Koľko jednotiek nočného inzulínu si picháte?

kaluzka
1. mar 2024

Chcela by som sa spýtať, moja mamina má cukrovku 2. typu. Lekárka jej dala pichať si inzulín Lantus len večer. Chcem sa spýtať, koľko si picháte jednotiek inzulínu večer? Nevieme koľko je už veľa, lebo picháme 12 až 14 jednotiek a stále má cukor ráno na lačno 10 až 11. Ďakujem za radu.

pribinak
1. mar 2024

@kaluzka a čo večeria? Lebo ten ranný cukor je dosť

guudy
1. mar 2024

@kaluzka preco sa nespytate diabetologa?

taktotedanie
1. mar 2024

Zavisi co zjedla
Predsa treba kontaktovat lekara ze ranna glykemia je vyssia

janai1
1. mar 2024

@kaluzka mama si pichá 26 . Toto je vysoko individuálne

struhanka
1. mar 2024

@kaluzka Všetko to konzultujte s maminým diabetológom. Podstatné je aj to, čo večeria.

michellemary
1. mar 2024

To je veľmi, veľmi individuálne.

katie253
1. mar 2024

@kaluzka ak ma dva - tri dni po sebe vyššiu glykemiu, tak nech navýši o jednu jednotku a takto zase 3 dni dávať. Ale veľmi záleží aj od toho ci ma senzory alebo si meria glykeniu glukomerom, vtedy treba zmerať aj okolo 2:00-3:00 v noci, ci ju neťahá veľmi do hypa.

lorin29
1. mar 2024

@kaluzka nenavysujte sami od seba inzulín... Lekárka mala presne určiť akú dávku si má mamina pichať.... Každý pacient to ma inak niekomu stačí 12 a niekto potrebuje aj 26
Keď má ráno nalačno 10-11 - buď je zle nastavený inzulín alebo strava
Glykemický profil jej robili?

mamina7070
1. mar 2024

toto treba riesit s lekarom treba upravit stravu vecer uz nema jest chlebovinu zemiaky a pod a ani ovocie
a pohyb ma ho dostatok ? jej sa zjavne inzulin produkuje nemusi ho nahradzat len doplna takze musi prisposobit stravu napoje a pohyb