Máte Covid-19?

23. okt 2023

Baby, nakazili ste sa teraz niekedy kovidom? Vraj je ďalšia vlna. Ja som ho mala pred rokom naposledy. Trochu sa bojím, lebo mám pridružené ochorenie, ktoré mám práve z jeho následku, a môj otec (50r.) dostal teraz z neho trombózu, ako komplikáciu :( ako to znášate? Ja som myslela, že ten otrasný kovid už zmizol :(

janinah
23. okt 2023

Kolega,brat,švagriná.synovec...PN 3 týždne,teda žiadna sranda.

mamickalisticka
23. okt 2023

Ten kovid už nezmizne. Bude tu navždy a vždy príde nová vlna, ako aj vlna chrípky, najmä v tomto vlhkom studenom počasí, keď sa zasa všetci uchyľujú tráviť čas dnu v priestore. Ale teda celkovo by to malo byť miernejšie (závisí od veku, chorôb atď ale imunita voči by mala byť lepšia).. ale sú aj výnimky ako písala pani vyššie, nedá sa to zovšeobecňovať

evinqua
23. okt 2023

Mali sme teraz, začiatkom.oktobra sme sa postupne vsetci doma nakazili. Iba nadcha a kasel, ani zvýšená teplota, do 10 dni vsetci ok. Testovali sme sa keďže mame doma este dosť domácich testov🙂. Mali sme prvýkrát v marci 2022, potom september 2022 a priznaky čoraz slabšie u nás. Mali aj iní známi nezavisle od nás v nedávnom období.

anjelicek26
23. okt 2023

Mala som v septembri pred rokom a v septembri teraz... tento bol miernejsi, bez kasla, aj tak som mala tri dni horucku...

fion22
23. okt 2023

Mali sme teraz začiatkom Októbra , ja 3x pozitivna a 2x očkovaná, mm 4x pozitívny a 3x očkovaný, chytila to aj malá....a teda u nás tento posledný mal najhorší priebeh, vysoké horúčky- takmer 40, u malej nešli po 2 noci zraziť, bolesť svalov, hrdla, dutiny...plný nos, potom ostal suchý dráždivý kašeľ...mm po 8 dňoch nastúpil do práce a po 1 dni sa dal ešte na 5 dni vypísať ....až teraz po 3 týždňoch sa cítime pri sile

simsalabim
23. okt 2023

Ja som mala pred par tyzdnami. Kebyze som nemala kontakt s pozitivnym, ani neviem a netestujem sa. Teplota 37.5, bolest hlavy, unava. Nic ine. 3 dni. A potom zdrava ako rybicka. Ono zrejme zalezi aj od momentalnej imunity, virusovej naloze…

kika2565
23. okt 2023

Pred 2 týždňami som mala... ale chvála bohu mi to prešlo rýchlo.....

kika2565
23. okt 2023

Priznaky.... v noci mi prišlo zle ... vysoké teploty , vracanie a bolesť hrdla

klara351
23. okt 2023

My sme mali zaciatkom oktobra. Ja aj manzel 3x ockovani, toto bol nas prvy covid, o ktorom vieme. Obidvaja horucky, bolesti svalov, strata chuti a cuchu. Ja som mala aj zachvaty kasla, nevedela som sa vykaslat a nadychnut, to trvalo asi prve dva dni. Obidvaja strasna unava, ta trva stale, sice uz slabsia, ale az doteraz. Ja napriklad nemozem cvicit ako pred covidom a to som uz mala dobru formu, teraz nezvaladam ani z polovice tolko. A stale mam upchaty nos, hlieny v hrdle. Mala, 3 roky, mala dve noci horucky, mierna unava asi den, inak nic.

complyc
23. okt 2023

Inak aj ja som mal znova už nový kovid. Už som si myslel, že zatrepem kopytami a zase som to nejak rozchodil. Siný zápal priedušiek. Treba si dať pozor na trávenie, ak sa Vám to pokazí všetko sa zhorší.

kandrea
23. okt 2023

Mali sme doma všetci v polovici septembra dcéra prvá tri dni teploty hrdlo únava do tyzdna ok...zvyšok rodiny cca 3-5 dní a ok...najmladšia mala 1 deň soplik...oproti tomu čo sme mali prvýkrát čo sme sa nevedeli 2 týždne z toho dostať kaslali sme potom ešte mesiac teraz úplná pohodička...len jeden deň zimnica teplota potom hrdlo soplik...je to individuálne ...

midori123
23. okt 2023

Ja momentálne bojujem s covidom. Horúčky, dutiny, sopel, celková slabosť.
Modlím sa, aby to nechytil zvyšok domácnosti

euka210
23. okt 2023

Ano, je dalsia vlna teraz, maju dost ludia.
Akurat som sa chcela opytat aka je teraz inkubacna doba, lebo svokra cele leto kaslala, teraz sa jej to zhorsilo, Atb nezabrali, sla do nemocnice v piatok, covid negat.a dnes hovori, ze ma covid, ze ju hlava strasne bolela...nikde nechodi, len doma, okolo domu a k dr, my sme vsetci ok, co s nou byvame...tak nechapem kde chytila...mohla az v nemocnici? 🤷‍♀️

loliki
23. okt 2023

Ja ho nemám, má ho číslo 5. 🙂 Mali sme ho pred cca 3 týždňami. Pekne koluje. Niekto PN týždeň, iný 4 týždne.

matkahelka
23. okt 2023

ze covid zmizol, smejem sa. ved vsetci odbornici milionkrat povedali, ze tu ostane na vecne veky ako dalsie respiracne ochorenie.
Dcera mala pred cca mesiacom. parkat kychla a bolo po covide. keby nemali v triede pozitivnych, urcite by mi nenapadlo ju ani testovat. u nas sa nenakazil od nej nikto, ani stari rodicia a to sa svokra po nej aj omylom napila z pohara.

lentilka23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simulienka2207
24. okt 2023

Ale ved tie, co tu riešite ešte očkovanie, 3x,4x.. Ved ton uz davno stratilo účinnosť. To už ako keby ste neboli..

andrejka2424
24. okt 2023

@simulienka2207 Tiež nechápem, čo s tým má minuloročné očkovanie..na chrípku sa tiež musí každý rok preočkovať.

bimbambim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka1988
24. okt 2023

Ja mám aktuálne , v sobotu bolesti krížovej oblasti a nôh , večer zimnica , bolesť hlavy a štípanie očí, teplotu som nemala, od nedele nádcha a trochu som zahlienená.

petamich
24. okt 2023

par tyzdnov dozadu som mala a takmer vsetky kamosky, s ktorymi sme boli na vine 🙄 dva dni mi bolo fakt na figu, vysoka horucka, zimnica a potom som mala hrozne upchate dutiny asi tyzden a hlava ma bolela

iwesska
24. okt 2023

@euka210 Nikde nechodi,len k Dr? Bez respiratora predpokladam. Tak je viac nez jasne,kde to mohla chytit.

janickamalicka1988
24. okt 2023

Ja som mala asi pred mesiacom. Doniesol mlady z rodiny zo skoly. Tyzden ma bolelo riadne hrdlo. Neliecila som. Po tyzdni zimnica, teplota, bolest celeho tela, upchate dutiny ako este nikdy a bolest hlavy- 3dni. A az ked mi po dalsich dnoch zacal silny kasel som si uvedomila ze takyto mavam len ked som mala covid. Kasel mam aj po mesiaci hlavne v noci ale je uz ovela slabsi. A novinka- zacal mi trpnut jazyk 🙈 ako ked si ho obarite. Len tak hocikedy strpne 🤷‍♀️

euka210
24. okt 2023

@iwesska hmm...tak zeby v pondelok co bola u obvodnej?

timilv
24. okt 2023

@autorka mali sme pred dvoma týždňami. U mňa priebeh ako klasická chrípka, akurát som bola unavená. Ale muž bol dva týždne PN a fakt si to odležal. Staršia dcéra to našťastie nechytila a mladší mal len dva dni zvýšenú teplotu a trochu bol uplakaný