Prepadajú ma stavy paniky

llenka014
25. mar 2021

neviem či mám úzkosť alebo nie no prepadaju má stavy paniky keď sa mi rozbúši srdce .. môže to byt úzkosť? Čo nato pomáha alebo je potrebné vyhľadať odbornú pomoc ?

moncery
25. mar 2021

@llenka014 môže to byť tetania alebo panicka porucha

martinastaj
25. mar 2021

Mne veľmi pomáha magnézium a kľudné dýchanie 🙂

llenka014
autor
25. mar 2021

@moncery u neurológa som bola na vyšetrení na EEG neviem či tam sa niečo take ukáže, no mna tento pocit strachu trápi od októbra uz

bebemonika
25. mar 2021

Áno môže to byť úzkosť. Ja to mávam každý deň. Skús magnézium. Niekomu to pomôže. Držím palce 🙂

llenka014
autor
25. mar 2021

@bebemonika magnezium užívam :/ ale moc nepomáha beriem 100mg možno maly obsah len

bebemonika
25. mar 2021

@llenka014 Mne tiež nezaberal. Tak som navštívila odborníka. Poprípade skús obvodného lekára, niektoré ukľudňováky môžu predpisovať aj oni...teda aspoň sa mi tak zdá.

llenka014
autor
25. mar 2021

@bebemonika chcem skôr odbornú pomôcť aby mi to skôr pomohol zvládnuť ja popravde ani nevíem kvôli čomu som sa tak zmenila :/ ale je to hrozné a to búšenie srdca tiež pritom EKG som mala ok

bebemonika
25. mar 2021

@llenka014 Viem aké je to nepríjemné. Ja som bežne mávala tep okolo 100 a viac. A na EKG som mala aj nejakú arytmiu. Proste ja som bola aj operovaná na srdce ako malinká... Tak ja chodím aj k psychiatričke aj psychologičke. Ale ja mám aj depresiu. Ale verím, že to tvoj prípad nebudem. Ono ani táto situácia ohľadom covidu nepomáha na psychiku.

llenka014
autor
25. mar 2021

@bebemonika presne to no ja som mala EKG robené a bolo ok tak myslím keby niečo so srdcom bolo tak to ukáže .. ja to mám tak že sa prehnane kontrolujem a bojím sa o seba čo ak

bebemonika
25. mar 2021

@llenka014 Určite by to ukázala. A ak máš len ten tep. Tak si myslím, že to môže byť úzkosť. Toto som aj ja mala. Aj stále to tak mám, ale keďže viem, že psychiku nemám až tak okej, tak sa to snažím tak nevnímať. Neboj, budeš v poriadku 🙂

llenka014
autor
25. mar 2021

@bebemonika asi sa objednam k odborníkovi lebo chcem byt zasa ok a dať si myšlienky na pozitívne veci a nemať strach stále :/..

bebemonika
25. mar 2021

@llenka014 úplne ťa chápem. Mne sa bežne stáva, že sa rozklepem celá. Minule, keď som čakala v ordinácií u psychiatričky, tak som všetkých púšťala pred seba. Lebo som bola v hroznom strese a hrozne som sa bála. Až doktor vyšiel, že kedy už aj ja vojdem... Ale taký hrozný strach som mala. Tep okolo 110 až hodinky mi stále pípali, že vysoký tep. A sama kardiologička mi povedala, že je to úzkosť, ten vysoký tep. Vlastne ona mi vtedy zachránila život... Ver mi, ak cítiš, že potrebuješ pomoc, tak neváhaj. Daj na svoj vnútorný pocit. Držím ti palčeky ❤

llenka014
autor
25. mar 2021

@bebemonika zajtra sa tam objednam .. ďakujem aj tebe buď silná ❤️

bebemonika
25. mar 2021

@llenka014 Ak by niečo kľudne píš. Posnažím sa ti pomôcť ako len budem vedieť. Na mne nezáleží. Len aby si ty bola čím skôr okej ❤

petkarubi
25. mar 2021

Uzkost jak vysita. Trpim s tym 7 rokov ☹.. ak ta to zacina obmedzovat v zivote a mas to kazdy den,urcite psychiater,bez liekov sa to len tazko zvlada,skor nezvlada.. pozor na oblbovaky,su navykove.. AD nasadit a bude dobre,len to potrva dlhsiu dobu.
Vies co ti to spustilo?
Ja som busenie srdca mavala roky kazdy vecer brr az som sa bala vzdy vecera..

llenka014
autor
25. mar 2021

@petkarubi asi viem veľmi smutne udalosti :/ nečakane

petkarubi
25. mar 2021

@llenka014 tak to ma mrzi ☹

Len ak mozem poradit,ries to cim skor,ak sa ti to opakuje..

Mne sa to sputilo po porode z nicoho nic jedneho dna bum atak..3 roky lieky... konecne som zila naplno... dalsie tehotenstvo a po porode znova to iste,teraz beriem lieky 6 mesiacov a este stale to nieje na 100%..

Okrem busenia srdca mas aj ine priznaky?

llenka014
autor
25. mar 2021

@petkarubi áno chcem to riešiť už mám to cca od októbra .. búšenie srdca a bojím sa ísť do obchodu potravín že mi bude zle :/

petkarubi
25. mar 2021

@llenka014 uz si to mala riesit,musis to zastavit,lebo sa to bude zhorsovat viac a viac..
Uz ti ostalo v obchode zle,ked sa tam bojis ist? Mas tam tocenoe hlavy,strach,ze odpadnes?
Mala som to iste ,dokonca som z obchodu usla raz do ktoreho som chodila roky..

llenka014
autor
25. mar 2021

@petkarubi len strach úzkosť mám v obchode že nebudem môcť dýchať vzduch

hlubik
25. mar 2021

@moncery ahoj ako sa prejavuje tetania? Mam problem uz dlhsie. Rano sa mi nechce vstavat do prace. V praci je vsetko v poriadku. Ako nahle idem domov zacinam mat krc v bruchu. Neviem to celkom popisat. Zacnem byt nervozna nekludna. Doma sa mi nic nechce, nemam zaujem o nic. Jedine o jedlo. Jem a jem. Ani umyt sa mi nechce. Rano zas dookola. Ked mam ist niekde napriklad obchod lekar som nervozna akokeby nedockava. Musim byt tam prva ked rozumiete. Neviem to proste popisat. Som casto unavena. Je to na vyhladanie pomoci? Alebo vo mi je vlastne.Ďakujem za kazdu odpoved

moncery
26. mar 2021

@llenka014 myslím ze ukáže...hovorite o strachu strachu z čoho .. Myslím ze je to izkostna porucha respektíve panicka porucha

llenka014
autor
26. mar 2021

@moncery strach z toho že mi niečo je a prepadá má pocit strachu a vysoký tep

moncery
26. mar 2021

@hlubik no neviem podla vašich príznakov toto na tetanu nevyzerá. Tetanicke príznaky sú závraty. Nevoľnosť búšenie srdca zvracanie. Mtavencenie v končatinách...

nadzieja
27. mar 2021

Mala som to.... Navštív psychológa... Naučil ma mnohé veci... Aj ako to správne predýchať.... Prešli to, fungujem normálne a vždycky na svoju psychológicku s vďakou spomeniem...

veronika2021
28. mar 2021

@llenka014 to iste ma nicilo viac ako pol roka....stale mi okolie,ci uz v praci alebo vonku volalo sanitku,ked ma to chytilo vyzerala som,ze fakt asi zomriem...mne velmi pomohla ,,sebalaska a ,sebadovera,dychove cvicenie.Dopln vitaminy-D3,vit C,magnezium,oriesky,zdrava strava a pohyb! Hlavne ked to pride,poloz si ruky na srdce a povedz si,ze svoje srdiecko mas rada a veris mu.Mne to pomaha, ked obcas este prepadne panike.

llenka014
autor
28. mar 2021

@veronika2021 No a ešte aj tep vždy nad 90

veronika2021
31. mar 2021

@llenka014 presne tak....velmi dolezite je nebojovat ale prijat,snazit sa porozumiet,nemat strach,ani odpor voci sebe a tomu co sa deje s telom

sikea
9. júl 2021

@veronika2021 ahoj aj tebe tak bývalo ako mne teraz ….už si myslím že je lepšie a to za zase vracia ….dlhodobo užívam AD a všetko bolo úplne super aké jedného dňa bum úzkosť strach zo smrti negatívne myšlienky proste neprajem to nikomu

llenka014
autor
9. júl 2021

@sikea to iste ja :/