Som unavená

berry11
21. aug 2012

kto mi poradi niečo ako znova dostať energiu? neviem čo sa deje mam 6ročnu dceru a 9mesačnu 🙂 🙂 9 mesačna ma hryzie, šktiabe a kojim ju snaď viac ako keď sa narodila. Všetko som stihala a mala som energiu a počas tehotenstva ani nehovorim. Spim malo to je normalne rano keď vstavam už nevladzem. Nechce sa mi nič. Nemám svokru mama je v zahranniči s deťmi mi nikdy nikto nepomahal, manžel v praci....naviac sa rozhodol že mame medove týždne 🙂 čo by bolo super teda je to super....ale ja uvarim upracem operiem som cele dni s deťmi a som ako zombie, prečo, ja sa chcem znova citiť ako pred tým plná sily

sarinka123
24. aug 2012

@berry11 Ja som nechala jeden cely den muza s detmi a pochopil. Odvtedy som pol roka nebola na nakupoch, co treba do domacnosti, a ked pride, som mu povedala, ze hodinu s detmi ( ja si buď zdriemnem, pozriem TV, zrelaxujem ) a este mi ich 2 x do tyzdna okupe. Prestala som ho setrit, aké ani ho nezneuzivam. Len potrebujem, aby mi pomohol, su to aj jeho deti, aj jeho domacnost a ja nemam nevycerpatelnu energiu. Musim si aj ja oddychnut a nabrat nove sily.

berry11
autor
24. aug 2012

@sarinka123 mne sa to nezobrazilo co pise ona a co vlastne pisala? 🙂

berry11
autor
24. aug 2012

@sarinka123 fuu to ta obdivujemmoj muz je nervoznejsi ked deti zacnu vrieskat je aj tej malej schopny povedat nech je ticho 🙂 co je smiesne lebo ma 9mesiacov ale je velmi rozomna on ju berie ako by mala 5 rokov... inak je citlivy... no ale vies namaka sa v praci je mi ho luto zapriahnut ved by ma zozral ze hodinu s detmi 🙂 on povie ze aj tak nic cely den nerobim no co uz ked bol par dni doma a videl jak obdujem po stojacky a medzi tym beham tak trochu pochopil dakedy sa nestihnem najest ked su deti chore tiez to stoji za to aj dnes....

mima4
24. aug 2012

@berry11
teraz ti je luto ho "zapriahnut" a pracu robis aj za neho, teda v pracu v domacnosti, ale co bude ked nastupis do zamestnania ty? Tiez prides vecer unavena z prace. Ako si pracu v domacnosti podelite? Nechcem byt skepticka, nevidim do vaseho vztahu, ale z mojho pozorovania okolia vidim casto, ze vsetka ta domacnost a deti nadalej su v plnej miere na zene + ona este musi stihat aj svoje zamestnanie.

Tvoja praca je na materskej starat sa o dieta, nie o domacnost na 100 % uvazok.

dusika11
24. aug 2012

@sarinka123 suhlas
@berry11 jediny recept je..nechat ho s detmi doma ked neocenuje tvoju pracu deti to rozchodia.. 😝 ja som si tiez myslela ze to moj nezvladne..a...musel...a tiez je schopny po nich vrieskat..mam s teba pocit ze muz je pre teba super dokonaly a ty si nic ze si unavena len z deti....no...ja by som tiez bola hrdnika z omietkami kachlickami a zahradou...keby som bola vyspata a nemala starost ci nahodou dvojca cislo jeden nezavrelo dvojca cislo dva do mycky a enpustilo program..alebo ci prave si neotvorili dvere do pivnice...alebo lebo..tisic stresujucich faktorov....njanovsie chodia spat do budy ku havovi..no a tie mame dom..takze prace pockaju teraz vychovavame male deti..

berry11
autor
24. aug 2012

😉 😀 odpadnem...aj nase deti su sikovneee ale zaz musim povedat poutiera aj prach aj dlazky umyje aj pozameta niekedy ked vidi ze nestiham ale niekedy tak pri tom nadava ze by som sa pod zem schovala tak to radsej urobim ja aj keby neviem co al zaz on je na lestenie kachliciek a utierania vsetkeho strasny pedant ja si pripada ako debil nosim okuliare aj tak tu spinu nevidim taku mikro spinku co on po mne najde napr. pozametam a on s metlou ide o 10minut po mne ma ide vedy porazit 😖

berry11
autor
24. aug 2012

@mima4 no to vyzera tak ze budem dlho doma aj na babku aj na 1. dceru mi schvalili opatrovne... ale niekedy by som radsej isla do prace a verim ze by som si tam oddychla 😅

mima4
24. aug 2012

@berry11 chapem ta, ale aj opatrovanie babky a aj opatrovanie dcerky je narocna praca, po ktorej si tiez podla mna vycerpana.

dusika11
24. aug 2012

@berry11 no..ja som na poriadok..ale musim uznat ze som pri detoch polavila..kde su moje kominky v skriniach..no proste nechaj ho s detmi a som zvedava kolko krat denne bude hladat spinku 😀 😀

dusika11
24. aug 2012

@berry11 a nie si debil..si zena co sa stara o babku..deti..a vie to...ja by som to nedokaala..mas svoje kvality a urcite to robis najlepsie ako vies...

berry11
autor
24. aug 2012

dakujem🙂 hovori mi to vela ludi...len od muza som to este nepocula

berry11
autor
24. aug 2012

@dusika11 kominky musia byt 😀 moj muz ma vzdy nervy ked mu upracem skrinu a najdemveci davno stratene 😉

dusika11
24. aug 2012

@berry11 no to ja uz nemam..proste polavila som strasne rychlo mi deti rastu pred ocami,,,budem robit kominky ked ostarnem a deti budu mat svoj zivot... 😝 ale fakt muza nesanuj...

berry11
autor
24. aug 2012

ano mas pravdu ja to teraz badam na tejto mladsej ako rychlo rastie, problem je asi taky ze je z vela surodencov-on je 11ty najmladsi a povie mi u nas bolo vzdy cisto a upratane...a niektore jeho sestry vzory poriadku...ale za aku cenu? ze do rana hore, alebo na prasky?ci si chora ci si zdrava starat sa musis vzdy pokial ta neodnesu 🙂 asi tak...to funguje u nich aj ked deti su dospele to nehovorim ze je tak u nas vsetko s mierou ja som piekla rada teraz nepeciem co mi je luto varim vsetko urobim aj kysnute ako aj vsetko beriem aj upracem len nevladzem a nechapem preco bolo mi z toho do placu o trochu sa to zlepsilo a ked to bude na100%ajajaj 🙂)

dusika11
24. aug 2012

@berry11 no suseda ma 10 DETI... a poviem ti ma nalakovane nechty a chodi ako princezna..lebo tei starsie dievky...chodia pre malych hraju sa a snimi..ked je velky vekovy rozdiel tak tei starsie deti pomozu..vidim to ked mi dojdu netere..alebo som u svagrinej..to je ine ...takto si fakt sama na vsetko

sarinka123
24. aug 2012

Baby, ja zase nemyslím, zničiť chlapa, staram sa o veľký rodinný dom, tiez je okolo toho povinnosti a nedávam mužovi cístit dlazky, zehlit, prach utierat. Ale vzdy sa da slusne: napr. Nohla by som ťa poprosit o nákup ? deti mi dali dnes zabrat, alebo: ked prides z prace nechám ho oddýchnuť a potom poviem: Zober si ich nachvilku do záhrady, alebo choďte sa hrat do detskej, a ked bola malinka, tak išiel s kočíkom. Ved je aj jeho. Ja si myslim, že aj ked je vytazeny, tak skladanie lega je pre neho relax. Ja si zatial porobim, alebo oddychnem. Vzdy mu poviem jedno: Rýchlo ti vyrastu, tak aby ti to nebolo ľúto, že si sa im malo venoval, alebo nehral. Aj teba potrebuju, nie len mamu.

sarinka123
24. aug 2012

@berry11 kašli nato berry, to sú hlúposti.

berry11
autor
24. aug 2012

@dusika11 tak uz len 8 mi chyba 🙂

berry11
autor
24. aug 2012

@sarinka123 on sa s nimi hraval aj chodil na nakupy len je nejaky vytazeny a na mna to dolahlo bolo to nejake tazke a vela toho bolo nakopu

sarinka123
24. aug 2012

@berry11 Berry a teraz si chod lahnut. Ja uz idem teraz spat teraz, lebo o pol stvrtej bude dom hore nohami. Poobednajsia siesta.

berry11
autor
24. aug 2012

😀 😀 dcera mi poumyvala dlazky mam tu kupaliskooo

nikolko154
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paris3
24. aug 2012

tie z vas, ktore maju aspon nejaku pomoc od muza, ci od mamy, svokry, to mate super 😉 my sme sa prestahovali na dedinu, nemam tu rodinu ani nikoho, kto by pomohol. muz je stale v praci a ked nahodou aj nie, tak je vycerpany a vidno, ze nema energiu mi pomoct s malou ci s domacnostou + ked aj ma chvilu cas, tak robi okolo domu. skutocnost je taka, ze malu postrazi tak 1x za tyzden na nejaku hodinku, dve, co si akurat stihnem to najnutnejsie upratat. cez vikend mame jeden den volny, to sa snazime vypadnut niekde z domu, takze zase doma nic nestihnem porobit. mala je hrozne akcna, takze s nou vela krat nestihnem upratat nic, stiha urobit vacsi neporiadok, nez ja upracem 😀 aspon, ze som si nasla dievca, co mi dceru postrazi tak 2x tyzdenne a poupratujem a navarim.... hrozne mi chyba, ze nemam kedy vypnut, nemam vobec sa na seba, na relax.... tie chvile, ked mi malu niekto postrazi vzdy stravim nutnymi vecami, aj tak vsetko nestihnem, co potrebujem. a vela krat spolu s tym, ze som nevyspata sposobuje, ze nemam ani na malu nervy a to ma hrozne mrzi...
asi to je jedno s druhym, ze rano tiez mam problem vstat, som hrozne unavena a mam co robit, aby som sa nastartovala a tahala dalsi dlhy predlhy den sama... nechcem tu vyplakavat, len chapem zeny, co toho uz maju plne zuby....

berry11
autor
25. aug 2012

@paris3 sme na to asi podobne... len moje mal dieta este nie je take akcne ale uz sa uci chodit....a nestiham z nej co dokaze tie deti sa menia z roka na rok 🙂 su blaznivejsie a blaznivejsie 😉 6 rocna tu by som samu tiez nikde nenechala vymysla a lasuje vsade a chce robit vsetko co ja....tak mam oci aj na chrbte nemame tu nikoho na kocikovanie kocikuju maminy ktorym mama , svokra uprace navari a oni vstanu o 10 urobia si kavu a idu von nech nezavadzaju....tak ja kocikujem vacsinou akurat po urodoch, obchodoch, vyletoch, niekedy na terase ked mame navstevu a to je casto lebo manzelova rodin aje velka z toho dovodu musi byt upratane vzdy a ked beriem opatrovne tych smiesnych 100eur ti mozu hocikedy vziat keby nebolo upratane navarene a o babku postarane +kluce od nasho domu maju aj babkine deti teda moji ujovia kedze nechodi aby ju mohli prist pozriet ked nie sme doma.... a teda aj ked idem prec vsetko najprv umyjem upracem aby neboli nikde riady a vsetko bolo ciste hracky upratane 🙂

berry11
autor
25. aug 2012

@nikolko154 neviem ja by som to neuzivala kedze kojim a keby malo moje dieta viac energie asi to nepredycham 😀

paris3
25. aug 2012

@berry11 🙂 moja bola akcna od narodenia (okrem prvych 3 tyzdnov)... pre mna je to teraz lepsie, ked uz vie chodit, lebo kym nevedela, tak som ju stale musela nosit na rukach cely den a ukazovat jej veci, lebo inak priserne revala, v detskom kresielku vydrzala dve a pol minuty a jej zaspavanie to je kapitola sama o sebe.... myslela som, ze to neprezijem 😒 potom jej islo 6 zubov naraz a nastastie teraz, cca od roka je to trochu lepsie... ale aj tak mam co robit, som chronicky unavena...
presne tak ako pises, ked maju kocky doma maminu, alebo niekoho kto im pomoze, je to uplne ina situacia... take dievcata sem pisu, ako super zvladaju matersku, ze to je brnkacka, stihaju pri tom aj kadernicku a manikuru v jeden den 😒 a ze my sme neschopne... vrrr! ja som rada, ked si viem veci zariadit tak, aby som isla k zubarke a nie niekde na kavicku, ci ku kadernicke.
a ty to tiez nemas lahke, ked este aj babku musis opatrovat, ja ledva stiham nasu domacnost, aj to tu je vela krat ako po vybuchu... este ze navstevy nechodia casto 😀

nikolko154
25. aug 2012

@berry11 no jasne niejeto ani urcene kojacim a tehotnym zenam.tak zatial skus ovocie a sladke to mozes a urcite to ma energiu.no ale ved dokojis a vtedy si spomen. 🙂)) fakt odporucam.ahojteee

katren
25. aug 2012

@berry11 nepoznam ta a ani nebudem dalej reagovat...nemam preco.....a ked nepotrebujes vyriesit problem, naco sem pises????a na druhej strane, pises, ze ti vacsie dieta poupratuje, poumyva dlazky...preco nedas mensie do kocika a nech sa idu prejst????ty si mozes zatial oddychnut....medzi mnou a sestrou je rozdiel 6 rokov a pamatam si, ako som s nou chodila von
uz sa nebudem k tomu vyjadrovat......piste si tu co chcete....
@sarinka123 ja som napisala, ze su aj ine maminky a su na tom mozno aj horsie a nestazuju sa.....nepisala som konkretne o sebe...j asi viem zariadit cas na to, aby som isla kozmeticke, kadernicke ci niekam inam.....

berry11
autor
25. aug 2012

@katren pisala som ze mala umyva dlazky a mam tu kupalisko zobrala mi mop dala si tam vodu a rozliala po zemi to po 1. a po 2. ak citas tak sa docitas ze na 6 rocnu dceru beriem opatrovne neviem co k tomu viac treba dodat ak mas zdrave deti neporvnavaj ich s chorymi a gratuluj si a bud stastna ked uz ides komentovat aspon citaj...nestaram sa len o deti, nemam mamicku sestrixku svoku a neviem koho... chcela som vediet co pomohlo ake vitaminy alebo nieco, pretoze som unavena po horuckach, ty aj citas ci len tak...

katren
25. aug 2012

@berry11 necitam, naco aj???? aj tak sa pustite vsetky do toho, kto s vami nesuhlasi......
nemam sa uz k comu vyjadrovat....dovi