Od ktorej kávy mi nebude zle od žalúdka?

pupetko263
10. sep 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

Ahojte vedeli by ste mi poradiť typ kávy od ktorej není zle od žalúdka a neprezenie na WC pila som ranajkovu zmiešanú s neskou plus mlieko dovtedy mi nebývalo zle nič v pohode len raz mi tak bolo a odvtedy sa bojím piť kávu a ani mlieko neviem čo mi mohlo uškodiť a tak by som si dala kávu

pribinak
10. sep 2023

@pupetko263 zrus mlieko. Káva + mlieko je pre žlčník veľmi ťažká kombinácia

dominikac321
10. sep 2023

@pupetko263 uskodilo ti mozno nieco uplne ine, prv vynechaj mlieko a ak si to nevies bez neho predstavit tak skus rastlinne mlieko alebo bezlaktozove

enoula
10. sep 2023

Kvalitne presso. Tie ranajkove, ved to je bordel..
A inak, káva stimuluje pohyb criev, takze mozno ziadna ti nepomoze uplne v tom

komplikovana
10. sep 2023

Ranajkova kava sa ani kavou nazvat neda. Jej zlozenie : Glukózový sirup, Plne stužený kokosový tuk, Cukor, Instantná káva (9%), Mliečna bielkovina, Odtučnené sušené mlieko, Stabilizátory: E340 a E452, Emulgátory: E471 a E472e, Škorica, Aróma. Riez son skor za kvalitne presso.

viestta
10. sep 2023

Ranajkova kava nie je kava, je to kavovina, ked je tam pridana cigoria (prazeny koren cakanky), tak ta ma vyrazne laxativny ucinok, obzvlast u citlivejsich ludi

zenulkaaa
10. sep 2023

kup si normalnu kavu. Ranajkova je zmes obilovin, a Neska je odpad. Treba kvalitnu zrnkovu kavu alebo mletu kavu, co kupis idealne od slovenskych praziarov, nie z obchodu.

simca06022011
10. sep 2023

daj si riadnu kavu a nie zmesku nejakeho humusu s neskou a mliekom, to okolo kavy ani nechodilo... Z raidnej kavy ti nic nebude, skor ti moze vadit, ked si das 2-3deci toho tvojho mixu, ze ti to zatazi zaludok a hned utekas.. normalne presso s mliekom a dovolim si povedat aj kapucino ti nic neurobi. A to som "aj zlcnikar" :D a nie, nic mi to nerobi absolutne...

pupetko263
autor
10. sep 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@simca06022011 normálna je aká?

aurinia
10. sep 2023

Ja som pila kávu s mliekom ...a mám dúfam ze nie dozivotne následky. 3roky bojujem s žlčnikom, žaludkom, refluxom. Keby mi to bol niekto povedal skôr. Nepijem kávu a vôbec mi nechýba. Nebyvam ani unavená po jedle ako kedysi keď som ju píla a musela som si dať poobede.

daja07
10. sep 2023

@pupetko263 zrnkova alebo namleta zo zrna. Ziadne instantne ci ranajkove alebo x v jednom. Kup dobru namletu ak nemas mlyncek na kavu. Sprav cez kotogo (mokka kavovar) alebo french press ak nemas kavovar. A potom uvidis. Idealne pit bez mlieka a cukru. Mlieko je v podstate tiez len cukor, tuk a voda. Idealne je ak vies ist niekam kde ochutnas mozno aj viac druhov kav a potom si kupis co ti chuti

dominikac321
10. sep 2023

@komplikovana to existuje nieco co sa vola ze ranajkova kava? ja ze len si ju pani dala s ranajkami...

komplikovana
10. sep 2023

@dominikac321 ano existuje. Tiez som o tom nevedela, ale mama to mala doma, tak som jej povedala, nech to ani nepije.

dominikac321
10. sep 2023

@daja07 prosim ta ako to funguje? dam tam kavu, vodu necham to vyluhovat a potom to zatlacim a kavu nalejem?

majulino
10. sep 2023

@pupetko263 po každej káve idem na wc, ale iba ráno. Vtedy pijem popradsku. Cez deň vypijem 9-10 káv (latte, presso, turka a zvyšok dolievam cakankovou kavou

lasona
10. sep 2023

Raňajkova kava je napríklad melta. A tu radia medzi zdravé potraviny. Nie všetky zmesi sú zlé

jeanne14
10. sep 2023

@dominikac321 áno ako píšeš, toto je super vec.🙂

daja07
11. sep 2023

@dominikac321 pridavam link, kde je celkom fajn videonavod na pripravu https://www.zlatezrnko.sk/rady/kavovary/french-...

v podstate voda nema byt vriaca, mala by byt tak 95 stupnova. ked zovrie, nechas ju trosku ochladit. zalievas kavu kruzivymi pohybmi, luhujes max 4 min. a tak pretlacis kavu tym sitkom dole a kavu nalejes do hrnceka, nenechavaj to uz tam dalej luhovat.

daja07
11. sep 2023

@lasona Ranajkova kava tu nebola myslena kava k ranajkam, ale produkt, ktory ma nazov Ranajkova kava. a ked si pozries zlozenie, tak to okolo kavy ani len neslo, niekto uz vyssie skopiroval zlozenie. Melta je tiez nazov produktu a nie je to kava, je to kavovina, tuto je zlozenie - Raž, Kořen cukrovej repy, Jačmeň, Čakankový koreň. takze uz prirodzene obsahuje aj cukor. ale je to o dost lepsia varianta ako Ranajkova kava. do tej Melty si ale nemusis pridavat dalsi cukor a mlieko ako to zvycajne ludia robia, lebo potom je to zasa len presladeny napoj takmer bez vyzivovej hodnoty.

tula1947
12. sep 2023

@pupetko263 treba si dať 2 štipky mletého kardamonu do kávy