Pozotívny test na Downov syndróm

levika26
21. feb 2021

Ahojte dievčatá.. Vyšiel mi pozit test na downov syndróm. 1:130 z tripl testov. Krv mi brali 16+3. Pričom na prvotrimestralonom skríning som mala 1:5840. Dosť som sa zľakla. Prečo sú tie vysledky také rozdielne..? Bola som aj na kontrolu pri primárovi Dosedlovi v KE a on vravel ze tie tripl testy zvyknú byť aj falošné pozitívne. Pri USG našiel nosovu kosticku.. Čím na 90% DS vylúčil.. Vraj 10%deti s DS túto kostičku ma.. Stalo sa aj vám ze ste mali test pozit a USG to vyvrátil? Alebo nejaké iné skúsenosti? Ďakujem

maria898
29. júl 2022

@mimusa_25 ahoj viem ze je to stara tema a neviem ci vobec este figurujes na konikovi no riesim teraz to iste v druho screeningu vyslo riziko 1:230 na down. Idem na genetiku ale chcem pockat aj na sono u pana grochala. Chvela som len vediet ako to bolo u teba, ci to grochal dokazal jednoznacne vylucit

kulumulu123
29. júl 2022

@maria898 ahoj mozno odveci ale neda mi nereagovat mne vyslo riziko 1:15 ale moja gynek vravela ze jej sa to nezda lebo nosova kosticka je pekne vidiet... Dalej som to neriesila lebo viem ze by som na upt ajtak nesla... Mam uplne zdraveho 2.5r syna...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianamahdalikova
30. sep 2022

@maria898 mne Grochala nevylúčil ani nepotvrdil, ale odporučil amniocentezu. Amnio som odmietla kvôli riziku poškodenia plodu a aj tak by som sa bábätká nevzdala. Máme krásneho takmer 8 mesačného syna s Downovym syndrómom a je úžasný, som šťastná, že ho máme.

any_soj
30. sep 2022

@marianamahdalikova ❤️😍