Už šiestykrát mám Covid-19

18. sep 2023

Ahojte , uz mam 6ty krat covid no priznaky bolest usi , hlavy , oci, svalov a brutalna bolest hrdla a kasel mam vlhky . no dnes ma zacalo pichat a boliet pri pravej lopatke a nad krizami . trochu tazsie sa mi aj dycha , co si davat okrem brufenu a sinupretu ?

pkgirl30
18. sep 2023

volať lekára

autor
18. sep 2023

@pkgirl30 volala som svojmu , ten povedal ze len volnopredajne lieky...no strasne mi je aj na zvracanie

pkgirl30
18. sep 2023

no pekne ....poviem ti len vlastné skúsenosti, nie som doktor. keď som ja chorá každých 5 hodín striedam Paralen s acylpyrinom, ak sú aj horúčky acylpyrin je najlepší neskutočne dobre sa po ňom človek vypotí. niečo na kašeľ môžeš skúsiť, čo ti poradia v lekárni na vlhký. ale dlhodobo to brať tiež nie je dobré, sirupy moc zahlieňujú a veľa tekutín, teplý čaj zázvorový alebo nejaký kvalitný na priedušky, zaľahnúť a odpočívať. ak máš možnosť balkón alebo terasa trocha na čerstvý vzduch a zase do postele. nepracovať, odpočívať

pkgirl30
18. sep 2023

ja som to takto robila a do štyroch dní bolo po chorobe, ale jasné na každého kovid inak vplýva

luccija
18. sep 2023

Pozor, aby si nemala zápal priedušiek, pľúc.Mozes mať aj svalovicu z kašľa.Ja som tiež chorá už 4 deň ležím na nervy vzdy, keď je predĺžený víkend ochoriem a vonku tak krásne:(
Dávaj si zinok, čaj a spí čo sa dá.ked som mala COVID nevedela som prehĺtať boleli ma uši lekárka mi dala atb

autor
18. sep 2023

@pkgirl30 dakujem krasne , no ja som vzdy mala tazsi priebeh covidu raz som skoncila na rontgene a tam mi zistili zapal priedusiek a zacinajuci zapal na zaciatku pluc preto sa bojim aby nahodou som znova nemala...
@luccija dakujem za radu

pkgirl30
18. sep 2023

keď sa dáš z tohoto do poriadku tak sa snaž nejak si posilniť imunitu, skús zaradiť do života nejaké cvičenie jóga alebo behanie na podporu pľúc. keď už máš 6 krát kovid, niečo proti tomu treba robiť. držím palce 🌞

zuzpar
18. sep 2023

Od bolesti si pozri Cetalgen, to je tabletka, ktora mne zaberie aj na horucku, aj od roznej bolesti. Predtym som kadejake skusala a efekt ziadny. Pozri si dychove cvicenia, pri covide som ich robila zakazdym a niekolkokrat denne, je to velmi dolezite.

siska53
18. sep 2023

A odkial vies, ze je to na 100% kovid?

autor
18. sep 2023

@pkgirl30
@zuzpar dakujem moc

autor
18. sep 2023

@siska53 vysli mi pozitivne ag testy a hlavne aj mamka bola pozitivna ( chytila od kolegyne )

taktotedanie
18. sep 2023

Boli ta z kasla
Na vecer si davaj tussin alebo pleumolysin, na bolest hrdla kloktaj jox

makodob
18. sep 2023

Ahoj, ak si na fb,možem ti posunúť kontakt na pani, ktorá robí domáce tinktúry a sirupy. Na covid konkrétne prírodné atb tinktúry sú kapucínka, medvedí cesnak a echinacea. Sú veľmi účinné, zdravé a bez vedľajších účinkov a z vlastnej skúsenosti skracujú choroby. Bežné lieky používam, len keď mi tieto dojdú a u lekára som nebola veľmi dávno s chorobou.
Má toho veľmi veľa na takmer všetko. Je veľmi ochotná a rada poradí.

alenakucharova
26. dec 2023

@makodob aký je kontakt na fcb na tie tinktúry, mohla by som poprosiť? Ďakujem.

makodob
26. dec 2023

@alenakucharova ahoj jasne, posielam foto 🙂