Narkóza pri pupočníkovom pruhu

akzuzs
17. feb 2014

Ahojte o necelý mesiac ma čaká operácia pupočníkova pruhu, Neviem akú narkózu si mám vybrať. Budem sa radiť s anesteziológom ale on mi určite poradí to čo bude výhodne pre nich a nie pre mňa. Preto by som rada počula radu od vás. Ak má niekto s tým skúsenosť, osobnú budem rada 🙂

siska53
17. feb 2014

@akzuzs a to sa da vybrat?? Mne robili zlcnik spolu s pruhom a bola som v celkovej.aky typ,netusim,bolo mi to jedno,nechala som to na nich,ved oni su odbornici. Takisto aj pri cisarskych -nechala som to na anesteziologicku,ktora si prestudovala moju anamnezu,pozrela vysledky a vybrala.aj mi zdovodnila,preco.
ja by som taku vec nechala na doktorov.
viem,ze na zaciatku mi dali oblbovak,lebo potom nemusia dat tolko narkozy.

luba28
17. feb 2014

@akzuzs pokial neni rozsiahly tak lokalku a staci,....

lili91
17. feb 2014

@akzuzs ako to myslis, ze "aku narkozu"? celkom tomu nerozumiem, da sa tam nieco vyberat? mna operovali na pruh uz tri krat. v normalnej celkovej narkoze. viac mi k tomu nepovedali...

janinah
17. feb 2014

už dopredu tomu anesteziologovi neveríš a tu babám laikom veriť ideš? budeš sa riadiť našimi názormi?takto ti napíšem / a nie som laik/ ak ti nevadí prostredie na operačke,ruch,reči,to,že sa ti niekto bude dotýkať brucha /tlak cítiš pri lokálke,len bolesť nie/ tak ber lokalku..ak si typ človeka,ktorý sa nemocnice bojí a chceš radšej všetko prespať,tak ber celkovú anesteziu...to píšem len z pohľadu psychiky a tvojej pohody,ale nepoznám tvoj zdrav. stav,je celkom možné,že ti na výber nedajú....

akzuzs
autor
17. feb 2014

@janinah ja sa len pýtam na osobnú skúsenosť nič viac a samozrejme že sa budem radiť z anesteziologom ale je dobre si popýtať rady od tých ktoré na tom boli, lebo ja osobne by som radšej šla do lokálky ale nie som si istá a možno ako píše lili91 že sa nebude dať vybrať a anesteziolog určí ale nevidím na tom nič zlé ak mi sem napíšu tie ktoré mali túto skúsenosť aby som si vedela urobiť svoju vlastnú predstavu.

tatramatka
17. feb 2014

Pokial ja viem, tak pri pruhu sa anesteza nevybera je len jedna a to celkova; co sa da "vybrat" je sposob operacie a to bud laparoskopicky al. klasika op.rez. A preto anesteza celkova, lebo brusne svalstvo musi byt max. uvolnene a pri spinali sa to neda.

akzuzs
autor
18. feb 2014

@tatramatka vidíš to ma ani nenapadlo preto sa na mňa kámoška dívala či mám všetko po kope keď som jej hovorila že si neviem vybrať akú narkóz 😀 Dík

zuzik307
18. feb 2014

@akzuzs aby som to uviedla na pravu mieru: vyber anestezy zavisi od viacerych faktorov, urcite to nie je tak, ze vyberiem tuto, lebo je to vyhodne pre mna...zavisi to od tvojho zdravotneho stavu a od op. vykonu, jeho rozsahu...su urcite postupy, napr. laparoskopicke op. sa robia len v celkovej anesteze atd...umbilikalna hernia sa da dokonca robit aj v lokalke /len opichnutim op. miesta lokalnym anestetikom/...moze sa robit aj v spinali...alebo v celkovej...zavisi od rozsahu, o tom sa anesteziolog radi s chirurgom...ak je obsahom hernie aj crevna klucka, treba ist pod fasciu a brucho treba relaxovat, vtedy sa voli celkova anesteza... 😉 su aj dalsie typy pruhov, ktore sa operuju vacsinou laparoskopicky, teda v celkovej...

akzuzs
autor
18. feb 2014

@zuzik307 Ďakujem si zlatá 🙂