tej predstavy, ako aj ty. Ty si sa vydesila, ze je dakto cudzi u teba doma. Stavalo sa mi to aj,ked som este zila este u rodicov. Vtedy mal moj tatko taky "šport" prist do izby, ked sme spali a vypnut nam na noc radiator. Ale ja som sa odkopala spod periny a potom sa mi zacali snivat nocne mory, prebudila som sa cela stuhnuta, srdce mi bilo ako sialene a bola mi aj zima. Vtedy som ako puberriak nahucala na otca, nech nam ten radiator nevypina, povedala som mu aj na rovinu, co sa mi deje a tieto problemy zmizli

cicuca
8. okt 2023

Ano, je to spánková paralyza. Spúšťa sa to vtedy, keď telo zaspi ale mozog je este na pol hore. Aj keď je panika normálna, treba iba v pokoji počkat, kým sa ti telo rozhýbe a skus nabuduce mysliet na to, že chceš pohnut niektorou častou tela - ruka, prsty na nohách... Telo sa ti po chvíli zobudi

domka222
8. okt 2023

Je to stav,keď sa mozog prebudí skôr ako telo. Väčšinou sa to deje pri spánku na chrbte a nedostatku spánku. Náchylnejší sú vraj ľudia s ťažkou depresiou. Paralýzu môžu sprevádzať aj halucinácie. Ja som napríklad počula, ako čierna postava kráča ku mojej posteli. Potom sa zohla a vravela mi niečo do ucha. Fakt hrozný stav a ešte keď je človek v noci sám

valeria_h
8. okt 2023

Áno, je.

simona92101
8. okt 2023

Je to paralyza,spanok na chrbte a stres,unava tomu dopomaha

autor
8. okt 2023

@domka222
@simona92101 no tak to bude moj pripad. Unava. Nespim vela posledny tyzdnen. Uff ale dufam ze uz nikdy to nezazijem. Bolo to otrasne.

martinmmartin
8. okt 2023

@alex49 Paralyzu mas kazdu noc lebo inak by si si nohy dolamala ked sa ti nieco sniva.