Mala som zvýšený cukor. Môžem jedením sladkého uškodiť bábätku?

Zodpovedané
5. feb 2021

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom zvýšeného cukru v tehotenstve. Bola som na cukri a po jednej hodine som mala zvýšený cukor na 9,5. Potom po 2 hodinách klesol. Bola mi nakázaná diéta (obmedzenie sladkého, celozrnné pečivo).

Diabetológovi nebolo vraj ešte potrebné ísť. Diétu som poctivo dodržiavala, avšak sú dni, keď som poriadne zhrešila so sladkým. Ale prestala som jest biele pečivo (celozrnné si dám minimum), vyprážané jedlá, mastné jedla a sladené nápoje.

Môžem týmito mojimi prehreškami uškodiť bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že takýmito prehreškami neuškodíte bábätku.

Keby Vám vyšla zvýšená druha hodnota po dvoch hodinách, tak vtedy by sa už dalo hovoriť o tehotenskej cukrovke.

Preto si treba zatiaľ dávať pozor na stravu a nevadí, keď si dáte aj niečo sladké.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková