Som dva týždne po cisárskom a mám málo železa

nikolal
26. mar 2015

Ahojte maminky, som dva tyzdne po cisarskom (spinál) a vkuse sa mi kruti v hlave, dnes som bola dat krv a vyslo mi nedostatok zeleza, 5 a minimum je 10 ... moze to byt z toho? ako si ho co najrychlejsie zvysim? dakujem

schatzinkaschatzinko
26. mar 2015

stanovit zelezo, ako take, je obsolentne. Dolezite su hodnoty hemoglobinu, feritinu, pripadne solubilny transferinovy receptor..?

misaelka
26. mar 2015

napisu ti zelezo...maltofer alebo sorbifer a za chvilu si fit... zelezo je v ribezlach, cervenom mase a pecienke.... obmedzit treba mlieko+mak 🙂

gabrielaslivkova
26. mar 2015

@nikolal odporúčam trstinovú melasu - mne a iným v mojom okolí pomohla (aj novorodeniatku). 😉

nikolal
autor
26. mar 2015

@schatzinkaschatzinko hemoglobin mam 10

jajurka
26. mar 2015

k tomu zelezu treba prijimat dostatok vit. C - zvysuje jeho vstrebatelnost

michaelkanr
26. mar 2015

Presne ako baby pisu, trstinova melasa, cervene maso, listova zelenina, tmave drobne ovocie, menej mliecnych vyrobkov, resp nie zarovno s jedlom bohatym na zelezo (znizuje vstrebatelnost). Naopak podporuje ju vit c, takze to treba doplnit. Ja som malemu kupila aj sirup z just, bol drahy ale pomohol🙂 spolu s maltoferom.

monicka3
26. mar 2015

Ferro-Folgamma zapeka.Ale nedavaj rano bud eti zle.Nie na lacno.Ja davam okolo 10,00 hod nie vecer zatazuje zaludok.

bandurka1979
26. mar 2015

trstinova melasa mam to odskusane na detoch ...

trgypadl
26. mar 2015

@nikolal hemoglobin 10?nepozrela si si inu hodnotu?? Hbg 120 je norma

vedorka
26. mar 2015

Mozno pomozem aj ja. Cez tehotenstvo som brala iba melasu, po case sa mi sprotivila uz chut a nemohla som ju uz ani vidiet. Po cisarskom som potom brala zelezo od firmy Favea, vola sa Superzelezo, je lacne a nezapekalo z neho. Hemoglobin som mala po cisare asi 105 - 110, nepamatam sa uz presne a po par mesiacoch sa zdvihol na 155. Lekar sa divil a brala som iba toto, na nete v internetovych lekarnach je za par eur, v lekarnach klasickych si na nom pribiju marzu a stoji skoro 5 eur, ale aj tak sa oplati 🙂

nikolal
autor
26. mar 2015

@vedorka a mala si tiez nejake problemy ? tocenie v hlave a tak

vedorka
26. mar 2015

pripajam link, neviem ci mozem a nevymazu mi to, tu je myslim najlacnejsie, objednavala som si vzdy aj do zasoby a obcas nasadim preventivne kedze stale dojcim: http://www.pilulka24.sk/superzelezo-tbl-30

vedorka
26. mar 2015

@nikolal neviem o nicom, nevsimla som si nic...

nikolal
autor
26. mar 2015

@trgypadl pise tam hemoglobin minimum nejakych 11 a ja mam 10.

trgypadl
26. mar 2015

@nikolal hemoglobin sa udava v g/l......norma hgb 120g/l...to mas z kt.labaku?

nutrimas
26. mar 2015

@nikolal Odporucame uprednostnit zelezo v organickej forme, ktr. nema ziadne vedl. ucinky v porovnani so zelezom v tabletkach (zapcha, pocit tazoby na zaludku a pod.). Vysoky obsah zeleza ma spominana trstinova melasa. Ma sice specificku chut, no da sa na nu zvyknut. Odporuca sa 1PL denne,bud do napoja, na kasu alebo len tak samotnu: https://www.modrykonik.sk/shops/detska-vyziva-p...
Zdrojom prirodneho zeleza, o.i. aj vapnika, selenu, zinku, horcika, ktore priaznivo posobia na stav pokozky, vlasov a nechtov, je aj makovy olej. Posobi aj ako prevencia voci osteoporoze. Uziva sa 1KL rano a vecer:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

spirit16
27. mar 2015

@michaelkanr
Ano Cucoriedkovy Narosan od Justu ma jednoznacne vysledky, pri zvysovani zeleza v krvi, ktore boli uz boli niekolkokrat potvrdene krvnymi testami.
Sirup obsahuje organicky viazanu med a zelezo, ktore je velmi lahko vstrebatelne a nezatazuje zalaudok.
Obsahuje vitaminy A,B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E, H
Dalej obsahuje Pelovy extrakt, ktory sa vyznacuje jedinecnou skladbou zivin. Pel poskytuje organizmu vyse 100 dolezitych latok - bielkoviny so zastupenim vsetkych doteraz znamych aminokyselin, mineralne latky, stopove prvky, lipidy s esencialnymi mastnymi kyselinami, lecithin, vacsinu vitaminov, fytoncidy (to su prirodne ATB), bioflavonoidy, enzymi...