S ktorými vložkami ste spokojné?

zuzandela
10. aug 2019

Ahojte,chcela by som sa opýtať na skúsenosti s dámskymi vložkami pre menzes,s ktorými ste spokojné?? viem je to téma ako téma sama o sebe a niktorá to nema rada,TO obdobie =D aj napriek tomu by som bola rada vedela,ktorá značka asi je najobľúbenejšia,ja používam dlhé roky Naturella

evittam
10. aug 2019

@zuzana76 Ved v poriadku ze ti to neprekáza. Zvysok som napísala. Napr.z tamponu nič necítiť. Kalisok netuším nepouzivala som zatial.
Nepisem o tom ze citit krv pri vymene. Napr.mas vlozku 2-3hodiny nielen pri tomto teple...po celom dni to určite cítiť je. Toto neznášam ja. To je cele.

zuzana76
10. aug 2019

@evittam ved si spokojne používaj co chceš, ja som reagovala na podnet používania kaliska, ako varianty vloziek, sú ženy co nechcú žiadne vkladacie hygienické prostriedky, takže tam len vložky a ich rôzne varianty

matta308
10. aug 2019

@klarissa25 jasne. Nemusí to byť pre každého 😊

matta308
10. aug 2019

@katkabg ja mam priemerne silný menzes a keby som nemusela z hygienického hľadiska meniť, tak mi vydrží snáď aj od rána do večera a nenaplnim ho 🙂 a existuje napr merula XL, ktorá je práve vhodná pre silnejšie krvácanie 😊

ctrl
10. aug 2019

@zuzandela ja roky len prírodné bavlnené Masmi z DM nedám na ne dopustiť .

matta308
10. aug 2019

@suge ja len k tomu, že bežne sa tam nič nevklada... Ako sa potom robia u vás deti? 😂 a už keď sme pri tom robeni detí, taký penis nie je o nič viac hygienicky ako sterilizovany kalisok a predsa sa tam dosť často ocitne 😂 nedalo mi nevyvratit tieto neopodstatnené obavy 🙂
Ale chápem, že to nie je pre každú, pre mňa to tiež bolo nepredstaviteľné, ale odkedy ho používam, už by som sa k iným pomôckam nevrátila 🙂

stanulienkat
10. aug 2019

@ladybug6 tvoje hygienicke prostredie?? No keby si moja kolegyna v praci oplachovala krvavy kalisok v spolocnom umyvadle,tak ju vyhodim z okna!

stanulienkat
10. aug 2019

Inak toto je dalsia z mnohych otazok na MK,pre ktore nas chlapi volaju sliepky. Neda mi nesuhlasit.

suge
10. aug 2019

@matta308 Čakala som takúto reakciu, iba o dosť skôr.😀 Naozaj chceš porovnávať niečo, čo funguje tisícky rokov a čo zaisťuje prežitie ľudstva s používaním silikónovej menštruačnej pomôcky?😂

matta308
10. aug 2019

@suge myslím, že sú aj o dosť horšie veci, napr telieska, či už hormonálne alebo nehormonalne, čo si ženy strkaju, kde by nič nemalo ísť 🙂 a ano porovnávam to, ak je hlavný argument to, že je to nehygienicke 🙂
ale už veľmi odbacam od témy vloziek 😁 ospravedlňujem sa zakladatelke 🙂

simsalabim
10. aug 2019

@zuzana76 v kalisku sa krv nerozklada, necitit ju. A vymenit sa da aj v kabinke bez umyvadla ( voda vo flaske, mokre obtusky...)
@suge do vaginy sa predsa nieco vklada...

zuzana76
10. aug 2019

@simsalabim na to bohužiaľ nemám v práci čas, 10 minút prestávka, cesta na WC, z, plus prichystat sa na ďalšiu hodinu, vzhľadom k tomu, že to nemienim používať, tak táto informácia ma od toho ešte viac odrádza

salonka22
10. aug 2019

@stanulienkat a co si myslis, ze baby si to oplachuju v umyvadle, ked su pri tom ini ludia? oplachnes to vodou z flasky na hajzli a je to. nie sme prasce.

suge
10. aug 2019

@matta308 Ja si na krčok maternice pricucávať kus plastu nebudem, ani keby sa našiel spôsob, ako si vo wc kabínke instantne a šetrne sterilizovať prsty.😀 Dokelu, ďalšia téma do "Koník náš každodenný".😲😂

zulumilo
10. aug 2019

@katkabg kalisok sa meni len rano a vecer. rano ked vstanes a vecer na noc. 😉

simsalabim
10. aug 2019

@zuzana76 v praci ho vylievam vacsinou len jeden den, ked mam najsilnejsi menzes. Ostatne dni staci az ked pridem domov z prace. Krv sa nerozklada, do poharika sa vela zmesti... a vyliat poharik nezaberie viac, ako vymenit vlozku. Ale kazdy robi ako uzna za vhodne. Len niekedy nema dostatok informacii.

ladybug6
10. aug 2019

@stanulienkat neviem potom prečo máš takú potrebu sem chodiť a zapájať sa... ty vysoko inteligentná osoba 😄 vyskočiť von oknom môžeš akurát ty....neviem ake máš hygienické návyky ty ale ja po sebe zanechavam toalety čisté a umývadlo teda duplom. neviem čo sú to tu za spôsoby že všetky diskusie na MK musia viesť k hádkam pekný večer a neodpisuj mi prosím ťa nestojím o takú prízemnú komunikáciu

zuzana76
10. aug 2019

@simsalabim ja v silné dni mením každú hodinu, to je druhý a tretí deň, ja som si témy o kalisku čítala zo zvedavosti, ako ženy s tým fungujú takže mam predstavu, aj o flaske tam písali, ale teda pre mňa nepohodlné, brat na WC fľašku a celá tá procedúra okolo toho, navyše deti sú vsimave, určite by sa ma vypytovali co tam s tou fľaškou robím, ja som nad kaliskom nikdy neuvažovala, pre mňa nepohodlne

zuzandela
autor
10. aug 2019

dakujem baby ze ste sa zapojili =) ale ved pohodka,neskacte do seba..ved piseme len o vlozkach =D necakala som takuto zivu diskusiu =D

simsalabim
10. aug 2019

@zuzana76 no poharik naozaj nemusis vylievat tak casto ako vlozky, naozaj. Ten komfort je neporovnatelny. Ja vzdy hovorim, ze kebyze muzi menstruuju, vynalezca poharika ma uz davno Nobelovu cenu 😂 A na wc sa da ist aj malym balickom mokrych vreckoviek ( laktacyd), nepotrebujes nevyhnutne len vodu. Ja robim vo verejnej institucii, na wc sa dakedy predieram a... da sa to. Ale samozrejme uprednostnujem sukromne wc ak sa da. Presviedcat nikoho nechcem, ale kto neskusi, proste nemoze vediet, ake to je 😉

zuzana76
10. aug 2019

@simsalabim ja chápem, ale ja mam prvé tri dni také bolesti, že si naozaj neviem predstaviť niečo tam dolu zavádzať, som rada, že som rada, vobec ma to neláka

elian
10. aug 2019

@zuzana76 kalíšok vytvára podtlak, ktorý zmenšuje menštruačné bolesti ☺ .... treba vyskúšať ...... ja odporúčam

zuzana76
10. aug 2019

@elian dakujem, mna boli cele brucho, pochybujem, ze to kalisok vyriesi, su proste veci, ktore skusat nemusim a nechcem, ale vdaka

zuzana76
10. aug 2019

@elian aj to cele vyberanie, prsty od krvi a podobne, vôbec ma to nelaka

zuzik144
10. aug 2019

V lete skor tampony OB. Inak vlozky Naturella. A striedam s aniónovými, maju ich uz aj v DM alebo v lekarnach niektorych. Zmiernuju pach na minimum, dobre vsakuju, pomohli mi aj pri infekciach.

matta308
10. aug 2019

@zuzana76 ešte sa mi nestalo, že by som mala prsty od krvi 😊 ako sa povie, kto chce hlada spôsoby, kto nie, hľadá dôvody 😁 ale ako som už písala, fakt to nemusí každému sadnut# ale kto nevyskusa, nemôže vedieť. Aj k miernejším bolestiam (či až žiadnym) sa prikláňam. A to som mávala veľmi bolestivu ms 😊

zuzana76
10. aug 2019

@matta308 ved ja uplne chapem, ze to niekomu vyhovuje a ale mne nie, uz len ta predstava mi je neprijemna, tak nebudem predsa kupovat kalisok, ktory vyhodim, lebo si ho ani nebudem vediet zaviest, vlastne ani to nechcem skusat a ako vidim, je nas takých viac, ale zvrtlo sa to tu, tema je o vlozkach

airaw
10. aug 2019

ja pouzivam latkove vlozky (a kalisok)

vevesh
10. aug 2019

@simsalabim musim s tebou nesuhlasit, co sa tyka menenia- kazdy ma inac silne dni a teda ja menim najvacsiu velkost kaliska kazde dve hodiny pocas silnych dni, ale je to vzdy lepsie, hygienickejsie a komfortnejsie ako 3 vlozky spolu ci tampon a vlozka....

anka712
10. aug 2019

Baby a kde ste kupovali ten Kališok s ktorým ste spokojne? A koľko vás vyšiel?