Akú hodnotu železa má mať trojmesačné dieťa?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

trojmesačnej dcérke pri odbere na gastre bola zistená nižšia hladina železa. Hodnota bola 5,5. Dcérka papá umelé mlieko Humana. Pani doktorka jej predpísala Maltofer a ja mám strach, že ju z neho bude zapekať.

Akú hodnotu železa má mať trojmesačné dieťa?

Čo by ste nám k nemu odporučili brať, aby nemala problém so zapekaním a aby sa aj železo lepšie vstrebávalo?

Ďakujem Vám za odpoveď

Dobrý deň,

hodnota sérového železa je určená typom laboratória, hladina sa šťandartne pohybuje od 6 do 28.

Železo je pre dieťatko veľmi dôležité na správny rozvoj mozgu, aj keď je pravda, že umelé mliečka sú železom fortifikované (obohatené).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas