Po každom jedle hnačka u mamky

13. máj 2023

Ahojte dievčatá neviete mi poradiť ? Mamka sa mi priznala že už asi viac ako mesiac ma po každom jedle hnačku. Proste naje sa, začne ju krutiť po bruchu a ide z nej hnačka. Berie probiotiká už dlhšie ale nepomáha jej to. Bojí sa, rakoviny. Objednala som ju na gastro, ale objednali ju až na jul. Ale aj to iba na vstupné vyšetrenie. Mamka ma 67 rokov. Nemal niekto podobné problémy ? Bojíme sa toho najhoršieho.

zmrzlinka2021
13. máj 2023

@evamarek77 to nemá nič z olano, ale rozmýšľaj nad tým, kým niečo napíšeš. Reformy musí niekto dlhodobo viesť a trvá to dlho. Máš pocit že nástupom pandemie prišiel čas na reformu? Uvedomujes si, že počas 12 rokov smeru sa nič nereformovalo? Nie si zlá žena, len si typicky slovenský volič, absolvent slovenského školstva. Len nie chápať súvislosti. Potom to tu tak v krajine aj máte.

nikha2809
13. máj 2023

@lulu8491 ďakujem krásne, idem to všetko študovať je toho dosť.Nadsena nebude, ale vydržíme ak to má pomôcť, minulý rok držala antirefluxnu a po roku na sone už reflux nebol
@nafka0483 autorka zháňa v KE, my sme zo stredného sk, sono sme dostali takto termín u nás v meste, písala som mail tam kde sme chodili a refluxom, hádam nám dajú tam skôr.Len ešte neodpísali.Keby sa jedná o gastro neváham ale.

nafka0483
13. máj 2023

@nikha2809 Pisala si ze gastro mate na november a obvolala si vsetko od BA po KE a ze na sono mate termin o mesiac. Preto som myslela ze je ok cestovat za vysetrenim a ze to sono by si mala do par dni ked sa dcera tak trapi :( drzim palce nech sa jej polepsi.

nikha2809
13. máj 2023

@nafka0483 áno gastro by som išla hneď, ale nezoberú nás, nepatrime do obvodu.Sono máme termín o mesiac skôr, čiže v októbri, ale kvôli tomu len nepôjdem, to gastro je pre nás dôležitejšie.Ak sa odtiaľ neozvu kde sme chodili, budem aj sona obvolavat, či nám nedajú skôr termín niekde.Moc som to sono zatiaľ ani neriešila, len volala, nech mám pre istotu niekde rezervovaný, od stredy som to gastro obvolavala

nikha2809
13. máj 2023

@nafka0483 a ďakujem, keď jej ani nieje vôbec zle, ona ju cula, veselá, nič jej neni, okrem toho že ju niekoľkokrát denne preženie, ja už neviem.Ani dehydrovaná nieje, dr aj moc vyšetrovala, aj ja mám doma tie pásiky

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu8491
13. máj 2023

@nikha2809 https://www.mastzellaktivierung.info/en/downloa... Na tejto stránke je tabuľka potravín, ktoré sú a nie sú vhodné pri histaminovej intolerancii (treba otvoriť tú v slovenčine). Ak by ste mali otazky alebo hľadali nejaké potraviny histaminovo vhodné a zároveň chutné, viem dať info v správe 🙂 Napr. mne osobne chutia rastlinné mlieka z DMky oveľa viac ako od značky Alpro (Alpro navyše obsahuje aj jeden konzervant, ktorý pre histaminikov nie je vhodný). Držím dcérke i Vam palce, nech je čim skôr dobre

netti87
13. máj 2023

@nikha2809 pedistricka uz davno mala dieta poslat do nemocnice, ja som mala po covide podobne ,vseobecny lekar hned ma poslal do nemicnice.
Nenormalne co sa deje, dieta nechat trpiet ! ,🥴😡

nikha2809
13. máj 2023

@lulu8491 ďakujem ti krásne, idem to študovať a potom ma už asi dnes vypne.Je toho dosť, už som pozerala nejaké tabuľky, myslím že toto by sme mohli dať 🙏
@netti87 keď ja som jej volala, keď bolo trochu lepšie, veď aj bolo posledné dva dni a dnes znova.Ved určite jej zavolám v pondelok.A ako píšem, jej okrem toho fakt nič iné nieje, iba ten prvý týždeň ju aj bruško bolelo.Potom už vôbec.

zmrzlinka2021
13. máj 2023

@evamarek77 ale to je dlhodobejší problém... Chýbajú nám lekári a mladí odchádzajú. Nie kvôli platom, ale kvôli systému. Nastupis do nemocnice ako začínajúca lekárka a namiesto zaucania si ponižovania komunistickými odchovancami, ktorí ťa deptaju. Bežna situácia začínajúcich. Ale v Brne sa o nich pobijú a pekne si ich vychovaju.

nikha2809
13. máj 2023

Baby ďakujem vám ešte raz, každej jednej za radu.

poopsie
14. máj 2023

@zmrzlinka2021 ja by som povedala, že oni sľubovali zmenu a žiadna nenastala, a ani nenastane lebo nič závratné nereformovali 🤔

zmrzlinka2021
14. máj 2023

@poopsie ale ja ich neobranujem

autor
14. máj 2023

@fiafia Trebišov

autor
14. máj 2023

Neberte to v zlom mamičky ale prečo v mojej diskusii riešite deti keď ja potrebujem pomoc pre svoju mamu, veď si založte svoju diskusiu. Myslím si, že to vôbec nie je pekné od vas

autor
14. máj 2023

@nikha2809 Prepáč, ale nemôžeš porovnávať dieťa s 67 ročnou pani, nepáči sa mi, že mi spamuješ diskusiu.

dzina007
14. máj 2023

Ja som mavala dlhodobo hnacku po kazdom jedle. Po vysetreniach sa zistilo ze to bolo vydrzadmzdene crevo z dovodu intolerancie na laktozu mliecnu bielkovinu a vajicka. Po tom co mi to zistili nasadila sa prisna dieta bez mlieka, soje a ceratvych vajec a po par nesiacoch bolo p9 vsetkych problemoch.

autor
14. máj 2023

@dzina007 a robili ti aj kolonoskopiu?

mirkava
14. máj 2023

Kedy bola mamka na preventívnej? Mohla by ísť, pošlú stolicu na rozbor na skryté krvácanie. Inak viac menej platí to co aj pri deťoch. Tých intolerancii je tak strašne veľa, nech si skúsi nasadiť šetriacu dietu

nikha2809
14. máj 2023

Neporovnavam vôbec, mrzí ma že som sa takto zaplietla, tiež som už len zúfalá.Ale mamu môžeš objednať hocikde na súkromné gastro ako som ti písala napr tu majú termíny pre dospelých hneď na budúci týždeň https://www.proctocare.sk/gastroenterologia/?ga...
Ja si tiež inak myslím že mama bude mať nejakú alergiu alebo intoleranciou, len treba zistiť že na čo.Nech nasadí prísnu diétu a postupne pridava potraviny, možno skúsi zistiť či je to mlieko, alebo lepok, vajce...

nikha2809
14. máj 2023

A tvoja mama má rovnake príznaky, ako moja dcéra, baby mi tu dali kopec rád, ktoré by mohla vyskúšať aj tvoja mama, riešilo sa tu mlieko, histamin, lepok, myslím že aj pre vás je tu kopec prospešných rád.

dzina007
14. máj 2023

Ako prve mi vzali stolicu na detekciu krvi (krv tam bola - pri hnackach byva casto). Robili mi testy na funkcnost pankreasu.
Z krvi mi urobila obvodna testy na intolerancie potravin
Urobili mi gastroskopiu a kolonoskopiu, kde zistili ze mam velmi citlive crevo. Ze len sa ho nechtiac dotkne kolonoskopom a odlupuje sa sliznica. Vylucili rakovinu, crohna a ulceroznu kolitidu. Dali mi lieky na zrazanie krvi plis dietu bezmliecnu. Trvalo to par mesiacov kym sa crevo po diete ukludnilo.
V den ked mi vylucili rakovinu sa aj psychika ukludnila lebo aj ten strach stresy robia svoje.

stanulienkat
14. máj 2023

@evamarek77 co s tym ma Heger??🤣🤣😁. Opytaj sa Fica, kde su peniaze. Co robil 12 rokov? Opytaj sa Forajta a tety Anky. Opytaj sa Paskovcov ako si ziju z penazi slovenskych pacientov.
Terminy su take, pretoze NIE SU LEKARI!!!! A slovaci vyuzivaju lekarov zbytocne a potom realne chori ludia cakaju pol roka.

mirkava
14. máj 2023

@stanulienkat a keď sú lekári, poisťovne s nimi odmietnu podpísať zmluvy

martinka17
14. máj 2023

Zavolaj do ProCare v KE, mala by si relatívne rýchlo dostať termín, jednorázový vstup je tuším 5 eur, vyšetrenia na preukaz poistenca

stanulienkat
14. máj 2023

@mirkava niekedy. Inokedy su zas zmluvy mozno nevyhodne. Ale realita je, ze je velmi malo lekarov na Sk. A ti maju priemerny vek 60 rokov.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
14. máj 2023

@evamarek77 ja sa ich nezastavam.😁 Su to debili. Aj tak su v kradnuti amateri oproti Ficovi, Pociatkovi a Kalimu.

mirkava
14. máj 2023

@stanulienkat mam osobnú skúsenosť s ortopedom. Neodpísala zmluva so všeobecnou,lebo vraj je ich v okrese dosť. No neviem ale s bolavou rukou cestovať z Popradu do Prešova každý minimálne mesiac na vyšetrenie. Chodím u nás o 4tej ráno aby som sa dostala. Ale toto asi nepatrí do tejto diskusie

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz