Môžem si dať tetovanie, keď ešte kojím?

aredhel
2. júl 2013

ahojte mamicky 🙂 mam rocnu dcerku a este stale ju kojim...chcela by som si dat tetovanie ale bojim sa ci by jej to nemohlo nejako uskodit...mate s tym niekto skusenosti? viete mi niekto poradit?

xlucia
2. júl 2013

@aredhel radsej pockaj. ti to neutecie

ileas
2. júl 2013

daj si keď prestaneš kojiť

perlaa
2. júl 2013

ja by som to neriskovala 😒

zuzuj
2. júl 2013

No podla mna potetovaná matka je hroza... a je jedno či je dieťa kojene alebo nie...Je to už uplne OUT ...
A teda neviem ako posobi tetovanie na MM, nijako.... ale prípadna infekcia a nasledne antb. ti kojenie môžu riadne skomplikovať... samozrejme v tom lepšom prípade... v tom horšom riskuješ. ,,iba hepatititu C" či ine pliagy...

bubelko
2. júl 2013

@aredhel poradit ti neviem. nemam skusenosti. ale ak chces relevantnu odpoved, pozri na stranku mamily, maju tam niekde aj poradnu, kde mozes pisat aj otazky a oni ti poradia. 😉

aredhel
autor
2. júl 2013

dakujem vam vsetkym za rady a nazory...
@zuzuj kazdy clovek ma iny vkus a kazdemu sa paci nieco ine...ja na tetovani nevidim nic zle a paci sa mi to...samozrejme ze si nejdem potetovat cele telo...chcem len nieco malicke a to ci je to IN alebo OUT vobec neriesim...v kazdom pripade dakujem za nazor 🙂

katrinka8
2. júl 2013

@aredhel - ja by som tiez pre istotu pockala, az kym malicku prestanes kojit. Jeden nikdy nevie... 😉

kiki68
2. júl 2013

radsej pockat,ono aj ked to je vsetko sterilne spravene,tak telo moze reagovat. Aby sa to napriklad nezacalo viac zapalovat,nez je normalne. Ono tieto veci vyzeraju aj ked su mini ako nic,ale je to zasah do systemu na kratsiu dobu. Ved to,cim to robia je specialne upraveny tus. Napriklad,keby niekto pouzije tus v nizsej kvalite,co tazko dosledujes ked sa tomu profesionalne nevenujes,tak ten bordel pojde do tela aj tomu malemu,co kojis. Maleho motivu sa da v podstate po case lahko zbavit. Hlavne to,co je farebne sa musi po par rokoch vacsinou pretetovat,pretoze tie farby okrem tej klasickej dost blednu. Hoci dnes uz je ta stabilita farieb lepsia a lepsia. Na SK vie pekne tetovat len par ludi,takze treba vyberat aj to a nielen podla dostupnosti salonu v ramci mesta.Videla som vela tetovani,kde mali byt tenke linky a ten,co to robil to uplne nezvladol. Cize ta kresba maleho motivu neposobila tak jemne. Rovnako som zasadne proti tomu,aby sa detom davali prepichovat usi...zbytocna tortura..ved to decko ked bude mat pubertu si poprepichuje nielen usi.

zuzuj
2. júl 2013

@aredhel Ved ja chapem, že asi by si sa nepytala, kebyže sa ti to nepači.... 😉 Každého vec, len som mala potrebu sa vyjadriť... podla mna sa ti to prestane za par rokov páčiť a zbytočne sa tým teraz zaťažuješ príp. riskuješ. Ono podla mna na to zareaguje každý organizmus, budeš to mať zapálené a je len otázka ako sa to bude hojiť, či v pohode alebo nie... Podla mna to za to nestojí... Najma čo s tým potom....
Ale jasne tvoja vec, chápem... ale tak môžem ťa ,,odrádzať" nie? 😀 hoci sa nepoznáme, ja by som toto každej mojej kamoške povedala...že je to blbosť... 😉

ivkake
3. júl 2013

@aredhel co ja viem tak nie aspon moj by ma netetoval keby som kojila toto sa ma hned ako prve opytal ci este kojím lebo inak by neriskoval vydrz este a ked uz nebudes kojit tak sa das 😉 😉

sissy27
3. júl 2013

@aredhel samozrejme že môžeš... a keď náhodou sa nakazíš hepatitídou alebo nejakou inou "dobrotou", tak bude mať asi aj tvoje dieťa pamiatku na celý život... už keď to tetovanie počkalo 23rokov, tak ešte chvíľu nepočká? alebo chceš kojiť malú do 18r?

demonique
3. júl 2013

@zuzuj a mozes aj vysvetlit,preco si myslis, ze potetovana matka je hrozna? v com je hrozna? Lebo moj maly sa netvari, ze by som bola hrozna, neboji sa ma a lubi ma. dakujem za objasnenie

demonique
3. júl 2013

@aredhel mozes kludne.Nema to ziaden vplyv na materske mlieko. Minule sa to niekto pytal na stranke mamila,co je stranka o kojeni a aj na facebooku na nejakej stranke o tetovani.

aredhel
autor
3. júl 2013

@sissy27 no tak ja by som to tetovanie chcela co najskor ale samozrejme ak by to mohlo uskodit nejako mojej dcerke tak to samozrejme v ziadnom pripade riskovat nebudem...samozrejme ze mozem pockat len som chcela vediet ci je to az take rizikove pocas kojenia ci je potrebne pockat kym dokojim lebo to moze trvat este taky rok ci dva...niektore mamicky koja aj do troch rokov...

sissy27
3. júl 2013

@aredhel ako som písala - samotné tetovanie nemá vplyv na kojenie či materské mlieko, ale ak dostaneš infekciu, silnú alergickú reakciu, prípadne schytáš žltačku typu C, to už sa veru dotkne aj tvojho dieťaťa... lebo aj v profi salóne so sterilnými nástrojmi sa môže všeličo vyskytnúť...

warholette
3. júl 2013

@demonique
@aredhel
nemalo by sa, ked kojis. aj mna sa pytal ci kojim a doporucil az po ukonceni kojenia. nie ze by to bolo skodlive pre dieta ale ak sa nieco stane, ako pise @sissy27, tak budes musiet ukoncit kojenie - a taky risk si na seba nechcel zobrat.
tak som pockala a teraz uz mam dve tetovania 😉

dolijalu
3. júl 2013

@aredhel
pockaj, kym dokojis...ja mam tiez nedotetovane obocie, lebo som otehotnela😀D

zuzuj
3. júl 2013

@demonique Jeminky.... načo to riešiš a spájaš s tým či ta lúbi tvoje dieťa?...napísala som svoj pocit...nepáči sa mi to, v tom zmysle ,,hrozná"...a myslím, že vieš ako som to myslela....

rebecca_beba
21. dec 2014

@zuzuj mate vacsiu sancu dostat hepatitidu u zubara ako pri tetovani 😀 naprv si ovrte fakty a kazdemu sa paci nieco ine...

rebeka11
21. dec 2014

@aredhel ja som chcela len obocie a bolo ji povedane v salone, ze mam pockat kym dokojim a este po kojeni aspom 2 ci 3 mesiace kvoli hormonalnej rovnovahe , aby teda nastala ; D

infrablue1
19. jan 2015

@kiki68 dobrý deň, poznáte aj osobne alebo z počutia niekoho kto tetuje obočko a pery ? V Ba ?

tiny77
19. jan 2015

@zuzuj tak tak. Okrem ineho-ak tu niekto veri ze existuje Boh- tak vo Sv.pisme sa pise ze (Lv 19,28) "nevypalujte si do kože znamenia. Nerobte zarezy do svojho tela. Ja som Pán."
Tetovanie je symbol satana, prekliatia. Je znakom otroctva, komu patris.

dollynkaa
19. jan 2015

@aredhel mne malej pediatricka odporucila pockat. tak som si dala az po kojeni

dollynkaa
19. jan 2015

@tiny77 coooo??trosku upresni co si napisala nerozumiem ale znie to zaujimavo

kiki68
19. jan 2015

@infrablue1 poznala som,ale uz je mimo SK ako vacsina ludi,co nieco vedia naozaj dobre robit. Viem,ze uz to robia aj niektore kliniky, asi by som sa informovala na ULK v Bratislave ci to robia a v akej kvalite atd. Pripadne nech daju kontakt. Viem,ze obocie sa musi po mini vpichoch postupne a to musi niekto vediet krasne spravit,aby to vyzeralo ako ozajstne chlpky na prvy dojem,ziadne rozpite miestecka a pod.

velkacica
19. jan 2015

@kiki68 ULK práveže tetovačky len odstraňuje 😀
http://ulk.sk/?s=tetovanie

kiki68
19. jan 2015

@velkacica myslela som,ze aj robia,ale mali by poradit kde si dat nejaku spravit ked uz...

infrablue1
20. jan 2015

@kiki68 obočko som už mala tetovane ale po krátkom čase to proste vybledlo a na prezentovanie som už nebola kedže som už bola tehuľka 🙂 ale este kojim takze chcem este trocha počkať ale určite si dám testovať spôsobom ako píšeš že vedia tie chĺpky tam fdorobiť pekne. Ďakujem za info 🙂

99miska66
17. júl 2016

Bože toto je názor, že potetovana matka je hrôza 😀 ja teda neviem č ktorej krajine a roku žijete ale OUT ako ste to nazvali to isto nie je 🙂
Potetovana matka môže byť lepšou matkou ako vy a matka nerovná sa mníška.
Inak ďakujem aj ja za iné názory,tiež ma toto zaujímalo či to možné je alebo nie. 🙂
Ale ďakujem aj za zasmiatie, niektoré ste také konzervatívne, že sa až čudujem, podľa myslenia by som vám povedala 50+. Pekný deň 🙂

99miska66
17. júl 2016

@tiny77 Tiež som veriaca ale toto ma dostalo 🙂 a viete koľko veriacich poznám, ktorí sa správajú horšie ako neveriaci. Stačí žiť podľa svojho svedomia a srdca a budete lepším človekom ako kresťan, ktorý síce pozná Bibliu naspamäť ale žije úplne inak.
A vážne, nrmoralizujte nad matkami, ktoré sú potetovane, radšej budem matka s tetovanim, ktorá svoje dieťa miluje z celého srdca ako človek, ktorý ľuďom ubližuje ale recituje Bibliu. A jedného dňa s čistým svedomím odídem zo sveta a kľudne aj potetovana a som zvedavá, ako budem sudena, či podľa tetovania alebo podľa srdca.
Nič v zlom, môj názor. 🙂