Pozitívne antigény a negatívny PCR

3. jan 2022

Dobrý deň, už som tu písala... ale neviem čo robiť...
môj problém je ten, že celý minulý týžden som mala boleesti hlavy a únavu, miernu teplotu.. Vo štvrtok kvôli pozitivite v domácnosti som si urobila domáci atg test a veľmi slabá druhá čiarka.. V piatok ráno už veľmi silná čiarka nabehla okamžite, takže som šla do momky, kde v jednej kvôli zle urobenému výteru negat, v druhej hneď pozit. Objednala som sa na PCR kde som bola v nedeľu.. v nedeľu večer som si ešte spravila antigén domáci a tiež veľmi jemná druhá čiarka.. príznaky už skoro nie sú.. dnes výsledky PCR a som negat.. zajtra druhý test a ked bude negat končí sa karanténa..
Je to podľa vás možné že sa moje telo tak skoro zbavilo vírusu alebo ešte len bol výter vykonaný skoro alebo zle urobený výter? Popr. vaše skusenosti ?
Som mladá a mám 2 davky vakciny v marci.
Ďakujem

sasha10
3. jan 2022

Domace antigeny su tak spoľahlivé že... Švagor mal z 3 v jeden deň 2 pozitivne čo už sa zda divné a o 2 dni bol na pcr negatívny. Tiež mal teplotu. Tiež je očkovaný. Poznam z okolia pár ľudí čo antigen vyšiel pozitivny a pcr nie. Podľa mňa antigen zachytí aj bežný vírus preto vyšiel pozitivne 🙂 takže si myslím že si covid nemala ale to je len môj subjektivny nazor

luccija
3. jan 2022

Ak Ti vyšiel AG pozitívny PCR by Ťa zachytil ..mojej kamarátke vyšiel negat išla znova a povedala, že AG má pozit, že nech jej urobia výter poriadne a tak aj bolo a bolo pozitívna
Neviem niekedy to je ako rébus...

autor
3. jan 2022

@sasha10 zas ked som bola klasicky chorá, tak ma nezachytil atg :D no neviem ved tie atg by mali byť špecifické ale aby rôzne typy zachytili rovnako a PCR nič? alebo len bol robený skoro/neskoro...
@luccija no asi im zajtra poviem nech to vytru poriadne :D neviem či zle urobený vyter bol to taky mladučky chalan sa mi zdalo že ústa len tak slabo alebo fakt sa 4 atg zmýlili :D

rena28
3. jan 2022

dcera pozitivny antigen mala priznaky / bolest hlavy, hrdla, sople, robene 2x pcr testy jeden plateny pcr a druhy cez nczi obidva negativne.

kvecinka321
3. jan 2022

Sestra tak mala.. majú 5deti, dcéra priniesla to školy, ihneď pozitívna, o dva dni na to pozitivna druha dcéra.. postupne mali príznaky všetci, isli ostatní na testy, všetci negatívny pcr napriek príznakom, keďže im to nedalo, isli na druhý deň opäť na testy na iné testovacie miesto a všetci pozitívny..

autor
3. jan 2022

@kvecinka321 no ja idem na to isté, takže asi sa trošku znemožním a popýtam ich o lepší vyter :D bo nejde mi to do hlaavy a zaroven sa bojím čo by to zrobilo s telom keby sa musim ist za mesiac očkovať s vysokými protilatkami (ked by som potvrdenie nedostala)

hugob
3. jan 2022

@sasha10 mám rovnakú skúsenosť

nikita002
4. jan 2022

@rena28 my sme testovali malého s antigenom dvakrát mal negativne a objednaly sme ho na pcr a pozitívny bolel ho chrbát keď som volala n hygieny tak mi povedali že má strednú záťaž covidu ..a potom mi povedali keď ho antigen nezachytil že som mu asi malo dala tycinku do nosa ...tak už neviem my sme sa dneska antigenovymi testovali doma a zatiaľ sme negatívny ...covid sme už maly pred rokom ale tak môžeme aj druhýkrát mať ...ešte som si myslela že možno už není infekčný ???keďže ho antigen nezachytil ....uz mám cahos v tomto 😊

basska_b
4. jan 2022

Ono keď ti už odzneli príznaky, tak už ti pcr nevyjde, bohužiaľ... veľa ľudí takto prepadlo sitom a nemajú tým pádom potvrdenie o prekonaní. Ja tiež som mala pred rokom na Vianoce slabé príznaky v utorok a stredu. V sobotu PCR negatívny.

nikita002
4. jan 2022

@basska_b uvidíme zajtra šak ideme na pcr ...

nikita002
4. jan 2022

@basska_b maly bude prekonaní keďže má pcr a my šak uvidíme

andrea_ff
4. jan 2022

U nas tiez cudne, ze s manzelom sme mali rovnake slabunke ciarky na antigene. Trosku ma skrabalo v hrdle, bolest hlavy, trosku bolest svalov a mierna unava. Manzel siel na pcr a bol negat.
Stalo sa to cca 10 po podani 3 davky ockovania

nikita002
4. jan 2022

@andrea_ff už celé postavene na hlavu ......a to som ostala prekvapena keď mi povedala že či som mu len tak troška nevytrela keď ho nezachytil o ....hovorím možno už není ani infekčný keďže sme my zatiaľ negatívny ale je to individuálne asi niekto na 5 deň niekto na 10 aj ....

autor
4. jan 2022

@nikita002 tie antigénny su loteria.. v čase ked vyjdu pozitivne by mal byť človek najviac infekčný.. skúste test neskôr a uvidíte 🙂
@basska_b len mi to príde divné, že ešte v nedeľu som mala podvečer pozitivny antigen a ráno už negat PCR? no uvidime, musela som ísť na druhy PCR tak som zvedava na vysledok

autor
4. jan 2022

a čo sa tyka priznakov to velmi tazko takee nešpecifické..kedze som očkovana... ale pľuca som nemala ešte ok cez vikend

autor
4. jan 2022

bohužiaľ na novy rok sa nedalo ist na PCR ani na silvestra :(

nikita002
4. jan 2022

No veď uvidíme aj my zajtra .....potom ideme ešte 10.1 kedy nám konci karanténa ...teda pokiaľ budeme negatívny

kvecinka321
4. jan 2022

Je to divne lebo napríklad svokor mal takto pred rokom príznaky začali hnačkami, vtedy bol na antigene a negat., postupne začal horuckovat, zimnica triaška, kašeľ dokonca vykašliaval krv, o tri týždne na to už mal minimum príznakov a až vtedy sa dostal na pcr a negat. Aj sa neskoro prihlásil na pcr keďže tvrdil že on nič nemá aj Vianoce boli sviatky, nový rok.. hlavne že to doniesol svojim rodičom ktorí s nikým iným neboli ani nikde nechodia aj nákup robí on, obaja starí rodičia skončili v nemocnici s covidom až potom sa prihlásil na test pcr..

autor
5. jan 2022

@kvecinka321 aj ja som pozitívna nakoniec druhým PCR

nikita002
5. jan 2022

Veľa sily prajem aby ste to zvládli ...a prvý pcr negatívny bol?..

autor
5. jan 2022

@nikita002 presne tak

ankare
5. jan 2022

Skoré uzdravenie!