Menzes a dojčenie

nicoll212
27. aug 2015

Ahojte, som tri a pol mesiaca po cisarskom, mala je kojena.. gynekologicka mi povedala ze mam mykozu tak mi dala Candibene, 6 vsuvacich tabletok.. vcera som si dala tretiu a dnes rano som mala taky ruzovkasty vytok a neskor ako keby sa mi spustil menzes.. volala som jej a povedala ze si mam Candibene este davat.. ale som sa docitala zevraj ked zena koji, menzes nema, az ked dokoji.. co je na tom pravdy? mate s tym niektora skusenost? dakujem za kazdu reakciu 🙂

kajca84
27. aug 2015

Ja malú kojím uz 21 mesiacov a menstruácia mi prisla,ked mala asi 5 mesiacov a odvtedy ju mám pravidelne.

kamajka
27. aug 2015

Ja som bola bez menzesu 10 mesiacov, 11-ty som uz dostala...potom sme sa uz aj dokojili...nejako to same prislo...asi nechutilo malemu:D kamoska ma teraz trojmesacnu malu a dnes dostala, mala je vylucne kojena... takze zrejme to nebude pravidlom, ze zena ktora koji, nema menzes...

dionyzka
27. aug 2015

nie je to pravda, zena moze mat menstruaciu i ked koji. Pocas kojenia telo produkuje prolaktin, co moze sposobovat, ze krvacat moze i mimo cyklu.
Ci mas menstruaciu alebo Candibene vyvolalo nejaku reakciu a zacala si spinit, neviem. Ja by som s liecbou pokracovala, pokym by krvacanie neboli prilis silne.
Moj nazor na Tvoju otazku.

maary11
27. aug 2015

@nicoll212 Ahoj, mozes mat normalne menzes a kojit, ja som dostala kramy, ked mala dcera asi 5 mesiacov a kojila som ju 13 mesiacov.. niektore baby maju to stastie, ze nemaju kramy aj dlhsie, ale co mam kamosky , tak cca po tom polroku baby bezne menzes dostavaju, ale je to samozrejme individualne.

leslyelee
27. aug 2015

@nicoll212 Ja kojim malu furt a Menzes mi prisiel presne po sestonedeli. Nechapem preco ale je mi to uz jedno 😀 Mam sice uplne nepravidelne ale mam a vzdy normalne 5 dni 😀

sibalka21
27. aug 2015

@nicoll212 mne prisla hned po mesiaci. Maly je plne kojeny

miku1
27. aug 2015

@nicoll212 Obe dcéry som kojila 17 mesiacov, a menzes som dostala pri každej po 3,5 mesiaci.

langac
27. aug 2015

@nicoll212 maleho kojim 13.mesiac, menzes este nemam...

tinulka174
27. aug 2015

Ja som drobca kojila 16 mesiacov a menzes som dostala 1,5 mesiaca po pôrode...
Na gynde mi povedala, ze niektore ženy ho proste po pôrode dostnu aj ked koja. :(

magic08
27. aug 2015

pocas dojcenia pozes mat menzes pravidelny, nepravidelny, alevo ziadny. vsetky tri moznosti su v poriadku 🙂

egiginka
27. aug 2015

@nicoll212 🙂))) zena moze kojit a vela kojit a mat pravidelny menzes. Ja som dostsla menzes pol 6m od porodu a kojim stale 19m.....

nicoll212
autor
27. aug 2015

@dionyzka no rano som mala ten vytrok bledoruzovy a potom postupne som krvacala a vyzera to na menzes, taky stredny, tak neviem ci si Candibene dam dnes.. je mozne, ze mi vyvolal menzes.. neviem no 🙂 zajtra zavolam radsej zas gyn.. :D

dionyzka
27. aug 2015

@nicoll212 urcite je lepsie poradit sa s lekarom, my Ti mozme napisat len nas nazor. Ja neviem, ci Ti Candibene moze vyvovat menzes. Mozno, ze to nie je menzes. Krvacanie moze sposobovat hocico, zapal, nedocistenu maternicu, kojenie... .
Zavolaj, nazor lekara bude relevantnejsi.

reni12
27. aug 2015

prvych 10 mesiacov som menzes nemala, potom ano, ale nepravidelne az do 3 rokov malej. V 3 rokoch som ju odstavila a menzes nemam vobec.... To je tak strasne individualne...

jojka_m
27. aug 2015

Ja kojím osem mesiacov. Menštruáciu som dostala prvýkrat po štyroch mesiacoch, a to pomerne silnú, potom o mesiac a týždeň, potom dva a pol mesiaca nič a teraz mi akurát končí fakt silná bolestivá menštruácia, dokonca som mala bolesti podbruška už dva týždne predtým a zjedla by som aj slona. Pred tehu som nikdy nemala vôbec žiadne menštruačné príznaky typu bolesť, nálady. Je to tak, ako píšu žienky vyššie, menštruáciu môžeš i nemusíš mať, keď kojíš a tiež môže byť taká "pravidelná" ako v mojom prípade.