Spánková paralýza

9. dec 2021

Zdravim.
Neviem co sa mi to pocas spanku deje ale uz ma to unavuje. Neviem ci je to spankova paralyza ale nezda sa mi aj ked niektore znaky to ma. Napriklad vzdy ma to "sparalizuje" a nemozem sa hybat ani kricat ani nic ale ziadna postava sa mi nezjavuje ale namiesto toho napriklad vcera v noci som pocula hlasy, výkriky a brzdenie vlaku ten zvuk. V ten moment je to ako uplne šialenstvo ako keby som zošalela a tuto noc sa mi to stalo asi 10 krat za sebou. Viete mi poradit co to je?

autor
9. dec 2021

*sparalyzuje

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinapipina
9. dec 2021

Ano je to spánkova paralyza, ja to mavam od detstva, niekedy mam pokoj aj pol roka, inokedy za noc az 5 krát. Zvykla som si uz 😅 tiez som len pocula výkriky zo začiatku, kroky a take, posledne dva roky to uz graduje a uz som naposledy videla aj ženu 😅 ale da sa celkom pekne naucit s tým pracovať a zistiť,ako sa z toho dostať co najskôr 🙂

nerko
9. dec 2021

Mne sa to par x za zivot stalo. Uz to je davno, nepamätam sa ci som pocula nejake zvuky. Len si spominam na tu bezmocnost, ked som sa nemohla ani pohnut, ani slovo povedat. V ten moment som si myslela, ze som ochrnula. Preslo to.

nefertiijti87
9. dec 2021

Spánková paralýza je ako taká chybička v matrixe ( nervovom systéme). Keď ideš spat, tvoj mozog “odpojí” telo, aby fyzicky nereagovalo na podnety ktoré mu mozog posiela keď spis. To čo mozog posiela v podobe snov je ako keby skúšal, ako budeš reagovať na určite situácie. Je vedecky dokázané, že mozog je viac aktívny počas spánku ako za bdelosti. To, že sa zobudíš a nevieš sa pohnúť, ani vydať zo seba hlásku, je len to, že sa tvoja myseľ zobudí skôr ako sa má, resp. skôr ako mozog vydá signál telu, že sa už môže začať “používať”. To máš tak veľmi zjednodušene napísané 😃
Ale čo s tým robiť, čo je spúšťačom a ako to eliminovať, to ti bohužiaľ neporadím.

shinon258
9. dec 2021

V prvom rade zachovam pokoj. Neotváraj oči (za žiadnych okolností). Pomaly sa snaž rozhýbať palce na nohách a prsty na rukách. Uvidíš, že to prejde 👍

dadis
9. dec 2021

Mam uz aj ja jednu za sebou. Ani som nevedela, ze nieco take existuje. Az ked som rano googlila.Ja som "mala" osobu pri posteli 🙄