Môžu to byť ploštice?

nikka2610
5. dec 2013

Poraďte mi prosím,už pár dní sa mi objavujú stále nové vyrážky,najmä v okolí členkov.na začiatku ich mal zopár aj partner,ale nové pribúdajú uz len mne.a to počas spánku alebo keď uspavam malého cez obed...len v posteli.malý nemá chvalabohu žiadne.upratujem pravidelne aj posteľ som vyčistila.všetko máme nové,bývame v podnájme.prezeram posteľ pred spaním aj po,ale nikde nič.su veľa na jednom mieste.čo to môže byť,a ako to nájdem? :/ ďakujem

zuzuburkotova
19. jún 2014

Ahoj
No mam podobny problem nastahovali sme sa do garzonky sme tu 2 tyzden a rano vstavam pokusana ako prv to bolo od komara ale teraz vsatnem pokusana okno otvorene iba zo sietkou ziaden komar nic tu nelieta ak by to bola blcha premyslam kde by sa drzala ked je tu iba postel a taka mala rozkladacia pohovka kde by sa mohla drzat no nic tam nieje ....som nestastna priatel vstava nieje pokusany a ja cela ☹

janka120
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yollanda
15. aug 2014

plostice si robia cesticku.. mne to pride skor ako od komarov.. ja neviem 😖

suf
20. sep 2014

@zuzuburkotova my máme podobný problém, z ničoho nič som sa začala budiť doštípaná, manžel a malá nič, ja veľa štípancov na nohách rukách a chrbbte, asi ako som kojila v noci a bola odhalená...už ich mám min.20 ☹ strašne som z toho nešťastná ani sa mi spať nechce...váham či sú to ploštice alebo blchy a prečo som doštípaná len ja to je čudné...ale muža ani komáre neštípu mna hej ale toto komár nieje ☹

dollynkaa
20. sep 2014

@suf my sme mali nedavno plostice a presne ja dostipana a priatel a mala vobec. Tazko sa toho zbavit

suf
20. sep 2014

@dollynkaa a čo ste robili, volali deratizérov? ja som z toho nešťastná ani spať nejdem asi...som obývačke a na plné pecky svietim 😀

dollynkaa
21. sep 2014

@suf presneee spavala som pri telke a akvarko naschval ale aj tak dostipali. Fuj neprijemny pocit. Byvate v panelaku? Hej boli deratizovat uz 3x sa striekalo tazko sa toho zbavit

suf
21. sep 2014

@dollynkaa ano bývame v paneláku..pred 2 týždnami som videla vo vedľajšom vchode auto vyhľadávanie ploštíc a pomyslela som si že nechcela by som..a už sú aj u nás. A zas sme doštípaní, už obaja..rozmýšľame aj nad sťahovaním

dollynkaa
21. sep 2014

@suf ja som z petrzalky a je to teraz velmi rozsirene. Aj u mamy to mali susedia. Je toho moc. Dajte urobis dobrej firme postrek a uvidite.

mata128
21. sep 2014

@dollynkaa pokial nevystriekaju celu bytovku,tak sa toho nezbavite....moji rodicia sa preto stahovali.....odvtedy maju pokoj

dollynkaa
21. sep 2014

@mata128 ale nie kamoske vystriekali 3x byt a maju odvtedy pokoj. Aj moji rodicia. Ale pravda to sa rychlo rozleze

suf
21. sep 2014

@mata128 my tiež uvažujeme nad sťahovaním aj tak nám aj iné veci vadia...a ked sa sťahovali, ako to riešili, všetko oprali a vydenzifikovali, až potom balili?

mata128
21. sep 2014

@suf co sa dalo,vyhodili,ostatne dezinfikovali

dominika1402
23. sep 2014

@nikka2610 ako to dopadlo? Čo to bolo? Ja mám presne to isté. Prosím poraďte. Mám dvojmesacne babo a bojím sa oň. Ďakujem

kandrejka
5. nov 2014

Najprv som si myslela, že to som si ja fotila nohu...mám presne to isté, idem sa zblázniť. Blcha je to ako vyšitá!!! Na chate som chytila 10!!! presne toto isté mám..už neviem čo robiť!!ako ste to nakoniec zvládli? dajte tipy

kandrejka
5. nov 2014

@dominika1402 ako si dopadla? ešte to máš? bojím sa strašidelne, som v 8 mesiaci tehot a bojím sa, že nejakú chorobu drapnem...je to hrozné, mám asi 100 štípancov.prerábajú nám kúpelku tak musíme byť na chate, kde je to zamorené, pes tam bol pred nami totiž....

jarusska
11. nov 2014

@nikka2610 Dobrý den, náhodou som objavila váš článok. Zostala som úplne mimo, lebo podobné štípance mám aj ja. Bola som presvedčená, že zvonku, lebo aj na toto ročné obdobie je tu strašne veľa komárov. Stípance, ako som si myslela, sa mi objavili, ked som prišla z ihriska, kde som bola so synom a tie komáre tam bolo vidieť. Ale ked som zbadala vašu foto, tak som zostala úplne mimo. Preto vás chcem poprosiť, čo ste zistili, kedže článok máte straršieho dáta. Dakujem vám pekne, snád sa vám bude dať odpísať. Pekný den

nikka2610
autor
13. nov 2014

No mali sme v posteli blchu takú veľkú škaredú.ale radšej ako ploštice...všetko som vyprala na 60° povysavala rošty,pod posteliu...museli sme si ju doniesť z výťahu,veľa ľudí v bloku má psa...

nikka2610
autor
13. nov 2014

Najlepšie,že keď sme ju s priateľom našli pod paplónom,tak sme sa zľakli,že sme jeden na druhého kričali,aby ju chytil až kým nám neušla 🙂 tak asi bola v obliečkach keď som ich hneď vyprala,lebo od vtedy pokoj.tiež som chodila po nociach s baterkou 🙂 tak dúfam,že sa toho skoro zbavíte,ešte keď máte doma bábo.viem aké je to nepríjemné,ani spať sa v takej posteli nechce :(

monyg
18. nov 2014

Božemôj žienky ako tak čitam lezu tie potvori hlavne na nas ženy no dakujem aj ja som v klube mam ten isty problem prosim vas cim si to mam potierat skusala som proti ustipnutie aj Alpu aj tekuty puder hruza...dik

lenocka84
18. nov 2014

plostice stipu "rano obed vecera" 3 male stipance tesne vedla seba.
pomoc jedine deratizer.vsetko oprat.je to na prasky.len treba vydrzat.v BA je firma ktora robi so psikami na lokalizaciu

kiki68
18. nov 2014

blchu si donesiete ani nie tak od psa, to je malo pravdepodobne,lebo vsetci pouzivaju antiparazitne pripravky, spoty, obojky az kym nie su mrazy. Skor je jesen a v tom listi si to donesie clovek na topanke kludne. Tam sa to v listi drzi. Vsetci psickari to snad poznaju a psov kontroluju, nielen kvoli blcham,ale aj sviluškám,ktore psom robia paseku na labkach a musi sa na to octovymi odvarmi. Hlavne ak mate podoyrenie na nejake nezelane domace zvieratko,tak prva pomoc sprej biokill a vsetko vyprat, vydrhnut, ak je to uz v matraci,tak ten rovno vyhodit. Tam sa neda inak. A skuste si nasadit tie antiparazitne naramky, su proti komarom,kliestom,ale zlozenie by mohlo odpudzovat aj blchy.

ivett55
15. apr 2015

@eeffka ahoj aj ja si idem po radu.mam ten isty problem najprv ja tak priatel no nema toho tolko co ja.syn nemanic na sebe.neviem ci to bude plosticami alebo ako tu citala a pozerala na nete blchami no ziadneho psa nemame a este sme takyto problem nemala.ako sa toho zbavit?uz ma to nebavy iba sa skriabem nic ine uz to.trva cca mesiac

ivett55
15. apr 2015

@nikka2610 ulovila si a ako?

eeffka
16. apr 2015

@ivett55 ahoj ani my nemáme psa,sme si doniesli zrejme s lesoparku,tam nejaké boli,inak sme panelakovi takže tu nebolo kde.u nás kusal len muža,ja som ležala vedľa neho a mňa nie.tu pomohlo uloviť,ako som písala,baterka na 4 a cihat. Držím palce.

nikka2610
autor
16. apr 2015

@ivett55 my sme mali blchu, ale inak vyzerala,ako taká psia klasická... Bola väčšia, no možno riadne napitá... Keď sme ju zbadali na paplóne,tak som hneď povyzliekala postele a vyprala, všetko okolo vypratať, povysávať aj vnútro postele, poza dosky,používať so savom... A tá potvora sa viac neukázala, našťastie... Myslím,že skončila v práčke...

katkaseiner
1. jún 2015

Vidim ze asi mame rovnaky problem..idem stiahnut pradlo lebo muz je total dopichany,nevie sa prestat skrabat..len momentalne mam sive postelne pradlo a cierne plachty..na tom to nenajdem...

dvojickychalani
9. sep 2016

Poradte mi prosim. Tuez som dostipana ruky a hlavne nohy stale to svrbi ale ziadnu blchu som nevidela..postel vyhodit nemozem lebo nemame manzelsku postel ale rozkladaci Gauc velky cize ani matrace sa z neho vybrat nedaju. Staci ked ho dam vytepovat?? Alebo co mam este spravit? Manzel bol postipany tiez ale zmizlo mu to a mne sa objavuju dalsie ale uz ani nie ze stipance ale take pupence ako keby od zihlavy a svrbi to dost

katkaseiner
9. sep 2016

@dvojickychalani u nas sa nic odvtedy neobjavilo... pradlo som vyprala a vyzehlila...

dvojickychalani
9. sep 2016

Ved ja tiez stale periem aj zehlim ale stale ma vsetko svrbi. Mozno to uz je aj psychika ze na to pomyslim a zacne vsetko svrbiet.