Po každom jedle hnačka u mamky

13. máj 2023

Ahojte dievčatá neviete mi poradiť ? Mamka sa mi priznala že už asi viac ako mesiac ma po každom jedle hnačku. Proste naje sa, začne ju krutiť po bruchu a ide z nej hnačka. Berie probiotiká už dlhšie ale nepomáha jej to. Bojí sa, rakoviny. Objednala som ju na gastro, ale objednali ju až na jul. Ale aj to iba na vstupné vyšetrenie. Mamka ma 67 rokov. Nemal niekto podobné problémy ? Bojíme sa toho najhoršieho.

stanulienkat
14. máj 2023

@evamarek77 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
A Fico s rusmi nas pridu zachranit. Amen.

stanulienkat
14. máj 2023

@mirkava ano. Poznam take pripady. Bohuzial zdravotne poistovne sa dobre tuneluju a potom nie su peniaze na lekarov.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ahhola
14. máj 2023

Gastro potom, gyndu ihneď, vylúčiť nález na vaječníkoch!!!

stanulienkat
14. máj 2023

@evamarek77 v Nato nie sme vdaka Ficovi. Ani euro nemame vdaka nemu. Hraju na rusku notu. Pozri ich vyroky. Aj tupohlavca Blahu. Dalej nedebatujem. Ty mas svoju alternativnu realitu.🤣😁
Suhlasim-Matovic sa zabudnut neda.🤣

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
14. máj 2023

@evamarek77 Veď práve preto čítam Blahove statusy a Zem a Vek.😁

evamarek77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
14. máj 2023

@evamarek77 ano, aj Hlavne spravy su fajn.😆

kikulienkadd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
14. máj 2023

Autorka-nebrala mama atb za posledne 2 mesiace? Vyskusaj probio Biogaia.

fiafia
14. máj 2023

Ak máte možnosť cestovať tak treba obvolavat do radu
. Bohužiaľ tie čakacie doby sú katastrofálne. My sme vybavovali MR tak,že dve a pol hodiny sme sedeli na mobile a obvolali celú SR. Teraz dcére vybaviť sono bolo takmer nadľudský výkon. Niekde majú možnosti ako pre samoplatcov, možno aj to by bola cesta. Ak inak nie tak pri zhoršení pohotovosť a možno spravia aspoň to sono. A určite by som jej kázala spraviť test na skryté krvácanie. Stojí cca 5€

autor
14. máj 2023

@stanulienkat vo februári mala covid takže brala, ale jej tie problémy nastali až v apríli.

autor
14. máj 2023

@kikulienkadd probiofix berie, ale to berie kvoli tým hnačkam

stanulienkat
14. máj 2023

Mne ťažké hnačky zastavila až Biogaia, takže ja na nu nedám dopustiť. Test na skryté krvácanie neviem či bude mať zmysel, pretože ak má dlhodobú hnačku, ma určite podráždené črevá a môže mať mikrokrvácanie z drobných vlásočníc. Tie môžu ukázať pozitivitu avšak to nie je skutočné krvácanie z tráviaceho traktu. Prvý kontakt je praktický lekár a ten by vás mal nasmerovať. Poprípade aj hospitalizácia... Vylucit mliecne veci, nejest veka vlakniny, ovocia...to vsetko podporuje peristaltiku criev. Na atb som sa pýtala preto, lebo vedia spôsobiť superinfekciu hrubého čreva, ktorá spôsobuje takéto hnačky dlhodobé. Skus Smectu...

kikulienkadd
14. máj 2023

@autorka,prepáč, ten predošlý príspevok o probiofixe som zmazala,lebo som to poplietla (zelený je s laktózou, oranžový bez). Proste: nech mamina skúsi ten bez laktozy-v lekárni poradia... Prajem skoré uzdravenie 🍀

barbied
16. jún 2023

Môže to byť SIBO.
Da sa objednať na dychový test.
Predpisu vam antibiotiká Normix a dieta FODMAP.
Mam to isté. Kludne mi napíšte