Mám 26 rokov a výrazné vrásky

lubka916
8. máj 2016

Ahojte, prosim vas vedel by mi tu niekto poradit co by mi mohlo pomoct na vyrazne vrasky v 26? Tento tyzden mi uz 5 ludi hadalo vek na priblizne 35 rokov. Som nestastna, lebo moja plet je porovita, mastna ale zaroven velmi vraskava. Co vam prosim pomohlo? Stravujem sa velmi zdravo, vacsinu dna jem ovocie a zeleninku, dodrziavam pitny rezim, sportujem. Na tvar pouzivam oleje (olivovy, konopny, dnes som si objednala nimbovy) a miesam ich s ruzovou vodou. Snazim sa plet hydratovat, ale mne sa zda ze sa to kazdym mesiacom len zhorsuje. Prosim pomozte mi niekto co s tym mam robit :(

meusicka
9. máj 2016

@lubka916 ahoj, skus sa pozriet v rodine, mamky, babka, tety, ako to bolo, je u nich? pokial to je genetika, nic s tym nenarobis. ja osobne by som urcite do seba nedala pichat botox. ked uz kys. hyaluronova tak potom v kremoch.
ja by som na tvojom mieste skusila na plet len jemny krem na hydrataciu, pokial mas mastnu plet, a skusit si nechat rano plet neumytu. mozno niekto povie brrr. neodstranuj si maz z pleti, ktory produkuje tvoje telo a potom ho nahradzas inym.
nezachadzala by som do nejkej brutal drahej kozmetiky, ale skor by som hladala len prirodne.
reps. ked uz to tu mozem dat, ja sosobne mam rada Yves Rocher....
este mam rada na pleti aj nechtik obycajny.

v ziadnom pripade ale by som nedala ten botox...

brona13
9. máj 2016

Ahoj ja teraz sice bojujem viac s nadvahom nakolko som pevnejsia je aj moja tvar bez vrasiek. Ale moja kamaratka ma rovnaky problem. Ona si zakupila kolagen prasok a uz 2dozu a má vuditelne ucinky Kolagén (90%) na vnútorné užívanie "extra zlato". ONA Má 28 R. https://www.naturonline.sk/sk/zdrava-vyziva-vyz... vyskusaj a uvidis ci ti to pomohlo🙂 ona je maximalne spokojna. Kazdy s niecim bojujeme ja s nadvahom a ona straca kolagen - elasticitu pokozky.

sirinka
9. máj 2016

@lubka916 urob si termin v ULK, tam ti poradia, co a ci je pre teba vhodne.

alaguema
9. máj 2016

@lubka916 nežiadúce účinky roaccutanu sú také rozsiahle a možno kopec z nich ani ešte nie je zdokumentovaných, že by som sa nedivila, keby si to mala z toho. Ja budem za oleje, ale nie tieto. Skús tamanu olej, ale nikdy nie neriedený (najlepšie riediť 1:1 s pupalkovým olejom) a vždy s podkladom vo forme kvetovej vody (napr. uhorokovej, ktorá krásne hydratuje). Teda na vyčistenú pleť nanesieš vrstvu kvetovej vody a hneď vzápätí na ešte vlhkú pleť tenkú vrstvičku oleja. Ten tú vodu pekne v pleti uzavrie. Dva krát do týždňa masku na báze bentonitového ílu. Žiadnu chémiu by som na to nedávala, hlavne nie všetky tie podkladové bázy a hydratačné krémy so silikónmi, ktoré v konečnom dôsledku robia to, že pleť zostarne ešte skôr. Na hlboké vrásky výživa z vnútra (vitamíny A, C a E, Q10, AC11, mumio) a tvárová gymnastika. Pravidelný detox ako základ. Raz mesačne na týždeň iba voda, zelenina a za studena lisované oleje.

lubka916
autor
9. máj 2016

@natalym tak ja priberat urcite nechcem, mam celkom brusko a boky, to mam zdedene, ze vzdy priberiem iba od pasa dole, prsia, ruky aj tvar mam chude.

lubka916
autor
9. máj 2016

@natalym mam blond vlasy, svetlu pokozku aj oci, takze tam by nemal byt problem

lubka916
autor
9. máj 2016

@sue tak davam len produkty ktore som pisala vyssie, snazim sa teraz praveze prirodnejsie. preto si davam napr miesto kremu ruzovu vodu a hned na to olej, v ktorom som rozpustila aj vitamin E a kurkumu, nemam potom aspon plet napnutu. ale vrasky sa tvoria aj tak stale. do solarka nechodim. co sa tyka malovania - davam si make up, dnes som skusila po dlhej dobe acnecolor (predtym som si dala krem od himalaye) ale velmi suchu plet som mala potom. ked si ale dam obycajny make up, tak ju mam zas velmi mastnu. a pouzivam nekomedonny puder, farbu na licka a spiralu, to je vsetko. neviem si to bez make up-u predstavit, ja som mala kedysi ozaj vyrazne akne a teraz stale mam taku osypku po celej tvari a rozsirene pory.

lubka916
autor
9. máj 2016

@mysga tak kokosovy olej ked som skusala tak som citila ze mi praveze vysusoval plet. ale tie co mam teraz tak nie. radilo mi ich velmi vela zien, ze skvele hydratuju a zabranuju vraskam. tak ja uz neviem :( zas kadejaku chemiu na seba packat uz nechcem

lubka916
autor
9. máj 2016

@miyya a preco uz botox nie? nepomohol alebo mal nejake vedlajsie ucinky?

tomiholjubavi
9. máj 2016

@lubka916 ja viem, ze tato rada bude zniet asi otrasne a nemam na to ziadne medicinske, ci oficialne potvrdenie, tak to prosim ber s rezervou..ale zaujalo ma, ze sa zdravo stravujes a jes vela zeleniny... mozno to bude aj tym..poznam zopar ludi, ktori sa velmi zdravo stravuju a vsetci vyzeraju tak o 10 rokov starší, nez skutocne su....nehovorím, ze mas teraz zjest za kybel hranoliek, ale mohla by si sa skusit poradit aj s nejakym odbornikomna stravovanie. mozno ti pomoze co zaradit do jedla, aby ti to pomohlo 🙂

lubka916
autor
9. máj 2016

@nikush vraj hydratuje vtedy ked sa dava na vlhku plet, nie na suchu. preto si najprv plet nastriekam ruzovou vodou a do toho vmasirujem olej. radilo mi to tak velmi vela ludi, tak ja uz neviem co je pravda

lubka916
autor
9. máj 2016

@meusicka preco teda ten botox nie? nemam o tom vela informacii.
citala so ze dobre su kremy z lidla, nemate s nimi niekto skusenost?

bmuller
10. máj 2016

@tomiholjubavi no mozno nemusis byt uplne daleko od pravdy - lebo ved kazda bunka ma lipidovu membranu, takze aj tie kozne bunky...a sice @lubka916 moze na plet zvonku pouzivat olejceky, ale zaklad vyzivy ide zvnutra - a ked nejes dost tukov, mozno sa to odraza aj na nedostatocne vyzivenej pleti. skus zaradit viacej hodnotnych tukov do stravy (kokosovy, tekvicovy, rybi, pupalkovy, olivovy olej, maslo, trochu masti)- s mierou ti na vahe urcite neuskodia a pleti by mohli trochu pomoct. (kolegyna sa napr. tiez stravuje velmi zdravo, a napriek tomu ma problemy s pletou, takze ani "najsamzdravsia" strava nemusi byt 100% recept na krasu)

lencheeska
10. máj 2016

Kozmetika Bioderma. Nedam na nu dopustit. Dostat ju len v lekarnach, na akneoznu plet je vhodna zelena rada ale treba sa poradit s lekarnikom ci by nebola vhodnejsia ruzova rada na citlivu plet...😉

natalym
10. máj 2016

@lubka916 Tak skúšaj do nemoty a plať. 😉

viera27
10. máj 2016

@lubka916 das si vysokokryci "makeup" typu acnecolor, navrch puder a cudujes sa, ze mas vrasky 🙄 ?

miyya
10. máj 2016

@lubka916 nepomôže, je to len na krátko a aj ked mi vravela, že efekt sa zlepší, je to zlá cesta. Hlavne kde si ho chceš dať?? Aj to je dôležité. Cena je nato, čo mi pani doktorka urobila privysoká.
Tu webku čo som dala, sú tam aj lacnejšie prístroje na ošetrenie pleti, neviem nemám to zatiaľ odskúšané,ale myslím, že je to zaujímavé. Hlavne jedno ošetrenie botoxom je minimálne 100 euro. + záleží od partie. Ja by som potrebovala dať preč nosustnu vrásku a tam je už cena za výpln kyselinou 250 euro. Avšak kvality sér sú rôzne a tak sa môže stať, že to nevydrží ani rok, takže je to riziko.
Vrásky okolo očí ani neriešim. Popravde ak botox tak len na jednu malú oblasť. viac nie, to sa prejaví na výraze.
K olejom, skús ten argán, je dobrý v tom, že nezanechá na pleti žiadny film. uplne sa vpije a napne pleť. Ten mám odskúšaný a ozaj pomáha.
Ale ak chceš pošli fotku, pozriem sa , či by ti botox pomohol. Ak sa aj rozhodneš pre tento spôsob, aspon Ti poviem, čo mne vravela kožná pred aplikáciou a ako sa o to starať.

prevenar
10. máj 2016

@lubka916

1) genetika je svina 😉
2) zacni viac pit - slus 2l denne . priprav si caj / vodu rano - do flasiek 4x 0,5l , vecer nech to je prazdne.
3) zmena stravy ..ranajky smoothie , pocas dna domace stavy - listova / korenova zelenina / ovocie. (mozno mas nedostatok nejakych vitaminov)

- skus tak mesiac a uvidis . maj realisticke ocakavania . drzim palec 🙂

nyusika
10. máj 2016

botox pomaha v podstate iba ako prevencia proti tvorbe hlbsich vrasok. velmi jemne vypne, ale hlboke vrasky neodstrani.
prevencia v zmysle, ze inkriminovanu oblast proste nepouzivas - nekrcis celo, nezmuris - kedze mas v tych miestach "umrtvene" svaly, nedokazes nimi pohnut 🙂

nezatracovala by som toto, ale urcite to nie je pomoc pre @lubka916 .

okrem toho, je na to mlada, donekonecna sa botox aplikovat neda.

vyplne kyselinou hyaluronovou su volba dobra, ale aj velmi draha.
treba si vsak vybrat kvalitneho dermatologa, nech to nie je ziaden hochstapler zo zlavoveho portalu.

tolko k zakrokom tohoto typu, aby bolo jasne, ja to nepropagujem, len ozrejmujem.

oleje v jej pripade tiez az tak super volba nie su. nestacia na jej problem.

sla by sok sa informovat do dermatologockeho centra a zaplatila si nejaku fotorejuvenizaciu, ci hlbkovy specialny peeling...portadia ti odbornici.
ale toto sa da absolvovat skor na jesen, takze diovtedy mas dosta casu na vyraznu hydrataciu.

ja povazujem za maly zazrak toto serum, nestoji malo eur, ale efekt okamzit. je to dokonca najpredavanejsie serum tohto typu ma svete.

http://www.fragrancex.com/images/products/sku/b...

nekupovat na parfums.sk a podobnych strankach, nie su oficialnymi dovozacmi tejto kozmetiku.
normalka v parfumerii, treba vyuzit, ked maju zlavy...casto sa zapajaju do roznych Eva/Emma dni a podobne.

1981mirka
10. máj 2016

@prevenar Súhlasím. Hlavne s bodom č. 2. Pitný režim je dôležitý - hlavne ak je pravidelný a dlhodobý.
Ešte by som pridala pravidelný spánok. Na mne sa to odráža dosť 😖

zuska2001
10. máj 2016

ženám po 30 sa radí pribrať pár kíl - tuk vrásky vyplní, oblečením sa dá maskovať mnoho, skús živšie farby - žltá, oranžová... mladistvý šatník - to veľa urobí. ale genetika je sviňa. ja mám 39, ale tým, že som maličká mi všetci hádajú mene j - negatívum - nikto ma nebere vážne, v práci musím zabudmúť na vysoké posty a zodpovedné funkcie.

viera27
10. máj 2016

@nyusika ano, to estee lauder je vyborne, mala som. Ale dam ti tip, rovnake zlozenie (aktivne zlozky) + lepsie doplnkove zlozky a oooovela mensia cena - MISSHA Time Revolution serum
http://skinandtonics.com/skin-care-smackdown-mi...

Vyskusala som a uz pouzivam Missha skoro rok 😀 . Teraz akurat hladam nieco na obmenenie, nech si plet nezvyka 😉.

nyusika
10. máj 2016

@viera27 parada, urcite to vyskusam !

odkial si to objednavas ?

miyya
10. máj 2016

@nyusika no pozriem to serum od teba,teda aj ja. Ak by sa dala najskôr vzorka. Ja tiež bojujem,ale u mna aktuálny ciel, je spomaliť...Neverím už návrat k mladosti....aj ked ktovie :D

viera27
10. máj 2016

@nyusika odtialto http://www.ebay.com/itm/MISSHA-TIME-REVOLUTION-...

Ale naposledy som brala tuto sadu http://www.ebay.com/itm/Missha-Time-Revolution-..., nakolko to tonikum je vynikajuce.
To ma zase vylepsene zlozenie SKII tonika, co je tiez nepekne draha vec :D.
http://skinandtonics.com/sk-ii-facial-treatment...

A bez problemov zozenies aj sample
http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=MISSHA+Ti...

nyusika
10. máj 2016

@viera27 nepotrebujem vzoprkuy, ja som od missha kedysi davno pouzivala od nich BB krem, kolegovia mi to nosili rovno zo Soulu 🙂

ale citam, ze to tonikum ma bieliace zlozky...ma to erfekt iba na pigmentove skvrny, alebo celoplosne ?

viera27
10. máj 2016

@nyusika bieliaci efekt som nezaregistrovala, ja som vsak bleda aj tak :D. Ale zjednotilo mi to farbu, to je fakt. Tvar mam bez zacervenani. A je rozziarenejsia a po pouziti nacucana. Ja ani krem nepouzivam potom ani nic. Mne teda sadli oba vyrobky neskutocne.
JJ, BBcka ma missha tiez vynikajuce. Len na mna prilis krycie, take hutnejsie boli. Co si zase mnohe pochvalovali. Taky Cho Bo Yang v spravnej vrstve som mala pocit, ze zakryje aj lepru :D

nyusika
10. máj 2016

@viera27
ja som tie BB praveze potom zavrhla, pre mna strasne maskoidne, ako divadelny makeup.

nasla som EL za super cenu, objednam si to, neviem, asi mam predsudky, ale pridu mi tie korejske veci az prilis prechemizovane. na azijsky typ pleti mozno OK.

viera27
10. máj 2016

@nyusika no ved presne, prilis krycie :D. Z EL predpokladam BB DayWear? Nad tym som tuho roymzslala ja, ale ked uz teraz nepouzivam nic... Ale laka ma aj tak :D. Inak z tych lahkych "farbitok" bez krytia som bola spokojna velmi aj s tymto http://www.fann.sk/biotherm-aquasource-cc-gel-g...
To som niekde na letisku kupila cestou na dovcu a slnkom opalenu plet mi kraaaasne zvlhcoval a prifarbil

kllamarka
10. máj 2016

@lubka916 Prave 'velmi zdravo' sa stravovat ma velky vyplyv na vrasky. Vrasky vyplnuje hlavne tuk a (zdravy) choresterol. Prave choresterol ma za ulohy 'opravovat' v tele aj vrasky.
Bez tukov plet vyzera vysusena, vraskava, prazdna. Aj sport k tomu prispieva. Jednak kombinacia malo energetickej stravy a velkeho sportoveho vypatia vysaje telo.
Takze..tuky tuky, bez podkozneho tuku sa telo podoba vysusenej slivke. Neviem ako moc si vychudnuta vdaka sportu a nizkokalorickej strave..
Kazdopadne, v strave vit C, vit E, A, D..tie su lepsie vstrebatelne v tukoch.
Staci si vygooglit ako so stravou a vraskami, napr. http://www.mirror.co.uk/lifestyle/dieting/the-u...