Opakovaný Covid-19

emilllll
10. feb 2021

Dobrý deň chcela by som sa opýtať mal už niekto z vás opakovaný covid po mesiaci.Ja som mala covid 3.1.a bol stredne ťažký po 10dnoch mi bolo celkom ok.Nastupila som do práce okrem bolesti hlavy som sa cítila dobré,ale včera má zase začalo bolieť hrdlo a trochu aj svaly.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
balihara
10. feb 2021

Kamoškin brat má opäť Covid,ale dostal ho po 3 mesiacoch,

emilllll
autor
10. feb 2021

A mal príznaky mne veľa žien píše že to sú ešte príznaky z pred mesiaca zvykne to byť že vraj ako na hojdacke

kofilka33
10. feb 2021

@emilllll moja sestra mala covid začiatkom decembra a ešte stale sa jej objavuje únava,bolesti hlavy ,občas sa cíti akoby ju prešiel kombajn ,čuch a chuť ešte sa jej nevrátili na 100 % a často sa z ničoho nič zadycha aj keď len sedí .

emilllll
autor
10. feb 2021

@kofilka33 na testy nebola od vtedy.Ja som sa zľakla normálne ako keby sa mi to vrátilo na novo len horúčky nemám.No však to ja mám prácu 12hod.na nohách.A tá hlava musela som si vziať dovolenku no normálne nevladzem

luccija
10. feb 2021

@emilllll ano uz som pocula, ze mali 2 dokonca 3x ns jar, jesen, a teraz ...a aj pocas tych 3 m co sa tvrdi, za je clovek imunny...vsetko zalezi aku davku si dostala a ake mas protilatky.Mne povedala lekarka, ze vela ludi sa preceni rychlo nastupi do prace a nevladze podla mna to je aj tvoj pripad.A, ze potom sa vracaju spat na PN.A, ked Ta stale boli hlava to mas stale priznaky, alebo vycerpanost.Ved aj riaditel NR nemocnice povedal, ze sestricky lekari ho mali opakovane po 2,3 m

dankovicova
10. feb 2021

@emilllll môže to byť, že sa to prejavilo ešte teraz nejaké tie pozostatky, kamarátka to mala podobne, po necelom mesiaci ju svaly opäť boleli

riamia91
10. feb 2021

@99jane99 v zahraniči berú odber pcr aj opakovane. Ak je človek pozitívny, ale s hodnotou CT myslím nad 35, nie je infekčný. Aj na Slovensku pri PCR teste túto hodnotu uvádzajú. Vedeli by tak posúdiť či ide o opakovanú koronu.

emilllll
autor
10. feb 2021

@dankovicova no bolia ma nie tak ako pri covide ale bolia uvidíme.Mozno som ozaj tak rýchlo nastúpila do práce myslela som si,že mi je súper,ale asi trebalo podržať dlsie

majamat
10. feb 2021

@riamia91 len enviem ci to vsade uvadzaju, resp, niekedy to zacali? ja som mala PCR robeny na zaciatku oktobra a CT tam uvedene nie ej

riamia91
11. feb 2021

@majamat neviem, kedy zacali... ja som mala pozitivny pcr v januari a uz to tam bolo. Mozno nie vsetky labaky to uvadzaju... to mi nenapadlo 🤷‍♀️

kofilka33
11. feb 2021

@emilllll na testy nebola ešte,lebo jej povedali ,že 3mesiace by nemala ísť ,lebo môže jej vyjsť pozitívny výsledok.Ona je pod obrovskými stresom robí na úrade a organizuje všetko okolo tých testovaní .Každý deň od 5-22je v robote 7dni v týždni.Volno mala naposledy 1.1.od vtedy ide nonstop čiže je úplne oslabená a preto sa jej stále vracajú príznaky .

majamat
11. feb 2021

@riamia91 no ak to uvadzaju, tak to je fajn a aspon to viac napovie, ako len holy test.

majamat
11. feb 2021

@emilllll tak to moze byt z toho. ak je niekto kratko po infekcii, tkaniva este zrejme nei su uplne dobre zregenerovane a hned takyto naval roboty, je riadna zataz pre organizmus.
pripadne nemoze mat nejaku inu infekciu - chronicku?
moja kolegyna je PN. uz par rokov ma strasne problemy s klbami. opuchnu, bolia, nemoze chodit. dr. dlho nevedeli co jej je. teraz sa jej to pohorsilo, je PN. na jesen mala covid a teraz jej koncene zistili, ez ma plucne hclamidie, ktore zrejme postihli jej klby. a zrejme to bude uz dozivotna Dg. nielen Covid je hrozna infekcia,a le je mnoho dalsich zavaznych infekcii. poznala som zenu, co mala Brucelozu, s postihom mozgu, zena v produktivnom veku skoncila ako leziaca, s psychickymi prejvami. uplne iny clovek.
kolegyna ma roky problem s Boreliozov, u nej ej to chronicky stav, tiez postihnute klby,roky sa lieci. chodi na odbery, pri zhorseni ma licbu, potom ma chvilu klud, potom zase.

niektore nase choroby, ci stavy maju tendenciu zhorsovat ine zakladne ochorenia, preto mi toto napadlo.

balihara
11. feb 2021

@emilllll jemu to zistili na plošnom testovaní,minulý týždeň a hneď nato dostal teplotu a kašeľ

balihara
11. feb 2021

@emilllll Ak si sa po karanténe necítila ešte dobre,mala si kontaktovať Tvoju obvodáčku a nie ísť do práce,,,ja som mala covid na Vianoce a ešte doteraz cítim bolesti v chrbte,oblúky rebier a dych tiež nieje na 100%...a ako povedala dr. mojej svokre,že do troch mesiacov po prekonaní sa môžu objaviť komplikácie.

emilllll
autor
11. feb 2021

@balihara cítila som sa fajn nič pohoda tak som sa dala vypísať no,ale potom ta hlava ma začala bolieť lekárka,že to aj mesiac,dva bude bolieť.No ale v pondelok už aj kĺby a hrdlo tak mám dovolenku a ležím doma.Moze to byť aj tým rýchle pracovné tempo robím totiž hodinový cyklus.Normalne som nechápala presne ako cez kopirak všetko začalo na novo len v miernom stave.

katka708
11. feb 2021

Kolegyňa z práce ma covid opäť po 3-4 tyzdnoch. Celá rodina si s tým prešli začiatkom januára s miernym priebehom a teraz majú s mužom opäť ale veľmi ťažký priebeh. Muž je yz nemocnici a s ňou to nevypadá tiež moc dobre.

Môjmu mužovi na kontrole v nemocnici tiež povedali nech sa chráni lebo tu britskú variantu môže ľahko dostať. To je iný typ ako mal