Kto sa bojí chodiť k zubárovi a nebol tam roky?

30. jan 2023

Však že nie som sama? :( Zuby mám v hroznom stave, 3 zlomené a veľa kazov. Už som sa rozhodla, že budúci týždeň pôjdem. Máte to niektorá podobné?

casillas28
30. jan 2023

Nemam ale poznam takych par kamosiek..odhodlali sa a vysledok super..zubari su v dnesnej dobe uplne inde..vedia urobit vsetko bezbolestne a opravit kadeco..len sa priprav ze to nebude lacne..ale do zubob sa oplati investovat 🙂

nikaeli
30. jan 2023

ja sa bojím neskutočne, ale každý rok idem na preventívu a snažím sa v priebehu roka poriešiť kazy.. nechcem o tie zuby prísť.. našla som super empatickú zubárku, ktorá sa ma po každom kroku pýta, či som ok 🙂 ako funguješ so zlomenými zubami? veľmi dobre rozumiem tvojmu strachu, ale musíš to poriešiť čo najskôr.. po troške..

crazy_cat_lady
30. jan 2023

Mna len zaujima, ze z coho mate strach? Mate nejaky neprijemny zazitok za sebou? Ja som tiez nikdy nerada chodila k zubarovi :D ale v konecnom dosledku som robila zle len sama sebe. Teraz mam sukromnika, velmi mily a ludsky pristup, neviem si vynachvalit. Sice vzdy ked tam mam ist tak pocitujem stres, hoci je to len preventivka, ale toto mam so vsetkymi lekarmi :D ale je to ovela lepsie ako kedysi, uz sa sama objednavam na preventivky :D

yvkay
30. jan 2023

Myslím, že málokto ide k zubárovi bez strachu, ale odporúčam dať si pichnúť injekciu a potom sa to dá zvládnuť. Radšej vydržať ako mať pokazené a boľavé zuby.

janinka007
30. jan 2023

Zuby nezanedbavaj, lebo raz si ich budes musiet aj tak poriesit a bude ta to stat majland.

autor
30. jan 2023

@crazy_cat_lady nemám strach z bolesti...mne je nepríjemný ten zápach, keď vŕta zub a vždy ma nadvihuje :(

crazy_cat_lady
30. jan 2023

Treba sa od toho odosobnit a pozriet sa nato tak, ze cim dlhsie tam nepojdete, tym vacsie skody si mozete sposobit a bude Vas to stat viac penazi. Skuste sa spytat zubara, ci sa s tym zapachom neda nieco robit, mne zuby nevrtali niekolko rokov, ani si nepamatam, ze to malo nejaky zapach :D alebo si to mozno pamatate spred niekolkych rokov, ked ste boli naposledy u zubara. Myslim, ze ta technika celkom pokrocila 🙂 ja si napriklad pamatam, ked mi v ramci preventivky cistili kamen a robili to takym tym vyskrabkavacom, co som mala pocit, ze mi idu vytiahnut celu sanku :D a teraz uz aj to robia sestrnejsie 🙂

patus_2
30. jan 2023

Ja sa hlásim. Ja som x rokov nebola u zubára, mala som obrovskú traumu. Neskôr som si pozrela svoje zuby v zrkadle a povedala som si, že čím dlhšie budem čakať, tým horšie to bude. Prečítala som x recenzií, hľadala som, pýtala som sa ľudí na skúsenosti a nakoniec som sa odvážila k mladému zubárovi. Stres bol neskutočný, myslela som si, že počas prvej návštevy dostanem srdcovú príhodu 😂😂 pár ošetrení bolo nepríjemných, ale to boli tie najhoršie zuby na začiatok. Potom to bolo stále lepšie a lepšie. Dnes je to už 10 rokov čo tam chodím a síce sa nedá povedať, že úplne bez starchu, ale zvládam to úplne bez problémov. O zuby sa snažím príkladne starať, aby mala zubár zo najmenej práce. Oplatí sa prekonať svoj strach.

patus_2
30. jan 2023

Možno by ti pomohlo ošetrenie z kofferdamom, to je taká blana, ktorá oddelí zub od zvyšku ústnej dutiny a voda ti nezateka ďalej do úst.
Určite keď sa o tom so zubarom porozprávala tak nájdete riešenie.

nely1704
30. jan 2023

Radšej vydržať 20 min v kresle ako znášať bolesti potom, či o zuby prísť ! ! ! Inak ja si už hovorím, že keď som prežila pôrod vydržím všetko 😁
A ! Pre mňa zuby koruna krásy...

simonettasimonova
30. jan 2023

Treba chodiť často na preventivku a nebude sa čoho báť

maminkadeticiek
30. jan 2023

Nie.Bojim sa vzdy,ale nie som tak blba aby som to dohnala do takehoto stadia.

petulda333
30. jan 2023

U zubara som nebola asi 13r. Strach,panika. Kto nezazil,nepochopi. Ked som k nemu mala ist,tyzden predtym som vracala,hnackovala. Tiez to nebolo o bolesti,psychika,uz len cesta k nemu bola zla. Nakoniec som nabrala odvahu pred 3r,ked sa mi v tehotenstve vylamali zuby. Stale mam strach a stres,ale som rada,ze som sla. Horne zuby mi nezachranil,ale mam zatial protezu a mozem sa usmievat

petulda333
30. jan 2023

@maminkadeticiek bud rada,ze nie si tak blba a nemas panicky strach z toho 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

mariska1989
30. jan 2023

Niečo mi hovor 🙈 v 12 som bola u zubára prvá injekcia , trhanie zubu medzi tým som im tam odpadla takže trauma ako fras .k zubárovi som šla len keď trebalo časom blomboval tak sa to jemne zmenilo no len potom prišlo trhanie zubu ktorý teda dal zabrať a teda trauma ako fras keď nezabrala injekcia ťa bolesť ani nehovorím radšej 🙈 takže moje zuby 🙈🙈🙈🙈🙈 ale už to idem riešiť tento rok nejako lebo sa to proste nedá . strach musí ísť bokom konečne

yoxinka
30. jan 2023

JA. Ale dožral ma stav chrupu v 23 rokoch. Našla som si super zlatého milého úžasného zubára, veľkého odborníka, ktorý mi zuby jeden po druhom opravoval a čo je hlavné, naučil ma starať sa o ne. Chodím k nemu 15 rokov, pričom 13 som nemala ŽIADNY NOVÝ KAZ!!! Denne používam medzizubné kefky, niť, posledné 3 roky sonickú kefku, každý pol až trištvrte roka profi dentálna hygiena a no problemo. A to mám takmer všetky zuby plombované, pár mŕtvych, mám aj mŕtvu prednú jednotku … to bol príbeh na pár rokov v mojom prípade. V zubárskom kresle som odpadla a zažila fakt dosť silné situácie. Len ťa upozorňujem, čím viac to budeš odkladať, tým viac ťa to bude stáť, tak si to dobre pozvažuj. Mňa to už vtedy stálo mega prachov. Dnes ti zubári vedia všetko spraviť bezbolestne, materiály a postupy sú úplne inde ako kedysi.

terezka1947
30. jan 2023

Obrovský strach mám,fakt neskutočný,noc pred hoci aj preventivkou,tak nespím. Zákroky s injekciou,ale chodím pravidelne na preventivky,atď.
Zuby nám tretie nevyrastu a umelé sú vždy len umelé,radšej ich oddialiť.

dadka_bb
30. jan 2023

Ja 🤟 ja som nebola u zubara oficialne od strednej školy 🙈 to je vyše 20 rokov. Akurat ked som bola tehotna s 1.dcerkou ,tak sa mi zrejme odvapnilo telo a odpadla mi polka zuba tak som sla po znamosti za 50eur na vychod ku svagrinej to dat dokopy a odvtedy zase 8 rokov nic.ale zas mam odlomenu stolicku.bolo by mi ist 😁😁
Ale podla mna som ušetrila 100 000 eur za ten cas. Teraz ked pocujem same dentalky ,preventivky, blbosti. Je to mafia.aj veterinari aj zubari.nepodporujem ich. Pojdem tam ked ma nieco bude bolet

miskaska
30. jan 2023

Ja mám strach, že prídem o svoje zuby. Preto chodím k zubárovi pravidelne, dôkladne si zuby umývam, lebo chcem mať svoje zuby až do staroby, najlepšie až do smrti 😃.

nepic
30. jan 2023

Ja sa verejne priznávam,že som bol naposledy asi v siedmej triede základnej školy a ťahá mi na piaty krížik,tak si ľahko vyrátaš kolko to asi je.😉 Samozrejme že mám zuby adekvátne v takom stave,ale keď ma nebolia nič ma tam nedonúti ísť. Bohužiaľ som vyrastal v takej dobe,keď nás bežne zubár aj fackal a tak vo mne ostal akýsi blok a postupom času som to bral akosi normálne,že k zubárovi nechodím.

misik14
30. jan 2023

@dadka_bb to si šťastný človek. Môj muž je natom rovnako. Ako máme nového zubára 3r, tak chodí konečne aj na preventívne aj hygienu a ani kaz. Neviem, či ma vôbec jeden zub blombovany... zato ja všetky. Starame sa o zuby rovnako. Čisto je to o genetike.

terezka1947
30. jan 2023

@dadka_bb na dentálnej chodiť nemusíš, preventivky sú zdarma....a bojím sa,že neusetrila si nič. Lebo to potom môžeš doplatiť naraz😔
Zuby máme iba jedny.

oli18
30. jan 2023

@nepic A že silní muži 🙉 Mne na ZŠ vytiahli zdravé stoličky len preto, že som mala pod nimi hnis. Mala som asi 12 rokov. Potom na strednej mi školský zubár dával ruku do výstrihu. Zato som z toho traumu na celý život nemala. Po škole sa mojim zubárom stal kamarát a chodím k nemu do dnes, hoci už sme obaja dôchodkári. Protézu nemám, len nejaké korunky + ešte celkom dosť svojich zubov. Netvrdím, že rada tam chodím, ale zdravý rozum musí zvíťaziť nad strachom.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
30. jan 2023

@crazy_cat_lady ja som mala obdobie keď som sa hrozne bála a dlho som nebola.. ale teraz poctivo chodím.. a viem čo zapríčinilo strach - školská zubárka na ZŠ.. raz mi vytrhla 6mliecnych zubov naraz, vtedy bez toho aby sa mi hýbali proste boli pokazené a ona sa rozhodla.. bolo to v rámci vyučovania, takže tam bolo zamnou kopa spolužiakov čo čakali.. všetci plakali a bali sa.. ona musela byť psychicky narušená, jej ten strach deti nič nerobil.. až ako dospelá som po rozhovore s inou zubarkou pochopila že okrem iného aj toto asi mohlo za to že som mala strašné krivý chrup.. mliečne zuby majú vypadnúť až prirodzene aby trvalé rástli tam kde majú.. dlho som nosila vkladaci strojček a nič mi nepomáhal..

V 13r som potom nosila fixný strojcek, 2zuby mi museli vytrhnúť aby sa mali zuby kam posunúť.. to robila už iná zubárka, milsia ale stále tam bol strach... Keď som začala bývať sama asi 5rokov som nebola u zubára a vždy keď som si to uvedomila som sa hanbila aj bala.. teraz mám super zubarku, chodia k nej aj moje deti.. ale myslim že zle zážitky z detstva veľa ovplyvnuju..

autor
30. jan 2023

@nepic tak to je fakt strasne dlho…ja som bola naposledy pred cca 8 rokmi, este na strednej 😞 ale uz som sa fakt odhodlala, buduci pondelok tam skocim.

autor
30. jan 2023

Ja mam dva zuby iba korene. To mi bude vediet vytrhnut aj normalny zubar alebo budem musiet ist na chirurgiu? 🙏

autor
30. jan 2023

zial, ja mam podedene tieto problemy so zubami, mne sa lamu na hocicom…pritom nepijem sladene napoje a cistim po kazdom jedle bez pasty a aj tak 😕

beronsche
30. jan 2023

Na jednej strane chapem, ze niekto moze mat panicky strach, ale na druhej, to vam nevadi hrozny chrup? Zapach z ust, dolamane, pokazene zuby?
A vedomie, ze cim dlhsie to budete odkladat, tym horsie to bude?

raffaella
30. jan 2023

Zuby sú naša vizitka, ja nechápem ako sa môže človek tak báť že radšej chodí po svete s pokazeným chrupom alebo 30rocny človek má už protézu. Veď pokazený chrup smrdí, vyzerá to otrasne a má vplyv na celkové zdravie. V dnešnej dobe, keď všetky zákroky sa vďaka anestézie dajú absolvovať úplne bezbolestne a bez stresov. Jediný stres u zubára, ktorý viem pochopiť je z výsledného účtu, inak sa absolútne nie je čoho báť.