Je tu tehotná, ktorá prekonala Covid-19 ?

21. okt 2020

Čaute je tu niekto kto mal covid a bola tehotná ??? Mam pocit, že ju mám.... Prišla som do kontaktu s pacientami co mali covid, bola som chránená ale aj tak... Kolegyne boli tiež chránené a majú covid... A mňa začalo bolieť hrdlo dnes...

meluela
21. okt 2020

urcite sa izoluj a objednaj sa cim skor na testovanie. na priebeh tehotenstva by to nemalo mat vplyv a snad budes mat lahky priebeh alebo je este sanca ze je to len obycajne prechladnutie. drzim palce

sasesoe
21. okt 2020

Neviem o tom, ze by bolest hrdla bola priznakom covidu, ale urcite sa daj do karanteny, ozvi svojmu lekarovi, povedz, ze si tehu a uvidis co ako dalej. Asi Ta poslu na test a budes vediet na com si

autor
21. okt 2020

@sasesoe kolegyne boli len hrdlo a majú, vies ja robím v nemocnici a mame asi už 45 pacientoch nakazených.... Tak už sa bojím, doteraz mi to bolo jedno v podstate... Som sa nebála, že do 12 týždňa nikomu nepoviem ale zajtra už idem za vrchnú, mám ešte 2 týždene dovolenku, nech mi da a tak na PN a dovidenia....

sasesoe
21. okt 2020

Tak urcite chod za nou s pisomnym oznamenim o tom, ze si tehotna + prefotena tehotenska knizka a nech Ti podpise prevzatie o tom, ze si jej to oznamila (pre istotu). A aj kebyze nemas koronu, tak na PN ta moze obvodna vypisat s bolavym hrdlom. Moze to byt zaciatok anginy al take cosi. Ja som tak marodovala pri najstarsej skoro mesiac, lebo mi lekarka nechcela nasadit silne antibiotika, ze radsej len penicilin a vylezat. PN mas istejsiu ako dovolenku v tom, ze pokial nie si v skusobnej dobe, tak Ta nemozu vyhodit + dovolenku Ti musi zamestnavatel nariadit (schvalit) a to v pripade chybajucicj ludi moze byt problem, aj ked snad nebude.

cica8
22. okt 2020

Bolesťou hrdla covid sice..... To skor na anginu.... Ale nikdy nevies, kazdy ma ine priznaky....

autor
22. okt 2020

@cica8 moje kolegyne z nemocnice ich bolelo hrdlo a dnes je ich 33 co sú nakazne

mariska1989
22. okt 2020

Ja sa troška čudujem že keď vieš že si tehu a vieš čo sa deje že si nežiadala až ťa gyn. dá hneď na PN ...držím palce až to je len prechladnutie i keď ako píšeš kolégine to už majú tak je tam tá šanca že aj ty ...čím skôr na testy

autor
23. okt 2020

@mariska1989
@mariska1989 moja gyn povedala, že ona do 8 mesiaca robila

mariska1989
23. okt 2020

Počas tohoto čo tu je ? Mám kamarátku a hneď ju dala na PN kvôli covid-19

autor
23. okt 2020

@mariska1989 nie ale ona
@mariska1989 je divná a doktor obvodný mi dá v pohode.... Len teraz je v nemocnici aj on sám, je chorý

mariska1989
23. okt 2020

Takú by som menila hneď 🙈 zatiaľ v pohode či sa zhoršilo niečo ? Na testy nejdeš? Byť tebou sa dám asi čím skôr na PN ja viem že teraz je potrebnú každú pomocnú ruku sestier ,doktorov ale ryskovať zbytočne teraz to nie, poprípade ísť na iné oddelenie de by mohlo byť menej možností že niekto príde nakazený

autor
23. okt 2020

@mariska1989 už som. Bola dnes na testy... A do konca mesiaca mam dovolenku a od 1novemrba mam ísť na PN

cica8
24. okt 2020

Ved pisem ze kazdy ma ine priznaky..... 🙈🙈🙈🙈

qetka
24. okt 2020

moja tehotna kamoska mala pozitivny test, ale bola teda bezpriznakova. V podstate si pobudla 10 dni na homeoffice a isla na opakovany test, ten uz bol negativny. Usmernenia nedostala navyse ziadne (kvoli tehotenstvu) iba odlozila jednu poradnu na neskor.

qetka
24. okt 2020

@mariska1989 a na zaklade coho by ju dala na PN? Ci preventivna PN? PN nie je o tom, ze mi nic nie je, ale bojim sa, ze sa nakazim...

mimina_h
7. mar 2021

Ahoj. Aj keď je táto diskusia nejakých pár mesiacov stará, možno to pomôže niekomu ďalšiemu, kto si to prečíta. Ja som Covid prekonala. Bola som cca 15tt. Mala som horúčku asi trikrát. Nie vysokú, len som veľa kašľala a stratila som čuch a chuť. Celkovo som sa cítila dosť slabá ale prešla som to bez jediného paralenu alebo antibiotík. Bolo treba veľa oddychovať a spať, pomáhali mi bylinné maste na priedušky a pľúca. Samozrejme som sa bála o bábätko, ale zatiaľ to vyzerá byť v poriadku. Dúfam, že sa to na dieťa neprenieslo. Čítala som ale, že sú prípady, kedy sa u novorodenca našli protilátky, keď matka Covid počas tehotenstva prekonala. Dávajte si pozor, lepšia poriadna prevencia, aj keď sa tomu niekedy asi zabrániť nedá.

adkaahoj
9. mar 2021

@mimina_h ahoj ja som tiez mala covid pred mesiacom. Horucku som mala iba prvy den len silny kasel prisiel nasledne. Do toho strata cuchu a chuti co nemam stale a je uz mesiac aj daco co. Chcem sa opytag nebolia ta priedusky? Lebo mne hej tazko sa mi dycha.celu liecbu som mala bez liekov iba sirup na kasel som si davala co mozu aj tehotne.

bimbambim
9. mar 2021

Ahoj neboj bábo bude v pohode.Sice covid som nemala,ale polročný zápal pľúc v tehotenstve áno dva týždne som bola v nemocnici.A dieťa má už 12 rokov prežilo so mnou zápal pľúc

mimina_h
14. mar 2021

@adkaahoj prepáč, až teraz som si všimla reakciu. Priedušky ma nebolia, len čuch sa mi vracia veľmi veľmi pomaly. Inak mi nezostali žiadne problémy. 🙂

avuka
16. máj 2021

Ja som mala silný Covid do toho sa pridružili zápal pľúc, CRP 100, malá musela ísť von v 37tt. Vyšla tiež pozitívna, ale bez príznakov, dali ju do inkubátora a izolácie, aby dačo nechtytila, lebo pri narodení mala všeličo zlé.ale do 5 dní bola fit a všetky výsledky mala dobré.no ja som si teda užila, stále nie som fit a kvôli mojim ťažkým liekom nemôže byť kojená...

kateckapo
13. mar 2022

@mimina_h Dobrý deň...Môžem sa vás opýtať... tehotenstvo prebehlo v poriadku bábätko bolo po narodení teiz v poriadku?? Mne v 13tt vyšiel mi pozitívny test....priebeh som mala mierny...jeden deň som mala teplot38-38,3 a potom to bolo skôr ako nádcha.. upchať nos ...zahlienenie atď....nebrala som žiadne lieky len vitamíny ale aj tak mám strach o bábätko.... Ďakujem za odpoveď

mimina_h
30. dec 2022

@kateckapo dobrý deň, ja som si prečítala správu až teraz, keďže som tu dlho nebola. Ale odpoviem aspoň teraz, nájdu si to aj iné mamičky, ktoré hľadajú podobnú informáciu. Malý bol po narodení absolútne v poriadku a existujú už aj vedecké štúdie, ktoré hovoria, že bábätká majú dokonca vyvinutú imunitu voči Covid na niekoľko mesiacov (teraz neviem to číslo presne,tak aby som nezavádzala). 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre