Kresťanská gynekologická ambulancia v Žiline

cervus
19. okt 2011

Chcem upozorniť na to že od septembra v Žiline funguje kresťanská ambulancia.
Ordinuje v nej výborný Gynekológ Mudr. Ivan Wallenfels, ktorý bol predtým v FN v Trenčíne.
Názov ambulancie je Gianna n.o

elienka
19. okt 2011

@cervus mňa zaujal názov témy že kresťanská gynekologická ambulancia. To je, prosím ťa, aká?

cervus
autor
19. okt 2011

Taká, ktorá sa drží zásad ochrany života. Napr. nepredpíšu Ti tam antikoncepciu, ani potrat.

elienka
19. okt 2011

@cervus ďakujem za vysvetlenie

aduskatt
19. okt 2011

tak potrat ti snad nepredpisu nikde 😎

cervus
autor
19. okt 2011

Samozrejme 😅 Myslel som to inak 🤐

aduskatt
19. okt 2011

@cervus ja viem, to len na odlahcenie🙂dufam, ze si to nevzal v zlom.to nebolo podryvacne, ani som nechcela mentorovat🙂

cervus
autor
19. okt 2011

@aduskatt Jasne. Chlapom sa trošku zle vyjadruje na "babskom" fóre, ale dám si poradiť.

aduskatt
19. okt 2011

@cervus 🙂

cucu2
19. okt 2011

@cervus mam nejake otazocky, nevies ci : 1.sa plati za vstup? 2. Ake ma vybavenie?

cervus
autor
20. okt 2011

@cucu2 Manželka neplatila nič, dokonca netreba ísť ani za doterajším gynekológom, lebo po podpise zmluvy mu dávajú na vedomie a kartu si medzi sebou pošlú už oni.
Videl som tam ultrazvuk. prístroj, ostatné nepoznám 😔 ....

marecek1
20. okt 2011

@cervus ale antikoncepcia sa nepredpisuje len na zabránenie počatia dieťaťa, lekár ju môže žene predpísať aj zo zdravotných dôvodov, takže predpokladám, že ju nepredpíše len záujemkyňam o ochranu pred neželaným tehotenstvom...

vavenecka
2. dec 2011

ja som k nemu začala chodiť,p.doktor je skvelý,milý,pri prehliadke mi hovoril,čo vidí,že je všetko v poriadku a na čokoľvek som sa ho spýtala,milo odpovedal...sestrička je tiež príjemná,ordinácia pekne zariadená,vybavená ultrazvukom a všetkým,čo treba...a je tam super,že tam bezplatne objednávajú,tak tam žena nemusí prísť ráno o pol 6 a zapísať sa a aj tak tam sedieť ešte ďalšie dve hodiny 😠 pre ženy,ktoré nechcú brať ATK túto ordináciu odporúčam...btw,kto chce,sestrička učí hlienovú metódu a metódu plodných a neplodných dní učí jedno združenie,na ktoré majú kontakt 😉

pollyanna
27. dec 2011

Ake su asi objednavacie doby v ambulancii? dodrziavaju cas? vedia tam urobit vsetky potrebne vysetrenia, ci posialju potom pomimo?

vavenecka
29. dec 2011

@pollyanna no objednavacie doby su podla mna tak do mesiaca,uz maju aj dost pacientiek,ale ak je to surne,urcite sa da dohodnut na co najskorsom moznom termine...cas dodrziavaju,u mna mal sklz len 15 minut,ale asi zavisi,ako ho zdrzi ta ktora pacientka...vysetrenia robi klasicke prehliadkove,ma normalne sono,na prsniky urcite posiela prec ale to myslim vsetci gynekologovia a neviem este ake vysetrenia by ta zaujimali...3D UTZ nema,je to drahy pristroj a tym,ze je ordinacia nova,na takyto pristroj nemaju...jaj a objednava bezplatne,vobec nic som unho neplatila

timona
29. dec 2011

tak ak niekto nechce antikoncepciu alebo potrat nemusi chodit hadam do krestanskej ambulancie...ja fakt nerozumiem aku funkciu ma takato ambulancia...

veve39
29. dec 2011

@timona nikto nemusi chodit do ziadnej ambulancie, do ktorej nechce...kazdy si moze vybrat taku, aku chce
ver, ze mnoho pacientiek - veriacich je iste rado, ze takato ambulancia je...
ja by som svojho casu pri rieseni istych problemov, ktore tu rozoberat nebudem, velmi nejaku obdobnu uvitala aj v BA kde zijem 🙂

timona
29. dec 2011

ja nechcem rypat, ale naozaj neviem aky je rozdiel medzi krestanskou a nekrestanskou ambulanciou...viem aky moze byt rozdiel medzi poziadavkami krestanskych a nekrestanskych pacientiek....

anjelicek26
29. dec 2011

@timona - neviem, ale asi nebudu tlacit mamicky po AFP testoch do amnio? Neodporucia potrat? Nebudu im odporucat umele oplodnenie ale hladat ine prirodzene cesty? To by napadlo mna, aj ked mi to prijde take no trosku pritiahnute za vlasy, kazda pacientka ma ine potreby... a verit v boha neznamena odmietat vsetko ostatne... a pristup lekara moze byt individualny od pacientky k pacientke, nemusi byt na ambulancii pisane krestanska 😕 No ale ked bude mat z toho niekto lepsi pocit... tak nech sa paci 😉 Podla mna ma byt lekar predovsetkym odbornik, v co veri je mi srdecne jedno 🤐

kohutovci
29. dec 2011

@timona podla mna je v tom opat len komercia..nic ine.. iba komercia 😠
ja nechcem byt hnusna.. ale samozrejme, ze je lekar mily aj sestricka.. ked ide o sukromne zdravotnicke zariadenie.. ale ak maju veriace maminy lepsi pocit, ze tam chodia.. tak je to minimalne jedno pozitivum preco sa z takej ordinacie tesit 😉

mandragora22
29. dec 2011

ja som sa este v ziadnej "nekrestanskej" ordinacii nestretla s tym, zeby ma nutili na HAK alebo posielali na potrat, vsetko rozhodovanie vzdy nechali na mna, vysvetlili mi klady aj zapory kazdej procedury, ktoru som ziadala, alebo ktora bola pre moje zdravie, ci tehotenstvo nevyhnutna, rozhodovanie vsak nechali vylucne na mna, preto taktiez nerozumiem pojmu "krestanska", v preklade asi taka, ktora absolutne zamieta vsetko, co je v "rozpore s bohom", nuz, fakt pritiahnute za vlasy, ktovie, co by ten boh povedal, keby si znasilnena zena chcela dat odobrat plod? no ale to je uz o inom.
@timona
@kohutovci jasnacka, ze komercia, ktovie, ci zakladatel nie je aj sam pan farar danej lokality? 😀 😀 na druhu stranu, na pocudovanie je dost takych zien, ktorym bude takato ambulancia vyhovovat. co uz

martinkatinka
29. dec 2011

Toto je reklama 😀

timona
29. dec 2011

@anjelicek26 asi tak nejako, ale aj tak si myslim, ze odkiaľ-pokiaľ v týchto veciach, by mala vediet veriaca žena ak žije v sulade s krestanstvom..ale zase si viem predstavit ze aj superkrestan moze byt v slabej chvilke dost ovplyvneny aj nazormi, ktoré nie su uplne v sulade s jeho vierou...

janinah
29. dec 2011

@cervus dík za info,určite bude mať táto amb. dosť pacientiek 😉 a vyrývačky tuná si nevšímaj,sú aj také,čo všetko s kresťanským námetom musia okomentovať,osmiať...príp. sa čudujú,že aj taká amb. nájde veľmi dobré uplatnenie

vierka1603
29. dec 2011

Kresťanská, nekresťanská, myslím si, že je to jedno. Ale páči sa mi, že učia ženy ako spoznávať svoje telo, čo sa týka plodných a neplodných dní, keďže sú medzi nami ženy ktoré dodržujú morálny zákon.,/ak viete o čom hovorim/.A nevidím na tom nič zlé.🙂

janinah
29. dec 2011

@martinkatinka tak potom je tu reklám na lekárov asi tak 698 😉

anjelicek26
29. dec 2011

@janinah - ono nejde o vyryvanie a ani o krestansky namet, len v tomto pripade mi to prijde ako cista komercia v style - co este vsetko sa da strcit pod rusko cirkvy. Lekar je lekar a knaz je knaz a kazdy by si mal hladiet toho svojho, kazdej zene bez predsudkov a vsetkeho vysvetlit ake ma moznosti a nechat to na jej vlastne svedomie, ako sa rozhodne. Lebo ak rozumiem, ze ambulancia ide tvrdo za vsetkymi krestanskymi "normami", moze byt usmernovanie pacientiek velmi jednostranne a moze narobit viac skody ako uzitku, pretoze v konecnom dosledku nie kazdy zvladne donosit ci vychovat postihnute dieta ci sa zmierit s tym, ze dieta po porode umrie, lebo si ho Boh veze k sebe. A to mozu byt aj silno veriace, niekedy to psychika neudrzi. A to by mal lekar tiez zakalkulovat.

mandragora22
29. dec 2011

@anjelicek26 no a mimochodom pred par tyzdnami som presne na meno tohto lekara citala tu, na MK diskusiu, ako pan farar z kostola robi kazen a propagandu a vyzyva vsetky zeny, aby sa presunuli k nemu, tak potom o com toto je? pomaly si zacinam mysliet, ze ked zena neprejde k nemu, ani rozhresenie nedostane od knaza 😝

janinah
29. dec 2011

@anjelicek26 pozri sa,ak je žena veriaca a napr. vie,že sa dieťaťa nevzdá ani v prípade zlých výsledkov,tak je celkom namieste,ak sa o všetkom vrátane psychiky bude radiť s lekárom,ktorý má na vec taký istý názor ako ona....ak je neveriaca resp. pripúšťa aj možnosť,že sa nezachová podľa kresť.zásad,tak hádam do takejto amb. nepôjde,takže nevidím problém,nemysíým si,že tam bude lekár prehovárať pacienky na niečo,čo samé nechcú,veď je jasné,čo môžu očakávať od lekára v amb. s názvom kresťanská....

zuzana76
29. dec 2011

ja by som podobnu ambulanciu brala aj v NR, tiez som bola tlacena do HAK po 2 cisarskych, takisto do sterilizacie, nic z toho som nechcela , v ambulancii som si pripadala ako nejaka hlupa, lekar mi asi 3x prizvukoval aky je to risk , inak chodim k velkemu odbornikovi, je super, len po tejto stranke mi to velmi nevyhovuje, keby som mala moznost najst takto zmyslajuceho doktora , tak k nemu idem. Ja v tom vidim pozitivum,ze zeny si mozu vybrat a ist tam, kde dopredu vedia, co mozu ocakavat.

anjelicek26
29. dec 2011

@janinah - nie je vsetko len cierne a biele. Nie kazda zena, co sa s bolestou rozhodne dat postihnute dietatko prec - je automaticky neveriaca! Hlavne, ak su to vady nezlucitelne zo zivotom :(