Nemôžem spať

oktobermimi
30. aug 2013

baby nemôžem vôbec spať cítim sa unavená no ako si ľahnem som čulá ako rybička :( dokopy spím možno tak 4 hodinky a aj to vnímam všetko okolo :(
dokonca som skúsila ďalej ležať zo zatvorenými očami čo my kedysi keď som chcela spať ďalej pomáhalo, lenže teraz ma leda tak hlava začne bolieť :(
poraďte mi niečo takto fungujem už cca týždeň :(
už teraz som hore 2hodky a spať som išla okolo 23hod

bronia13
30. aug 2013

no ja tiez mam niekdy take dni a mne velmi pomaha Melatonin a rano nie som po nom ospala, takze pre mne to vyhovuje

h2
30. aug 2013

@oktobermimi Ahoj, ja som dnes hore od tretej, to preto, že som večer (no, večer už to celkom nebol, bolo 22 hodín) zaspala pri uspávaní syna (väčšinou chodí spať skôr, ale cestovali sme a dlho spal popoludní v aute). Už minimálne rok spávam tak 5 - 5 a pol hodiny denne. So zaspávaním väčšinou problém nemám, to padnem od únavy a spím, ale po tých piatich hodinách som proste hore a čulá a už nezaspím. Cez deň nespávam vôbec, takže fakt mám za 24 hodín len tých asi 5 hodín spánku. Neviem, čo by som Ti poradila, ale keďže si tehotná, tak to môže byť aj tým. V každom prípade sa na to pozeraj s humorom, možno sa už Tvoje telo pripravuje na to, že po narodení malej sa už nevyspíš. 🙂
No, moc som Ti teda neporadila, ale aspoň vieš, že v tom nie si sama.

martinkatinka
30. aug 2013

Posledné dva týždne som tiež moc dobre nespala, ale to kvôli tomu, že som mala MA a akosi ma to zložilo.... ale čo mi pomáha, to je čaj z medovky.

ewca
30. aug 2013

@oktobermimi mne sa toto stalo na VS, ale takto som nespala skoro 2 tyzdne, uz som bola zufala, lahla som do postele, zaspala som mozno o 4 a o 6 alebo 7 som uz musela vstavat...des...potom som si pospala vo vlaku cestou domov a potom sa to nejako upravilo...skus levadnulu na noc, alebo nejake homeopatika

oktobermimi
autor
30. aug 2013

@martinkatinka práveže čaj z medovky my aj babka poradila a pijem ho a akosi nepomáha ani ten preto sem dala

@ewca levandulu a kde sa po nu dostanem ? ... alebo tie homeopatiká ake môžem ? 🙂

ewca
30. aug 2013

@oktobermimi v bioobchodoch maju aj take vrecuska so susenou levandulou, popripade ak mas aromalampu, tak si kup nejaky levandulovy olej, ale kvalitny, ale to si mozes aj na vankus nakvapkat, resp natriet na vitaflex body na chodidlach... ja pouzivam konkretne jednu znacku olejov, ale to kym by si sa k tomu dostala, tak by si sa este dlho nevyspala... a homeopatika ti poradia v lekarni, tie mozu takmer vsetky aj tehotne zeny...

oktobermimi
autor
30. aug 2013

Ďakujem 🙂

majca1581
31. aug 2013

@oktobermimi a tak pohybujes sa cez den dostatocne ?? pytam sa lebo ja som mala dni kedy som nic nerobila pomaly a potom sa mi nechcelo spat...zacala som chodit na prechádzky , nesedavala za pocitacom a spi sa mi fajne ...a este doteraz si davam nejake tie prechadzocky aby ma to unavilo 😀

oktobermimi
autor
31. aug 2013

pfuu ja som tip človeka ktorí neobsedí na jednom mieste Mp3 do uší a idem 🙂 na Pc som možno tak večer alebo ak vonku prší ale aj to behám po bite a stále niečo robím 🙂 od kamarátky cez vinohrady k mamine je to 8km 🙂 a to v pohodke prejdem 🙂 po meste na prechádzky za mesto ku golfovému ihrisku a späť... takže pohyb mám....

svano
31. aug 2013

@oktobermimi mne pomáhal čaj na nervy od Herbexu, alebo večer pohár teplého mlieka s medom.

ivv
31. aug 2013

nedostatok vapnika tiez moze sposobit nespavost .. ;)

oktobermimi
autor
31. aug 2013

@ivv
@svano :D mlieka vypijem aj celu krabicu a z medom je to najlepšie...

sharlotta
31. aug 2013

@oktobermimi to je v tehotenstve normalne. Ja beriem Sedatif PC, ale zeby nejak extra pomahalo...Okrem toho ma pali v hrdle od kyseliny.

ivv
31. aug 2013

@oktobermimi prave mlieko nie je az taky super zdroj vapnika 😖 .. a ked si tehu mas dopyt po vapniku niekolkonasobne vacsi..

oktobermimi
autor
31. aug 2013

@ivv a čo je lepšie ? ... lebo z väčšiny vitamínov je my zle...

h2
1. sep 2013

@ivv Mlieko nie je dobrý zdroj vápnika??? No, to sa dozvedám divné veci. To fakt? A čo potom je dobrým zdrojom vápnika, prosím Ťa?

paprikacervena
1. sep 2013

@oktobermimi ahoj, ja mam plysove zvieratko, kt.je naplnene levandulou. Da sa dat do mikrovlnky a potom vonia a hreje.
Inak, som velky spachtos, ale posledne tehotenske tyzdne v noci nespavam. Idem si vecer lahnut, po 2 hod som hore. Uz som to prestala riesit a spavam cez den (alebo aspon oddychujem).

h2
2. sep 2013

Tak už zase som hore... ☹

lubkaaaa1111
2. sep 2013

prosim vas pomozte mi od vcera davam susene mlieko malej ked ho dopije tak si odgrgne a dost aj vigrcka a neviem ci preto ze ma dost alebo ze jej to mliecko nesadlo

h2
2. sep 2013

@lubkaaaa1111 Naozaj rada by som pomohla, ale neviem, skús dať viac informácií, koľko má malá mesiacov, koľkokrát sa jej to stalo, zakaždým? Píšeš, že len včera ste s UM začali, tak skús prípadne ešte počkať, možno si zvykne. Ináč, existuje aj špeciálne antirefluxné mliečko, ktoré je na to, aby sa pri grganí nevracalo mliečko.

lubkaaaa1111
2. sep 2013

ma len 18dni no len dva krat sa to stalo ked vigrgne potom po chvilke este je hladna tak neviem fakt

h2
2. sep 2013

@lubkaaaa1111 Keď len 2x sa to stalo, tak nerob paniku, aj môj synček vygrckával mliečko, aj keď uňho to prišlo až keď mal o pár mesiacov viac. A predtým si dojčila? Vtedy nevygrckávala? Stalo sa to prvý raz až pri umelom mliečku?

lubkaaaa1111
2. sep 2013

ano dijcila stalo sa to ale velmi malicko

h2
2. sep 2013

@lubkaaaa1111 A dojčiť sa Ti už nedá? Alebo máš len pocit, že máš málo mliečka a dokrmuješ?

lubkaaaa1111
2. sep 2013

pred vcerom sa mi zdalo ze mam slabe mliecko a mala sa mi nenaje..lebo sa mi budila kazdu pol hodnu a bola hladna inak mam vela mlieka

h2
2. sep 2013

@lubkaaaa1111 Niečo také, ako "slabé mlieko" neexistuje. Je "predné mlieko", to ide z prsníka najprv, je také vodovejšie, hlavne uhasí smäd, až keď bábo dlhšie ťahá, ide "zadné mlieko", tučnejšie, ktoré aj zasýti. Ak máš mliečka dosť, nedávala by som malej umelé. Chápem, že je vyčerpávajúce dojčiť každú polhodinu, poprípade skús nejakú laktačnú poradkyňu, ja by som Ti rada poradila, aj preto, že o takejto hodine tu asi veľa mamičiek nenájdeš, ale sama neviem. 🙂

lubkaaaa1111
2. sep 2013

dakujem teda dost si mi aj tak pomohla lebo som na zblaznenie tak ja jej dam aj rano MM a uvidime ... zatial jej teda skoncim davat UM .. DAKUJEM

h2
2. sep 2013

@lubkaaaa1111 Neboj, všetko bude v poriadku, hlavne nestresuj a skús sa trochu vyspať, ja idem asi žehliť, ja už nezaspím. ☹

marcah
2. sep 2013

@lubkaaaa1111 ked mas dost mlieka tak len koj a koj, nedavaj umele... ako uz pisala h2, slabe mlieko neexistuje. Ja som maleho kojila skoro vkuse, mala som malo mlieka, prvy tyzden aj velmi pochudol, snazila som sa dokrmovat co najmenej, a kojit co najcastejsie, aj ked niekedy to bolo len uspavanie na prsniku..... ale nastastie zacal pomalicky priberat a nepresli sme na umele a po par tyzdnoch sa to rozbehlo, kojila som nakoniec viac ako 18 mesiacov
Odgrckavanie je normane, spomen to najblizsie v poradni, mozno ti da doktorka nejake kvapky na ten antireflux alebo ako sa to vola to vygrciavanie a bude dobre.... hlavne sa s tym nestresuj, aj ked v prvych tyzdnoch verim ze ta vystresuje kazda malickost 🙂

lubkaaaa1111
23. sep 2013

ahojte moja mala ma 1mesiac a 1tyzden cez den je naucena len vonku spat nechce mi doma spat ... ako ju mam naucit aby mi aj doma cez den prespala ?? hmm..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre