Korona, bábätko a stretávanie sa s rodinou

simi_naramky
29. apr 2020

Ahojte, rada by som sa Vás spýtala mamičky, ktoré máte malé bábätká (mám doma 4-mesačnú dcéru) či sa stretávate v týchto časoch s rodinou (starí rodičia,strýkovia...), alebo ste naozaj v izolácii doma samy? Ďakujem ;)

zuzzqa
29. apr 2020

Ja dnes(dufam) rodim a ano stretávame sa s rodicmi jednými aj druhymi aj teraz. Po porode planujeme byt samy dvaja par dni, uvidime ako sa zzijeme s malym a pootm samozrejme rodicov zavolame ku nam na návštevu popr. Pomoct ak bude treba. Sirsia rodina a kamarati pockaju, ale rodicov od seba neodstrkujeme. Boli sme"odizolovani" len prva dva týždne ked to cele vypuklo, potom sme od toho upustili kedze muz nosi do prace svokru, mna zase otec na vysetrenia kezde s bruchom som uz nevladala šoférovať. Základné pravidla hygieny dodrziavame cely život, maleho moze ohrozit x dalsich veci ako "len" korona...

ladybug138
29. apr 2020

Ahoj, aj my sa stretavame s rodicmi, s jednymi aj druhými, moji byvaju od nas 100m, stale si niečo nosime hore-dole, mna by asi depka zozrala, keby sme len doma, manzel pracuje v 2 robotach a chodieva az vecer, ja stretnutie len uvitam

limetka69
29. apr 2020

Ja som pre koronu doma, pracujem v obchodnom centre, chodim k mame na dedinu, aspon dame ruska dole a sme pod lesom na cerstvom vzduchu. V bloku by nam preskocilo. A celkom si to uzivam, aj ked sa uz tesim do prace. Chodime aj k svokrovi, tiez len sedia doma. Akurat do obchodov chodi vacsinou manzel a maleho neberieme nikam kde su ludia.

lenka2710
29. apr 2020

@simi_naramky muž bol včera pri svojich rodičoch po 2 a pol mesiaci, lebo malej už babka chýbala!
Ja som tehu, s mamou sa stretávam teraz pravidelne, lebo otec je po mozgovej príhode a nemôžem ju nechať len tak napospas samu!
Boli sme raz u svagrovcov, lebo chceli prerábať vrch domu a muž je stavbár, tak sa tam bol pozrieť a poradiť, inak dokopy s nikým, keď niekoho stretnem na prechádzke, tak pokecame ale k nám nechodí okrem mojej mamy teda nikto! Na druhej strane, nemusím mať stále upratané 😂😂

denisa0504
29. apr 2020

Mám už skoro 3 ročnú a od začiatku sa s nikým nestretávame, voláme iba cez kameru. Ale už to nevidím na dlho..

sorciera24
29. apr 2020

nemam babatka, mam 10 a 5rocne deti, ale od 10.3. sme sa s rodinou nenavštívili, nechceme ich ohroziť, rodicia byvaju sice kusok (10min peso) od nas, chodime sa im uakzať pod okno, ale k nim domov nedjeme (ocko je onkopacient, nemienim ho ohrozovat), svokra byva v inom meste, takze sme tam neboli, elbo do bytu sa jej trepat tiez v jej veku nebudem hadam, volame cez videohovory.......jasne, že nam chybaju,a le momentalne mi to svedomie nedovoli, vydrzime tyh par tyzdnov, kym sa neuvolnia opatrenia...

siska012
29. apr 2020

Sestra má 6 mesačnú a chodí ku nám 🙂 nemyslím že to treba zas tak preháňať... Bývajú na byte a my na dedine takže tu im je lepšie 🙂

luccija
29. apr 2020

@simi_naramky čo sledujem ľudia už popustili.Myslia si, keď pribudnú 4 pozitívni, že je čas stretávať s kamarátkami, celou rodinou.

rybka16
29. apr 2020

Mám 15-mesačného syna a nestretávame sa s rodinou vôbec. Naposledy sme sa videli koncom januára. Obaja starí rodičia žijú od nás dve hodiny cesty, svokra je zdravotná sestra, čiže v prvej línii, plus má sama ťažké diagnózy, takže ju nechceme ohrozovať ešte aj my. Seba tiež nie, lebo nikdy nevie, s kým sa v práci stretla a čím bol alebo nebol nakazený. Moji rodičia nemajú takú "exponovanú" robotu, ale aj tak nechceme ani sebe, ani im zvyšovať riziko nákazy. Teraz uvidíme, ako sa budú ďalej vyvíjať čísla nakazených, ale zatiaľ zostávame opatrní a zodpovední.

alchemilkazltozelena
29. apr 2020

No... cize ak tu virus bude rok, tak rok sa niektore neuvidite s rodinou? Tak vela stastia 🤦‍♀️
Chore zmyslanie niektorych, fakt..

veronikaszabova
29. apr 2020

Nemam male dieta, ale 2 chalanov - 5 a 10 rokov.
6t sme sa s nikym nestretli, bola som s deckami len doma. Muz chodi normalne do prace. No uz tyzden sa stretavame s rodicmi a aj surodencami. Stacilo izolacie.

romanka_369
29. apr 2020

@simi_naramky mam 3 mesacnu dcerku a stretavame sa normalne s rodinou.. Mozno nie tak casto ale raz do tyzdna urcite..

tanickalab
29. apr 2020

My sa navštevujeme ale rozhodne nie často, v menších počtoch a hlavne teda vonku na dvore. Vo vnútri sme u nikoho neboli ani u mojej mamky neviem pokiaľ sa dá byť vonku tak radšej sme tam

jumama
29. apr 2020

Byt to na mne, ja by som sa stretala. Ale moja svokra je alergik a mava casto bronchytidy, jar je pre nu a jej pluca odjakziva zataz aj bez korony, takze je velmi opatrna. Za cely cas bol len muz u nich raz v zahrade, s rozostupmi a s ruskami. A aj to preto, ze ma v garazi u nich pneumatiky a bol menit na letne. Mne je to aj luto, lebo mi pracujeme z domu, nemame byt velmi skadial nakazaeni, ale co narobim. Mojich rodicov uz nemam, zariadila by som sa tiez asi podla toho, ako by chceli oni.

lusyc
29. apr 2020

Mam decka 1 a 3 roky, k mojim rodičom, ani ostatnej mojej rodine sa bojím ísť, aby sme ich nenakazili, rizikove skupiny. Hoci sme od zaciatku doma, do obchodu nechodím, urobili sme zásoby ešte vo februári, zvyšok cez internet, s nikým sa nestretávam, naozaj 4 steny, moje deti, muž a prechadzka so psom v poli. Muž chodí do roboty, kde majú prisne opatrenia. Čo ma dožralo a mňa samotnu odstrihlo od mojej rodiny je, že muž zobral staršie dieta k svojim rodičom, ktorý ziju v BA, chodia denne MHD, do obchodu, stretávajú sa v práci s kvantom ľudí. Takže mu touto cestou ďakujem...

janinah
29. apr 2020

Rodicov som videla raz.cez okno....stati a chori.som zdravotnik.nikdy neviem.ci nie som v inkub.dobe korony...babetko mojej krstnej dcery som videla z dialky ...mam zdravy rozum.zodpovednost a vydrzim kolko bude treba sa nestretavat beznym sposobom

andrejka1974
29. apr 2020

Ja som teraz s detmi izolovana som 95 km od bytu, kde byvam som na svojom dome a som tu uz od 14.3. Mojim rodicom pomaha moj najstarsi syn ten je doma muz chodi do prace ake od stvrtka vecera do pondelka skoreho rana je s nami on sa stretava s otcom v praci inac s nikym som sa ja ani moje mladsie deti nevideli od 14.3. Najmlafsia je autistka tak ona by rusku ani nemala a tu na zahrade moze behat volne