Môžu to byť ploštice?

nikka2610
5. dec 2013

Poraďte mi prosím,už pár dní sa mi objavujú stále nové vyrážky,najmä v okolí členkov.na začiatku ich mal zopár aj partner,ale nové pribúdajú uz len mne.a to počas spánku alebo keď uspavam malého cez obed...len v posteli.malý nemá chvalabohu žiadne.upratujem pravidelne aj posteľ som vyčistila.všetko máme nové,bývame v podnájme.prezeram posteľ pred spaním aj po,ale nikde nič.su veľa na jednom mieste.čo to môže byť,a ako to nájdem? :/ ďakujem

jolinka
5. dec 2013

mozu to byt aj blchy, nam sa raz nanosili z maciek, aj ked ich chovame na dvore...vsetko sme vyprali na 90 stupnov, vysprejovali, matrac vytepovali samponom na blchy a vonku nechali uschnut, odvtedy klud chvalabohu. Treba na kazdy hmyz reagovat rychlo, kym nenakladu vsade spusty vajicok a nerozmnozia sa.

nikka2610
autor
5. dec 2013

A čím ste sprejovali?s tým sprejom na zvieratá?či nejakým biolitom?u nás v bloku má každý druhý psa,tak mohli nejak skočiť...

stanislavao
5. dec 2013

ja si tiez myslim, ze to budu blchy. z tych psov od susedov to sa rozmnozi vsade a nemusite byt s nimi ani v osobnom kontakte. treba vyderatizovat od blch cely byt, matrac dat vytepovat.

kiki68
5. dec 2013

presne,mne to rpide ako kusanec od blchy, takze vsetko aj ked nove oprat na 90tke, vsetko treba opakovane vystriekat sprejom, matrace sa niekedy musia dokonca rovno vymenit. Ale dajte ich niekde dokladne vycistit profesionalne. To,ze ma kazdy druhy psa,tak psy to vacsinou v dnesnej dobe nemaju, su proti tomu osetrovane niekolko mesiacov ucinnymi pipetami,ci obojkami, takze casto sa to donesie domov nahodou z niecoho, prenasaju to skor tulave macky,ktore osetrovane nie su a vyskytuju sa na SK vsade. Pri blchach je najdolezitejsie cely proces dezinfekcie viac krat opakovat,nakolko musite znicit vajicka,ktore sa zachytavaju na vsetkom moznom, samozrejme vedu koberce,matrace, latkove potahy,zaclony. Existuju spreje,co nicia aj vajicka a larvy, na take sa treba zamerat, vajicka najdete velmi tazko, to len preventivne opakovat.

eeffka
5. dec 2013

@nikka2610 blcha, zazili sme , odchytili sme. budete ju musiet ulovit. najlepsie na podlahe ak mate, na lepiacu pasku alebo pod pohar.

eeffka
5. dec 2013

@nikka2610 a este k tomu ze najprv aj partner a potom uz len ty, tak to je isto blcha, ona okostuje celu rodinu a potom si vyberie... u nas to bol muz.

nikka2610
autor
5. dec 2013

Ďakujem všetkým...idem loviť :/

lalinko2010
5. dec 2013

@nikka2610 ahoj, toto blcha nie je. ja som mala štípance od blchy a to je veľa bodiek, malých na jednom mieste a nenormálne to svrbí, nemyslím zvieraciu blchu. v zásade je to ľudská blcha. hnusné niečo!
a ak je to blcha, tak sa jej zbavíš tak, že na posteľ dáš bielu plachtu, alebo čokoľvek biele, a tak ju najskôr zbadáš.

lalinko2010
5. dec 2013

@nikka2610 - Ludská blcha. Ako sa jej zbaviť? - je tu na MK táto téma, pozri tam.

len_henus
5. dec 2013

@nikka2610 aj ťa to svrbí ?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikka2610
autor
5. dec 2013

Svrbí,hnusne :( dala som bielu plachtu,pozerám aj po večeroch posteľ.nič...mne sa zdá,že od blchy sú menšie štípance,neviem čo za živočíchy sa nám tu nasťahovali :/ všetko vypraté,povysávané.už len čakám či sa ráno zase niečo nové objaví.ja som chorá,keď vidím len pavúka :/

nikka2610
autor
5. dec 2013

@tanapeta mala som také filaciky...len na mojej strane.ale som si myslela,že som si v noci zoškrabala tie vyrážky a z toho to je...

afrika
5. dec 2013

@nikka2610 raz som mala niečo podobné.. iba na nohách -- od kolena dole.. dala som si aj plachtu, na ktorú som sa nahá postavila a nič.. štípancov pribúdalo.. tak som všetko poriadne povysávala, striekala roztokom na roztoče, seba som okúpala v ortosane, vlasy šamponom na vši a zmizlo to.. ale byt som striekala aj 6x za deň

afrika
5. dec 2013

@nikka2610 vyzeralo to podobne a tiež to svrbelo... dodnes neviem čo to bolo, ale bola som zúfalá vtedy..

eeffka
5. dec 2013

@lalinko2010
@nikka2610

my sme blchu mali a vyzeralo to presne takto a este ovela horsie ( manzelov zadok tu vesat nebudem 😀 ) tiez som zvazovala plostice lebo kusance podla googla vyzerali skor na plosticu nez na blchu ale potom ju chytil v noci okolo tej 3, vtedy asi maju "sváču" do pohara a blcha ako malovana.

jolinka
5. dec 2013

@nikka2610 kupili sme sprej na hmyz, nieco podobne biolitu, ktory bol na viacero druhov hmyzu, blch a plostice, a nicil aj vajicka. Blchu nemas sancu len tak chytit, to je tak drobnucke a tak rychlo skace, ak to vobec uvidis...

mne to pripada od blchy...presne takto vedla seba, dole na nohach atiez na bruchu kde som mala pri kojeni vyhrnute tricko. svine jedne a maleho nekusali len mna, vzdy vecer ked som k nemu lahla a hned ma svrbeelo, citila som akoby pohyb a palivo to svrbelo, po par dnoch som vyhlasila utok, minula cely velky sprej.
Jedno stastie ze bolo leto a mi vsetko uschlo co som prala. Treba aj dokladne vytriet pod postelou skary, listy, vybrat matrac a vydenzivfikovat to drevo a rost pod nim, vsetky zahyby.
Inak ostanu vajicka a vyliahnu sa dalsie potvory 😠 😠 😠

monika15
5. dec 2013

mozu to byt aj BED BUGS z matracu....

eeffka
5. dec 2013

@jolinka
@nikka2610

este ma napadlo ze ja som napriek tomu ze sme ju chytili este striekala biolitom vsetko asi tyzden, + krieda na hmyz okolo noh postele , cisty exorcizmus 😀
a povysavala som byt tak ako v zivote nie: skrime, matrace, rozobrata postel, odmontovane listy od plavacky , elektricke zasuvky ( ano zasuvky tam kladu vajicka) , obrazy zozadu, na nete je kopec videi do akej kazdej diery vedia zaliezt
plysaky do pracky, ktory neprezil mal smolu a detsky martac z postielky som vyhodila

napriek tomu ze mna nekusalo, som sa ja skriabala kade tade (asi psychika) a bola som schopna tym biolitom vystriekat aj muza 😀 , kazde rano som ho kontrolovala ci nepribudol kusanec, dokonca som si stare oznacila perom... brr dufam ze to uz nezazijem

jolinka
5. dec 2013

@eeffka no tak to bola jedina vyhoda...ze po hmyze ma clovek dokladne vypratane 😀 😀 😀
@nikka2610 mozes zahajit predvianocne upratovanie 😀 😀 😀

nikka2610
autor
5. dec 2013

No idem ja nakúpiť spreje,lebo mám pocit,že sa toho len tak nezbavím :/ aj v noci popozerám.raz sa musí niečo objaviť a nohy si oblepím páskou...nech sa prilepí tá potvora.

eeffka
5. dec 2013

@nikka2610 ja uz len na odlahcenie, ako to u nas prebehlo, uz spaval na gauci, vsade sm mali lasicke biele plachty a v obyvaku sme nemali v danom case ani hracky po zemi ani koberec, taze cista plavacka... v noci o3 som ho nasla ako lezi na bruchu na zemi v ruke baterka a cihal 😀 😀 😀 kkso terza smejem, vtedy som bola cela posr...
sla som za malou, potom rachot, buchot chcel ju utrieskat baterkou 😀 nakoniec ju pricapil rukou a do pohara
vravel mi ze ju vycihal tak ze sa mu v tej tme odleskovala od baterky

eeffka
5. dec 2013

@jolinka inak odkedy tu o tom zasa pisem sa skriabem 😀

simisi
5. dec 2013

nasi mali v byte plostice,a nikto nebol dostipany,len moja dcerka ked tam cez vikend spala...stipance vyzerali presne takto,takze myslim,ze to mozu byt...nasi tiez dlho nic nenasli,az ked to trvalo dlhsie,nasli nejake za postelou 😒

stardust
5. dec 2013

postelne plostice vytvaraju svojimi kusancami vzory 😉

zuzu100
5. dec 2013

Ahoj...podla mna blhy...My sme pouzivali tento sprey v byte, mozes pouzivat vsade... http://abc-zoo.sk/4682-champion-repelentny-spre... je neškodný pre človeka, spreyovali sme aj postielku

slava76
7. dec 2013

AKo píšu maminy ja som tiež dezinfikovala celu spáleň minulý týžden, lebo sme sa budili dokusaný.. Ale nič nás nesvrbelo a vyzeralo to ináč.. my sme mali také červené krvavé bodky, aj na plachte, aj na pyžame, maličká na bodách.. Čitala som že môže sa to usadiť aj na záclone, a manžel čo čítal na maďarskej stránke, tak ak je to ploštica tak sa skrýva hlavne v záhyboch, bojí sa zimy, čiže sme periny celý den mali na balkone, a použili sme kriedu - existuje proti hmyzu že urobíš čiary, a ti to na posteľ nevylezie, lebo ak sa toho dotkne tak zdochne..a nesmieš mať nič blízko pri posteli aby to nemohlo zo zeme vyliezť hore na posteľ...
Je to drina niečo také chytiť... ale už týžden to ak vyzerá že máme pokoj.. tak uvidím.. snad sa nič zas neobjaví lebo ma už klepne..

tpu
13. dec 2013

Zdravim,
my zatial nevieme o tom ze by sme plostice mali ale predca by som sa rad spytal ako mame postupovat. Ide o to ze manzelka robi (resp. robila teraz je uz na materskej) ako zdravotna sestricka. A zistilo sa ze mali plostice vo valende na oddeleni. Sama bola zoparkrat postipana po nocnej (2-3 stipance). Je uz ale pomali 3 tyzden doma a posledny mesiac pred tym mala len denky (kedy by plostice nemali vyliezat). Doma sme nic zvlastneho zatial nezbadali, ani stipance ani chrobakov ani nic podobneho. Je napriek tomu mozne ze ich tu niekde mame len sa zatial neukazali? Ide o to ze o mesiac sa mame stahovat do noveho domu (uz vlastneho) a tak by sme ich tam nerad zobrali so sebou. Tak uzvazujem ci spravit nejake preventivne deratizovanie alebo ine opatrenia. Vie niekto poradit? Dakujem za vsetky rady

deratizer
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marionmarion
2. jan 2014

ak su to blchy, treba konat rychlo,lebo nakladu vajicka a potom sa ich uz tazko zbavis. Najlepsie je upit v lekarni Neostomosan, ta ich vyhubi, ale striekat treba viackrat, aby ani jedna neprezila... My sme s nimi zazili peklo, susedovi skapal pes a vsetky blchy z neho sa prestahovali k nam...mali sme ich na dvore,v dome, ked som sla do zahrady aj styri na mna skocili naraz, dietatu som zbierala z lytok 😒 Cistota ich neodradi, kym maju krv na dosah, tak sa ta drzia ako kliest...